Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych

Czy Maria urodziła Boga?

Tak
4
40%
Nie
6
60%
Nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: KAAN » 15 lut 2017, 11:49

Filip pisze:Czyli mam rozumieć, że używasz tego terminu w znaczeniu takim jakie klasyczna chrystologia przypisuje naturze?
Tak, z zastrzeżeniem, że osoba używająca tego terminu ma głęboką świadomość odróżnienia stworzenia od stwórcy w zakresie istnienia.
W takim razie podmiotem działania nie jest – jak rozumiem – istota, tylko osoba?
Tak, jako istota Boża, Pan Jezus jest Bogiem tym samym co Ojciec i Syn, a jednak jako osoba ludzka będąca na ziemi nie był równy Bogu, bo uniżył się i modlił się do Ojca w niebie.

Boskość Pana Jezusa została na pewien czas ukryta, Pan Jezus nigdy nie przestał być Bogiem, ale w czasie NT ukrył swoją boskość,
Skoro jednak Jezus był Bogiem to pytania pozostają w mocy: kto był podmiotem działania kiedy działał Chrystus?
Po co zadajesz takie pytania? Czy usiłujesz być Duchem Świętym żeby poznać motywy Boga i ukryte sposoby działania? Scholastyka nie jest dobrym narzędziem do poznania Boga. Scholastyka jest narzędziem do obrażania Boga tak jak ta cała ankieta i pytania.

Oraz względem kogo podejmowało się działania jeżeli podejmowało się je względem Chrystusa? Względem całej osoby (mającej dwie natury lub jak wolisz istoty), czy względem tylko jednej z nich?
A czy ty jesteś w stanie to rozsądzić i poznać? I do czego ci to potrzebne? Żeby potencjalnie obrażać Boga jeśli coś napiszesz nieprawdziwego o Bogu?

Przeczytaj końcówkę księgi Joba, tam masz przykład tego jak nie nalezy pochopnie paplać o Bogu, bo może się to stać powodem gniewu Bożego.

Nie pytam o świadomość innych ludzi, tylko o stan faktyczny.
Nie jesteś w stanie zrozumieć istoty Boga.

I List do Koryntian 2:11 Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży.

Nie widzę najmniejszego związku pomiędzy wymienionymi przez Ciebie poglądami a historycznym chrześcijańskim rozumieniem relacji dwóch natur Chrystusa oraz zrodzenia z Marii wyrażonym przez Sobór Efeski.
I dobrze że nie ma związku, bo je nie jestem historycznym chrześcijaninem, jestem biblijnym chrześcijaninem, moją wiarę czerpię z Biblii a nie z historii czy soborów.

Tak czy owak chrześcijanie wiedzieli, że ten który narodził się z Marii Panny jest Bogiem i człowiekiem całe wieki przed russelitami.
Ale nie wiedzieli że Bóg się urodził, bo Bóg był od zawsze.

Twoja wypowiedź jest przykładem tworzenia herezji; scholastyczne pytanie powoduje otworzenie wielu możliwości, z których niektóre jest fałszywych i obrażających Boga poprzez nieprawdę o Jego istocie. Czy Biblia zajmuje się pytaniem które postawiłeś? Czy możesz podać jakąś naukę w Biblii o tej sprawie? Jełsi nie to po co tworzyć tematy które mogą mieszać ludziom w głowach?
Takie pytania w historii Kościoła zadawano sobie właśnie dlatego, że niektórzy usiłowali podważyć objawioną w Piśmie prawdę: Chrystus jest Bogiem i człowiekiem. Między innymi sugerując, że Maria urodziła tylko człowieka, który został jedynie wtórnie "zamieszkany" przez Boga.
Tak mówi Biblia:

List do Kolosan 1:19 Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości.

Od początku swego ziemskiego istnienia Pan Jezus był "zamieszkany" przez Boga. Miał ziemskie ciało które zostało zamieszkane:

22 Teraz pojednał w jego ziemskim ciele przez śmierć, aby was stawić przed obliczem swoim jako świętych i niepokalanych, i nienagannych,

Pan Jezus miał ziemskie cialo na pewien czas, po zmartwychwstaniu już nie miał ziemskiego ciała ale chwalebne, uwielbione.

Urodziła Jezusa i to wystarcza dla wierzącego człowieka.
Kim jest Jezus, którego urodziła Maria? Wierzący człowiek powinien wyznać za Tomaszem: Pan mój i Bóg mój.
To pytanie nie ma kontekstu z porodem, to sztuczny związek, nie mający odpowiednika w Biblii. Scholastyka tworzy takie związki obrażając Boga Wszechmogącego.

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo ... A Słowo ciałem się stało ... J 1,1.14b


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: nadrozd » 15 lut 2017, 12:39

To ja mam dodatkowe pytanie.

Wiadomo ze mamy sie z ciała narodzic z matki.
Oraz jako chrzescijanie mamy sie narodzic z ducha i stac sir nowym stworzeniem.. tak ?
To pytanje brzmi nastepująco...


To teraz jak pojdziemy do nieba i otrzymamy nowe cialo....
To bedziemy dalej mowic do swojej ziemskiej mamy Mamo, a do ziemskiego Taty Tato ?


Bo skoro po raz drugi zrpdzilismy sie z ducha....to jal to bedzie...

Generalnie to ja mam pewne watpliwosci czy przykladanie naszej ziemskiej ludzkiej i cielesnej madrosci i naszych ludzkich wniosków ma wogle jaki kolwiek sens....
To takie same pytanie jak u faryzeuszy chcacyc zlapac Jezusa na zagwozdce swoja ziemska ideologia.....

mat 22: 24-30 Nauczycielu, Mojżesz powiedział: Jeśli kto umrze bezdzietnie, niech jego brat weźmie wdowę po nim i wzbudzi potomstwo swemu bratu5. 25 Otóż było u nas siedmiu braci. Pierwszy ożenił się i umarł, a ponieważ nie miał potomstwa, zostawił swoją żonę bratu. 26 Tak samo drugi i trzeci - aż do siódmego. 27 W końcu po wszystkich umarła ta kobieta. 28 Do którego więc z tych siedmiu należeć będzie przy zmartwychwstaniu? Bo wszyscy ją mieli [za żonę]». 29 Jezus im odpowiedział: «Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej. 30 Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie.


Zacytuje antonego demello ... bo to dobrze ilustruje ten typ rozumowania...
ŻĄDŁO



Był raz święty, który posiadał dar mówienia językiem mrówek.
Zbliżył się do takiej, która wyglądała na bardziej wykształconą,
i zapytał:
- Jaki jest Wszechmogący? Czy jest w czymś podobny do mrówek?
Uczona mrówka odpowiedziała:
- Wszechmogący? Absolutnie nie. My, mrówki,
jak widzisz, mamy tylko jedno żądło.
Ale Wszechmogący ma dwa.


Scenka pod wpływem tej bajki:

Kiedy zapytał ją, jakie jest niebo, uczona mrówka opowiedziała
uroczyście:
- Tam będziemy wszystkie jak On, każda z dwoma żądłami,
chociaż mniejszymi.

Istnieje ostry spór pomiędzy różnymi szkołami myśli religijnej
na temat miejsca, w którym znajdzie się drugie żądło
w niebiańskim ciele mrówki.



Jak tu wspominał ktos madry niestety sonda czy debata nie stanowi miarodajnrgo zrodla wiedzy....
A nawet jak se synod zwolamy ;) to to i tak wyjdzie tak samo śmisznie i glupio...
Takie rozwaźania sa zbedne i nonsensowne poprostu.
Bo samo pytanie ma blad w rozumowaniu.... taki logiczny... .. dlatego mi sie nie kompiluje

Nie widze wiec sensu by na na nie odpowiedziec.....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: Rembov » 16 lut 2017, 09:00

kruszynka pisze:
nadrozd pisze:i pytanie bonusowe...
6. Czy Matka Boga jest tez Bogiem ?

To nie jest pytanie bonusowe. To pytanie jest pytaniem głównym tego wątku (troszkę zaszyfrowanym) :] .

Bo.....czyż człowiek mógłby zrodzić Boga? No nie.

Rembov może się już cieszyć z tego tematu. Dokładnie o taki dyskurs mu chodziło.

Już cię chyba kiedyś prosiłem, abyś nie wypowiadała się na temat tego, co i dlaczego robię. Pytanie główne tego tematu jest zawarte w pierwszym postcie i proszę, abyś nie dorabiała do tego jakichś swoich legend.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: Torcik » 16 lut 2017, 10:07

To może do pierwszego postu powinieneś dołączyć imienną listę, kto może w TWOIM temacie się wypowiadać.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: Rembov » 16 lut 2017, 10:08

Torcik, czy ty w ogóle rozumiesz to, co czytasz? Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem do kruszynki, a potem pomyśl nad tym, dlaczego twój ostatni post pasuje do mojego jak pięść do nosa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: Torcik » 16 lut 2017, 10:13

Nie rozumiem. Magisterium potrzebuję i jakiegoś soboru.
Tobie też wiele razy pisano, że trollujesz itd., ale widać, że "co wolno wojewodzie....".
Pisać na temat sam nie potrafisz, więc swoje nakazy możesz do zsypu wywalić. W twoich tematach NIKT nie powinien zabierać głosu. Nie będę uzasadniać, bo wielu wie o co chodzi, a innym sam papież nie pomoże (ani Magisterium). (A teraz leć na skargę).


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: KAAN » 16 lut 2017, 10:17

nadrozd pisze:To teraz jak pojdziemy do nieba i otrzymamy nowe cialo....
To bedziemy dalej mowic do swojej ziemskiej mamy Mamo, a do ziemskiego Taty Tato ?
Nie wiem co będzie w niebie; Pan Jezus mówi o wszystkich że jesteśmy dziećmi Bożymi i ta relacja będzie istotna, powiedział też coś takiego:

Ewangelia św. Marka 12:25 Albowiem gdy powstaną z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie w niebie.

Bezpośrednio ta wypowiedź dotyczyła związku małżeńskiego, ale chyba to można rozciągnąć na inne związki między ludźmi ponieważ małżeństwo jest najistotniejszym związkiem.
Bo skoro po raz drugi zrpdzilismy sie z ducha....to jal to bedzie...
No właśnie jesteśmy dziećmi Bożymi, zrodzonymi przez Ducha Świętego :)

Generalnie to ja mam pewne watpliwosci czy przykladanie naszej ziemskiej ludzkiej i cielesnej madrosci i naszych ludzkich wniosków ma wogle jaki kolwiek sens....
Masz słuszne odczucia, tak jest rzeczywiscie, ze nasze ziemskie relacje tracą znaczenie w rzeczywistości nieba.
To takie same pytanie jak u faryzeuszy chcacyc zlapac Jezusa na zagwozdce swoja ziemska ideologia.....
Tak, zgadza się.
Jak tu wspominał ktos madry niestety sonda czy debata nie stanowi miarodajnrgo zrodla wiedzy....
A nawet jak se synod zwolamy ;) to to i tak wyjdzie tak samo śmisznie i glupio...
Dokładnie tak.
Takie rozwaźania sa zbedne i nonsensowne poprostu.
Niestety są one prowadzone od tysiącleci i jeśłi prowadzą je ludzie wpływowi to różne głupie idee wyrastają do roli wielkiej myśli teologicznej.
Bo samo pytanie ma blad w rozumowaniu.... taki logiczny... .. dlatego mi sie nie kompiluje
Świetnie że na to zwróciłeś uwagę :)
Nie widze wiec sensu by na na nie odpowiedziec.....
Mądrze robisz, ja niestety muszę się wdawać w takie dysputy bo nie rozumiejący tego protestanci próbują zastosować średniowieczny wymysł katolicki - scholastykę do rozważania o Świętym Bogu co jest dla Boga obrazą. Próbowałem temu zapobiec w moim pierwszym wpisie w temacie ale nie zrozumieli, niestety. Rembov może sobie pogratulować, że znowu udało mu się obrazić majestat Boży przez wywołanie obraźliwej dyskusji o Świętym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: derko » 16 lut 2017, 12:52

Pytanie w ankiecie, jest delikatnie pisząc, głupie, bo pytać: "Czy Maria urodziła Boga?", to bezsensowne kopanie się z własnymi potrzebami udowodnienia czegoś, no właśnie czego?
Co ma to udowodnić?
Wielkość Marii, czy wielkość Jezusa Chrystusa?
Padło tutaj takie stwierdzenie, że tytułowanie Marii Bogurodzica podjęte na jednym z synodów miało ukrócić podważanie Boskości Jezusa.
Beznadziejny argument. To jakby próbować ogłaszać ciągle nowe dogmaty w celu obrony nauczania apostolskiego wobec każdego, kto ma jakieś wątpliwości, co do pewnych i jasnych prawd. Raczej nie do tego został powołany kościół. Z doświadczenia wiemy, że zawsze znajda się tacy, co podważą oczywistości objawienia Bożego.

Samo określenie „Maria urodziła Boga” zawiera błąd. Bez dodatkowego wyjaśnienia, co autor miał na myśli, tak sformułowane stwierdzenie wskazuje jednoznacznie, że Bóg zaistniał w momencie urodzenia przez Marię. To, że Maria ma móc rodzić Boga, czyli, ze Maria jest stwórcą Boga.
Tak sformułowane pytanie pozwala na przeróżne kombinacje. ;)

Dlatego na tak sformułowane pytanie nie może paść inna odpowiedz jak – NIE.

Gdyby pytanie brzmiało np. „czy Maria urodziła Jezusa Chrystusa syna Bożego, który objawił się w ciele gdyż, wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem?” (może być oczywiście trochę inaczej sformułowane, nie mniej musi zawierać w pytaniu wieczny charakter istnienia Jezusa Chrystusa) To każdy wierzący niekatolik nie mógłby inaczej odpowiedzieć jak – TAK
Byłoby to i uczciwe zadane pytanie i biblijnie uzasadnione.
Na synodzie w Efezie, gdzie o tym dyskutowano, było uzasadnienie, takiego, a nie innego określenia. (Moim zdaniem kompletnie niepotrzebnego)

Tak jak zostało to pytanie sformułowane, powoduje, ze ci, co odpowiadają na to pytanie „tak”, niezwłocznie odczuwają potrzebę uzasadnienia i doprecyzowania swojego stanowiska i swojego zrozumienia.
Czasami to wręcz wygląda komicznie, żeby nie powiedzieć, głupio i groteskowo.
Tak na marginesie. Cała ta próba „logicznego” odpowiadania na to postawione pytanie, zapewne zakończyłaby się nie zaliczeniem egzaminu z logiki.

Jeśli autor tego wątku jest rzeczywiście chętny do rzetelnej odpowiedzi, to albo niech poprawi samo pytanie, albo niech objaśni, co ma na myśli.

:roll: :)


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: Filip » 16 lut 2017, 12:54

I dobrze że nie ma związku, bo je nie jestem historycznym chrześcijaninem, jestem biblijnym chrześcijaninem, moją wiarę czerpię z Biblii a nie z historii czy soborów.


Poprzez "wymienione przez Ciebie poglądy" miałem na myśli owe herezje, które – jak twierdzisz – rozpleniły się w ruchach russelickich.

Mądrze robisz, ja niestety muszę się wdawać w takie dysputy bo nie rozumiejący tego protestanci próbują zastosować średniowieczny wymysł katolicki - scholastykę do rozważania o Świętym Bogu co jest dla Boga obrazą.


Sobór Efeski miał miejsce w 431 roku na długo przed scholastyką.

Upraszczając problem maksymalnie:

Czy Maria urodziła cieślę z Nazaretu?
Czy Maria urodziła przybranego syna Józefa?
Czy Maria urodziła wędrownego nauczyciela?
Czy Maria urodziła Mesjasza?
Czy Maria urodziła człowieka?

Tak. Jezus był cieślą z Nazaretu, przybranym synem Józefa, wędrownym nauczycielem, Mesjaszem i człowiekiem.

Czy Maria urodziła Boga?

Tak. Pan Jezus był i jest Bogiem.

Czy to znaczy, że Maria jest źródłem boskiej natury Jezusa?

Oczywiście nie. Boska natura jest odwieczna i istniejąca sama z siebie.

Czy to znaczy, że Bóg ma początek?

Oczywiście nie. Bóg istnieje poza czasem oraz "zanim" postanawia wcielić się w człowieka i urodzić z Marii. To on dał początek jej, nie ona jemu. Ale Maria urodziła Boga – ten, który się z niej urodził był i jest Bogiem.

Z mojej strony to ostatni post, bo widzę, że choćbym podawał najbardziej logiczne argumenty, nikogo to nie przekona.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: Gingers » 16 lut 2017, 16:00

derko pisze:Samo określenie „Maria urodziła Boga” zawiera błąd. Bez dodatkowego wyjaśnienia, co autor miał na myśli, tak sformułowane stwierdzenie wskazuje jednoznacznie, że Bóg zaistniał w momencie urodzenia przez Marię.

No obśmiałam się jak norka: derko zaistniał dopiero w momencie, gdy go jego mama urodziła?


Rembov, ja myślę, że miss T. może mieć, chcąc niechcąc, rację z listą userów mogących sie tu wypowiadać, tylko że lista ta powinna zostać zawężona o kryterium pt "IQ co najmniej 120". Tylko że wtedy zostałby Filip i może ktoś jeszcze (nie chce mi się od nowa wszystkiego czytać).


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: kruszynka » 16 lut 2017, 18:02

Gingers pisze:tylko że lista ta powinna zostać zawężona o kryterium pt "IQ co najmniej 120".

Uff! Zostaję. 140 :]

Rembov pisze:Już cię chyba kiedyś prosiłem, abyś nie wypowiadała się na temat tego, co i dlaczego robię. Pytanie główne tego tematu jest zawarte w pierwszym postcie i proszę, abyś nie dorabiała do tego jakichś swoich legend.

Eeeee. Jakby się dobrze przyjrzeć, to nie byłeś podmiotem mojej wypowiedzi. Ukryte intencje zdradza po prostu tytuł wątku i inni też to dostrzegają. Nie nerwowo. ;-)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: Rembov » 16 lut 2017, 18:09

Nie jest dobrze, jeżeli wszędzie wietrzy się spisek. Warto się wtedy zatrzymać i zastanowić nad samym sobą. :)

A intencja tematu jest taka, jak wpisana w pierwszym postcie. Nie dorabiaj do niego legendy.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: Torcik » 16 lut 2017, 19:19

@Ginger
ja myślę, że miss T.

Jak już chcesz być taka międzynarodowa, to zapoznaj się z prawidłowym używaniem skrótu "miss" (bez kropki).
Jak już o mnie piszesz, to raczej: Ms. (z kropką)
Więcej szczegółów na przykład tu: http://www.e-angielski.com/artykuly/pop ... znosciowe-–-mr-mrs-miss-i-ms


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: derko » 16 lut 2017, 19:58

Rozumiem, ze to cala twoja merytoryczna odpowiedz na jaka cię stać? No, coś w tym jest. :nerd:
Gingers pisze:
No obśmiałam się jak norka: derko zaistniał dopiero w momencie, gdy go jego mama urodziła?

zaistnieć
1. «zacząć istnieć»
http://sjp.pwn.pl/sjp/zaistniec;2542497.html
Dla mniej rozgarniętych :puppyeyes:
Synonimy słowa „zaistnieć” ;)
http://synonim.net/synonim/zaistnie%C4%87
https://www.synonimy.pl/synonim/zaistnie%C4%87/
Gingers pisze:
ja myślę,

To duża wiara, żeby nie powiedzieć pycha i to u katoliczki taka pycha? ;)
Gingers pisze:może mieć, chcąc niechcąc, rację z listą userów mogących sie tu wypowiadać, tylko że lista ta powinna zostać zawężona o kryterium pt "IQ co najmniej 120".

No i co zrobisz z tym wolnym czasem jaki zyskasz przy takim rygorystycznym kryterium? ;)

:roll: :)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do NIEKATOLIKÓW: Czy Maria urodziła Boga?

Postautor: Rembov » 16 lut 2017, 20:04

Śliczne offtopy. Jednak mnie dalej interesuje odpowiedź na pytanie z ankiety skierowane do niekatolików:

Czy Maria urodziła Boga?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości