Biblia kontra kult maryjny

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 15:58

"Gdy więc czytamy w pismach św. Bernarda, św. Bernardyna, św. Bonawentury i innych
świętych, że zarówno w niebie, jak i na ziemi, wszystko, nawet sam Bóg, podlega Najświętszej
Maryi Pannie
, to chcą oni przez to powiedzieć, iż władza i moc, której Pan Bóg raczył Jej udzielić,
jest tak wielka, że zdaje się, jakoby Ona posiadała tę samą władzę, co Bóg. Jej zaś modlitwy i
prośby są u Pana Boga tak wszechpotężne, że wprost uchodzą za rozkazy przed Majestatem Boga
,
który nigdy nie odrzuca próśb swej ukochanej Matki"

To cytat z książki autorstwa św. Ludwika Maria Grignion de Montfort, pt. "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej
Maryi Panny"
, która uformowała duchowość m.in. Stefana Wyszyńskiego, Maksymiliana Kolbe oraz Karola Wojtyły. Jest ona dostępna tu:
http://louisgrignion.pl/download/trakta ... nstwie.pdf

Zacytowany wyżej fragment jest użyty w tym wykładzie (link ustawiony na początku cytowania z tej książki):
https://youtu.be/_8E7qJxBDs0?t=9471
Kto chce więcej wiedzieć jak w KK wygląda kult maryjny, ma wyjątkową okazję poprzez ten wykład usłyszeć mnóstwo cytatów z materiałów typowo katolickich!
Wykład nosi nr 1, zatem należy oczekiwać ciągu dalszego...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 10 kwie 2017, 16:17

Widzę, że i na tobie wywarł wrażenie. Jest o czym rozmawiać, na pewno.


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 10 kwie 2017, 17:19

A teraz wykaż mi że Kościół uczy że "nawet sam Bóg, podlega Najświętszej Maryi Pannie" Zrozum to , że pisma Ludwika Maria Grignion de Montfort NIE SĄ oficjalnym nauczaniem Kościoła.Ten sam Ludwik w tym samym traktacie o nabożeństwie do NMP pisał "Wyznaje z Kościołem, ze Maryja jako stworzenie, które wyszło z rak Najwyższego, w porównaniu z Jego nieskończonym Majestatem mniejsza jest niż najdrobniejszy pyłek lub raczej, ze jest niczym, gdyż Bóg jeden jest TYM, KTORY JEST (Wj 3,14). Toteż ów Pan wielmożny, całkiem niezależny i sam sobie wystarczający, nie potrzebował ani nie potrzebuje koniecznie Najświętszej Maryi Panny, by urzeczywistnić swe zamiary i objawić swoją chwałę. Wystarczy Mu chcieć, by dokonać wszystkiego."(Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 18:18

Florian pisze:A teraz wykaż mi że Kościół uczy że "nawet sam Bóg, podlega Najświętszej Maryi Pannie" Zrozum to , że pisma Ludwika Maria Grignion de Montfort NIE SĄ oficjalnym nauczaniem Kościoła.Ten sam Ludwik w tym samym traktacie o nabożeństwie do NMP pisał "Wyznaje z Kościołem, ze Maryja jako stworzenie, które wyszło z rak Najwyższego, w porównaniu z Jego nieskończonym Majestatem mniejsza jest niż najdrobniejszy pyłek lub raczej, ze jest niczym, gdyż Bóg jeden jest TYM, KTORY JEST (Wj 3,14). Toteż ów Pan wielmożny, całkiem niezależny i sam sobie wystarczający, nie potrzebował ani nie potrzebuje koniecznie Najświętszej Maryi Panny, by urzeczywistnić swe zamiary i objawić swoją chwałę. Wystarczy Mu chcieć, by dokonać wszystkiego."(Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP)

To zatem jakaś schizofrenia chyba dopadła tego świętego Ludwika Marie, bo raz pisze takie rzeczy, że w zasadzie to Pan Bóg jest na "posyłki" Maryi... a potem pisze to, co cytujesz, że w zasadzie to Maryja jest niczym...
Jest gdzieś zapisane na czym się zatrzymał w tej swojej huśtawce umysłowej?

Florian pisze:Zrozum to , że pisma Ludwika Maria Grignion de Montfort NIE SĄ oficjalnym nauczaniem Kościoła.

Mogę to zrozumieć... Czemu nie... A czy Karol Wojtyła też to rozumiał? Bo on jasno mówił, że książka św. Ludwika Maria Grignion de Montfort, pt. "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny", wywarła wielki wpływ na jego duchowość!
Co każdy mógł obserwować bo tak maryjnego papieża to chyba jeszcze nie było...

Jakie oficjalne nauczanie miał do wyboru Karol Wojtyła, że wybrał jednak to, co Ty być pewnie nie wybrał (toś lepszy od papieża Polaka??)...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 10 kwie 2017, 19:01

Zbyszekg4 pisze:To zatem jakaś schizofrenia chyba dopadła tego świętego Ludwika Marie, bo raz pisze takie rzeczy, że w zasadzie to Pan Bóg jest na "posyłki" Maryi... a potem pisze to, co cytujesz, że w zasadzie to Maryja jest niczym... Jest gdzieś zapisane na czym się zatrzymał w tej swojej huśtawce umysłowej?


Prosta rada, wypowiedzi świętych NIE SĄ nieomylnie i NIE SĄ oficjalną nauką Kościoła.Skup się na tym czego uczy Kościół katolicki na temat Maryi w swoich oficjalnych dokumentach , a nie na wypowiedziach świętych.

Zbyszekg4 pisze: Mogę to zrozumieć... Czemu nie... A czy Karol Wojtyła też to rozumiał? Bo on jasno mówił, że książka św. Ludwika Maria Grignion de Montfort, pt. "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny", wywarła wielki wpływ na jego duchowość!
Co każdy mógł obserwować bo tak maryjnego papieża to chyba jeszcze nie było...

Jakie oficjalne nauczanie miał do wyboru Karol Wojtyła, że wybrał jednak to, co Ty być pewnie nie wybrał (toś lepszy od papieża Polaka??)...


A czy Karol Wojtyła na którego duchowość wielki wpływ wywarła książka św. Ludwika Maria Grignion de Montfort, pt. "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" pisał że " nawet sam Bóg, podlega Najświętszej Maryi Pannie" ? bo jakoś sobie nie przypominam.

Kiedy w końcu zrozumiesz że książka św. Ludwika Maria Grignion de Montfort, pt. "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" NIE jest oficjalnym nauczaniem Kościoła lecz lektura duchową , która widocznie spodobała się papieżowi Janowi Pawłowi II ?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 19:17

Florian pisze:Prosta rada, wypowiedzi świętych NIE SĄ nieomylnie i NIE SĄ oficjalną nauką Kościoła.

Tak wiem, tylko papież jest nieomylny... ;D
To po co wam tacy święci, co wam mieszają w głowach naukami, których nie powinni wygłaszać?...

Zapraszam do obejrzenia tego wykładu, którym zaczynam ten temat; kolejny wykład będzie dotyczył m.in. dogmatów maryjnych, więc będzie to co lubisz: oficjalne nauczanie...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 10 kwie 2017, 19:30

Zbyszekg4 pisze: Tak wiem, tylko papież jest nieomylny... ;D
To po co wam tacy święci, co wam mieszają w głowach naukami, których nie powinni wygłaszać?...


Papież jest niemylny TYLKO wtedy gdy przemawia ex cathedra , czyli " kiedy jako najwyższy Pasterz i Nauczyciel wszystkich wiernych, którego zadaniem jest utwierdzać braci w wierze, w sposób definitywny głosi obowiązującą naukę w sprawach wiary i obyczajów" (KPK Kan. 749 - § 1)

Widzisz , my wiemy czego uczy Kościół na temat NMP , dlatego opinia św.Ludwika nie "miesza nam w głowach"

Zbyszekg4 pisze: Zapraszam do obejrzenia tego wykładu, którym zaczynam ten temat; kolejny wykład będzie dotyczył m.in. dogmatów maryjnych, więc będzie to co lubisz: oficjalne nauczanie...


Wczoraj zacząłem to oglądać.Cóż mogę powiedzieć , facet zbłądził i teraz innych w błąd wprowadza , gdy słucham tych pseudoargumentów pana Fabiana , to naprawdę współczuję wszystkim tym którzy ulegną jego zwodniczemu nauczaniu.Już na początku przyjął fałszywe założenie pt. "Tylko Pismo" czego samo Pismo nie mówi.

Tak poza tym , mam taką zasadę , nie słucham nauczania heretyków i suspendowanych księży , tutaj zrobiłem wyjątek , po to by odpowiedzieć na jego błędne nauki.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 19:50

Florian pisze:nie słucham nauczania heretyków i suspendowanych księży , tutaj zrobiłem wyjątek , po to by odpowiedzieć na jego błędne nauki.

No to czekamy na obalenie tego, co mówi były ksiądz Fabian...
Florian pisze:opinia św.Ludwika nie "miesza nam w głowach"

Żarty Ci się trzymają wieczorową porą, Florku... :paluszkiem:
Iluż to ludzi czytało i DALEJ czyta te wypociny autorstwa tego "speca" od kultu maryjnego... - i Ty uważasz, że nieszkodliwe one są?!? :O
To tylko w Twoim mniemaniu, bo Ty uważasz, że każdy katolik to dyplomowany teolog, co to budzi się i zasypia z KKK, encyklikami i soborowymi uchwałami w głowie...
Niezły żart, Florianie. :-(


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 10 kwie 2017, 19:58

Zbyszekg4 pisze: No to czekamy na obalenie tego, co mówi były ksiądz Fabian...


Odnoszę się do poszczególnych wypowiedzi pod jego filmem.

Zbyszekg4 pisze: Żarty Ci się trzymają wieczorową porą, Florku... :paluszkiem:
Iluż to ludzi czytało i DALEJ czyta te wypociny autorstwa tego "speca" od kultu maryjnego... - i Ty uważasz, że nieszkodliwe one są?!? :O
To tylko w Twoim mniemaniu, bo Ty uważasz, że każdy katolik to dyplomowany teolog, co to budzi się i zasypia z KKK, encyklikami i soborowymi uchwałami w głowie...
Niezły żart, Florianie. :-(


Ty uważasz że każdy katolik to nieuk , który nie zna nauczania Kościoła.Kogo interesuje nauka Kościoła na temat NMP ten sięgnie po Katechizm , tyle w temacie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 20:11

Florian pisze:Odnoszę się do poszczególnych wypowiedzi pod jego filmem.

A pod jakim pseudonimem piszesz?

Florian pisze:Ty uważasz że każdy katolik to nieuk , który nie zna nauczania Kościoła.

Tego nie rzekłem, ale nie bądź naiwny, że wielu jest takich jak Ty czy Rembov... Większości wystarczają nauka religii z lat szkolnych; mnie wystarczały, dopóki po Biblię nie sięgnąłem (nawet jej nie miałem, gdy katolikiem byłem ćwierć wieku).

Florian pisze:Kogo interesuje nauka Kościoła na temat NMP ten sięgnie po Katechizm , tyle w temacie.

Gdyby nie te niezliczone ksiązki w stylu: Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny to by może było inaczej, ale tego typu literatury jest multum, a katechizm najnowszy jeden...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 10 kwie 2017, 20:39

Skoro wątek został założony na temat filmu pana Błaszczykiewicza , to chciałbym się odnieść do paru kwestii.Tą o której będę pisał , poruszana była wiele razy na forum.Otóż pan Błaszczykiewicz w 1:07:59 twierdzi , iż Biblia zakazuje jakiejkolwiek czci ,chwały dla kogokolwiek innego niż Bóg.Sprawdzmy więc co rzeczywiście na ten temat mówi Biblia.

Biblia nakazuje oddawać cześć :

-Rodzicom "Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie." (Wj 20:12)

-Mężom " gdy usłyszą dekret króla, wydany dla całego królestwa - a wielkie jest ono - wszystkie kobiety oddadzą cześć mężom swoim, od największego do najmniejszego" (Est 1:20)

-Kapłanowi "Bój się Pana i oddawaj cześć kapłanowi, oddaj cześć mu należną, jak ci nakazano..." (Syr 7:31)

-Lekarzowi "Czcij lekarza czcią należną z powodu jego posług, albowiem i jego stworzył Pan." (Syr 8:31)

-Ludziom którym należy się cześć "Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć." (Rz 13:7)

-Królowi "Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, czcijcie króla" (1 P 2:17)

Jak widać , wbrew śmiałym twierdzeniom pana Błaszczykiewicza , Biblia nakazuje oddawanie czci osobom, którym się cześć należy. Nie rezerwuje jej wyłącznie dla Boga, przez co wskazuje że są jej różne rodzaje.

Idąc dalej , pan Błaszczykiewicz twierdzi także , że Biblia zakazuje oddawanie chwały , komukolwiek poza Bogiem , sprawdzmy więc i tę tezę.Bóg w swojej miłości obdarzył nas niezwykłym prezentem , otóż podarował nam wszystko, także swoją chwałę:

"Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale."(Rz 8,17)

Bóg dzieli się z nami swoją chwałą "I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy."(J 17,22)

Jak więc widać, Bóg podarował nam wszystko co ma, usynawia nas przyjmując do Bożej rodziny, do Ciała Chrystusowego jakim jest Kościół.Ciała, które odbiera cześć: "Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami, a poznają, że Ja cię umiłowałem."(Ap 3,9)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 20:51

Florian pisze:Skoro wątek został założony na temat filmu pana Błaszczykiewicza , to chciałbym się odnieść do paru kwestii.

Ja się w innym temacie wypowiadałem nt czci, więc to co napisałeś, pokaż wykładowcy...
Mogę się tylko domyślać, że pan Fabian ma to na myśli, gdy mówi, że "Biblia zakazuje jakiejkolwiek czci ,chwały dla kogokolwiek innego niż Bóg" - że chodzi o religijną cześć, a nie o taką dla matki czy króla...
Bóg jest tak WYJĄTKOWY, że Jemu należna jest cześć WYJĄTKOWA, taka, jakiej NIKT inny nie może oczekiwać i jakiej nie nakazał Bóg okazywać, gdy dawał te treści, które skrupulatnie zacytowałeś...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 10 kwie 2017, 21:04

Zbyszekg4 pisze:Ja się w innym temacie wypowiadałem nt czci, więc to co napisałeś, pokaż wykładowcy...
Mogę się tylko domyślać, że pan Fabian ma to na myśli, gdy mówi, że "Biblia zakazuje jakiejkolwiek czci ,chwały dla kogokolwiek innego niż Bóg" - że chodzi o religijną cześć, a nie o taką dla matki czy króla...
Bóg jest tak WYJĄTKOWY, że Jemu należna jest cześć WYJĄTKOWA, taka, jakiej NIKT inny nie może oczekiwać i jakiej nie nakazał Bóg okazywać, gdy dawał te treści, które skrupulatnie zacytowałeś...


Mam rozumieć , że gdy obaliłem tezę pana Błaszczykiewicza który twierdzi iż "Biblia zakazuje jakiejkolwiek czci ,chwały dla kogokolwiek innego niż Bóg" będziesz teraz pisał co mogły oznaczać jego słowa ? no naprawdę , bądzmy poważni...

Pan Błaszczykiewicz stwierdził jasno i wyraznie iż "Biblia zakazuje jakiejkolwiek czci ,chwały dla kogokolwiek innego niż Bóg" Nie mówił , jak twierdzisz że chodzi o cześć religijną , powiedział jasno i wyraznie JAKIEJKOLWIEK.

Zgadza się ,Bóg jest wyjątkowy dlatego oddajemy mu cześć boską (latria) i dlatego iż Bóg jest wyjątkowy , Biblia wskazuje na RÓŻNE rodzaje czci , które mamy oddawać osobom którym ona się należy.Dlatego pan Błaszczykiewicz po prostu NIE ma racji w świetle przedstawionych powyżej tekstów biblijnych.


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 10 kwie 2017, 22:55

Następną rzeczą do której chciałem się odnieść, to twierdzenie pana Błaszczykiewicza który stwierdził , że Jezus w Ewangelii Łk 11:28-29 zaprzecza błogosławieństwu Maryi.Stwierdził również iż w Biblii Tysiąclecia , jest słowo ("Owszem") potwierdzające błogosławieństwo Maryi , natomiast nie ma go w oryginale greckim, po czym powiedział, że Jezus nie potwierdza tego że Jego Matka jest błogosławiona.Następnie twierdzi iż Jezus mówi, że Maryja będzie błogosławiona wtedy, gdy będzie słuchała słowa Bożego i gdy będzie je wypełniać.

Nie wiem ,gdzie pan Błaszczykiewicz widzi zaprzeczenie słów Jezusa w tekście Łk 11:27-29 Zobaczmy w takim razie na werset z Ewangelii Łukasz 11:28-29 w tłumaczeniu Biblii Tysiąclecia "Gdy On to mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś. Lecz On rzekł: Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je"

Teraz zobaczmy do Nowego Testamentu Grecko-Polskiego , wydanie interlinearne z kodami gramatycznymi. Oficyna Wydawnicza "Vocatio" Warszawa 1993

"Stało się zaś, gdy mówił on to , podniósłszy jakaś głos kobieta z tłumu powiedziała mu : Szczęśliwe łono , które nosiło cię i piersi , które ssałeś.On zaś powiedział : ZAISTE, szczęśliwi słuchający słowa Boga i strzegący."


Jak widać z tekstu greckiego , Jezus POTWIERDZA a nie zaprzecza błogosławieństwu swojej Matki.Przejdzmy więc dalej , jak na wstępie pisałem , pan Błaszczykiewicz powiedział iż Jezus mówi, że Maryja będzie błogosławiona wtedy, gdy będzie słuchała słowa Bożego i gdy będzie je wypełniać.

Sprawdzmy więc co na to Biblia.

Jezus mówi "błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je". Te słowa Jezusa ,z niesamowitą ścisłością pasują do tego co o Maryi mówi Biblia: "Na to rzekła Maryja: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Wtedy odszedł od Niej anioł...Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana." (Łk 1,38.45)

Któż inny jak nie Maryja zachowywała słowa swojego Syna ? o czym piszę zresztą Łukasz "a Matka Jego wszystkie słowa te zachowywała w sercu Swoim" (Łk 2:51)


Borygo
Posty: 46
Rejestracja: 13 gru 2016, 13:44
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Nikt ważny
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Borygo » 10 kwie 2017, 23:18

Florian pisze:A teraz wykaż mi że Kościół uczy że "nawet sam Bóg, podlega Najświętszej Maryi Pannie" Zrozum to , że pisma Ludwika Maria Grignion de Montfort NIE SĄ oficjalnym nauczaniem Kościoła.

Czy te słowa św. Ludwika GdM są według Ciebie herezją i bluźnierstwem?



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości