Psalm 69, 9-10

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: magda » 10 maja 2017, 10:49

Dragonarze to wyjdzie jeszcze gorzej bo Maria bedąc matką Boga mająca dziecko z Bogiem to albo jest zoną Boga Ojca ( co jest nieprawdą bo byłaby bigamistką wychodząc za maz za Józefa albo ma z Bogiem Ojcem syna "na kocią łapę" co też nie jest możliwe w wypadku uczciwej kobiety , jedyne wyjscie to takie ,że Maria dała Jezusowi tylko cielesność a Jezus zawsze był synem Tylko Boga . Urodzenie Jezusa nie było takim urodzeniem jak zwykle że rodzica dają zycie swojemu dziecku ale było to obleczenie w ludzkie ciało istoty juz istniejącej przed tym i to na długo przed tym " narodzeniem" . Mimo ze wyglądało to na zwykłe urodzenie dziecka którego egzystencja zaczeła sie w brzuchu matki ale takim urodzeniem nie było bo Jezus istniał zanim swiat powstał i Maria. Dlatego uważam ze Maria miała dzieci tylko z jednym człowiekiem a z Bogiem dziecka nie miała bo Jezus nie powstał z połączenia Marii z Bogiem Ojcem a powstał dawno temu w niebie i to w niebie było prawdzi9we urodzenie Jezusa z Ojca

Hbr 1:5 bw "Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził?........"

Jezus jest zrodzony z Ojca i nie miał matki kiedy sie rodził w niebie i nie matka go rodziła i Ojciec nie miał nigdy zony . A " urodzenie Jezusa na ziemi mozna określić wprowadzeniem Jezusa na ten ziemski świat .

Hbr 1:6 bw "I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży."

Od ludzkiej cielesnej strony to wygląda na to że Maria urodziła Jezusa i dała mu życie jak wszystkim innym dzieciom ale tak moze to określić tylko człowiek cielesny dla niego rzeczywiscie Jezus jest synem Marii a Maria Bogurodzicą bo dla cielesnej osoby więzy cielesne określaja człowieka natomiast człowiek duchowy widzi w Jezusie Syna Boga

Mt 16:15-17 bw "(15) On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. (17) A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie."

Jak widzisz Ojciec sam objawił ze Jezus jest jego synem i dla nas duchowych chrzescijan nowonarodzionych Jezus jest Synem Boga żywego i tego sie trzymajmy co objawia sam Ojciec


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: Janek » 10 maja 2017, 13:27

Jak widzisz Ojciec sam objawił ze Jezus jest jego synem i dla nas duchowych chrzescijan nowonarodzionych Jezus jest Synem Boga żywego i tego sie trzymajmy co objawia sam Ojciec

Amen.Co do wersetu bratowych według mnie masz racje.
Fragment braci odnosi się do Jezusa gdyż dalsza część też jest cytowana w NT.
Katolicy będą mantrować,że w hebrajskim nie musi oznaczać brata,a kuzyna,ale greka nie pozostawia zludzeń.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: magda » 10 maja 2017, 18:49

Tak bardzo bym chciała zeby katolicy czasem się zastanoiwli i jednak też żeby przejżeli na oczy ale nie wiem dlaczego nieliczni to rozumieją i ida za Prawda Pisma Świetego a inni sa, tak ślepi szkoda .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: Janek » 10 maja 2017, 21:38

Mniej pisania więcej modlitwy ;)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: magda » 12 maja 2017, 16:10

Modlę sie za nimi ale to przecież zależy od Boga czy Ojciec pociagne kogoś do Jezzusa i otworzy oczy. Modliłam sie o Rembova a jaki efekt?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: Janek » 12 maja 2017, 16:17

Każdy sam musi otworzyć oczy czy też przestać zatykać uszy...
Jezus pociągnął wszystkich do siebie
ale modlitwa może wzmocnić
"siłę ciągu" powiedzmy..


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: magda » 12 maja 2017, 21:44

Ja kiedys to się częsciej modliłam za katolików a teraz trochę juz wymiekam, poza tym ja nie myśle ze wszyscy są pociagnięci do Jezusa . sa wybrani i nie wybrani

J 12:40 bw "Zaślepił oczy ich i zatwardził serce ich, aby nie widzieli oczami swymi i nie rozumieli sercem swym, i żeby się nie nawrócili, i żebym ich nie uzdrowił."

Są tacy co są zaślepieni i maja zatwardzone serce i nie mogą sie nawrócić.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: Janek » 12 maja 2017, 21:51

magda pisze:Ja kiedys to się częsciej modliłam za katolików a teraz trochę juz wymiekam, poza tym ja nie myśle ze wszyscy są pociagnięci do Jezusa . sa wybrani i nie wybrani

J 12:40 bw "Zaślepił oczy ich i zatwardził serce ich, aby nie widzieli oczami swymi i nie rozumieli sercem swym, i żeby się nie nawrócili, i żebym ich nie uzdrowił."

Są tacy co są zaślepieni i maja zatwardzone serce i nie mogą sie nawrócić.


Ten werset dotyczy Żydów którzy już wcześniej byli delikatnie pisząc źle nastawieni do Mesjasza.
Bóg zaślepia ludzi którzy Go poznają i odrzucą.
Ale na starcie pociąga każdego...
Wybrani to ci którzy wybrali,, ;-)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: magda » 12 maja 2017, 22:01

A ja myślę ze nie tak jest i nie wszyscy są wybrani
Jedni są wybrani do zbawienia przed załozeniem świata a inni nie

Mk 4:11 bw "I odpowiedział im: Powierzono wam tajemnicę Królestwa Bożego; tym zaś, którzy są zewnątrz, wszystko podaje się w podobieństwach,"
Łk 8:10 bw "A On im rzekł: Wam dane jest poznać tajemnice Królestwa Bożego, ale innym podaje się je w podobieństwach, aby patrząc nie widzieli, a słuchając nie rozumieli."

Nawet inni mają nic nie rozumieć. Jednak to Bóg wybiera kogo zbawi i nie wiadomo jakie stosuje kryteria , on zna człowieka nawet zanim się taki urodzi więc wie kogo wybierać .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: Rembov » 12 maja 2017, 22:08

Nie przyszło ci do głowy, magdo, że twoja modlitwa nie daje efektu, bo katolicy już są w Kościele Chrystusa i wyznają to, co głosili Apostołowie, więc Bóg nie ma nic do roboty w sprawie naszego nawrócenia? :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: Janek » 12 maja 2017, 22:16

magda pisze:A ja myślę ze nie tak jest i nie wszyscy są wybrani
Jedni są wybrani do zbawienia przed załozeniem świata a inni nie

Mk 4:11 bw "I odpowiedział im: Powierzono wam tajemnicę Królestwa Bożego; tym zaś, którzy są zewnątrz, wszystko podaje się w podobieństwach,"
Łk 8:10 bw "A On im rzekł: Wam dane jest poznać tajemnice Królestwa Bożego, ale innym podaje się je w podobieństwach, aby patrząc nie widzieli, a słuchając nie rozumieli."

Nawet inni mają nic nie rozumieć. Jednak to Bóg wybiera kogo zbawi i nie wiadomo jakie stosuje kryteria , on zna człowieka nawet zanim się taki urodzi więc wie kogo wybierać .


Nie napisałem,że wszyscy są wybrani bo nie wszyscy zostaną zbawieni.
Wybrany to zbawiony który uwierzył/wybrał życie.
Nie rozumieć mieli ci którzy nie byli
zainteresowani lub nie wierzyli..

Widzę,że przyjąłeś podwójną predestynacje..
Więc szybko Ci wyłożę w skrócie
jak to jest...


1.Jezus złożył ofiarę za wszystkich,ale nie każdy z niej chce skorzystać.
2.Jezus pociąga wszystkich,ale nie każdy chce zostać wciągnięty.
3.Bóg chce zbawić wszystkich ludzi.
4.Zatwardza tych co Go odrzucili.
5.Kryterium to sama wiara.
6.Wybrani to wierzący.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: magda » 13 maja 2017, 11:35

Janek pisze:Widzę,że przyjąłeś podwójną predestynacje..


Według ciebie to człowiek wybiera i decyduje , niestety tak nie jest jestes pociagany do Jezusa przez Ojca zanim świadomie zechcesz i zdecydujesz nawet zanim poznasz i zrozumiesz , To Bóg jednak wybiera i jest predestynacja ja wierze w predestynację , Jeśli jak zacytowałam jesteśmy wybierani przed załozeniem świata to jak moglismy o tym zdecydować?

Ef 1:4 bw "w nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości"


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: Janek » 13 maja 2017, 12:53

Według ciebie to człowiek wybiera i decyduje , niestety tak nie jest jestes pociagany do Jezusa przez Ojca zanim świadomie zechcesz i zdecydujesz nawet zanim poznasz i zrozumiesz ,

Pierw wszystkich pociąga Bóg,a potem człowiek reaguje.
Nie według mnie tylko według Boga/Biblii
Człowiek przyjmuje lub odrzuca
chce lub nie chce.

A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę.(Jana 12:32)

17 A Duch7 i Oblubienica7 mówią:
«Przyjdź!»7
A kto słyszy, niech powie:
«Przyjdź!»
I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie,
kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie. (Objaw 22:17)

40 A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie(Jana 5:40)





Ef 1:4 bw "w nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości"


1.Zauważ w Nim.
2.Bóg jest poza czasem więc wie kto jakiego wyboru dokona i tych którzy wybrali życie wybrał/przeznaczył.
3Bo tych, których wcześniej poznał, przeznaczył też, aby stali się podobni się do obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym pośród wielu braci.(Rz 8:29)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: magda » 13 maja 2017, 20:58

Z tego co piszesz wynika że nie Bóg decyduje a człowiek a to nie jest prawdą
Mt 13:11 bw "A On, odpowiadając, rzekł: Wam dane jest znać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie jest dane."
widać ze jednym jest dane jakieś oświecenie zeby mogli zdecydowac co wybieraja a innym od razu nic nie dano. mimo ze tamci tez przyszli słuchać i może chcieli a nie zostali wybrani i Tak jak i z Ezawem i Jakubem było

Rom 9:11-13 bw "(11) Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego - aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania, (12) oparte nie na uczynkach, lecz na tym, który powołuje - powiedziano jej, że starszy służyć będzie młodszemu, (13) jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem."
Jednak to BÓg wybiera a człowiek żadnym uczynkiem nie moze nic zrobić. może Bóg wie jaki jest ten człowiek i wie co robi wybierając i jest to słuszne ale to jednak jest decyzja Boga , Człowiek moze to wybranie przyjac lub odrzucić, ale na prawdę to Bóg wybiera.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Psalm 69, 9-10

Postautor: Janek » 13 maja 2017, 23:48

Rom 9:11-13 bw "(11) Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego - aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania, (12) oparte nie na uczynkach, lecz na tym, który powołuje - powiedziano jej, że starszy służyć będzie młodszemu, (13) jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem."

Tu nie ma nic o zbawieniu i chodzi o narody.
Możliwe nawet,że Ezaw zostanie zbawiony
bo przecież pogodził się z bratem itd..
Mt 13:11 bw "A On, odpowiadając, rzekł: Wam dane jest znać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie jest dane."

Już o tym pisałem.
Werset dotyczy Żydów którzy byli już wcześniej negatywnie
nastawieni do Mesjasza i nie byli zainteresowani prawdą.
Bóg chce dać każdemu zbawienie.

"Bóg pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni" (por. 1 Tm 2,4)

Z tego co piszesz wynika że nie Bóg decyduje a człowiek a to nie jest prawdą

Nie rozumiesz co czytasz,a na dodatek nie chcesz zrozumieć co tłumaczę.
Przeczytaj wszystko co napisałem tutaj jeszcze raz,zastanów się.
Nie wybieraj tego co Ci pasuje..



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości