Biblia kontra kult maryjny

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 10:38

MrSponge pisze:lx12, skąd to bierzesz, bo to nie jest nauka Apostolska... Sam doszedłeś do takich wniosków, czy powtarzasz za jakimś "ewangelizatorem" z YouTube'a albo z jakiegoś bloga?


Jeśli ktoś naucza przeciwnie do słów Jezusa to stoi po stronie diabła. Werset z Marka 10:18 jest banalnie prosty w przekazie i zrozumiały nawet dla osób mało inteligentnych.
Mamy się wystrzegać ludzkich nauk przeciwnych biblii.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 05 lip 2017, 10:41

Ty się licz ze słowami.
Piszesz takie bzdury, że głowa mała, a do tego obrażasz gospodarzy forum w prawie każdym wpisie.


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: MrSponge » 05 lip 2017, 10:54

Ix12 pisze:
MrSponge pisze:lx12, skąd to bierzesz, bo to nie jest nauka Apostolska... Sam doszedłeś do takich wniosków, czy powtarzasz za jakimś "ewangelizatorem" z YouTube'a albo z jakiegoś bloga?

Jeśli ktoś naucza przeciwnie do słów Jezusa to stoi po stronie diabła.

No dobrze, czyli Ty "nauczasz" zgodnie ze słowami Jezusa, czy powtarzasz za kimś?
Ix12 pisze:Werset z Marka 10:18 jest banalnie prosty w przekazie i zrozumiały nawet dla osób mało inteligentnych.

No, ale Ty tego wersetu nie rozumiesz jak widać, więc... Mateusza 19:17 też jest prosty w przekazie, ale czy go rozumiesz?
Ix12 pisze:Mamy się wystrzegać ludzkich nauk przeciwnych biblii.

Pełna zgoda. Odsyłam więc do nauki Apostolskiej, a nie ludzkich nauk przeciwnych Biblii.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 11:41

MrSponge pisze:
Ix12 pisze:
MrSponge pisze:lx12, skąd to bierzesz, bo to nie jest nauka Apostolska... Sam doszedłeś do takich wniosków, czy powtarzasz za jakimś "ewangelizatorem" z YouTube'a albo z jakiegoś bloga?

Jeśli ktoś naucza przeciwnie do słów Jezusa to stoi po stronie diabła.

No dobrze, czyli Ty "nauczasz" zgodnie ze słowami Jezusa, czy powtarzasz za kimś?
Ix12 pisze:Werset z Marka 10:18 jest banalnie prosty w przekazie i zrozumiały nawet dla osób mało inteligentnych.

No, ale Ty tego wersetu nie rozumiesz jak widać, więc... Mateusza 19:17 też jest prosty w przekazie, ale czy go rozumiesz?
Ix12 pisze:Mamy się wystrzegać ludzkich nauk przeciwnych biblii.

Pełna zgoda. Odsyłam więc do nauki Apostolskiej, a nie ludzkich nauk przeciwnych Biblii.


Opieram się tylko na biblii, na różnych przekładach..Ludzkie wymysły odrzucam. Dlatego nie wpisałem żadnej denominacji, w każdej widzę jakieś ludzkie wymysły.

Mat 19:17 Rzekł mu: "Dlaczego pytasz mnie o to. co dobre? jeden jest dobry. Jeśli jednak chcesz wejść do życia, stale przestrzegaj przykazań".

Czego tu nie rozumiesz? Czyje przykazania mamy w biblii?

Mnie odsyłasz? Odsyłaj tych którzy odrzucają słowa Jezusa.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2017, 11:46 przez Ix12, łącznie zmieniany 1 raz.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 11:45

kontousunięte1 pisze:Ty się licz ze słowami.
Piszesz takie bzdury, że głowa mała, a do tego obrażasz gospodarzy forum w prawie każdym wpisie.


Jakoś nie umiesz pokazać gdzie piszę bzdury. Nie moja wina że masz małą główkę, tak się czasem zdarza w przyrodzie.. :mrgreen:

Ten mod to żaden gospodarz, tylko obniża range tego forum. Na miejscu admina bym go już dawno wywalił. :oops: :mrgreen:

Szkoda, że uciekasz się do uwag personalnych.
Ogranicz tego typu odzywki, bo szybko łapiesz punkty.
MrSponge


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: MrSponge » 05 lip 2017, 11:48

Nie chcę rozpoczynać dyskusji na temat przykazań, ale... Skoro Jezus jest według Ciebie stworzony, a stałe przestrzeganie przykazań daje "wejście do życia", to po co Jezus przyszedł Twoim zdaniem?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Noemi » 05 lip 2017, 13:05

Ix12 pisze:
Mat 19:17 Rzekł mu: "Dlaczego pytasz mnie o to. co dobre? jeden jest dobry. Jeśli jednak chcesz wejść do życia, stale przestrzegaj przykazań".


mozesz napisac z jakiego przekladu Biblii korzystasz


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 13:15

Noemi pisze:
Ix12 pisze:
Mat 19:17 Rzekł mu: "Dlaczego pytasz mnie o to. co dobre? jeden jest dobry. Jeśli jednak chcesz wejść do życia, stale przestrzegaj przykazań".


mozesz napisac z jakiego przekladu Biblii korzystasz


Z tym to różnie, Gdański, Warszawski, PNS i inne..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 13:18

Ix12 pisze:
kontousunięte1 pisze:Ty się licz ze słowami.
Piszesz takie bzdury, że głowa mała, a do tego obrażasz gospodarzy forum w prawie każdym wpisie.


Jakoś nie umiesz pokazać gdzie piszę bzdury. Nie moja wina że masz małą główkę, tak się czasem zdarza w przyrodzie.. :mrgreen:

Ten mod to żaden gospodarz, tylko obniża range tego forum. Na miejscu admina bym go już dawno wywalił. :oops: :mrgreen:

Szkoda, że uciekasz się do uwag personalnych.
Ogranicz tego typu odzywki, bo szybko łapiesz punkty.
MrSponge


Czy wyrażanie własnej opinii o innych użytkownikach jest przestępstwem? Wy też mnie przecież oceniacie. Uważacie się za tzw. święte krowy, za nietykalnych? Brzydko to o was świadczy.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: diedmaroz » 05 lip 2017, 13:20

Ix12 pisze:
Jakoś nie umiesz pokazać gdzie piszę bzdury. Nie moja wina że masz małą główkę, tak się czasem zdarza w przyrodzie.. :mrgreen:

Ten mod to żaden gospodarz, tylko obniża range tego forum. Na miejscu admina bym go już dawno wywalił. :oops: :mrgreen:



Bardzo znajomo brzmi ten człowiek, albo VPN albo z jednej antytrynitarnej stajni. Dobrze, że drzewo się poznaje po owocach.
"Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i wstrzemięźliwość."


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 13:36

diedmaroz pisze:
Ix12 pisze:
Jakoś nie umiesz pokazać gdzie piszę bzdury. Nie moja wina że masz małą główkę, tak się czasem zdarza w przyrodzie.. :mrgreen:

Ten mod to żaden gospodarz, tylko obniża range tego forum. Na miejscu admina bym go już dawno wywalił. :oops: :mrgreen:



Bardzo znajomo brzmi ten człowiek, albo VPN albo z jednej antytrynitarnej stajni. Dobrze, że drzewo się poznaje po owocach.
"Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i wstrzemięźliwość."


Co to takiego VPN?

Nie ja zacząłem o małej głowie, zresztą posiadanie takiej to nic złego. Człowiek jest np. bardziej aerodynamiczny.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: MrSponge » 05 lip 2017, 14:32

lx12 odpowiesz na moje pytanie wyżej?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Noemi » 05 lip 2017, 15:05

Ix12 pisze:
Noemi pisze:
Ix12 pisze:
Mat 19:17 Rzekł mu: "Dlaczego pytasz mnie o to. co dobre? jeden jest dobry. Jeśli jednak chcesz wejść do życia, stale przestrzegaj przykazań".


mozesz napisac z jakiego przekladu Biblii korzystasz


Z tym to różnie, Gdański, Warszawski, PNS i inne..

napisz konkretnie skad wziales ten ktory cytujesz Mt 19:17


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: KAAN » 05 lip 2017, 16:12

Ix12 pisze:Dz.Ap. pisze jak byk że będzie sądzić przez człowieka, a nie o człowieku zanim został sędzią. Co ty nie umiesz przeczytać jednej linijki tekstu?
Umiem czytać po polsku i rozumiem polski język, w odróżnieniu od ciebie. Zrozumienie konkretnego zdania zależy od kontekstu. Podam ci na przykładzie bo chuba nie wiesz co znaczy kontekst. Uwaga przykład:

Janek wziął do ręki piłkę.

Co oznacza to zdanie? Może mieć co najmniej dwa znaczenia; piłka - narzędzie, Janek chyba ma zamiar coś przeciąć. Drugie znaczenie; piłka - sprzęt sportowy, może Janek jest siatkarzem?

Rozumiesz co oznacza kontekst? Bez znajomości kontekstu nie jesteśmy w stanie określić znaczenia zdania, powyższy przykład pokazuje wielką możliwość znaczeniową w zależności od kontekstu użycia zdania; piłka może mieć setki znaczeń, mogą to być odniesienia do różnych rodzajów narzędzi i różnych rodzajów sportu, a nawet znaczenia nie związane z tamtymi, np. kontekst może mówić o piłce jako pojęciu określającym kształt przedmiotu mającego zęby podobne do piły do drewna czy metalu.

Podobnie wszelkie odniesienia do człowieczeństwa Pana Jezusa należy rozumieć w kontekście całości przekazu biblijnego gdzie Pan Jezus jest przedstawiany jako prawdziwy człowiek i prawdziwy Bóg. Cytowanie wyrwanych z kontekstu wersetów jest głupie i pokazujące brak logicznego myślenia.
Rzym 9:5
do których należą Praojcowie i z których Chrystus wywodzi się według ciała:
Bóg, który jest nad wszystkim, niech będzie błogosławiony na wieki. Amen.
Według ciała, to kluczowe stwierdzenie, gdyby nie bylo innej możliwosci to to wyszzczególnienie nie miałoby sensu. Pan Jezus pochodzi według ciała z rodu Dawida, królewskiej linni. Według swojej istoty Boskiej jest jedynym wszechmocnym Bogiem nie mającym początku i końca.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Skrzetuski
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2017, 20:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Skrzetuski » 10 sie 2017, 11:50

Ciekawy artykuł Franciszka Kucharczaka

http://gosc.pl/doc/4093332.Cuda-nad-Wisla



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości