Biblia kontra kult maryjny

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 14 paź 2017, 11:31

Gingers pisze:
Przeemek pisze:
ja: Ja ci nic nie muszę udowadniać. Zrzucasz jakąś kalumnię to ty ją udowodnij. (zwracam ci uwagę, że to ty napisałes kłamstwo, zatem to ty musisz podać na nie dowody a nie j na niewinność)



Skąd wiesz że napisałem kłamstwo? Ja wierzę kościołowi o którym mówi tradycja apostolska:


„...I wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie...

Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu. Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga, zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus, na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu, na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu” (Ef2: 6; 18-22)


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 14 paź 2017, 17:11

Przeemek pisze:
Gingers pisze:
Przeemek pisze:
ja: Ja ci nic nie muszę udowadniać. Zrzucasz jakąś kalumnię to ty ją udowodnij. (zwracam ci uwagę, że to ty napisałes kłamstwo, zatem to ty musisz podać na nie dowody a nie j na niewinność)



Skąd wiesz że napisałem kłamstwo? Ja wierzę kościołowi o którym mówi tradycja apostolska:


„...I wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie...

Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu. Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga, zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus, na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu, na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu” (Ef2: 6; 18-22)
No a jak sie to ma do twojej opinii braku mocy Chrystusowej w działaniach apostolskiego Kościoła Powszechnego?
Poprosiłam o dowód na twoją tezę, a dostałam parafrazy moich zapytań i na deser personalne przytyki, plus jakąś fotkę będącą rzekomym dowodem...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 14 paź 2017, 18:21

Gingers pisze:No a jak sie to ma do twojej opinii braku mocy Chrystusowej w działaniach apostolskiego Kościoła Powszechnego?



Chcialabys, Gingers, abysmy uwierzyli, ze kosciol rzymski jest apostolskim Kosciolem zalozonym przez Chrystusa....Niestety, nie mamy zadnego powodu aby ci wierzyc, ze tak jest, bo oprocz waszego chciejstwa i wymyslow zwanych tradycja nie masz zadnego argumentu...przy czym wasza tradycja nie tylko nie jest argumentem lecz jest kontrargumentem dla szukajacych Boga.


Poprosiłam o dowód na twoją tezę, a dostałam parafrazy moich zapytań i na deser personalne przytyki, plus jakąś fotkę będącą rzekomym dowodem...



Dowodow dostalas cale mnostwo...niestety w swojej duchowej slepocie nie dostrzegasz zadnego swiatla ....Nawet dowod w postaci doku-foto nazywasz rzekomym..... ;)

Wszystko to sprawia, ze nie da sie ciebie traktowac powaznie w tej rozmowie....


@Przemek....twoje starania o poprawnosc dyskusji z ta pania sa daremne....cokolwiek bys nie wykazal, ona tego nie bierze pod uwage....podobnie jak Rembov, Florian, Marian, Chwat....itd.....

Ta grupa to klika, ktora ma za zadanie tlumienie Prawdy w zarodku.....Strasznie rozkokosili sie na tym forum i z tego co widze pelnia bez wiekszych przeszkod ze strony modow swoja bezczelna misje..... :mrgreen:


Twoje niepodwazalne argumenty, Przemku, pani ta smie podwazac, bo taki to juz jest diabelski urok tej pani ;)


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 14 paź 2017, 19:09

Motyl pisze:
Gingers pisze:No a jak sie to ma do twojej opinii braku mocy Chrystusowej w działaniach apostolskiego Kościoła Powszechnego?
Chcialabys, Gingers, abysmy uwierzyli, ze kosciol rzymski jest apostolskim Kosciolem zalozonym przez Chrystusa....
Nie każę ci w nic wierzyć. Cały czas prosze o dowody wysuwanych tutaj tez. A wierz sobie w co chcesz.

Motyl pisze:Dowodow dostalas cale mnostwo...
Ani jednego. Niby dowodem miało byc jakieś zdjęcie? No to podałam "dowód" na cos zgoła innego. I co z tym zrobisz?
Motyl pisze:@Przemek....twoje starania o poprawnosc dyskusji z ta pania sa daremne....cokolwiek bys nie wykazal, ona tego nie bierze pod uwage....podobnie jak Rembov, Florian, Marian, Chwat....itd.....
Widzę tylko ataki personalne w obliczu braku czegokolwiek merytorycznego

Motyl pisze:Twoje niepodwazalne argumenty, Przemku, pani ta smie podwazac, bo taki to juz jest diabelski urok tej pani ;)

Nie wątpię, że na czym jak na czym, ale na diabelskich urokach możesz przypadkiem się znać. Nie moja działka, Motylu.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 14 paź 2017, 19:33

Gingers pisze:Nie wątpię, że na czym jak na czym, ale na diabelskich urokach możesz przypadkiem się znać. Nie moja działka, Motylu.



Tak, Gingers....Znam zakusy diabla i jego strategie klamstwa .... i ta znajomosc daje mi przewage nad toba.....Tak to dziala....zeby moc skutecznie bronic sie przed wrogiem, trzeba poznac jego strategie...... :->

I to rzeczywiscie nie jest twoja dzialka...stoimy przeciez po przeciwnych stronach duchowej barykady... :->


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 14 paź 2017, 22:45

Gingers pisze:
Przeemek pisze:
Gingers pisze:


Skąd wiesz że napisałem kłamstwo? Ja wierzę kościołowi o którym mówi tradycja apostolska:


„...I wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie...

Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu. Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga, zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus, na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu, na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu” (Ef2: 6; 18-22)
No a jak sie to ma do twojej opinii braku mocy Chrystusowej w działaniach apostolskiego Kościoła Powszechnego?
Poprosiłam o dowód na twoją tezę, a dostałam parafrazy moich zapytań i na deser personalne przytyki, plus jakąś fotkę będącą rzekomym dowodem...


Nie dostałaś żadnych parafraz, tylko Słowo Boże, które jak widać w twoich odpowiedziach, znaczy tyle dla ciebie co cytowanie artykułu z gazety wyborczej. Cały czas ta twoja "mowa trawa" do niczego nie prowadzi, zwyczajne mielenie.....dla zajęcia czymś buzi i niepotrzebne zabieranie miejsca na serverze. Rzeczywiście jak Motyl stwierdził, jesteś tutaj by wygłaszać.

Pytam jeszcze raz, skąd wiesz że kłamałem? nie musisz nić udowadniać, tylko odpowidz mi skąd wiesz że kłamałem? Twoją tezą jest że ja kłamię, więc pytam skąd to wiesz? Jak odpowiesz to pogadamy..... i może jeszcze się czegoś dowiesz o swoim kościele i jego Tradycji.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: diedmaroz » 14 paź 2017, 23:28

Dowody, dowody...
Wszyscy ich żądają, a opieramy się na wierze. Rozmija się fundament. My - Słowo Boże. Katolicy - Słowo Boże (rozszerzone o apokryfy) i tradycje ludzkie.

Nie rozumiem czemu Ty masz udowadniać, że nie było wniebowzięcia skoro to wniebowzięcie jest tezą i to KK powinien to jakoś udowodnić. Jest ok jeśli powiedzą "wierzymy, że to miało miejsce", ale nie ma absolutnie powodu żeby twierdzić, że to pewnik, bo nie ma na to dowodów.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 14 paź 2017, 23:43

Motyl pisze:
Gingers pisze:No a jak sie to ma do twojej opinii braku mocy Chrystusowej w działaniach apostolskiego Kościoła Powszechnego?



@Przemek....twoje starania o poprawnosc dyskusji z ta pania sa daremne....cokolwiek bys nie wykazal, ona tego nie bierze pod uwage....podobnie jak Rembov, Florian, Marian, Chwat....itd.....

Ta grupa to klika, ktora ma za zadanie tlumienie Prawdy w zarodku.....Strasznie rozkokosili sie na tym forum i z tego co widze pelnia bez wiekszych przeszkod ze strony modow swoja bezczelna misje..... :mrgreen:


Wykorzystują niewiedzę. Prawdą jest, że nauce KK nie można zarzucić braku spójności, w końcu tęgie głowy nad tym pracują na wikcie watykańskim. Za to niebiblijność, to już jest aż nazbyt transparentna, dla kogoś kto dobrze poznał Słowo Pana. Dlatego, jak nie będą uciekać od rozmowy, to chętnie wezmę udział w prostowaniu ich nieomylności ex cathedra.

Co do poprawności dyskusji, jednak od czasu do czasu zdarzy się, że którys z katolików przyzna, chociaż ciężko mu to przez gardło przejdzie. To trzeba oddać Rembov, że mimo braku argumentów, w końcu wydusił to z siebie, nie jak pani Gingers,

Rembov pisze:
Przeemek pisze:
Rembov pisze:Twoje argumenty to lanie wody, które ma przez zagadanie zaprzeczyć faktowi, że Bóg MOŻE zabrać kogoś do nieba nie czekając na powrót Chrystusa (czego dowodzi wniebowzięcie Eliasza). Szkoda mi czasu na to, by się nim zajmować. Jak chcesz dowieść, że wniebowzięcie NMP nie miało miejsca, to wymyśl coś innego.

Ale gdzie dowód że Bóg to zrobił z Maryją?

W Tradycji Apostolskiej przekazanej ustnie. Potwierdzony dogmatycznie przez Kościół Chrystusa. :)


Tak jak pisałem, Biblia u katolika to relikt z zamieszchłych czasów, mimo że Dei Verbum w pkt. 9 mówi o jej wpółistnieniu z Tradycją, to ta pierwsza nie jest nadal brana pod uwagę jako współautorytet, katolicy nadal stawiają kościół i nieweryfikowalną Tradycję jako wyższy autorytet nad Słowem Bożym i tylko tyle na tym forum wystarczy wykazać. Czytelnik sam poddaje ocenie czy ma iść za Słowem Bożym, czy za ludzkimi nakazami/wierzeniami ludowymi.


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 15 paź 2017, 00:05

Nie wiem czy ten wątek będzie odpowiednim miejscem, ale gorąco polecam każdemu "nowemu lub szukającemu" uświadomić sobie "czym jest prawidziwa wiara", na bazie wiecznie i ciągle żywego Słowa Bożego, https://www.youtube.com/watch?v=A7XHUZCaiwo, autorstwa Waltera Veitha, dodam że jednego z moich ulubionych wykładowców. Często sam upamiętuje siebie wspomnianymi wersetami z tego wykładu Waltera.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 15 paź 2017, 16:05

Przeemek pisze:
Gingers pisze:
Przeemek pisze:
Skąd wiesz że napisałem kłamstwo? Ja wierzę kościołowi o którym mówi tradycja apostolska:


„...I wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie...

Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu. Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga, zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus, na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu, na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu” (Ef2: 6; 18-22)
No a jak sie to ma do twojej opinii braku mocy Chrystusowej w działaniach apostolskiego Kościoła Powszechnego?
Poprosiłam o dowód na twoją tezę, a dostałam parafrazy moich zapytań i na deser personalne przytyki, plus jakąś fotkę będącą rzekomym dowodem...


Nie dostałaś żadnych parafraz, tylko Słowo Boże, które jak widać w twoich odpowiedziach, znaczy tyle dla ciebie co cytowanie artykułu z gazety wyborczej. Cały czas ta twoja "mowa trawa" do niczego nie prowadzi, zwyczajne mielenie.....dla zajęcia czymś buzi i niepotrzebne zabieranie miejsca na serverze. Rzeczywiście jak Motyl stwierdził, jesteś tutaj by wygłaszać.

Pytam jeszcze raz, skąd wiesz że kłamałem? nie musisz nić udowadniać, tylko odpowidz mi skąd wiesz że kłamałem? Twoją tezą jest że ja kłamię, więc pytam skąd to wiesz? Jak odpowiesz to pogadamy..... i może jeszcze się czegoś dowiesz o swoim kościele i jego Tradycji.

Przeemku, zaczęliśmy od tego, że nikt nie wierzy w zjawisko nazwane wniebowstąpieniem Maryi, a ty domagałeś się ode mnie udowodnienia tego wydarzenia. Nawet nie jestem pewna czy ten wątek dokończyliśmy, bo zamiast odpowiedzi dostałam kolejne watki, żeby sprowadzić interlokutora na manowce, a ja nie ma najmniejszej ochoty zajmować się wszystkim na raz, bo wtedy robi sie z tego galimatias.
Parafrazą mnie "poczęstowałeś" w jednym z postów, no nie pisz że nie... Zaczynam się zastanawiam nad twoimi intencjami, jaki masz cel w tym odwracaniu rzeczywistości, hę?

Użyłam słowa "kalumnia"; proszę, zapoznawaj się najpierw ze znaczeniem słów, możesz posiłkować się dostępnymi online słownikami języka polskiego np. PWN. Póki co nie widzę płaszczyzny do dyskusji.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 15 paź 2017, 22:02

Gingers pisze:
Przeemek pisze:
Gingers pisze:No a jak sie to ma do twojej opinii braku mocy Chrystusowej w działaniach apostolskiego Kościoła Powszechnego?
Poprosiłam o dowód na twoją tezę, a dostałam parafrazy moich zapytań i na deser personalne przytyki, plus jakąś fotkę będącą rzekomym dowodem...


Nie dostałaś żadnych parafraz, tylko Słowo Boże, które jak widać w twoich odpowiedziach, znaczy tyle dla ciebie co cytowanie artykułu z gazety wyborczej. Cały czas ta twoja "mowa trawa" do niczego nie prowadzi, zwyczajne mielenie.....dla zajęcia czymś buzi i niepotrzebne zabieranie miejsca na serverze. Rzeczywiście jak Motyl stwierdził, jesteś tutaj by wygłaszać.

Pytam jeszcze raz, skąd wiesz że kłamałem? nie musisz nić udowadniać, tylko odpowidz mi skąd wiesz że kłamałem? Twoją tezą jest że ja kłamię, więc pytam skąd to wiesz? Jak odpowiesz to pogadamy..... i może jeszcze się czegoś dowiesz o swoim kościele i jego Tradycji.

Przeemku, zaczęliśmy od tego, że nikt nie wierzy w zjawisko nazwane wniebowstąpieniem Maryi, a ty domagałeś się ode mnie udowodnienia tego wydarzenia. Nawet nie jestem pewna czy ten wątek dokończyliśmy, bo zamiast odpowiedzi dostałam kolejne watki, żeby sprowadzić interlokutora na manowce, a ja nie ma najmniejszej ochoty zajmować się wszystkim na raz, bo wtedy robi sie z tego galimatias.
Parafrazą mnie "poczęstowałeś" w jednym z postów, no nie pisz że nie... Zaczynam się zastanawiam nad twoimi intencjami, jaki masz cel w tym odwracaniu rzeczywistości, hę?

Użyłam słowa "kalumnia"; proszę, zapoznawaj się najpierw ze znaczeniem słów, możesz posiłkować się dostępnymi online słownikami języka polskiego np. PWN. Póki co nie widzę płaszczyzny do dyskusji.


Ja poruszyłem wiele rzeczy w tym wątku, Ty ustaliłaś że nie wierzysz we wniebowstapienie Maryji, więc nie wiem po co wracasz do tego. Ale skoro się pogubiłaś, to nie mam problemu Tobie przypomnieć:

Gingers pisze:
Przeemek pisze:
ja: Ja ci nic nie muszę udowadniać. Zrzucasz jakąś kalumnię to ty ją udowodnij. ([i]zwracam ci uwagę, że to ty napisałes kłamstwo, zatem to ty musisz podać na nie dowody a nie j na niewinność)[/i]



Zwróciłaś mi uwagę że to ja napisałem kłamstwo, do tej pory to tylko stwierdzenie, narazie żadnych uzasadnień nie widzę z twojej strony odnośnie tego zarzutu. Natomiast ja zarzucając kłamstwo kościołowi KRK w mojej postawionej tezie, już dwukrotnie ją uzasadniłem. Więc twoja płaszczyzna dyskusji musi pochodzic z innego wątku, bo nie odpowiadasz na zadawane pytania, albo robisz to celowo, czyli zwyczajnie trollujesz lub przyszłaś coś zamanifestować.
Jak chcesz mieć płaszczyznę to uzasadnij postawiony mi zarzut i wytłumacz mi skąd wiesz że kłamałem, nie musisz sie bardzo rozpisywać, wystarczy jeden argument i jedno źródło.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 16 paź 2017, 07:43

Przeemku, a ty dalej swoje. Tworzysz jakieś fantazje a później domagasz się ich wyjaśnienia.
Kłamstwem jest choćby to, że ciągle powtarzasz mit o rzekomym wniebowstąpieniu Maryi. Świadczy to o tym, że nie masz bladego pojęcia o czym chcesz rozmawiać. Uporządkuj najpierw wiedzę, uzupełnij braki.
Mnożenie pytań w obliczu nieumiejętności odpowiedzi na stawiane pytania to domena protestancka - przez lata zaglądania tutaj nic się nie zmieniło.

Swoją tezę udowodniłeś czym? Zdjęciem z Internetu? I co takiego to zdjęcie udowodniło? Zacznij myśleć bez antykatolickich klapek na oczach, chyba że zabrnąłeś tak daleko, że już nie umiesz.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 16 paź 2017, 12:55

Gingers pisze:Przeemku, a ty dalej swoje. Tworzysz jakieś fantazje a później domagasz się ich wyjaśnienia.
Kłamstwem jest choćby to, że ciągle powtarzasz mit o rzekomym wniebowstąpieniu Maryi. Świadczy to o tym, że nie masz bladego pojęcia o czym chcesz rozmawiać. Uporządkuj najpierw wiedzę, uzupełnij braki.
Mnożenie pytań w obliczu nieumiejętności odpowiedzi na stawiane pytania to domena protestancka - przez lata zaglądania tutaj nic się nie zmieniło.

Swoją tezę udowodniłeś czym? Zdjęciem z Internetu? I co takiego to zdjęcie udowodniło? Zacznij myśleć bez antykatolickich klapek na oczach, chyba że zabrnąłeś tak daleko, że już nie umiesz.


Jeżeli mnie o coś podejrzewasz lub oskarżasz na forum, czy to blade pojęcie, czy uporządkowanie wiedzy, to conajmniej wypadałoby to uzasadnić, inaczej wychodzisz na oszustke i hipokrytkę.

Temat wniebowstąpienia Maryji już dawno sobie wyjaśniliśmy, oboje w niego nie wierzymy, więc nie ma nad czym się rozwodzić.

A moją postawioną tezą było brak mocy Chrystusowej w kościele katolickim, co uzasadniłem przynajmniej dwoma argumenatmi.
Zdjęcie z internetu obrazuje brak tej mocy Chrystusowej razem z uzasadnieniem. Nadal zadajesz mi trzy pytania, nie podajesz kontr-argumentu, ani uzasadnienia dlaczego uważasz że kłamię, tylko kolejne pytania, na które juz podałem przynajmniej jedno uzasadnienie. Nie mam do czego sie odnieść, mogę tobie jedynie wkleić moje uzasadnienie ponownie.

Zarzucasz mi już kilka rzeczy naraz, może uporządkujmy to najpierw i uzasadnij skąd wiesz że ja kłamię, podaj mi argumenty, a nie pytania.

Na moje poglądy religijne Ewangelia Słowa Bożego ściągnęła wszelkie okulary z głowy, a relacja z Jezusem i Bogiem, dodatkowo wyostrzyła mój wzrok i rzuciła więcej światła.
Proponował bym tobie też ściągnąć wszelkie okulary i spojrzeć w Słowo Boże:
(1J5: 20)>> 20 Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym.

Wszelkie "instrumenty", włączając w to patrzenie bez okularów, do poznania prawdziwego Jezusa i Jego kościoła otrzymaliśmy od Boga, niezależnie przez jakie okulary patrzysz, musisz tylko chcieć Go poznać, a On ci to już umożliwił.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 16 paź 2017, 14:47

Podejrzewam, że jej chodzi o słówko "wniebowstąpienie" i robi sobie jawne j.j., bo powinno być wniebowzięcie. Moim zdaniem to niczego nie zmienia. Maryja, Matka Pana Jezusa jak każde inne stworzenie czeka po swej śmierci na zmartwychwstanie.


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 16 paź 2017, 16:25

kontousunięte1 pisze:Podejrzewam, że jej chodzi o słówko "wniebowstąpienie" i robi sobie jawne j.j., bo powinno być wniebowzięcie. Moim zdaniem to niczego nie zmienia. Maryja, Matka Pana Jezusa jak każde inne stworzenie czeka po swej śmierci na zmartwychwstanie.


Rembov już odpowiedział, że mówi o tym Tradycja kościoła na podstawie tego co "Bóg Może". Tak budują wiarę katolicy: "Co Bóg Może", a nie co objawił. Kult Maryjny cały jest oparty na pobożnym życzeniu i skoloryzowanych wyobrażeniach ludzi.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości