Biblia kontra kult maryjny

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: chwat » 30 sty 2018, 13:57

Ach ja zmieniłem temat? :)
Wyciąganie z rękawa rzekomych informacji o ukrywaniu przez KK pedofilów, to dyżurne oszczerstwa, które kontousunięte1 wypowiada, bez podania dowodów, bo na poprzedni temat nie miała nic do powiedzenia. Ale wg wuki, to chwat zmienił temat.
No i Co za różnica, czy komuś zniszczy się w ten sposób życie, czy nie? Przecież oskarżanie niewinnych o współudział w pedofilii, to dla wuki nic wielkiego. Co za różnica, czy ktoś na kogo nie ma się żadnych dowodów na popełnienie przestępstwa, pójdzie siedzieć. Przecież to tylko człowiek, a z człowiekiem liczyć się nie trzeba.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 30 sty 2018, 13:57

Motyl pisze:
kontousunięte1 pisze:
Motyl pisze:

No widzisz, kontousunięte1, jak sie konczy konwersacja z chwatem....Zostajesz wspolwinna pedofilii w krk i juz..... :D

Też tak to odebrałam. Zaraz pewnie brygada antycośtamcośtam wpadnie do mnie, bo chwat powiedział, że ukrywam pedofila w szafie (księdza) :lmao: Dyskusja na poziomie już nawet nie parteru, ale jakiejś sutereny czy innej piwnicy. :mrgreen:




kontousunięte1, najlepszym sposobem na chwata jest ignor zupelny....To najlepszy troll jakiego spotkalam na forum dyskusyjnym o tematyce religijnej.....Nie warto go traktowac jako powaznego partnera w dyskusjii.....


Ja tez dalam sie sprowokowac i jeszcze osta dostalam .... :-(


A chcialam tylko wesprzec troche KAANA.....bo rozbisurmaniony chwat gral mu na nosie.... :->


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 30 sty 2018, 14:00

Motyl pisze:
Ja tez dalam sie sprowokowac i jeszcze osta dostalam .... :-(



A chcialam tylko wesprzec troche KAANA.....bo rozbisurmaniony chwat gral mu na nosie.... :->


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 30 sty 2018, 14:02

:) mam jakies problemy z edycja....nie moge normalnie zmieniac tresci postow, tak jak zwykle....o co tu chodzi....?


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: chwat » 30 sty 2018, 14:58

KAAN pisze:
chwat pisze:Uuu, widzę że zaczyna się rozdawanie punktów karnych, za mówienie prawdy.
Za oszczerstwa, jak nie przestaniesz to zapunktujesz znowu
Za jakie oszczerstwa? Dlaczego FAKTY: https://pl.wikipedia.org/wiki/Eva_Brunne o legalnym homoseksualizmie u protestanckich biskupek, nazywasz oszczerstwem?
Czyżbyś posiadał informacje, że te dane są nieprawdziwe? :eek: Opublikuj te informacje i uświadom forumowiczów.


KAAN pisze:
chwat pisze:KAAN cały czas daje chwatowi rady,
A chwat nie chce go słuchać i nie chce uznać Słowa Bożego za autorytet,, woli słowo upadłego człowieka
Ale dlaczego człowiek głoszący na podstawie Biblii, nierozerwalność małżeństwa i zakazujący homoseksualizmu biskupek, nazywa KAAN upadłym? Czy KAAN preferuje doktrynę głoszącą rozwody i homo biskupów, że nazywa KAAN czystą i piękną doktrynę "upadłą"?

Takie porzucenie odbywa się w sercu i umyśle. Polega to na poddaniu się Panu Jezusowi, staniu się jego uczniem , słuchaniu nauki Pańskiej. Pełnię nauki Pańskiej można wtedy poznać z Biblii
No to poznanie Biblii odbywa się "wtedy" czyli jest drugim etapem. Pierwszym etapem jest, mówiąc za KAANem, "poddanie się Panu Jezusowi". Czy to poddanie się Jezusowi, musi się odbyć poprzez wiarę, czy jest uczynkiem? Przypuszczam, że musi się odbyć przez wiarę. Skąd wziąć tedy taką wiarę?

Cytowałem ci wersety skąd się bierze wiara - ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Boże. Więc słuchaj jak się do ciebie mowi.
Słuchać powiadasz... Ale czy jak będę słuchał tych, co mówią "tylko Biblia", a sami głoszą rozwody i homoseksualizm swoich biskupek, jak tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Eva_Brunne , to nie będzie to słuchaniem złych doradców? Cóż dobrego może być ze słuchania takich treści?

Czym ideologia katolicka zasługuje sobie u KAANa na miano kłamliwej i niemoralnej?
Jest wiele powodów, jednym z wielu jest modlenie się do stworzenia zamiast do Stwórcy, zamiana zbawienia z łaski przezzwiarę, na zbawienie z uczynków zakonu religijnego.
Ależ ktoś podał KAANowi nieprawidłowe informacje. Gdzie znalazł KAAN te informacje, że katolicy nie modlą się do Twórcy, a zbawienie jest z uczynków?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
system90
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2018, 18:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczytno
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: system90 » 30 sty 2018, 15:06

Chwat, widzę że jesteś bardzo 'za' kościołem Rzymskim. Mamdo Ciebie pytanie, ale najpierw muszę zadać jedno, mniejsze pytanie aby się rozeznać w Twoich poglądach. (Nie chcę trafić kulą w płot;) ) powiedz mi, jak się odnosisz do ekumenizmu który jest ważnym (patrz dokumenty SVII) punktem działalności kościoła?


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: chwat » 30 sty 2018, 15:15

Nie jestem bardzo 'za' kościołem Rzymskim.
Jestem bardzo za Kościołem.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
system90
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2018, 18:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczytno
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: system90 » 30 sty 2018, 15:27

Wiesz co mam na myśli;) proszę, odpowiedz na pytanie, jak się odnosisz do ekumenizmu który jest ważnym (SVII) punktem działalności kościoła?


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 30 sty 2018, 15:42

chwat pisze:Każda osoba mające dane o ukrywaniu pedofila przez inne osoby, jest automatycznie wspólnikiem pedofila. Wykonanie telefonu na policję i podanie personaliów takiego bydlaka przestępcy, trwa pewnie minutę. Jeśli ktoś tego nie robi, to nie jest to dla mnie wytłumaczalne.


chwat pisze:Wyciąganie z rękawa rzekomych informacji o ukrywaniu przez KK pedofilów, to dyżurne oszczerstwa, które kontousunięte1 wypowiada, bez podania dowodów, bo na poprzedni temat nie miała nic do powiedzenia. Ale wg wuki, to chwat zmienił temat. .



Kłamiesz, mataczysz, wybielasz rzeczywistość, to punkty karne dostajesz.....

Na tej samej wikipedii, w kótrej ty znalazłeś źródła, można znaleźć potwierdzenie https://pl.wikipedia.org/wiki/Przest%C4 ... katolickim :



Aby uniknąć skandalu, urzędnicy instytucji kościelnych i hierarchowie Kościoła ukrywali przestępstwa seksualne przed wymiarem sprawiedliwości. Najbardziej jaskrawy przypadek takiej sytuacji dotyczył zakonu norbertanów. Przełożeni ojca Smytha wiedzieli o jego skłonnościach już w roku 1945. Jednak pierwsze informacje trafiły do policji dopiero pod koniec lat 80. – to pozwoliło postawić go w stan oskarżenia. W maju 2001 roku kardynał Ratzinger, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, wysłał list do wszystkich biskupów katolickich[53]. Stwierdził w nim, że wszystkie wewnętrzne dochodzenia kościelne dotyczące molestowania dzieci podlegają tajemnicy pontyfikalnej.

Zanotowano przypadki opłacania przez duchownych swoich ofiar, aby nie zgłaszały przypadków molestowania na policję. W połowie lat 90. arcybiskup Desmond Connell pożyczył pieniądze księdzu, który molestował ministranta, Andrew Maddena. Duchowny przekazał te pieniądze rodzinie chłopca w zamian za milczenie[54][55]. Kardynał Connel zaprzeczył, jakoby wiedział, na jaki cel miała zostać spożytkowana jego pożyczka.

15 kwietnia 2008 papież Benedykt XVI na pokładzie samolotu do USA zapowiedział „wykluczenie pedofilów z kapłaństwa” i „zrobienie wszystkiego, by podobne przypadki nie powtarzały się w przyszłości”. W USA skandale związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci przez kapłanów doprowadziły do procesów, w których amerykańskie diecezje musiały wypłacić w sumie ponad 2 mld dolarów odszkodowań[56].

Stanowisko Episkopatu Polski

W dokumencie przyjętym przez Episkopat Polski w dniach 13 i 14 marca 2012 jest powiedziane, że nie zostaną przyznane odszkodowania dla ofiar pedofilii od polskiego Kościoła. Duchownych, którzy popełnili takie przestępstwo, chroni tajemnica spowiedzi, a Kościół zamierza jej bronić. Choć episkopat deklaruje w dokumencie pełną współpracę z władzami ws. ścigania pedofilów w Kościele, to ustanawia wyjątki od tej reguły. Duchowni nie ujawniają informacji o księżach, którzy przyznali się do pedofilii w trakcie spowiedzi[57].




Latami ukrywało się skłonności księży, latami..... to ma być prowadzenie do uapmiętania i wykluczanie jak się nie da upamiętać?
Dzienikarze z filmu Spotlight opisali olbrzymią skalę tego zjawiska w KRK.
Masz dowody na hipokryzje Kościoła, w doktrynach jedno, a w zepsutej jego władzy drugie - tak się prowadzi Kościoł Chrysusa? świadectwo trzeba okazać, czy nie......?

Dlatego w Biblii masz napisane że społeczeństwo wybiera pasterzy, a jak się nie sprawdzają to mogą go wywalić. A w KRK głos społeczeństwa w wypowiadaniu się o wyborze przewodników I to swoich wiernych, został juz dawno wykluczony......
Ostatnio zmieniony 30 sty 2018, 15:46 przez Przeemek, łącznie zmieniany 1 raz.


system90
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2018, 18:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczytno
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: system90 » 30 sty 2018, 16:56

system90 pisze:
chwat pisze:
system90 pisze:Wiesz co mam na myśli;) proszę, odpowiedz na pytanie, jak się odnosisz do ekumenizmu który jest ważnym (SVII) punktem działalności kościoła?

Jak sądzę, masz na myśli to, co piszesz.
Do ekumenizmu odnoszę się bardzo pozytywnie.


No dobrze

Sobór Trydencki protestantów określił heretykami.
Św Agaton, papież, powiedział: 'kto się modli z heretykami, jest heretykiem.'
Na pewno uważasz całe nauczanie Kościoła Katolickiego za prawdziwe.. a więc cały Kościół, z wyjątkiem prawnych grup. A więc, posoborowy Kościół katolicki, w świetle swoich nauk, jest kościołem heretyckim. Nieprawdaż?


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 30 sty 2018, 17:14

chwat pisze:No proszę. I tak to się robi. Przeemek pisze farmazony, a na prośbę o wskazanie konkretu, mówi, że dowody są we wcześniejszych farmazonach.

Przeemciu, wyszczególnij z Twojego fragmentu Wikipedii fragment mówiący o UKRYWANIU PRZEZ KK PEDOFILÓW.


Fragment wyszczególniony, ze względu na to że tym razem "normalnie" zapytałeś, słowa są już w pierwszym akapicie, wcześniej zmieniłem nawet kolor na czerwo, dlatego twoje prowokacyjne oburzenia o brak wskazania konkretu są bezpodstawne i wyglądają tylko na nieracjonalne zagrywki:

"....urzędnicy instytucji kościelnych i hierarchowie Kościoła ukrywali przestępstwa seksualne przed wymiarem sprawiedliwości....."

W treści zalinkoanego źródła poniższe pojęcia sa wyjaśnione:
Kościoła - to Kościół katolicki
przestępstwa seksualne - to przemoc lub wykorzystanie seksualne osób małoletnich, które również nazywamy pedofilią.


Więc ukrywanie przez KK pedofilii to są już udowodnione fakty, a nie dyżurne oszczęrstwa, jak skłamałeś w rozmowie z wnuka.

Czy masz jeszcze jakieś uwagi co do twojego kłamstwa, które już wykazałem? poza tym nie odsuniesz faktu zjawiska pedofilii w Kościele KK poprzez takie wypowiedzi.
Przez twoje absurdy, niepotrzebnie schodzimy z wątku, bo jak widzisz ostatecznie odpowiadam na Twoje pytania, a ty na niektóre jeszcze nie odpowiedziałeś, jak np. odnośnie Tradycji czy wniebowzięcia Maryji?


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: chwat » 30 sty 2018, 17:21

system90 pisze:Sobór Trydencki protestantów określił heretykami.

Sobór potępił protestantów. Heretykami byli uznani już od dawna.

Św Agaton, papież, powiedział: 'kto się modli z heretykami, jest heretykiem.'

Za jakim źródłem podajesz tę wypowiedź papieża?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
system90
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2018, 18:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczytno
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: system90 » 30 sty 2018, 17:31

chwat pisze:Za jakim źródłem podajesz tę wypowiedź papieża?


Ja pierwszy raz spotkałem się z tym oglądając na yt wykład jakiegoś księdza, nazwiska nie pamiętam (czy też zakonnika?). Ale sprawdziłem w internecie, jest o tym cała masa materiałów, sprawdź;)


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: chwat » 30 sty 2018, 17:33

Nie. Ty sprawdź i podaj źródło z jakiego korzystałeś.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
system90
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2018, 18:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczytno
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: system90 » 30 sty 2018, 17:44

Pierwsze z brzegu, tak jak mowiełem. A jest cała masa. Jak poszukasz to znajdziesz nawet kapłanów i biskupów poruszających ten temat.
Załączniki
Screenshot_2018-01-30-17-41-20.png



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości