Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: Janek » 28 kwie 2017, 06:06

Moja interpretacja pokrywa się z tym jak zawsze rozumiał to Kościół , począwszy od Apostołów.

Gdybyś przeczytał dokładnie temat
to wiedziałbyś,że większość "ojców"
interpretowała to jako wyznanie,a nie Piotra.
A wy nigdzie Maryji nie widzicie, bo Jej...nienawidzicie. Jak możecie być zatem zbawieni ? Jak może być zbawiony ktoś kto gardzi Tradycją Apostolską i nienawidzi Matki Pana naszego ?

Dobre :-D Rozumiem,że robisz sobie jajca ;)


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: xxx xx » 28 kwie 2017, 13:28

Janek pisze:
Moja interpretacja pokrywa się z tym jak zawsze rozumiał to Kościół , począwszy od Apostołów.

Gdybyś przeczytał dokładnie temat
to wiedziałbyś,że większość "ojców"
interpretowała to jako wyznanie,a nie Piotra.


Jakie "wyznanie" ? Pan Jezus nie mówił tych słów do "wyznania" tylko" do Piotra. "Ty jesteś...itd."
Ale nawet jakby uznać absurdalną interpretację, że "Jezus mówił do wyznania", to i tak nie da się zaprzeczyć, że chodzi tu o wyznanie Św. Piotra, czyli o wiarę jaką wyznawał Św. Piotr, który jako pierwszy wypowiedział "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego". Wy już dawno odpadliście od tej wiary.
Ponieważ nie wierzycie w to co związał Św. Piotr w Kościele. A Piotr związał aby władza kluczy była przekazana jego następcy, drugiemu papieżowi. Potem drugi związał, by była przekazana trzeciemu...i tak trwa do dzisiaj. Ta władza pochodząc od Jezusa Chrystusa i Jego woli jest przekazywana kolejnym następcom Piotra i tak będzie do samego końca. Od pierwszego do ostatniego papieża. Prawowita władza, prawowite związanie potwierdzane przez niebo za każdym razem. Legitymizm władzy papieskiej, która pochodzi z góry, w prostej linii od Boga !!!
Wy zaś nie macie żadnej legalnej władzy w swoich zborach i kościołach, nie macie także żadnej władzy nad owcami i nad barankami Jego Kościoła ponieważ nie została wam dana z góry. Lecz władza waszych "pastorów", czy "biskupów" jest z dołu. A na dole mieszka duch buntu. Władza w waszych kościołach i zgromadzeniach jest zatem nielegalna.
A Święty Piotr zawsze sprawuje władzę w Kościele, z woli Pana naszego Jezusa Chrystusa. I tu jest dosłowność, ponieważ Św. Piotr zawsze asystuje swojemu prawowitemu następcy i związuje to, co tamten związał, a Niebo potwierdza i także związuje, jak Bóg objawił w Piśmie. Tak zawsze wierzył Kościół. Dlatego na przykład, gdy Św. Jan Paweł II ustanawiał święto Bożego Miłosierdzia to rozmawiał ze Świętym Piotrem, w Rzymie na placu Św. Piotra. A widziała to już wcześniej prorokini wybrana przez Jezusa- Św. Faustyna. O czym każdy może przeczytać w jej pismach. Nie każdy jednak uwierzy, nie każdy zrozumie. I nie tylko jeden papież rozmawiał ze Świętym Piotrem, ale wielu. Taka jest wiara Kościoła od zawsze, od początku Kościoła.

Dlatego wy buntownicy nie macie innej nadziei na Zbawienie jak tylko wrócić do Kościoła. I prosić papieża, by was przyjął na łono Kościoła. Jeżeli on was przyjmie, to przyjmie was i Święty Piotr, przyjmie i Jezus.
Mówię wam trudne słowa, ale prawdziwe.
Ale jeżeli szczerze poprosicie o przyjęcie, odwołując jednocześnie wszystkie swoje błędy- nikt wam nie odmówi, tym bardziej papież . Jesteście synami marnotrawnymi i niedługo będziecie jeść ze świniami. Ale jeśli się opamiętacie ojciec przyjmie was z otwartymi rękami, i jeszcze wybiegnie na wasze spotkanie. Do was jednak wybór należy, nie do ojca. Ojciec czeka, ale to syn decyduje czy zechce powrócić.


A wy nigdzie Maryji nie widzicie, bo Jej...nienawidzicie. Jak możecie być zatem zbawieni ? Jak może być zbawiony ktoś kto gardzi Tradycją Apostolską i nienawidzi Matki Pana naszego ?

Dobre :-D Rozumiem,że robisz sobie jajca ;)


Nie , nie robię sobie. Bez wiary we wszystko to czego Kościół nieomylnie uczy o Matce Bożej nie ma żadnego Zbawienia. Żadnych szans, żadnej nadzieji. Jest tylko potępienie. Poza Kościołem Katolickim, którego Matką jest Matka Boża, Matka Kościoła, Matka Zbawiciela nie ma Zbawienia.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: kontousunięte1 » 28 kwie 2017, 14:02

[quote][ Bez wiary we wszystko to czego Kościół nieomylnie uczy o Matce Bożej nie ma żadnego Zbawienia. Żadnych szans, żadnej nadzieji. Jest tylko potępienie. Poza Kościołem Katolickim, którego Matką jest Matka Boża, Matka Kościoła, Matka Zbawiciela nie ma Zbawienia./quote]

Wros się jeży nie tylko na jeżu. Podobnych bredni nie czytałam już dawno. Przyjmij wyrazy współczucia i wszyscy, którzy tak wierzą również.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: KAAN » 28 kwie 2017, 14:05

xxx xx pisze:Moja interpretacja pokrywa się z tym jak zawsze rozumiał to Kościół , począwszy od Apostołów.
To fałszywa informacja, twoje interpretacje są wymysłem ludzkim wiele wieków po apostołach. Kościół nigdy nie miał takiej doktryny jaką ty głosisz.

A wy nigdzie Maryji nie widzicie, bo Jej...nienawidzicie.
Nie widzimy Maryi bo to demon podszywający się pod matkę Pana Jezusa, a Maria (Miriam), którą bardzo kochamy jako naszą siostrę i rodzicielkę Pana z pewnością spotkamy w niebie będziemy mieć z nią społeczność kiedy Pan Jezus przyjdzie i zabierze nas do siebie.
Natomiast ty, jeśli chcesz być z tym czymś co nazywa się Maryją to możesz mieć problem, bo demony w niebie nie przebywają.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: xxx xx » 28 kwie 2017, 15:05

KAAN pisze:
xxx xx pisze:Moja interpretacja pokrywa się z tym jak zawsze rozumiał to Kościół , począwszy od Apostołów.
To fałszywa informacja, twoje interpretacje są wymysłem ludzkim wiele wieków po apostołach. Kościół nigdy nie miał takiej doktryny jaką ty głosisz.

A wy nigdzie Maryji nie widzicie, bo Jej...nienawidzicie.
Nie widzimy Maryi bo to demon podszywający się pod matkę Pana Jezusa, a Maria (Miriam), którą bardzo kochamy jako naszą siostrę i rodzicielkę Pana z pewnością spotkamy w niebie będziemy mieć z nią społeczność kiedy Pan Jezus przyjdzie i zabierze nas do siebie.
Natomiast ty, jeśli chcesz być z tym czymś co nazywa się Maryją to możesz mieć problem, bo demony w niebie nie przebywają.


Będziesz potępiony "Sobiepapieżu" . Pismo zaświadcza o Twoim potępieniu. Nie mówię Ci "jeżeli się nie nawrócisz, to będziesz potępiony" ale mówię Ci: będziesz potępiony z całą pewnością.

Napisano bowiem:

"Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym12"

"Natomiast uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: «Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy». (...)Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». 30 Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego». "

"Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. "

Każdy grzech może być odpuszczony, ale nie grzech przeciw Duchowi Świętemu. Jeżeli kto nazwie "diabelskim" to co pochodzi od Ducha Świętego, nie może być zbawiony. Pan Jezus zaświadczył, a zapisano w Piśmie.
Jeżeli Ty nazywasz "demonem" Tę, która jest łaski pełna i jest Świątynią Ducha Świętego, Oblubienicą Ducha Świętego, to nie możesz być zbawiony , bo Bóg zaświadczył, a Bóg nie kłamie i nie myli się.

Uważajcie protestanci, jak osądzacie ! Jaką miarą sądzicie, taką i was osądzą. Uważajcie przy nazywaniu duchów. Bo kto się da oszukać diabłu i pomyśli, że jakiś diabeł, co go zwodzi, podszywając się pod dobrego ducha jest Duchem Świętym- może jeszcze być zbawiony. Lecz jeśli ktoś Ducha Świętego nazwie diabłem- ten nie może być zbawiony, takiemu nie będzie nigdy odpuszczone. Ani w tym wieku, ani w przyszłym, czyli nigdy nie będzie. Bo zawsze jest tylko to co było, to co jest i to co nadchodzi. Syn Boży zaświadczył.
Jak zostali potępieni wszyscy, którzy dzieła Jezusa nazywali "dziełami diabła", bo Ducha Świętego nazwali demonem, tak musi być potępiony każdy inny który to samo uczynił. Bo Bóg się nie myli, nie zwodzi i nie gada po próżnicy. Jest sprawiedliwy.
Jeśli jakiś człowiek Dzieło Ducha Świętego nazwie "działaniem demona"- nie ma dla takiego Zbawienia, bo zbluźnił przeciw Duchowi.
Uważajcie więc protestanci jak nazywacie, jak osądzacie !

Kaan, nigdy nie będziesz oglądał Matki w niebie. Jesteś potępiony. Pismo zaświadcza o takich jak Ty.

"Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego".

To mówi Pismo, o którym wy mówicie, że w nie wierzycie i które "badacie". Zwróćcie więc uwagę "badacze Pisma" i na to, że to Pismo, które wy badacie i w które jak mówicie "wierzycie" samo zaświadcza jasno i jednoznacznie, iż to uczeni w Piśmie nie poznali Ducha Bożego. Jaki zatem pożytek dla badacza Pisma z badania Pisma, jeśli Ducha Prawdy rozpoznać nie umie i nazywa Go "diabłem" ? Czy ci, którzy Ducha Jezusa nazwali Belzebubem mieli jakiś pożytek ? A czy Pismo nie zaświadcza, że byli oni badaczami Pisma ? Uważajcie więc co mówicie, bo lepiej jest milczeć, niż sądzić.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: xxx xx » 28 kwie 2017, 15:23

https://www.gloria.tv/video/Kpc3rGDMqTyv1PBVyxPV3VvjQ

Kościół Nienawiści i Szyderstwa.


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: Sebek » 28 kwie 2017, 16:21

"Dlatego wy buntownicy nie macie innej nadziei na Zbawienie jak tylko wrócić do Kościoła. I prosić papieża, by was przyjął na łono Kościoła. Jeżeli on was przyjmie, to przyjmie was i Święty Piotr, przyjmie i Jezus."
Przerażasz mnie...


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: Zbyszekg4 » 28 kwie 2017, 16:44

xxx xx pisze:Dlatego wy buntownicy nie macie innej nadziei na Zbawienie jak tylko wrócić do Kościoła. I prosić papieża, by was przyjął na łono Kościoła. Jeżeli on was przyjmie, to przyjmie was i Święty Piotr, przyjmie i Jezus.
Mówię wam trudne słowa, ale prawdziwe.

Mówisz prawdziwe słowa xxx xx? Tak samo prawdziwe, jak te, w których zaklinasz rzeczywistość, że ziemia jest płaska! :D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: xxx xx » 28 kwie 2017, 16:55

Zbyszekg4 pisze:
xxx xx pisze:Dlatego wy buntownicy nie macie innej nadziei na Zbawienie jak tylko wrócić do Kościoła. I prosić papieża, by was przyjął na łono Kościoła. Jeżeli on was przyjmie, to przyjmie was i Święty Piotr, przyjmie i Jezus.
Mówię wam trudne słowa, ale prawdziwe.

Mówisz prawdziwe słowa xxx xx? Tak samo prawdziwe, jak te, w których zaklinasz rzeczywistość, że ziemia jest płaska! :D


Wierzę, że tak samo.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: xxx xx » 28 kwie 2017, 17:07

Sebek pisze:"Dlatego wy buntownicy nie macie innej nadziei na Zbawienie jak tylko wrócić do Kościoła. I prosić papieża, by was przyjął na łono Kościoła. Jeżeli on was przyjmie, to przyjmie was i Święty Piotr, przyjmie i Jezus."
Przerażasz mnie...


Przykro mi, że to takie ostre słowa. Ale prawda czasami taka jest. Chciałbym, żeby te słowa były dla was nadzieją na to, że zawsze dopóki się sami nie potępicie to możecie wrócić do Kościoła.
W sumie to współczesny "ekumenizm", który niestety także serwuje mi mój Kościół Katolicki jest moim zdaniem czymś obłudnym. No spotykają się nasi biskupi z waszymi "biskupami", poklepują się po plecach, mówią sobie kurtuazyjne słowa, piją drinki, robią zdjęcia, mnóstwo uśmiechów, wywiady do prasy...Jest cool. Wiadomo...miła atmosfera, nikt nie chce nikogo "urazić". No tylko, że Jezus nie tak mówił ! No sorry, nie tak! Znów Pismo zaświadcza. On grzmiał i piętnował błędy w ostrych słowach.
No ktoś tu się myli. My, albo wy. Ktoś swoje będzie musiał odwołać, bo inaczej razem się w niebie nie spotkamy. Myślę, że zbliża się czas, tak "czuję na skórze", że Pan Bóg nas rozsądzi. I da wyraźne znaki na to który Kościół jest prawdziwy. Że zbliża się taki "sąd Boży". Głęboko wierzę, ze to wy polegniecie na tym sądzie. To znaczy nie chodzi mi o uczynki i grzechy, bo widziałem wielu podłych katolików, nawet chyba więcej niż złych protestantów ? I to nie jest kadzenie. Ale chodzi mi o doktrynę, o naukę wiary. Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś.


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: Sebek » 28 kwie 2017, 17:39

Myślisz że Jezus będzie zainteresowany tym czy byłem katolikiem, protestantem, czy byłem w tej organizacji czy może w tej denominacji?


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: xxx xx » 28 kwie 2017, 19:57

Sebek pisze:Myślisz że Jezus będzie zainteresowany tym czy byłem katolikiem, protestantem, czy byłem w tej organizacji czy może w tej denominacji?


Myślę, że tak. Ponieważ na pewno będzie zainteresowany stanem wiary, tym jaka jest wiara, w co się wierzy, a w co się nie wierzy. A każdy jest w takiej denominacji jaka jest jego wiara.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: kontousunięte1 » 28 kwie 2017, 20:03

xxx xx pisze:
Sebek pisze:Myślisz że Jezus będzie zainteresowany tym czy byłem katolikiem, protestantem, czy byłem w tej organizacji czy może w tej denominacji?


Myślę, że tak. Ponieważ na pewno będzie zainteresowany stanem wiary, tym jaka jest wiara, w co się wierzy, a w co się nie wierzy. A każdy jest w takiej denominacji jaka jest jego wiara.

To ty jesteś bez szans. Możesz sobie rzucać na nas przekleństwa, złorzeczyć i inne popisy robić (czego dałeś koncert w powyższych postach), ale Słowa Bożego to my się trzymamy. A negując to, nazywasz Boga kłamcą. :]


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: Rembov » 28 kwie 2017, 20:09

kontousunięte1, trzymasz się Pisma Świętego? To powiedz mi, proszę, w jaki sposób potraktowałaś zapis z Listu do Hebrajczyków, który nakazuje posłuszeństwo przełożonym w wierze, kiedy postanowiłaś porzucić Kościół katolicki?

Albo inne pytanie:

Czy wierzysz, że Chrystus dał Apostołom do spożycia swoje Ciało i Krew?

Albo jeszcze inne:

Czy uważasz, że chrzest jest konieczny do zbawienia?

O, a to najfajniejsze:

Czy zachowujesz nauczanie ustnie przekazane przez apostołów?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg uczynł tylko to co zapisano w Piśmie Świetym

Postautor: kontousunięte1 » 28 kwie 2017, 20:18

Ode mnie nie uzyskasz żadnej odpowiedzi, ale wyłącznie dlatego, że ty też nie odpowiadasz na pytania - żadne.
Zmienisz nastawienie - pogadamy.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości