Biblia kontra kult maryjny

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 05 paź 2017, 17:40

Florian pisze:Nie interesuje mnie dyskusja z nim.


To zrozumiale....nie potrafisz zaakceptowac jego przewagi w dyskusji na argumenty....To wasza "pieta Achillesa"....dlatego z takimi jak Przemek przegrywacie zawsze sromotnie....co dla mnie osobiscie jest potwierdzeniem, ze jestem na wlasciwej drodze.... :->


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 05 paź 2017, 17:46

Motyl pisze:
Florian pisze:Nie interesuje mnie dyskusja z nim.


To zrozumiale....nie potrafisz zaakceptowac jego przewagi w dyskusji na argumenty....To wasza "pieta Achillesa"....dlatego z takimi jak Przemek przegrywacie zawsze sromotnie....co dla mnie osobiscie jest potwierdzeniem, ze jestem na wlasciwej drodze.... :->



Jakie "argumenty" ? :-) on przedstawia swoje przekonania a nie argumenty, dodatkowo manipulując cytatami, by te jego tezy potwierdzały.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 05 paź 2017, 17:49

Florian pisze:Jakie "argumenty" ?



Przeczytaj je wreszcie....bedziesz wtedy wiedzial, jakie.... :-D


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 05 paź 2017, 17:52

To jest doprawdy sytuacja kuriozalna. Nasze ARGUMENTY dla was to zawsze są tylko nasze "przekonania", ale my mamy się uczyć waszych katechizmów, dokumentów soborowych i każdej wypociny z głębokim szacunkiem i najlepiej klęcząc przed ekranem, wszystko przyjmowac bez dyskusji.
Jesteście obrzydliwymi hipokrytami.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Rembov » 05 paź 2017, 17:54

Nie musisz się uczyć, ale jak chcesz polemizować z nauczaniem katolickim, to są one PODSTAWOWYM materiałem źródłowym. I to na nie, a nie swoje przekonania "a bo KK naucza, że", macie się powoływać i je cytować kiedy prezentujecie jakieś nauczanie katolickie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 05 paź 2017, 18:14

Rembov pisze:Nie musisz się uczyć, ale jak chcesz polemizować z nauczaniem katolickim, to są one PODSTAWOWYM materiałem źródłowym. I to na nie, a nie swoje przekonania "a bo KK naucza, że", macie się powoływać i je cytować kiedy prezentujecie jakieś nauczanie katolickie.



Nauczanie rzymsko-katolickie jest sprzeczne z Biblia i dlatego nie moze byc tutaj punktem odniesienia.....

A to dlatego, ze waszą tradycją uniewazniliscie Slowo Boze...w jego swietle jestescie obludnikami.....

Wiemy, jakie nauki zawiera kkk....nauki ludzkie i rzymsko-katolicka tradycje....zatwierdzona przez waszego "ojca swietego"....

Oto nasze stanowisko wzgledem gloszonej przez was nauki....:


„Zapytali Go wtedy ci faryzeusze i uczeni w Piśmie tak: „Dlaczego Twoi uczniowie nie idą za tradycją przodków i jedzą chleb nie obmytymi rękami?” On im odpowiedział: „Trafnie o was obłudnikach prorokował Izajasz. A jest to tak zapisane: „Ten lud czci mnie wargami, a serce ich daleko jest ode mnie. Na próżno mnie czczą, bo podają nakazy nauki ludzkiej„. Odrzuciliście przykazanie Boskie, a trzymacie się tradycji ludzkich”. I powiedział im jeszcze: „Jakże sprawnie uchyliliście przykazanie Boskie, aby ustanowić swoją tradycję!.” (Mk 7, 5-9)

„Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji?” (Mt 15, 3)

„Tak to unieważniliście słowo Boże przez naukę swoją. Obłudnicy! Dobrze prorokował o was Izajasz w słowach: Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi”. (Mt 15, 6-9)

„I znosicie słowo Boże przez waszą tradycję, którąście sobie przekazali. Wiele też innych tym podobnych rzeczy czynicie.” (Mk 7, 13)

„Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie.” (Kol 2, 8)

„Aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. My tedy głosimy mądrość wśród doskonałych, lecz nie mądrość tego świata ani władców tego świata, którzy giną.” (1 Kor 2, 5-6)




Odnies sie do tych Slow, Rembov.....zamias domagac sie, abysmy cytowali twoj katechizm.... :->


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Rembov » 05 paź 2017, 18:18

Motyl pisze:
Rembov pisze:Nie musisz się uczyć, ale jak chcesz polemizować z nauczaniem katolickim, to są one PODSTAWOWYM materiałem źródłowym. I to na nie, a nie swoje przekonania "a bo KK naucza, że", macie się powoływać i je cytować kiedy prezentujecie jakieś nauczanie katolickie.

Nauczanie rzymsko-katolickie jest sprzeczne z Biblia

A teraz tę tezę udowodnij przedstawiając konkretne nauki katolickie (oczywiście z materiałów źródłowych, czyli KKK, dekretów Soborów Powszechnych, oficjalnego nauczanie papieża itp.) i fragmenty Pisma Świętego, które im zaprzeczają.

(Mk 7, 5-9) (Mt 15, 3) (Mt 15, 6-9) (Mk 7, 13) (Kol 2, 8) (1 Kor 2, 5-6)
Odnies sie do tych Slow, Rembov.....zamias domagac sie, abysmy cytowali twoj katechizm.

Jak tylko wykażesz, że odnoszą się one do Kościoła katolickiego i katolików.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 05 paź 2017, 18:26

A teraz tę tezę udowodnij przedstawiając konkretne nauki katolickie (oczywiście z materiałów źródłowych, czyli KKK, dekretów Soborów Powszechnych, oficjalnego nauczanie papieża itp.)

:rotfl: :bla: :harfa: :wall: A świstak swoje, te papierki i papierki.... :mrgreen:


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Florian » 05 paź 2017, 18:36

kontousunięte1 pisze:
A teraz tę tezę udowodnij przedstawiając konkretne nauki katolickie (oczywiście z materiałów źródłowych, czyli KKK, dekretów Soborów Powszechnych, oficjalnego nauczanie papieża itp.)

:rotfl: :bla: :harfa: :wall: A świstak swoje, te papierki i papierki.... :mrgreen:


Czyli standardowo: NIE potraficie udowodnić stawianych przez siebie tez.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 05 paź 2017, 18:40

Rembov pisze:
(Mk 7, 5-9) (Mt 15, 3) (Mt 15, 6-9) (Mk 7, 13) (Kol 2, 8) (1 Kor 2, 5-6)
Odnies sie do tych Slow, Rembov.....zamias domagac sie, abysmy cytowali twoj katechizm.

Jak tylko wykażesz, że odnoszą się one do Kościoła katolickiego i katolików.



A niby do kogo sie odnosza...?

Czy to nie twoj krk twierdzi, ze Biblia go nie obowiazuje....?

Czy to nie wy tutaj propagujecie kkk, ktory jest zapisem tradycji ludzkiej, postawionej przez was ponad Slowen Bozym i bluznierczo uswieconej przez waszego swietego pape...?


Dawaj, dawaj, Rembov.....skoro twierdzisz, ze te wersety biblijne nie odnosza sie do krk to wyjasnij mi laskawie do kogo sie wiec odnosza....bo chyba nie do Kosciola Chrystusa, w ktorym Slowo Boze jest swiete i w Jego swietle tradycja ludzka nie ma tam racji bytu....?


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: breath » 05 paź 2017, 18:53

kontousunięte1 pisze:
A teraz tę tezę udowodnij przedstawiając konkretne nauki katolickie (oczywiście z materiałów źródłowych, czyli KKK, dekretów Soborów Powszechnych, oficjalnego nauczanie papieża itp.)

:rotfl: :bla: :harfa: :wall: A świstak swoje, te papierki i papierki.... :mrgreen:

No coz obserwuje te polemiki z zatwardzialymi katolikami.Nic im nie przetlumaczysz a wdajac sie z nimi w dyskusje mozna wylacznie byc sprowadzonym do ich poziomu i pokonanym przez ich doswiadczenie w gloszeniu falszywej nauki.Coz wciaz sa to przepychanki z ich strony typu bo moja prawda jest najmojsza i jedyna wlasciwa.Nic sie nie da zrobic ze zwiedzionymi osobami ale szacun ze probujesz to zrobic.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Rembov » 05 paź 2017, 18:55

Motyl pisze:
Rembov pisze:
(Mk 7, 5-9) (Mt 15, 3) (Mt 15, 6-9) (Mk 7, 13) (Kol 2, 8) (1 Kor 2, 5-6)
Odnies sie do tych Slow, Rembov.....zamias domagac sie, abysmy cytowali twoj katechizm.

Jak tylko wykażesz, że odnoszą się one do Kościoła katolickiego i katolików.

A niby do kogo sie odnosza...?

Jeżeli uważasz, że do KK, to w takim razie to WYKAŻ prezentując nauki katolickie (oczywiście ze ŹRÓDEŁ) i fragmenty Biblii, które im zaprzeczają.

Czy to nie twoj krk twierdzi, ze Biblia go nie obowiazuje....?

Nie twierdzi.

Czy to nie wy tutaj propagujecie kkk, ktory jest zapisem tradycji ludzkiej,

Katechizm Kościoła Katolickiego NIE JEST zapisem "tradycji ludzkiej".

postawionej przez was ponad Slowen Bozym i bluznierczo uswieconej przez waszego swietego pape...?

Poproszę o wskazanie NAUCZANIA katolickiego, w którym "tradycja ludzka" została postawiona ponad Słowem Bożym, a także wypowiedź któregokolwiek papieża, w której ją "uświęca".

Dawaj, dawaj, Rembov.....skoro twierdzisz, ze te wersety biblijne nie odnosza sie do krk to wyjasnij mi

Nie. Przytoczyłeś te wersy jako odnoszące się do KK, to teraz zabieraj się za WYKAZANIE stosownymi materiałami źródłowymi, że one rzeczywiście tak jest.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 05 paź 2017, 19:11

Rembov pisze: Przytoczyłeś te wersy jako odnoszące się do KK, to teraz zabieraj się za WYKAZANIE stosownymi materiałami źródłowymi, że one rzeczywiście tak jest.


Wykazalam, porownujac Slowo Boze ze slowem ludzkim, kkk....


Przeroslo cie pytanie...?...rozumiem....i wybaczam, ze nie masz odwagi przyznac sie do porazki....no bo skad ma ci sie wziac odwaga, skoro z Duchem Swietym jestes na bakier....EOT


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunięte1 » 05 paź 2017, 19:14

@breath
...ale ja się dobrze przy tym bawię..., ;-) bo głosić już nie ma co :-( . Tyle lat pisania i jesteśmy w punkcie wyjścia. :O ^^"


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Rembov » 05 paź 2017, 20:03

Motyl pisze:
Rembov pisze: Przytoczyłeś te wersy jako odnoszące się do KK, to teraz zabieraj się za WYKAZANIE stosownymi materiałami źródłowymi, że one rzeczywiście tak jest.

Wykazalam, porownujac Slowo Boze ze slowem ludzkim, kkk...

Nie kłam. NIie przytoczyłeś nawet jednego punktu KKK. Jak przytoczysz takie fragmenty i zestawisz je z fragmentami Biblii, które rzeczywiście będą im zaprzeczać, będziesz mógł twierdzić, że coś udowodniłeś.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości