Dogmaty

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 16 kwie 2009, 15:44

Baranek pisze:Jednak i jedno i drugie cię dopadło i głupota i zła wola. Mieszasz porządki - celowo - jak sądzę.


jeśli z argumntów już tylo takie bluzgi Ci zostały, to poprosze o ignora

ale cóż

też by mi puściły nerwy, gdybym musiał wierzyć (i innnym dowodzić), że zepsucie i korupcja to jest uświęcone działanie Ducha Świętego

jak to dobrze, że żadna Hierarchia nie wymaga tego od nas...


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 16 kwie 2009, 15:47

św.tomek pisze:
Baranek pisze:Jednak i jedno i drugie cię dopadło i głupota i zła wola. Mieszasz porządki - celowo - jak sądzę.


jeśli z argumntów już tylo takie bluzgi Ci zostały, to poprosze o ignora

ale cóż

też by mi puściły nerwy, gdybym musiał wierzyć (i innnym dowodzić), że zepsucie i korupcja to jest uświęcone działanie Ducha Świętego

jak to dobrze, że żadna Hierarchia nie wymaga tego od nas...


Widzisz - nerwy już dawno ci puściły - nie trzeba fachowca do tego - widac to po twoich postach.

I znów kłamliwie piszesz, że zepsucie i korupcja to wg nas działanie Ducha Świętego.

Nieźle potrafisz kłamać... Nigdzie nikt czegoś podobnego nie pisał. Więc - ty nam coś przypisujesz - a potem to krytykujesz...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 kwie 2009, 16:25

Szanowni katolicy kompletnie polegli w dyskusji, to co potrafią to bluzgi na wszystko co się rusza.
poszukałem na katolickich stronach o Janie XII :
http://www.jp2wielki.za.pl/132.htm

Popatrzcie jaki dojrzały ten papież, panowal raptem 9 lat 18+9 = 27 :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 16 kwie 2009, 16:53

Baranek pisze:I znów kłamliwie piszesz, że zepsucie i korupcja to wg nas działanie Ducha Świętego.


Bbronicie sprzedajnych urzędów i nepotyzmu jako prawowitej sukcesji - a przeciez sukcesja oznacza przekazywanie namaszczenia Ducha Świętego.

Implikacja jest więc oczywista.

To że Ciebie dogmatyzm zaślepił i nie widzisz tej logicznej konsekwencji, nie jest powodem by zarzucać mi kłamstwo.


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 16 kwie 2009, 18:48

KAAN pisze:Szanowni katolicy kompletnie polegli w dyskusji, to co potrafią to bluzgi na wszystko co się rusza.
poszukałem na katolickich stronach o Janie XII :
http://www.jp2wielki.za.pl/132.htm

Popatrzcie jaki dojrzały ten papież, panowal raptem 9 lat 18+9 = 27 :D


Szkoda że tak taplasz się w błocie... Niestety jasno widzimy że ma ma w tobie żadnego Ducha. Chrześcijaninem jesteś tylko z nazwy. Nominalnie.


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 16 kwie 2009, 18:50

św.tomek pisze:
Baranek pisze:I znów kłamliwie piszesz, że zepsucie i korupcja to wg nas działanie Ducha Świętego.


Bbronicie sprzedajnych urzędów i nepotyzmu jako prawowitej sukcesji - a przeciez sukcesja oznacza przekazywanie namaszczenia Ducha Świętego.

Implikacja jest więc oczywista.

To że Ciebie dogmatyzm zaślepił i nie widzisz tej logicznej konsekwencji, nie jest powodem by zarzucać mi kłamstwo.


Ty mówisz o logice? Masz już ignora za swoje irracjonalne poglądy. A twoje kłamstwo jest oczywiste. Ale cóż... Aż żal... Najlżejsze słowo to FARYZEIZM. Poszukaj w Piśmie. Zobaczysz na co cierpisz...


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 16 kwie 2009, 20:46

ann_in_grace pisze:Tylko ze jest maly problem: dyskutujesz sam ze soba, bowiem nikt z nas ani nie wynosi Kalwina na oltarze, ani tez nie przypisuje mu nieomylnosci. Zatem - milej dyskusji zycze tobie z toba.

Hmm... to jakaś nowa taktyka pod tytułem "udawanie głupiego"? Wiesz na jaki zarzut podałem przykład z Religą.
Skoro jednak odpisujesz, to nie dyskutuję sam z sobą.

ann_in_grace pisze:
Marcus pisze:Cała teologia [predestynacja] bazuje na raptem kilku fragmentach Pisma.

Widac, jak ty wybiorczo to Pismo studiujesz.

Ja już raz wykazałem to za pomocą Pisma. Nie odniosłaś się do tego, więc Twoje zdanie jest niczym nie podparte.

ann_in_grace pisze:
Marcus pisze:Nie powinno się dostosowywać Biblii do ludzkiej doktryny, bo herezja z tego często wychodzi!

Masz racje. Studiuj zatem dalej, a moze dostrzezesz, ze twoje pojmowanie kwestii zbawienia nie zgadza sie z tym w Biblii :)

Znowu dowcipkujesz :) Pomodlę się by Bóg zdjął Ci łuski z oczu.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 16 kwie 2009, 22:16

ann_in_grace pisze:
Marcus pisze:Pomodlę się by Bóg zdjął Ci łuski z oczu.
I przekonal mnie, ze tak naprawde to sama siebie zbawiam? Daruj sobie. Ten faryzeizm sobie daruj.

:O co Ty w ogóle mówisz... Bóg zbawia!
Pomodlę się o to, by Twój wzrok był zawsze i przede wszystkim skierowany na Jezusa,
By przestał być "idolem" człowiek, który mimo, że zrobił wiele dobrego w kościele, to w pewnym okresie swojego życia został zwiedziony do tego stopnia, że palił ludzi na stosie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 kwie 2009, 23:01

Baranek pisze:Szkoda że tak taplasz się w błocie....
Niech ci Bóg wybaczy twoją złośliwość.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 kwie 2009, 06:45

ann_in_grace pisze:Po pierwsze:
to tobie sie wydaje, ze ktos sposrod ludzi jest moim idolem - zatem milej dyskusji z samym soba ciag dalszy polecam

Chwała Bogu za to, że natychmiast odpowiedział na modlitwę! :-D
ann_in_grace pisze:Po drugie: nie klam.
nie kłamię :-/


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 kwie 2009, 08:23

KAAN pisze:Szanowni katolicy kompletnie polegli w dyskusji, to co potrafią to bluzgi na wszystko co się rusza.
poszukałem na katolickich stronach o Janie XII :
http://www.jp2wielki.za.pl/132.htm

Popatrzcie jaki dojrzały ten papież, panowal raptem 9 lat 18+9 = 27 :D

KAAN, twoja teza brzmiała:
KAAN pisze:Jedyną siłą napędową sukcesji w KK jest władzuchna i pieniądze, to prawdziwa sukcesja.

I jak widać, nie dotyczyła wyłącznie wyboru Jana XII, ale wyboru każdego papieża i wyświęcania każdego biskupa

Czekam na przeprosiny za rzucone oszczerstwo.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 17 kwie 2009, 09:16

Rembov pisze:
KAAN pisze:Jedyną siłą napędową sukcesji w KK jest władzuchna i pieniądze, to prawdziwa sukcesja.

I jak widać, nie dotyczyła wyłącznie wyboru Jana XII, ale wyboru każdego papieża i wyświęcania każdego biskupa

Czekam na przeprosiny za rzucone oszczerstwo.
To ty tak uważasz że to oszczerstwo, przyjrzyj sie dokładnie papieżowi, kazdemu po kolei, czy istniałby gdyby nie władza jaką ma instytucja papieża? Bez władzy papieskiej nie ma papiestwa. Skoro tak to zdanie które napisałem jest prawdą, potrafisz udowodnić że papież nie ma władzy? Jeśłi udowodnisz to to cię przeproszę w specjalnym wątku "przeprosiny dla Rembova". Póki co to przebaczam ci twoją agresję w stosunku do mnie :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości