Biblia kontra kult maryjny

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Skrzetuski
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2017, 20:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Skrzetuski » 03 lip 2017, 08:55

Bo to nie prawda, kult maryjny to bałwochwalstwo.


Czy wg Ciebie Maryja mogłaby stanowić konkurencję dla Jezusa? Czy zawłaszczałaby sobie chwałę należną Bogu? Czy tych, którzy wzywają jej wstawiennictwa, nie prowadziłaby do Owocu jej łona - Jezusa Chrystusa?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: KAAN » 03 lip 2017, 09:02

Skrzetuski pisze:Tak, Jezus jest jedynym Pośrednikiem. Czy jednak Maryja swoim wstawiennictwem nie może wypraszać nam u swego Syna łaski lepszego Jego poznania - poznanie Jezusa mam na myśli.
Nie może, nie ma takich możliwości, Biblia nie uczy że ktokolwiek zmarły może cokolwiek zmienić w sprawie żywych.
Skrzetuski pisze:Przecież Chrystus po zmartwychwstaniu nie wyrzekł się ludzkiej natury i wstąpił do Nieba jako Bóg-Człowiek.
Więc w Niebie, Maryja jest nadal Jego matką i z pewnością ta niezwykła, mistyczna relacja zapewnia dobre i owocne wstawiennictwo :)
Fałszywe rozumowanie, oparte o fantazje religijne, nie ma takich relacji w Biblii jak wieczne matkowanie Marii, albo Chrystus to Bóg-człowiek. Pan Jezus nie jest człowiekiem, jest w chwalebnej postaci do której zbawieni będą podobni przy zmartwychwstaniu, Pan Jezus miał w sobie dwie istoty; ludzką i Boską. Bóg nie jest człowiekiem, ani człowiek Bogiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: KAAN » 03 lip 2017, 09:06

Skrzetuski pisze:
Bo to nie prawda, kult maryjny to bałwochwalstwo.
Czy wg Ciebie Maryja mogłaby stanowić konkurencję dla Jezusa?
Nie ma znaczenia co ja myślę na temat konkurencji, Słowo Boże uczy, że nie wolno służyć i uprawiać kultów stworzenia.
Skrzetuski pisze:Czy zawłaszczałaby sobie chwałę należną Bogu? Czy tych, którzy wzywają jej wstawiennictwa, nie prowadziłaby do Owocu jej łona - Jezusa Chrystusa?
Ten kult zawłaszcza chwałę należną Bogu, a ci którzy ten kult uprawiają grzeszą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: MrSponge » 03 lip 2017, 20:44

KAAN, kiedy Pan Jezus przestał być człowiekiem...?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Kamil M. » 03 lip 2017, 22:06

MrSponge pisze:KAAN, kiedy Pan Jezus przestał być człowiekiem...?

Hehe. Tak to niestety często bywa że za odrzuceniem dogmatów chrystologicznych (jak Theotokos) stoi herezja.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: diedmaroz » 03 lip 2017, 23:23

1 Koryntian 15:35 i dalej.
Tutaj chyba chodzi o tzw. ciało uwielbione. Nie wiemy co to za ciało.
A 2 Koryntian 5?

Zastanawiam się czy człowiek to postać tylko w śmiertelnym ciele czy w nieśmiertelnym też. Składowe są: ciało, dusza i duch. Nie wiem, nie na moją głowę.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: MrSponge » 04 lip 2017, 00:34

Kamil M. pisze:
MrSponge pisze:KAAN, kiedy Pan Jezus przestał być człowiekiem...?

Hehe. Tak to niestety często bywa że za odrzuceniem dogmatów chrystologicznych (jak Theotokos) stoi herezja.

Spokojnie, dajmy się KAAN'owi wypowiedzieć może głębiej...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: KAAN » 04 lip 2017, 09:57

MrSponge pisze:KAAN, kiedy Pan Jezus przestał być człowiekiem...?
Pan Jezus po zmartwychwstaniu powrócił do swojej chwały jaką miał zanim przyszedł na ziemię, swoje ludzkie ciało przemienił w chwalebne, którego apostołowie nie poznali, dopiero poznali go połamaniu chleba.

Ewangelia św. Łukasza 24:35 A oni też opowiedzieli o tym, co zaszło w drodze i jak go poznali po łamaniu chleba.

Tomasz poznał Pana po śladach gwoździ pozostawionych na świadectwo.

Ewangelia św. Jana 20:27 Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz.

Pan Jezus ma w sobie ślad człowieczeństwa, bo przyszedł w ciele, ale to człowieczeństwo nie jest wieczne, miało początek i miało koniec. Zbawieni będą wzbudzeni z martwych w podobieństwie jego ciała.

List do Filipian 3:21 Który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może.

Nasze podobieństwo Boże, w jakim zostaliśmy stworzeni w Adamie jest podobieństwem do Pana Jezusa i w takim samym zakresie Pan Jezus jest podobny człowiekowi.
Ale w swojej istocie Pan Jezus nie jest człowiekiem, jest Bogiem Wszechmogącym. Gdyby uznać, że Pan Jezus teraz jest człowiekiem z naturą taką jak my możemy wpaść w pułapkę taką jak głoszą mormoni i tutejszy wynalazca Ix12 głosząc że człowiek jest bogiem.
Nasze podobieństwo do Pana Jezusa w każdym zakresie jest podobieństwem do jego doskonałego człowieczeństwa kiedy był na ziemi i drogi jaką przebył do zmartwychwstania, nie do boskości Pana Jezusa. Pan Jezus miał dwie natury abyśmy my mieli do czego się upodabniać, widzieć czym jest doskonałe człowieczeństwo i dochodzić do tego wzoru. Cała idea pokazana w Biblii o dwóch naturach Pana Jezusa zabezpiecza nas przed myśleniem o ubóstwionym człowieku. Upodabnianie się do Boga jest myślą, która posłużyła szatanowi do zwiedzenia ludzi:

I Księga Mojżeszowa 3:5 Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.

Podobieństwo człowieka do Boga, albo stawanie się bogiem jest znakiem działalności szatana, to kiełbasa wieszana przed nosem ludzkiej chęci bycia wielkim.
Jest symetria pomiędzy tym co było przed krzyżem i tym co było po zmartwychwstaniu. Pan Jezus zanim przyszedł w ciele pokazywał się w postaci ludzkiej w historii biblijnej, był tym Bogiem z którym rozmawiali ludzie ST. W tym zakresie człowiek jest podobny do Pana Jezusa, na podobieństwo postaci Pana Jezusa objawionego w ST Bóg stworzył człowieka:

1M 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: kontousunieteMtl » 04 lip 2017, 12:41

KAAN pisze:
Podobieństwo człowieka do Boga, albo stawanie się bogiem jest znakiem działalności szatana, to kiełbasa wieszana przed nosem ludzkiej chęci bycia wielkim.

1M 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.[/i]



Twoje zdanie zdaje sie zaprzeczac tresci wersetu, ktory przytaczasz...Czlowiek przeciez jest bardzo podobny do Boga, opisanego w Biblii....dla mnie jest to jakos oczywiste, ze jestesmy stworzeni na Jego (Ich) obraz i podobienstwo.

Szatan i jego dzialalnosc nie maja z tym faktem nic wspolnego.

Czlowiek jest obrazem Boga.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Ix12 » 04 lip 2017, 13:20

Motyl pisze:
KAAN pisze:
Podobieństwo człowieka do Boga, albo stawanie się bogiem jest znakiem działalności szatana, to kiełbasa wieszana przed nosem ludzkiej chęci bycia wielkim.

1M 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.[/i]



Twoje zdanie zdaje sie zaprzeczac tresci wersetu, ktory przytaczasz...Czlowiek przeciez jest bardzo podobny do Boga, opisanego w Biblii....dla mnie jest to jakos oczywiste, ze jestesmy stworzeni na Jego (Ich) obraz i podobienstwo.

Szatan i jego dzialalnosc nie maja z tym faktem nic wspolnego.

Czlowiek jest obrazem Boga.


Człowiek jest podobny do Boga pod względem przymiotów ducha, a nie pod względem fizycznym. Boga nikt nigdy nie widział.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Ix12 » 04 lip 2017, 13:27

KAAN pisze:
MrSponge pisze:KAAN, kiedy Pan Jezus przestał być człowiekiem...?
Pan Jezus po zmartwychwstaniu powrócił do swojej chwały jaką miał zanim przyszedł na ziemię, swoje ludzkie ciało przemienił w chwalebne, którego apostołowie nie poznali, dopiero poznali go połamaniu chleba.

Ewangelia św. Łukasza 24:35 A oni też opowiedzieli o tym, co zaszło w drodze i jak go poznali po łamaniu chleba.

Tomasz poznał Pana po śladach gwoździ pozostawionych na świadectwo.

Ewangelia św. Jana 20:27 Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz.

Pan Jezus ma w sobie ślad człowieczeństwa, bo przyszedł w ciele, ale to człowieczeństwo nie jest wieczne, miało początek i miało koniec. Zbawieni będą wzbudzeni z martwych w podobieństwie jego ciała.

List do Filipian 3:21 Który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może.

Nasze podobieństwo Boże, w jakim zostaliśmy stworzeni w Adamie jest podobieństwem do Pana Jezusa i w takim samym zakresie Pan Jezus jest podobny człowiekowi.
Ale w swojej istocie Pan Jezus nie jest człowiekiem, jest Bogiem Wszechmogącym. Gdyby uznać, że Pan Jezus teraz jest człowiekiem z naturą taką jak my możemy wpaść w pułapkę taką jak głoszą mormoni i tutejszy wynalazca Ix12 głosząc że człowiek jest bogiem.
Nasze podobieństwo do Pana Jezusa w każdym zakresie jest podobieństwem do jego doskonałego człowieczeństwa kiedy był na ziemi i drogi jaką przebył do zmartwychwstania, nie do boskości Pana Jezusa. Pan Jezus miał dwie natury abyśmy my mieli do czego się upodabniać, widzieć czym jest doskonałe człowieczeństwo i dochodzić do tego wzoru. Cała idea pokazana w Biblii o dwóch naturach Pana Jezusa zabezpiecza nas przed myśleniem o ubóstwionym człowieku. Upodabnianie się do Boga jest myślą, która posłużyła szatanowi do zwiedzenia ludzi:

I Księga Mojżeszowa 3:5 Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.

Podobieństwo człowieka do Boga, albo stawanie się bogiem jest znakiem działalności szatana, to kiełbasa wieszana przed nosem ludzkiej chęci bycia wielkim.
Jest symetria pomiędzy tym co było przed krzyżem i tym co było po zmartwychwstaniu. Pan Jezus zanim przyszedł w ciele pokazywał się w postaci ludzkiej w historii biblijnej, był tym Bogiem z którym rozmawiali ludzie ST. W tym zakresie człowiek jest podobny do Pana Jezusa, na podobieństwo postaci Pana Jezusa objawionego w ST Bóg stworzył człowieka:

1M 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.


Co ty bredzisz! Jezus przyszedł na świat w ciele, a nie do ciała. Zanim się urodził zwyczajnie nie istniał, był tylko w planie Boga.
Pisze o tym np. 1 Piotra 1:20 - On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was.

Synem Boga stał się dużo później..Łuk 1:35 - Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Nawet po powrocie do nieba Jezus nadal jest człowiekiem - Dz.Ap 17:31 - dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych".

Bogiem Wszechmogącym jest Ojciec Jezusa Jehovah. Ech..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: KAAN » 04 lip 2017, 18:05

Motyl pisze:
KAAN pisze:
Podobieństwo człowieka do Boga, albo stawanie się bogiem jest znakiem działalności szatana, to kiełbasa wieszana przed nosem ludzkiej chęci bycia wielkim.

1M 1:26 Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.[/i]

Twoje zdanie zdaje sie zaprzeczac tresci wersetu, ktory przytaczasz...Czlowiek przeciez jest bardzo podobny do Boga, opisanego w Biblii....dla mnie jest to jakos oczywiste, ze jestesmy stworzeni na Jego (Ich) obraz i podobienstwo..
Człowiek został stworzony na Boże podobieństwo w ograniczonym zakresie, człowiek jest stworzeniem i nie ma wielu atrybutów Boga. Niektóre atrybuty zostały człowiekowi dane i one przypominają nam szczególną pozycję w stworzeniu. Nigdy jednak te atrybuty nie powodują że człowiek jest w jakimkolwiek stopniu Bogiem. Podobieństwo nie oznacza jedności istoty. To nasza natura pokazuje odrębność w stosunku do Boga. Pan Jezus jest tą samą istotą co Bóg, jest Bogiem, ale w określonym czasie przyjął ciało, wcielił się w materię jako człowiek aby wykonać dzieło zbawienia. Był prawdziwym człowiekiem i jednocześnie był jedynym Bogiem. To potrafi tylko Bóg.

Motyl pisze:Szatan i jego dzialalnosc nie maja z tym faktem nic wspolnego.

Czlowiek jest obrazem Boga.
Człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże, a nie jest obrazem Boga. Nie ma w Biblii stwierdzenia że jesteśmy obrazem Boga. Tylko Pan Jezus był obrazem Boga, objawił w sobie Boga.
Szatan chce zniszczyć prawdziwy obraz Boga, wprowadzić kłamstwo do świętości i majestatu, to jego główne zajęcie. Wykrzywianie obrazu Boga to diabelska robota.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: KAAN » 04 lip 2017, 18:15

Ix12 pisze:Co ty bredzisz!
Co ty bredzisz?

Jezus przyszedł na świat w ciele, a nie do ciała. Zanim się urodził zwyczajnie nie istniał, był tylko w planie Boga.
Brednie prawisz Pan Jezus powiedział: "pierwej niż Abraham, jam jest".

Synem Boga stał się dużo później..Łuk 1:35 - Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.
Brednie wypisujesz,

Ewangelia św. Jana 17:5 A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.
Nawet po powrocie do nieba Jezus nadal jest człowiekiem - Dz.Ap 17:31 - dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych".
Znowu bredzisz, tam jest mowa o człowieku, zanim został sędzią. Bóg jest sędzią i Pan Jezus ma Bożą moc sadzenia.
Ix12 pisze:Bogiem Wszechmogącym jest Ojciec Jezusa Jehovah. Ech..
I Pan Jezus jest Bogiem

Rz 9:5 Do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 07:54

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Co ty bredzisz!
Co ty bredzisz?

Jezus przyszedł na świat w ciele, a nie do ciała. Zanim się urodził zwyczajnie nie istniał, był tylko w planie Boga.
Brednie prawisz Pan Jezus powiedział: "pierwej niż Abraham, jam jest".

Synem Boga stał się dużo później..Łuk 1:35 - Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.
Brednie wypisujesz,

Ewangelia św. Jana 17:5 A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.
Nawet po powrocie do nieba Jezus nadal jest człowiekiem - Dz.Ap 17:31 - dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych".
Znowu bredzisz, tam jest mowa o człowieku, zanim został sędzią. Bóg jest sędzią i Pan Jezus ma Bożą moc sadzenia.
Ix12 pisze:Bogiem Wszechmogącym jest Ojciec Jezusa Jehovah. Ech..
I Pan Jezus jest Bogiem

Rz 9:5 Do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.


Jezus wcześnie był w PLANIE BOGA - 1 PIOTRA 1:20 Wprawdzie był on przewidziany przed założeniem świata, ale został ujawniony Przy końcu czasów ze względu na was.
Był przewidziany jako ktoś ważny, miał więc chwałę mimo że nie istniał..Potrzeba jego przyjścia zaistniała w Edenie kiedy pierwsi ludzie zgrzeszyli przy zakładaniu świata..
Nie wiem czy dasz radę to ogarnąć.. :mrgreen:

Dz.Ap. pisze jak byk że będzie sądzić przez człowieka, a nie o człowieku zanim został sędzią. Co ty nie umiesz przeczytać jednej linijki tekstu?
Pan Jezus zaprzecza że jest Bogiem a ty to ignorujesz i jesteś zwykłym diabelskim pomiotem.

Rzym 9:5
do których należą Praojcowie i z których Chrystus wywodzi się według ciała:
Bóg, który jest nad wszystkim, niech będzie błogosławiony na wieki. Amen.
:mrgreen:

Za powyższe otrzymujesz punkt karny.
MrSponge


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia kontra kult maryjny

Postautor: MrSponge » 05 lip 2017, 09:22

lx12, skąd to bierzesz, bo to nie jest nauka Apostolska... Sam doszedłeś do takich wniosków, czy powtarzasz za jakimś "ewangelizatorem" z YouTube'a albo z jakiegoś bloga?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości