Biblia kontra kult maryjny

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: chwat » 30 sty 2018, 12:51

kontousunięte1 pisze:Tylko jeszcze większe obrzydzenie wzbudzasz i niechęć do katolicyzmu. Jaki on jest to my wiemy, a widocznie (sądząc po treści twoich postów) czujesz się w takim bagnie, jak ryba w wodzie

Rzeczywiście, w doktrynie głoszącej nierozerwalność małżeństw i zakaz homoseksualizmu biskupów, czuję się jak ryba w wodzie, jak ryba w krystalicznie czystej wodzie :)


Motyl pisze:Masz racje...tyle tylko, ze w zblizaniu sie do Boga zaden czlowiek nie potrzebuje zaklamanych, upadlych organizacji religijno- politycznych jakim jest np. twoj krk
Oczywiście, że nikt nie potrzebuje organizacji religijnych do zbawienia. Człowiek potrzebuje jedynie doświadczać Boga. Ale niestety tak się pechowo składa, że Boga nie doświadczy się z doktyny zachęcającej do czynnego homoseksualizmu biskupów, tłumaczącej to zasadą "tylko Biblia", prawda? W przekazie takiej organizacji człowiek nie może sie odnaleźć, dlatego potrzebny jest przekaz innej organizacji, czyli KK. Co nie znaczy, że potrzebna jest ona do osiągnięcia zbawienia, w sensie uczestnictwa organizacyjnego, czyli czysto "formalnego". To za mało.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 30 sty 2018, 12:59

Rzeczywiście, w doktrynie głoszącej nierozerwalność małżeństw i zakaz homoseksualizmu biskupów, czuję się jak ryba w wodzie, jak ryba w krystalicznie czystej wodzie :)

Na to już odpowiedź dostałeś kilkakrotnie. Przecież my nie popieramy tego. Równie dobrze mogę ci napisać, że po drodze ci z pedofilami, obłudnikami, biskupami kochającymi kasę i dobre żarcie itd.itd. Więc sobie daruj, bo tu na nikim twoje mantry nie robią wrażenia.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 30 sty 2018, 13:05

KAAN pisze:To jest ostrzeżenie udzielone przez moderatora lub administratora forum:
Za osobiste przytyki. trolowanie
To jest ostrzeżenie mające związek z twoim postem: viewtopic.php?f=57&p=544632#p544632.




KAAN....ja nie troluje.... :) ...gdzies ty sie dopatrzyl trolowania....?


Niepotrzebnie podchodzisz do sprawy az tak emocjonalnie..... :) ...w ten sposob komunikujesz wlasne slabosci.... :D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: KAAN » 30 sty 2018, 13:07

chwat pisze:Uuu, widzę że zaczyna się rozdawanie punktów karnych, za mówienie prawdy.
Za oszczerstwa, jak nie przestaniesz to zapunktujesz znowu.
KAAN pisze:Każdy człowiek ma problemy, ale nie każdy człowiek samozwańczo nie wynosi się jako autorytet duchowy
KAAN cały czas daje chwatowi rady,
A chwat nie chce go słuchać i nie chce uznać Słowa Bożego za autorytet,, woli słowo upadłego człowieka.
KAAN pisze:Moja dobra rada jest taka byś porzucił kłamliwą i niemoralną ideologię katolicką
Ok, porzucić ideologię katolicką.
Ale mam pytanie uzupełniające: czy to "porzucenie" to może być uczynek, czy musi być wykonane na podstawie wiary?
Takie porzucenie odbywa się w sercu i umyśle. Polega to na poddaniu się Panu Jezusowi, staniu się jego uczniem , słuchaniu nauki Pańskiej. Pełnię nauki Pańskiej można wtedy poznać z Biblii.


Więc KAAN może podpowie, skąd wziąć wiarę potrzebną do porzucenia kłamliwej i niemoralnej ideologii katolickiej?
Wiara to sprawa duchowa, jeden uwierzy a inny nie, to nie jest towar możliwy do nabycia za pieniądze albo działanie osób trzecich. Cytowałem ci wersety skąd się bierze wiara - ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Boże. Więc słuchaj jak się do ciebie mowi.

No i pytanie uzupełniające do pytania uzupełniającego:
Czym ideologia katolicka zasługuje sobie u KAANa na miano kłamliwej i niemoralnej?
Jest wiele powodów, jednym z wielu jest modlenie się do stworzenia zamiast do Stwórcy, zamiana zbawienia z łaski przezzwiarę, na zbawienie z uczynków zakonu religijnego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: KAAN » 30 sty 2018, 13:09

Motyl pisze:
KAAN pisze:To jest ostrzeżenie udzielone przez moderatora lub administratora forum:
Za osobiste przytyki. trolowanie
To jest ostrzeżenie mające związek z twoim postem: viewtopic.php?f=57&p=544632#p544632.




KAAN....ja nie troluje.... :) ...gdzies ty sie dopatrzyl trolowania....?


Niepotrzebnie podchodzisz do sprawy az tak emocjonalnie..... :) ...w ten sposob komunikujesz wlasne slabosci.... :D
Trolujesz i określiłaś chwata brzydkim epitetem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: chwat » 30 sty 2018, 13:12

kontousunięte1 pisze:Na to już odpowiedź dostałeś kilkakrotnie. Przecież my nie popieramy tego. Równie dobrze mogę ci napisać, że po drodze ci z pedofilami, obłudnikami, biskupami kochającymi kasę i dobre żarcie itd.itd. Więc sobie daruj, bo tu na nikim twoje mantry nie robią wrażenia.

Wewnętrznie może nie popieracie, ale będąc protestantami właśnie popieracie. Nie widzisz tego?
To nie wybory demokratyczne w których wygrywa ten, kogo najbardziej poprą.
Taka doktryna (homo biskupi z przyzwoleniem Biblii) idzie w świat jako wyznacznik i głosi siebie Kościołem. Nie ma w tym momencie znaczenia, czy ktoś ma do tego osobisty stosunek "za", bądź "przeciw", a być może "neutralny". Taka doktryna idzie przez świat i zbiera swoje żniwo pod szyldem Biblia.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 30 sty 2018, 13:25

chwat pisze:
kontousunięte1 pisze:Na to już odpowiedź dostałeś kilkakrotnie. Przecież my nie popieramy tego. Równie dobrze mogę ci napisać, że po drodze ci z pedofilami, obłudnikami, biskupami kochającymi kasę i dobre żarcie itd.itd. Więc sobie daruj, bo tu na nikim twoje mantry nie robią wrażenia.

Wewnętrznie może nie popieracie, ale będąc protestantami właśnie popieracie. Nie widzisz tego?
To nie wybory demokratyczne w których wygrywa ten, kogo najbardziej poprą.
Taka doktryna (homo biskupi z przyzwoleniem Biblii) idzie w świat jako wyznacznik i głosi siebie Kościołem. Nie ma w tym momencie znaczenia, czy ktoś ma do tego osobisty stosunek "za", bądź "przeciw", a być może "neutralny". Taka doktryna idzie przez świat i zbiera swoje żniwo pod szyldem Biblia.

A czy ty nie widzisz tego, że wasi księża pedofile są przesuwani z parafii do parafii? Czy ty się wewnętrznie zgadzasz na takie zbrodnie? Dlaczego namawiasz nas do porzucenia wiary i co?-pójście do katolików?
Wiesz co ci powiem? Mnie mniej razi kiedy dorosłe osoby wybierają świadomie grzeszne życie (homoseksualne związki itp.) niż gwałcenie małych dzieci przez księży.Swoje chore dewiacje , (a także władzę jaką daje im status księdza) i krzywdzą w sposób niewyobrażalny, niszcząc życie dzieci. Takie rany w psychice zostają na zawsze, wiele osób popełniło samobójstwo z powodu wykorzystania przez kapłanów. A wy to pięknie zamiatacie pod dywan. Przecież wasi urzędnicy na wszystkich, nawet najwyższych stanowiskach mają problemy z seksem takie czy inne. To jest dopiero moralność kalego... Najpierw wyjmijcie belki z własnych oczu, a potem szukajcie źdźbła w naszych.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: chwat » 30 sty 2018, 13:30

kontousunięte1 pisze:A czy ty nie widzisz tego, że wasi księża pedofile są przesuwani z parafii do parafii

Jeśli masz informacje o pedofilu, którego KK ukrywa, to zgłoś to na policję. Jeśli masz takie informacje i pedofil jest na wolności i nie podajesz policji jego personaliów, to pomagasz w ukrywaniu przestępcy. Czy kontousunięte1 zdaje sobie z tego sprawę?

Oczywiście kontousunięte1 żadnych informacji nie posiada, a jedynie rzuca oszczerstwa.
Oczywiście za tegu typu oszczerstwa, ostrzeżeń i punkcików tu nie dają. Tu się dostaje punkciki za mówienie prawdy, jak np. takiej prawdy, że doktryny Kościołów protestanckich dopuszczają czynny homoseksualizm biskupów, jak tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Eva_Brunne
Ostatnio zmieniony 30 sty 2018, 13:36 przez chwat, łącznie zmieniany 1 raz.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 30 sty 2018, 13:33

chwat pisze:
kontousunięte1 pisze:A czy ty nie widzisz tego, że wasi księża pedofile są przesuwani z parafii do parafii

Jeśli masz informacje o pedofilu, którego KK ukrywa, to zgłoś to na policję. Jeśli masz takie informacje i pedofil jest na wolności i nie podajesz policji jego personaliów, to pomagasz w ukrywaniu przestępcy. Czy kontousunięte1 zdaje sobie z tego sprawę?

No i jak to pięknie obwinić mnie za winy swoich guru. Dobry jesteś w wywracaniu kota ogonem.
Naucz się czytać ze zrozumieniem, a teraz żegnam ozięble. :-/


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: chwat » 30 sty 2018, 13:37

No i personaliów rzekomych pedofilów nie podała. Bo po co? kontousunięte1 wie, ale nie powie.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 30 sty 2018, 13:38

chwat pisze:
kontousunięte1 pisze:A czy ty nie widzisz tego, że wasi księża pedofile są przesuwani z parafii do parafii

Jeśli masz informacje o pedofilu, którego KK ukrywa, to zgłoś to na policję. Jeśli masz takie informacje i pedofil jest na wolności i nie podajesz policji jego personaliów, to pomagasz w ukrywaniu przestępcy. Czy kontousunięte1 zdaje sobie z tego sprawę?



No widzisz, kontousunięte1, jak sie konczy konwersacja z chwatem....Zostajesz wspolwinna pedofilii w krk i juz..... :D


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 30 sty 2018, 13:42

Motyl pisze:
chwat pisze:
kontousunięte1 pisze:A czy ty nie widzisz tego, że wasi księża pedofile są przesuwani z parafii do parafii

Jeśli masz informacje o pedofilu, którego KK ukrywa, to zgłoś to na policję. Jeśli masz takie informacje i pedofil jest na wolności i nie podajesz policji jego personaliów, to pomagasz w ukrywaniu przestępcy. Czy kontousunięte1 zdaje sobie z tego sprawę?



No widzisz, kontousunięte1, jak sie konczy konwersacja z chwatem....Zostajesz wspolwinna pedofilii w krk i juz..... :D

Też tak to odebrałam. Zaraz pewnie brygada antycośtamcośtam wpadnie do mnie, bo chwat powiedział, że ukrywam pedofila w szafie (księdza) :lmao: Dyskusja na poziomie już nawet nie parteru, ale jakiejś sutereny czy innej piwnicy. :mrgreen:


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 30 sty 2018, 13:48

Najpierw do Watykanu zadzwonię i oddam wraz go wraz z szafą pod ich świątobliwe dywany i skrzydła. Już oni tam wiedzą, jak się zamiata.
A swoją drogą, jak gładko pojechałeś z tematu ohydnych grzechów protestanckich do nie mniej ohydnego ukrywania przeze mnie pedofila katolickiego :mrgreen: Czuję się już skazana, winna, współwinna a nawet molestująca ministrantów i co tylko tam ci się , chwat, zamarzy. :lol:
Baw się dobrze. Ja swoje obowiązki znam. O to nie musisz się martwić. :no: :madman:


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 30 sty 2018, 13:50

kontousunięte1 pisze:
Motyl pisze:
chwat pisze:Jeśli masz informacje o pedofilu, którego KK ukrywa, to zgłoś to na policję. Jeśli masz takie informacje i pedofil jest na wolności i nie podajesz policji jego personaliów, to pomagasz w ukrywaniu przestępcy. Czy kontousunięte1 zdaje sobie z tego sprawę?



No widzisz, kontousunięte1, jak sie konczy konwersacja z chwatem....Zostajesz wspolwinna pedofilii w krk i juz..... :D

Też tak to odebrałam. Zaraz pewnie brygada antycośtamcośtam wpadnie do mnie, bo chwat powiedział, że ukrywam pedofila w szafie (księdza) :lmao: Dyskusja na poziomie już nawet nie parteru, ale jakiejś sutereny czy innej piwnicy. :mrgreen:




kontousunięte1, najlepszym sposobem na chwata jest ignor zupelny....To najlepszy troll jakiego spotkalam na forum dyskusyjnym o tematyce religijnej.....Nie warto go traktowac jako powaznego partnera w dyskusjii.....


Ja tez dalam sie sprowokowac i jeszcze osta dostalam .... :-(


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 30 sty 2018, 13:56

Poprzednio, kiedy chwat na forum dawał popisy miałam go w ignorach. Po powrocie z "wygnania karniakowego" dostał szansę, ale jej nie wykorzystał.
Masz rację, strata czasu na dyskusje z tym osobnikiem.
Pozdrawiam.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości