Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Zbyszekg4 » 21 lut 2017, 18:38

Dokonujesz jj, pewnych zabiegów, aby zmienić prosty sens słów Pawła!
Proszę: Niech ktoś się wypowie - o czym i o kim pisze tu apostoł?:
2Tm 4:6-8 bw
(6) Albowiem już niebawem będę złożony w ofierze, a czas rozstania mego z życiem nadszedł.
(7) Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem;
(8) a teraz oczekuje mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, lecz i wszystkim, którzy umiłowali przyjście Jego.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: kruszynka » 21 lut 2017, 18:50

Zbyszekg4 pisze:Proszę: Niech ktoś się wypowie - o czym i o kim pisze tu apostoł?:

No, jak już tak podkreślasz... :-D
Interlinearne tłumaczenie pozwala też uzyć słowa "piękny" bój.

Bój to jest zbrojne starcie przeciwników. Zbroja - Słowo Boże, przeciwnik - wiadomo, kłamca.

Piękny bój! To raczej zadowolenie z wygranej bitwy , to jakby spoglądanie na trofea a nie utyskiwanie nad tym jak to w pocie czoła walczył aby ......nie odstąpić od wiary.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Zbyszekg4 » 21 lut 2017, 19:22

Poniżej paralelne do 2Tm 4,6-8 wersety, które wpisują się w ten tekst: Flp 2:12 (BW)
​Przeto, umiłowani moi, jak zawsze, nie tylko w mojej obecności, ale jeszcze bardziej teraz pod moją nieobecność byliście posłuszni: z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

1 Tymoteusza 6:12 (BW)
Staczaj dobry bój wiary, uchwyć się żywota wiecznego, do którego też zostałeś powołany i złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków.

Dzieje 20:24 (BW)
​Lecz o życiu moim mówić nie warto i nie przywiązuję do niego wagi, bylebym tylko dokonał biegu mego i służby, którą przyjąłem od Pana Jezusa, żeby składać świadectwo o ewangelii łaski Bożej.

1 Koryntian 9:24 (BW)
​Czy nie wiecie, że zawodnicy na stadionie wszyscy biegną, a tylko jeden zdobywa nagrodę? Tak biegnijcie, abyście nagrodę zdobyli.

2 Tymoteusza 2:5 (BW)
​Bo nawet jeśli ktoś staje do zapasów, nie otrzymuje wieńca, jeżeli nie walczy prawidłowo.

Filipian 1:30 (BW)
Staczając ten sam bój, w którym mnie widzieliście i o którym teraz słyszycie, że go staczam.

Judy 1:3 (BW)
​Umiłowani! Zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym.


Jeszcze słowa Komentarza Barclay'a:
„Zachowałem wiarę”. Ten zwrot może mieć więcej znaczeń, niż jedno. Trzymając się obrazu zawodów możemy to rozumieć następująco: W Grecji największymi z zawodów były Igrzyska Olimpijskie. Na nie przybywali najtężsi zawodnicy z całego świata. W dniu poprzedzającym igrzyska zbierali się wszyscy zawodnicy i składali uroczystą przysięgę wobec bogów, że prowadzili trening nie mniej niż 10 ostatnich miesięcy i że nie będą uciekali się do żadnych sztuczek, ani podstępów w celu wygrania walki. Możliwe, że Apostoł Paweł mówi tutaj: „Przestrzegałem wszystkich reguł, ukończyłem zawody”. Będzie czymś wielkim umierać wiedząc, że nigdy nie przekroczyliśmy zasad uczciwości w wyścigach życia.

Ale zwrot ten może mieć również inne znaczenia, gdyż dotyczy również dziedziny handlu. Grecy używali go chcąc powiedzieć: „Dotrzymałem warunków umowy, postępowałem zgodnie z kontraktem”. Jeśli to miał na myśli Apostoł Paweł, to mówi, że zaangażował się do służby Jezusa Chrystusa i dochował wierności swym zobowiązaniom, nigdy nie opuszczając swego Pana.

Ale możliwe jest jeszcze znaczenie: „Zachowałem wiarę, nigdy nie straciłem nadziei i zaufania”. Mając to na myśli Apostoł Paweł mówi, że w doli i niedoli, na wolności, czy w więzieniu, we wszystkich niebezpieczeństwach na lądzie i na morzu i nawet w obliczu śmierci, nigdy nie utraci zaufania w Jezusa Chrystusa.


Komentarz historyczno-kulturowy:
„Wiarę ustrzegłem” to grecki zwrot, który oznacza dochowanie wierności, podobny hebrajskiemu wyrażeniu, które potwierdza wierność zawartemu przymierzu, lub, w pewnych przypadkach, ustrzeżenie prawdziwej wiary.

Praktyczny Komentarz do NT:
"Dobre zawody" oznaczają aluzję nie tyle może do wysokiego poziomu konkurencji sportowej, ile raczej do uczciwości i zdyscyplinowania zawodników lub też duchowo opłacalnego trudu. Słowa "wiary ustrzegłem" zdają się potwierdzać drugie przypuszczenie.

Jakieś wnioski?... :zhm:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: KAAN » 21 lut 2017, 19:29

Zbyszku o co bojował Paweł? Jaką wiarę zachował? Krótko jednym zdaniem odpowiedz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Zbyszekg4 » 21 lut 2017, 19:38

KAAN pisze:Zbyszku o co bojował Paweł? Jaką wiarę zachował? Krótko jednym zdaniem odpowiedz.

Wiarę w Jezusa Chrystusa; uważam, że robił to samo, do czego zachęcał Tymoteusza:
1 Tymoteusza 6:12 (BW)
​Staczaj dobry bój wiary, uchwyć się żywota wiecznego, do którego też zostałeś powołany i złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków.

Mamy zadanie:
Judy 1:3 (BW)
​Umiłowani! Zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: kruszynka » 21 lut 2017, 19:55

Zbyszekg4 pisze:Wiarę w Jezusa Chrystusa;


i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł. (3) Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. (4) A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (5) Kto jesteś, Panie? - powiedział. A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. (6) Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić. (7) Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo. (8) Szaweł podniósł się z ziemi, a kiedy otworzył oczy, nic nie widział. Wprowadzili go więc do Damaszku, trzymając za ręce. (9) Przez trzy dni nic nie widział i ani nie jadł, ani nie

(19) A gdy go nakarmiono, odzyskał siły. (20) Jakiś czas spędził z uczniami w Damaszku i zaraz zaczął głosić w synagogach, że Jezus jest Synem Bożym.

I Paweł BOJOWAŁ by zachować wiarę?!
Zbychu.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Zbyszekg4 » 21 lut 2017, 20:21

Ale co chciałaś Asiu tym cytatem powiedzieć? że Jezus Pawła do wiary przywiódł? No tak! Że on głosił Chrystusa - no tak...

A Ty co widzisz pod pojęciem "Staczaj dobry bój wiary", albo: "wiarę zachowałem" ? A "walka o wiarę" z Listu Judy... - czego dotyczy?
[mam wrażenie, że o jednym myślimy, ale jakoś się inaczej wysławiamy...]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: kruszynka » 21 lut 2017, 20:30

Zbyszek, odpowiedziałeś na pytanie: jaką wiarę zachował - w sposób następujący...."wiarę w Jezusa Chrystusa"

Tym cytatem chciałam powiedzieć, że trudno mi uwierzyć w to, że Paweł walczył o to by wytrwać w wierze w Jezusa. No po takim objawieniu!

Po prostu zareagowałam.
Zbyszekg4 pisze:A Ty co widzisz pod pojęciem "Staczaj dobry bój wiary"

Rozumiem trzymanie się prawdy objawionej przez Pana. Badanie u siebie w jakim kierunku podąża poznanie Pana i czy jest zgodne z jego słowm.
Jeszcze wczoraj modliłam się: obym nie zboczyła. Oby nie serce, nie rozum, nie pycha decydowała o mojej drodze.

A więc, o co bojował Paweł - zapytał Kaan.

(ps. zawsze jak piszę o swoim postrzeganiu, to mam nadzieję, że jakiś mąż boży spogląda na to i ewentualnie pouczy, jeśli zmierza w niewłaściwym kierunku :) )


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Zbyszekg4 » 21 lut 2017, 20:39

Miałem rację, że myślimy podobnie, ale się różnie wysławiamy...
kruszynka pisze:Rozumiem trzymanie się prawdy objawionej przez Pana. Badanie u siebie w jakim kierunku podąża poznanie Pana i czy jest zgodne z jego słowem.

Podpisuję się pod tym; a co napisałem, było- bo tak chciał kolega: krótkie.
Pod pojęciem "wiara w Jezusa Chrystusa", rozumiem znacznie więcej niż przekonanie o istnieniu Jezusa...
Taka wiara obejmuje całość prawdy o tym KIM jest Chrystus, CO uczynił, CO jeszcze uczyni (paruzja)... i jak ma się to do mnie... itp. itd.
Jeśli w błąd wprowadziła moja krótka (bo taka miała być) odp. to sorrki...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: kruszynka » 21 lut 2017, 21:02

Zbyszekg4 pisze:Miałem rację, że myślimy podobnie

Sprawdźmy.
Im bardziej znam Pana i jednocześnie im wnikliwiej przyglądam się sobie to....widze swoją małość, niedoskonałość.
To mnie zasmuca. Dlaczego? Bo mamy wpojone, że na miłość i wybaczenie Boga trzeba zasłużyć. Teologię zapłaty mamy we krwi.
Co robimy? Próbujemy zasłużyć mimo, że mamy wybaczone. To po co - skoro wybaczone? Noooo, żeby Bóg nie pożałował, że wybaczył.

Nasze żałosne myślenie odrzucające łaskę.

Co robię? Skręcam się z wysiłków by łaska nie była dana....na próżno. Pycha, tylko pycha może powodować takie wysiłki. Pycha, która twierdzi, że coś może.

To wszystko to jest nie co innego jak podważanie łaski i doskonałej ofiary.

Dziękuję za okazaną łaskę. Cieszę się nią. Mam pewność, że Bóg, który mi obiecał zbawienie przez wiarę w Syna - jest prawdomówny.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: jj » 21 lut 2017, 22:54

Wedlug slow Pana Jezusa, wiara, ktora zbawia, to wiara w Niego:
(47) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny.
(Ew. Jana 6:47, Biblia Warszawska)

To wiara w Osobe. Pelne zaufanie, oddanie zycia i wszystkiego, co w tym zyciu ma wartosc.
Ta wiara jest darem Bozym, a czlowiek nie moze jej w sobie wygenerowac:
(8) Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. (10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.
(List do Efezjan 2:8-10, Biblia Warszawska)

Autorem wiary, tym, ktory wiare wzbudza i doskonali, jest Pan Jezus:
ze wzrokiem utkwionym w Jezusie, w Tym, który wzbudza i doskonali wiarę, (i) który zamiast należnej Mu radości wycierpiał krzyż, nie zważając na hańbę, i zajął miejsce po prawicy tronu Boga.
(Hebr. 12:2, Przeklad Doslowny)
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /2/param/1

To tyle o tej wierze, do ktorej nie jestesmy w stanie nic dodac, ani niczego ujac. Calosc zawdzieczamy Chrystusowi - Jego Łasce.

Jednak jest tez mowa o wierze raz na zawsze przekazanej swietym:
(3) Umiłowani! Zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym. (4) Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa.
(List Judy 1:3-4, Biblia Warszawska)

Jest to pojecie szersze i zawiera wszystkie nauki Ewangelii. O tak pojeta wiare nalezy walczyc. Ta wiara posiada wiele elementow, ktore sa podwazane przez ludzi bezboznych.

Wczesniej w tym watku poruszony byl temat uswiecenia. To jest jedno z niewielu slow tak bardzo znieksztalconych w tlumaczeniu na jezyk polski, ze zatraca kompletnie sens. Wszelkiego rodzaju "swiecone wody", "poswiecone pisanki", "wyswiecenia" itp. nie ulatwiaja zrozumienia tego, czym uswiecenie jest. A jest ono "oddzieleniem dla Boga". Takie jest pierwotne znaczenie uswiecenia.
Z uswieceniem jest podobnie jak z wiara. To "oddzielenie dla Boga" jest jedynie mozliwe w Chrystusie. To On nas oddziela dla Boga:
(30) Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem, (31) aby, jak to jest napisane, w Panu się chlubił ten, kto się chlubi.
(1 list do Koryntian 1:30-31, Biblia Tysiąclecia)

Tutaj tez nalezy cala sprawa uswiecenia do Chrystusa. On jest "tym, ktory uswieca", my - uswieconymi (Hebr. 2:11). Tak to wyglada w kilkunastu fragmentach NT. W jednym tylko fragmencie wystepuje owe "uswiecanie sie":
(11) Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca.
(Apokalipsa (Objawienie) 22:8-13, Biblia Warszawska)

Acha! Swiety ma sie nadal uswiecac! I juz doktryna gotowa. :)
"Kto oddzielony dla Boga, niech sie nadal odziela" - Jak?
- Niech trwa w Chrystusie.


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: artur403 » 22 lut 2017, 11:21

Wiara raz jeden przekazana świętym to jest wiara apostolska, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie w Kościele katolickim.
Natomiast "wiara biblijna" powstała w 16 wieku i nie jest tą wiarą apostolską.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: KAAN » 22 lut 2017, 11:29

artur403 pisze:Wiara raz jeden przekazana świętym to jest wiara apostolska, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie w Kościele katolickim.
Natomiast "wiara biblijna" powstała w 16 wieku i nie jest tą wiarą apostolską.
Wiara raz na zawsze przekazana świętym to ta zapisana w Biblii, natomiast KK podaje przekręconą pseudo ewangelię, nie mająca nic wspólnego z apostołami.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Torcik » 22 lut 2017, 12:42

artur403 pisze:Wiara raz jeden przekazana świętym to jest wiara apostolska, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie w Kościele katolickim.
Natomiast "wiara biblijna" powstała w 16 wieku i nie jest tą wiarą apostolską.

Oburzający i obraźliwy jest ten wpis. Oburzający dla ludzi oddanych Jezusowi i wierzących Słowa Boga, a obraźliwy dla Boga. Stawiasz ludzi wyżej Boga i Boga nazywasz kłamcą. Wstydź się. Zanim jeszcze raz coś takiego napiszesz zastanów się nad konsekwencjami dla twojej duszy. Przykro was, katolicy czytać. Błądzicie i innych próbujecie w swoje błądzenie wciągnąć. :-(


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lut 2017, 15:24

Nie wiem, ale może warto tu zacytować z tej strony: Łaska doskonała | Nasz Codzienny Chleb
http://codziennychleb.org/2017/02/22/%c ... na%c5%82a/
to:
Zastanawiając się nad absolutnymi ideałami Jezusa, przez całe lata czułem się na tyle bezwartościowy, że pojęcia łaski nawet nie rozumiałem. Kiedy w końcu to dwoiste przesłanie** pojąłem, wróciłem myślą do przeszłości i odkryłem, że poselstwo o łasce przenika życie i nauczanie Jezusa w sposób całkowity.

Łaska jest dla zrozpaczonych, potrzebujących i załamanych, którzy samodzielnie sobie nie poradzą. Łaska jest dla nas wszystkich.

Jezus wypełnił doskonałe wymagania prawa, abyśmy cieszyli się doskonałym pokojem Jego łaski.


**Nauczanie Jezusa o absolutnych ideałach oraz o absolutnej łasce wydają się ze sobą sprzeczne. [cytat z w/w strony]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości