Biblia kontra kult maryjny

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 13 paź 2017, 07:46

Przeemek pisze:
Gingers pisze:
Przeemek pisze:Dlatego Wniebowzięcięm Maryji, jak i wiele innych doktryn w Tradycji, oraz potwierdzanie ich dogmatyczne nie ma żadnej mocy Chrysusowej, są to tylko wymysły ludzi.

A prawda jest taka, że nie jesteś w stanie udowodnić tego BRAKU mocy Chrystusowej, zgadza się?.

(...)
Za to tym razem odpowiem ci tak:

A prawda jest taka, że nie jesteś w stanie udowodnić tej mocy Chrystusowej, zgadza się?

Ja ci nic nie muszę udowadniać. Zrzucasz jakąś kalumnię to ty ją udowodnij. Albo sobie wierz dalej w kłamstwa.

Wyzywanie adwersarzy od trolli to chyba już tutaj stało sie zwyczajem. Aż dziw, że jeszcze nie ma takiego punktu w regulaminie: "Jeśli katolicki rozmówca cie przyciska do ściany nazwij go trollem i napisz że nie będziesz z nim rozmawiał" :lol-above:

Natomiast co do mojej wiary to jest ona silna i osadzona na Skale, to spójna wiara przekazana nam przez Apostołów, dlatego to wywołuje taka złość u niektórych userów. Nie muszę się błąkać po różnych społecznościach w poszukiwaniu tej, która będzie spełniała moje ludzkie wyobrażenia.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: KAAN » 13 paź 2017, 12:03

Gingers pisze:Natomiast co do mojej wiary to jest ona silna i osadzona na Skale, to spójna wiara przekazana nam przez Apostołów,
Jest niespójna i przekazana przez ciało kierownicze, urząd nauczycielski, a nie apostołów. Wiara katolicka osadzona jest na człowieku a nie na Bogu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 13 paź 2017, 12:24

KAAN pisze:
Gingers pisze:Natomiast co do mojej wiary to jest ona silna i osadzona na Skale, to spójna wiara przekazana nam przez Apostołów,
Jest niespójna i przekazana przez ciało kierownicze, urząd nauczycielski, a nie apostołów. Wiara katolicka osadzona jest na człowieku a nie na Bogu.

Powtarzasz jakieś kłamstwa.
Nie wiem skąd w tobie tak awersja to nauczania apostolskiego...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: KAAN » 13 paź 2017, 12:25

Gingers pisze:
KAAN pisze:
Gingers pisze:Natomiast co do mojej wiary to jest ona silna i osadzona na Skale, to spójna wiara przekazana nam przez Apostołów,
Jest niespójna i przekazana przez ciało kierownicze, urząd nauczycielski, a nie apostołów. Wiara katolicka osadzona jest na człowieku a nie na Bogu.

Powtarzasz jakieś kłamstwa.
Nie wiem skąd w tobie tak awersja to nauczania apostolskiego...
Powtarzasz jakieś kłamstwa, skąd u ciebie tyle parszywej sofistyki?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 13 paź 2017, 14:46

Gingers pisze:
KAAN pisze:
Gingers pisze:Natomiast co do mojej wiary to jest ona silna i osadzona na Skale, to spójna wiara przekazana nam przez Apostołów,
Jest niespójna i przekazana przez ciało kierownicze, urząd nauczycielski, a nie apostołów. Wiara katolicka osadzona jest na człowieku a nie na Bogu.

Powtarzasz jakieś kłamstwa.
Nie wiem skąd w tobie tak awersja to nauczania apostolskiego...


Nie wiem dlaczego powtarzasz opinię pewnej określonej grupy ludzi i wygłaszasz to za prawdę powszechnie uznaną, żadnych przemyśleń? żadnych argumentów? tylko stwierdzenia? czy twój kościół pozbawił ciebie samodzielnego myślenia, którego nie raczyłes jeszcze przedstawić?
Cały czas rzucasz hasłami, bez żadnego argumentu czy merytorycznego uzasadnienia, jak zwykle zresztą. Nie chce cie się pisać, to się nie wypowiadaj, inaczej wygląda na trollowanie. Moje tezy i wypowiedzi zawsze maja argument, jeżeli niewłaściwy to mi to wykarz, a wypisujesz same "stwierdzenia", tak nikomu nic nie udawadniasz, tylko masz okazje do wygadania/wyżalenia się, ale od tego macie konfesjonał, a nie forum.

Staje się to normą że katolicy wygłaszają kazania, jakby były oczywistością, bez podawania rzeczowych argumentów. A twój poziom merytoryki jest narazie żenujący.


A ja nie wiem skąd wybierasz iść szeroką bramą, a nie za nauczaniem apostolskim: (Już raz podałem poniższy argument, ale ty go nie czytasz, a potem wygłaszasz co myslisz że wiesz)

Richard Kenrick, arcybiskup, zrobił badania i tak je opisał:
Okazuje się, że Ojcowie Kościoła mieli bardzo podzielone zdania na temat "Piotra jako skały, na której zbudowano Kościół" [Mat. 16:18].

17 Ojców uważało, że Kościół został zbudowany na Piotrze i że to on jest skałą według słów Pana Jezusa.

8 Ojców uważało, że Panu Jezusowi chodziło o wszystkich apostołów, a Piotr jest "pierwszym spośród równych".

44 Ojców uważało, że skałą, ka które został zbudowany Kościół, jest wyznanie wiary Piotra.

16 Ojców uważało, że Mat. 16:18 mówi o sobie - czyli że Jezus Chrystus jest skałą.

Kilku Ojców uważało, że skałą są wierzący, którzy dzięki wierze w Chrystusa jako żywe kamienie budują się w świątynię Jego Ciała.

Roman Catholic Archbishop Peter Richard Kenrick prepared a paper to be delivered at Vatican I (1870), in which he noted that five interpretations of the word "rock" were held in antiquity:
1. The first declared that the church was built on Peter, endorsed by seventeen fathers.
2. The second understood the words as referring to all the apostles, Peter being simply the Primate, the opinion of eight fathers.
3. The third asserted that the words applied to the faith that Peter professed, espoused by forty-four fathers, some of whom are the most important and representative.
4. The fourth declared that the words were to be understood of Jesus Christ, the church being built upon him, the view of sixteen fathers.
5. The fifth understood the term "rock" to apply to the faithful themselves who, by believing in Christ, were made the living stones in the temple of his body, an opinion held by only very few (107–108).- Journal of Biblical apologetics : Volume 3. 2001 (16). Las Vegas, N.V.: Christian Scholar's Press, Inc.. p. 16.

Pokrywa sie to również z badaniami ks. Jerzego Tofiluka, o kotrym wspomniałem cześniej. Dwóch kapłanów z dwóch różnych kościołów, te same opinie.

I teraz powiedz mi co nauczanie apostolskie mówiło?

Twoja wiara osadzona na skale, zgadza się z opinią 17 Ojców kościoła, nawet nie idzesz tak bardzo szeroką bramą. Również twoja wiara opiera się opini 44 Ojców, którzy twierdzą że wyznanie wiary jest fundamentem, do tego opinie innych 8, plus 16, razem masz 66 przeciwko 17.

Więdz zacznij merytorycznie udowadniać dlaczego twoich 17 Ojców ma rację, a reszta nie? a nie wygłaszasz kazania.


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 13 paź 2017, 15:23

Gingers pisze:
Przeemek pisze:
Gingers pisze:A prawda jest taka, że nie jesteś w stanie udowodnić tego BRAKU mocy Chrystusowej, zgadza się?.

(...)
Za to tym razem odpowiem ci tak:

A prawda jest taka, że nie jesteś w stanie udowodnić tej mocy Chrystusowej, zgadza się?

Ja ci nic nie muszę udowadniać. Zrzucasz jakąś kalumnię to ty ją udowodnij. Albo sobie wierz dalej w kłamstwa.

Wyzywanie adwersarzy od trolli to chyba już tutaj stało sie zwyczajem. Aż dziw, że jeszcze nie ma takiego punktu w regulaminie: "Jeśli katolicki rozmówca cie przyciska do ściany nazwij go trollem i napisz że nie będziesz z nim rozmawiał" :lol-above:

Natomiast co do mojej wiary to jest ona silna i osadzona na Skale, to spójna wiara przekazana nam przez Apostołów, dlatego to wywołuje taka złość u niektórych userów. Nie muszę się błąkać po różnych społecznościach w poszukiwaniu tej, która będzie spełniała moje ludzkie wyobrażenia.


Ty mi nic nie musisz udowadniać, zgadza się. Ale my nie prowadzimy prywatnej rozmowy. Rzuciłeś pytaniem na forum publicznym, a potem nic nie chcesz udowadniać. Przyszedłeś głosic kazania? czy udowodnić publicznie, że to ty masz rację? A na moja "kalumnię" juz podałem argument, teraz twoja kolej na argumenty.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 13 paź 2017, 15:51

Przeemek pisze: Moje tezy i wypowiedzi zawsze maja argument, jeżeli niewłaściwy to mi to wykarz, a wypisujesz same "stwierdzenia", tak nikomu nic nie udawadniasz, tylko masz okazje do wygadania/wyżalenia się, ale od tego macie konfesjonał, a nie forum.

Ja sie nie mam potrzeby wyżalania się, zawracam tylko od czasu do czasu uwagę na głupoty i kłamstwa wypisywane pod naszym adresem, co oczywiście kłuje "producentów" tych kłamstw i bredni.
Natomiast konfesjonał służy w innym celu niż wyżalanie się.

Co do twojego kolejnego postu to odpisze ci zmieniając grafikę naszej "rozmowy":

Ty: Wniebowzięcięm Maryji, jak i wiele innych doktryn w Tradycji, oraz potwierdzanie ich dogmatyczne nie ma żadnej mocy Chrysusowej, są to tylko wymysły ludzi. (tu stawisz jakąś tezę, która nie ma żadnego umocowania w rzeczywistości)

ja: A prawda jest taka, że nie jesteś w stanie udowodnić tego BRAKU mocy Chrystusowej, zgadza się?. (tutaj ja odnośnie twojej tezy stawiam pytanie)

ty: Za to tym razem odpowiem ci tak: A prawda jest taka, że nie jesteś w stanie udowodnić tej mocy Chrystusowej, zgadza się? (zamiast odpowiedzi dostaję parafrazę mojego pytania, prawdopodobnie właśnie dlatego, że jednak nie możesz tego udowodnić)

ja: Ja ci nic nie muszę udowadniać. Zrzucasz jakąś kalumnię to ty ją udowodnij. (zwracam ci uwagę, że to ty napisałes kłamstwo, zatem to ty musisz podać na nie dowody a nie j na niewinność)

ty: Rzuciłeś pytaniem na forum publicznym, a potem nic nie chcesz udowadniać A tego to już nie pojmuję, bo skoro postawiłam pytanie to logika domaga sie żeby na nie odpowiedzieć, a nie czekać na dowody z mojej strony... Bo dokładnie to co miałabym ci udowadniać? Ze pytanie jest pytaniem, czy o co ci chodzi?

W międzyczasie próbujesz ze mnie robić trolla, a to już nie tylko nieładne ale w ogóle niechrześcijańskie.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 13 paź 2017, 15:54

KAAN pisze:
Gingers pisze:
KAAN pisze:Jest niespójna i przekazana przez ciało kierownicze, urząd nauczycielski, a nie apostołów. Wiara katolicka osadzona jest na człowieku a nie na Bogu.

Powtarzasz jakieś kłamstwa.
Nie wiem skąd w tobie tak awersja to nauczania apostolskiego...
Powtarzasz jakieś kłamstwa, skąd u ciebie tyle parszywej sofistyki?

Parszywe to są kłamstwa powtarzane na temat Kościoła Katolickiego.
Ale zanim prawda włoży buty, kłamstwo zdąży obiec pół świata...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: wybrana » 13 paź 2017, 16:39

Gingers pisze:
KAAN pisze:
Gingers pisze:Powtarzasz jakieś kłamstwa.
Nie wiem skąd w tobie tak awersja to nauczania apostolskiego...
Powtarzasz jakieś kłamstwa, skąd u ciebie tyle parszywej sofistyki?

Parszywe to są kłamstwa powtarzane na temat Kościoła Katolickiego.
Ale zanim prawda włoży buty, kłamstwo zdąży obiec pół świata...



Wiara wielu ludzi jest martwa. Człowiek uważa, że wierzy, ale tak na prawdę nie wierzy. Nie wierzy, bo nie uwierzył w to, co Bóg chciałby aby wierzył. Nie uznaje prawdy przekazanej przez samego Boga. Nie uznaje świadectwa wiary złożonego na krzyżu, na odkupienie win ludzkich. Prawda objawiona przekazana przez naocznych wybranych świadków jest odrzucana. Człowiek woli uznawać i przyjmować własną prawdą wymyśloną przez istotę słabą, ułomną i grzeszną(człowieka), bo tak mu wygodniej, bo tak może zaspokajać własne ego, własną wyższość, bo tak może mieć władzę nad drugim człowiekiem i przez to może zniewalać go własnymi (nieomylnymi) w mniemaniu doktrynami, które są niezgodne z wiarą i wolą Bożą. Nie słuchając słowa Bożego, odrzucamy Boga, lekceważymy Boga. Człowieka prostego nieznającego Pisma- może usprawiedliwić jego niewiedza. Człowiek, który zna Pisma i zagłębia się w ich treść, a postępuje niezgodnie z nimi-nic nie jest wstanie usprawiedliwić. Cóż taki człowiek ma na swoją obronę? Wiedziałem, ale zlekceważyłem Twoje słowo Boże. Chciałem być mądrzejszy od Ciebie. Chciałem mieć majętność i władzę nad ludźmi. Ceniłem tak bardzo życie ziemskie, że te w Twoim Królestwie zlekceważyłem.
Odrodzić się w wierze, to odrodzić, otworzyć się na prawdziwą wiarę - wiarę, której świadectwem był Jezus Chrystus, bo ta wiara daje nam zbawienie. Jest podstawą naszego zbawienia. Możemy być zbawieni przez miłosierdzie Boże, ale nie każdy go dostąpi.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 13 paź 2017, 17:50

Gingers pisze:
Przeemek pisze: Moje tezy i wypowiedzi zawsze maja argument, jeżeli niewłaściwy to mi to wykarz, a wypisujesz same "stwierdzenia", tak nikomu nic nie udawadniasz, tylko masz okazje do wygadania/wyżalenia się, ale od tego macie konfesjonał, a nie forum.

Ja sie nie mam potrzeby wyżalania się, zawracam tylko od czasu do czasu uwagę na głupoty i kłamstwa wypisywane pod naszym adresem, co oczywiście kłuje "producentów" tych kłamstw i bredni.
Natomiast konfesjonał służy w innym celu niż wyżalanie się.

Co do twojego kolejnego postu to odpisze ci zmieniając grafikę naszej "rozmowy":

Ty: Wniebowzięcięm Maryji, jak i wiele innych doktryn w Tradycji, oraz potwierdzanie ich dogmatyczne nie ma żadnej mocy Chrysusowej, są to tylko wymysły ludzi. (tu stawisz jakąś tezę, która nie ma żadnego umocowania w rzeczywistości)

ja: A prawda jest taka, że nie jesteś w stanie udowodnić tego BRAKU mocy Chrystusowej, zgadza się?. (tutaj ja odnośnie twojej tezy stawiam pytanie)

ty: Za to tym razem odpowiem ci tak: A prawda jest taka, że nie jesteś w stanie udowodnić tej mocy Chrystusowej, zgadza się? (zamiast odpowiedzi dostaję parafrazę mojego pytania, prawdopodobnie właśnie dlatego, że jednak nie możesz tego udowodnić)

ja: Ja ci nic nie muszę udowadniać. Zrzucasz jakąś kalumnię to ty ją udowodnij. (zwracam ci uwagę, że to ty napisałes kłamstwo, zatem to ty musisz podać na nie dowody a nie j na niewinność)

ty: Rzuciłeś pytaniem na forum publicznym, a potem nic nie chcesz udowadniać A tego to już nie pojmuję, bo skoro postawiłam pytanie to logika domaga sie żeby na nie odpowiedzieć, a nie czekać na dowody z mojej strony... Bo dokładnie to co miałabym ci udowadniać? Ze pytanie jest pytaniem, czy o co ci chodzi?

W międzyczasie próbujesz ze mnie robić trolla, a to już nie tylko nieładne ale w ogóle niechrześcijańskie.


Prawda jest taka że we wcześniejszych argumentach już otrzymałeś odpowiedź na zadane pytanie, czyli brak mocy Chrystusowej w Tracyji i doktrynach kościoła katolickiego. A ty wkółko to samo, byle się do tych argumentów bezpośrednio nie odnosić.

Teraz powtórzę, jak ich nie dostrzegasz, dowodem na to że:

Wniebowzięcięm Maryji, jak i wiele innych doktryn w Tradycji, oraz potwierdzanie ich dogmatyczne nie ma żadnej mocy Chrysusowej, są to tylko wymysły ludzi.

1. Prawdziwy Kosciól albo doprowadza do upamietania (Mt18: 15-18) albo w ostatecznosci wyklucza (1Kor5: 9-13) wszeteczników, chciwców, balwochwalców, oszczerców, pijaków i grabiezców. A twój kosciól wynosil ich na tron papieski i oglaszal "zastepcami Chrystusa". Takie sa fakty. A na bazie tych faktów Twój kosciól nie pasuje do definicji kosciola Chrystusa w Biblii, dlatego ma wlasną w katechizmie.

Jeden przykład z historii, który już też zresztą podałem: viewtopic.php?f=57&t=16316&start=150 "Papiez" Damazy zostal biskupem Rzymu w roku 366 po trzydniowej, krwawej bitwie przeciwko kontrkandydatowi Ursynowi.
Do tego dożuc sobie listę antypapieży, schizmy, 3 papieży w tym samym czasie ok. 39 lat - 3 głowy żadziły kościołem i wiele innych.

wybór i paisatowanie papieży nie ma nic wspólnego z prawdziwą tradycją apostolską, nwet na waszych określonych zasadach. Biblia i tradycja apostolska mówiła co robić z wszetecznikami (1Kor5: 9-13), a oni byli stawiani na tron papieski, tradycja apostolska i Tradycja katolicka to dwie różne tradycje.

2. Obrazem święcenia broni. Według nauki KK święcenie wodą, sakramentalia: KKK 1670 Sakramentalia nie udzielają łaski Ducha Świętego na sposób sakramentów, lecz przez modlitwę Kościoła uzdalniają do przyjęcia łaski i dysponują do współpracy z nią...(..) uzdalniają do przyjęcia łaski... To co robi ksiądz na zdjęciau nie ma nic wspólnego z tradycją apostolską i doktrynami biblijnymi, tylko z Tradcyją katolicką i doktrynami tego kościoła.


Na podstawie powyższych 2 argumentów, a to jest dopiero wierzchołek góry, kościół katolicki nie przestrzega tradycji apostolskiej i doktryn biblijnych. Więc i na tej podstawie, można wnioskować że kościół ten nie działa z mocą i w imieniu Chrystusa, tak samo Wniebowzięcie Maryji też nie jest zawarte ani w tradycji apostolskiej, ani w doktrynach opisanych w Biblii, tymbardziej, że nie ma o tym dogmacie ani słowa w Piśmie Świetym, więc jest to wymysł ludzi.

Właśnie udowodniłem ci brak mocy Jezusowej w kościele katolickim. Czy jestes wstanie wskazać że moje argumenty na poparcie tego twierdzenia są błędne oraz wskazać swoje argumenty na poparcie że twoje twierdzenie jest prawidłowe?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: KAAN » 13 paź 2017, 18:02

Gingers pisze:
KAAN pisze:
Gingers pisze:Powtarzasz jakieś kłamstwa.
Nie wiem skąd w tobie tak awersja to nauczania apostolskiego...
Powtarzasz jakieś kłamstwa, skąd u ciebie tyle parszywej sofistyki?

Parszywe to są kłamstwa powtarzane na temat Kościoła Katolickiego.
Ale zanim prawda włoży buty, kłamstwo zdąży obiec pół świata...
Parszywe jest trwanie w kłamstwie instytucji, która przez kilkanaście wieków udowadniała, ze tkwi w bagnie fałszywej ideologii sprzecznej z nauką Słowa Bożego. A jeszcze bardziej parszywe jest stawianie tej odstępczej organizacji jako jedynego Kościoła założonego przez Chrystusa. Za grosz pokory i reflejsji nad własnym grzechem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 13 paź 2017, 18:19

Przeemku, poczekam na DOWODY. Najlepiej niezbite. ;)


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 13 paź 2017, 18:29

@Przeemek
Mój drogi. Widzę, że bardzo poważnie traktujesz "rozmowy" z tą panią. Ale nie łudź się. Ona już tak ma od lat. NIC mądrego, nic budującego. Same slogany, żarciki, dogryzanie itp.odzywki. Szkoda twojego czasu.
Myśmy już przywykli, a większość ma ją w ignorowanych. Ja też.
Nie przejmuj się tak człowieku. Młotem pneumatycznym się nie przebijesz, a co dopiero merytorycznymi wypowiedziami. :mrgreen: ;-)


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Przeemek » 14 paź 2017, 00:32

kontousunięte1 pisze:@Przeemek
Mój drogi. Widzę, że bardzo poważnie traktujesz "rozmowy" z tą panią. Ale nie łudź się. Ona już tak ma od lat. NIC mądrego, nic budującego. Same slogany, żarciki, dogryzanie itp.odzywki. Szkoda twojego czasu.
Myśmy już przywykli, a większość ma ją w ignorowanych. Ja też.
Nie przejmuj się tak człowieku. Młotem pneumatycznym się nie przebijesz, a co dopiero merytorycznymi wypowiedziami. :mrgreen: ;-)


Jestem tu świerzy, każdemu daję szanse, prędzej czy później poznaje się adwersarza. Już przy pierwszym wpisie zauważyłem, że jakiś mąciciel z tej pani. Do oskarżeń np. o trollowanie potrafi wykrzesać więcej argumentów, niż do samej dyskusji w temacie sporu. A wklejone zdjęcie nie jest dla niej "niezbitym" dowodem, to nie wiem co jest lub może być, chyba że dowód ma jakieś inne znaczenie dla tej pani. Kolejny katolik z własnymi definicjami pojęć.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Gingers » 14 paź 2017, 07:47

Przeemek pisze:A wklejone zdjęcie nie jest dla niej "niezbitym" dowodem, to nie wiem co jest lub może być, chyba że dowód ma jakieś inne znaczenie dla tej pani. Kolejny katolik z własnymi definicjami pojęć.



takie coś ma być niezbitym dowodem?.A tutaj: albo to Dowodem na co? To protestanci, ale daleko mi do uogólnień jakie ty stosujesz.

To dlatego ja wierzę Kościołowi przekazującemu naukę Chrystusa poprzez Apostołów, a ty wierzysz w bzdury wpisywane na necie i nazywasz je dowodami.
A poza personalnymi atakami nie jesteście w stanie podjąć merytorycznej dyskusji.
Ale jakże doskonale wpisujecie się w proroctwa Biblii - Kościół jest gnębiony i atakowany, czego dowody widać tutaj w niemal każdym wątku...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości