Mały róg w Księdze Daniela

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Zbyszekg4 » 26 gru 2016, 19:26

Rembov, czy mógłbyś dokładnie przeczytać i obalić argumenty tu podane?: http://www.nadzieja.pl/artykul/133/ksie ... -datowanie


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Rembov » 26 gru 2016, 19:29

Przeczytałem i przemyślałem argumenty podane tutaj: "Alexander Di Lella: Księga Daniela. W: Katolicki Komentarz Biblijny. (...) Warszawa: Oficyna Wydawnicza „Vocatio”, 2001, s. 777–781."


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Zbyszekg4 » 26 gru 2016, 19:34

Czyli uważasz, że nieomylnie autor tej książki wszystko przekazuje i żaden internetowy artykuł nie może nic, a nic zmienić w tym, co napisano w książce, tak?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Rembov » 26 gru 2016, 19:36

Po prostu przekonuje mnie tamten autor, a nie twój. :)

I lepiej zajmij się faktami, które wskazałem, a które PRZECZĄ twojej interpretacji proroctw z Księgi Daniela jakoby mały róg był symbolem papiestwa, bo widzę, że już całkowicie postanowiłeś je ignorować.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Zbyszekg4 » 26 gru 2016, 19:41

Tak, ignoruję Twoje "argumenty" bo Ty ignorujesz moją prośbę o wytłumaczenie: Dlaczego proroczy okres w Danielu nie sięga dalej niż czasy Grecji, skoro w tekście są wzmianki o nastaniu Bożego Królestwa?
Chcę się tego dowiedzieć bo uważam to za ważne.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Rembov » 26 gru 2016, 20:04

Ignorujesz moje argumenty, a dopominasz się o odpowiedzi na swoje pytania, bo doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, że to, co wskazałem, całkowicie OBALA adwentystyczną interpretację Księgi Daniela. Po prostu nie zgadzają się daty. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Adalbertus » 26 gru 2016, 20:25

Rembov pisze:Księga Daniela, mimo przypisywania jej temu prorokowi, nie została przez niego spisana. Czas jej powstania datuje się obecnie na okres od połowy VI wieku po 164 rok przed Chrystusem.


Dlaczego akurat po 164 roku przed Chrystusem?
Co na to katolicka tradycja?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Rembov » 26 gru 2016, 21:25

Adalbertus pisze:
Rembov pisze:Księga Daniela, mimo przypisywania jej temu prorokowi, nie została przez niego spisana. Czas jej powstania datuje się obecnie na okres od połowy VI wieku po 164 rok przed Chrystusem.


Dlaczego akurat po 164 roku przed Chrystusem?

Bo proroctwa dotyczące Antiocha IV nie mówią o śmierci tego króla.

Co na to katolicka tradycja?

Nic.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Dzik » 26 gru 2016, 22:44

Obrazek

Lecz śmiertelna rana jego była wygojona:
http://objawienie365.blogspot.com/2014/ ... ojona.html
Siódmy rozdział Daniela powtarza to samo, co było w drugim rozdziale, ale z większymi
szczegółami. W rozdziale tym opisany jest sen Daniela o czterech ogromnych zwierzętach,
wychodzących z morza. Pierwsze podobne było do lwa, drugie do niedźwiedzia, trzecie do
pantery z czterema głowami i czterema skrzydłami; czwarte natomiast zwierzę było „straszne i
groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co
pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a
miało dziesięć rogów” (w. 4-7 NP).

Kogo one przedstawiają? W wyjaśnieniu podanym Danielowi powiedziane było tylko, że
reprezentują cztery królestwa, które powstaną, tak więc czwarte z nich oznacza „czwarte
królestwo” (w. 23). Wiemy, że pierwsze zwierzę — lew — to Babilon. Drugie symbolizuje MedoPersję.
Stało ono nierówno („było ono podniesione tylko jedną stroną NP”), co wskazywało na
nierówny sojusz między dwoma narodami tego imperium. Trzy żebra w jego paszczy (w. 5) to
Lidia, Babilon i Egipt — trzy państwa zmiażdżone przez potęgę Medo-Persji. Pantera, następne
wielkie mocarstwo światowe, to Grecja, począwszy od Aleksandra Wielkiego. Czwarte zwierzę to
oczywiście czwarte wielkie imperium: Rzym. Przez setki lat liczni komentatorzy biblijni, żydowscy
i chrześcijańscy byli zgodni co do tej właściwej, ścisłej kolejności dominacji, symbolizowanych
przez te zwierzęta. Taka interpretacja nie jest wyłącznie adwentystyczna.

Zwróćmy uwagę na podobieństwa między rozdziałem drugim i siódmym. Siódmy rozdział
podaje więcej szczegółów niż rozdział drugi, będący podstawą pozostałych proroctw, które
będziemy studiować.

W obu rozdziałach, drugim i siódmym, nacisk położony jest na czwarte królestwo. Pomimo
użycia różnych symboli znajdujemy tu podobieństwo pewnych cech. Oczywiście pierwsza cecha
to ta, iż w każdej z wizji jest ono czwartą w kolejności potęgą. W obydwu nastaje po Grecji. W
obydwu przypadkach opisane jest ono jako „mocne”, „silne” (Dan. 2,40; 7,7). W obydwóch
opisach przyrównane jest do żelaza (Dan. 2,40; 7,7.19). W obu powiedziane jest, że „kruszy”,
„miażdży” inne mocarstwa (Dan. 2,40; 7,19) i w obu zostaje też podzielone (Dan. 2,41; 7,24).
Oczywiste jest więc, że oba opisy mówią o tym samym mocarstwie. Ale w siódmym rozdziale
pojawia się jeszcze inna moc. Nie jest ona oddzielona od czwartego zwierzęcia, pogańskiego
Rzymu, ale raczej wyłania się bezpośrednio z niego samego, pomiędzy dziesięcioma rogami,
które także są częścią tego zwierzęcia. Moc ta przedstawiona jest jako mały róg: „Gdy uważnie
przypatrywałem się rogom, zaczął wyrastać między nimi inny, mały róg, i trzy spośród
poprzednich rogów zostały wyrwane. Na tym rogu były oczy jakby oczy ludzkie i usta, które
mówiły zuchwałe słow
a [»wielkie rzeczy» (BG)]” (w. 8 NP).

Ten mały róg wspomniany jest jeszcze raz, jako wyrastający na czwartym zwierzęciu. „...I o
dziesięciu rogach na jego głowie, i o innym rogu, który wyszedł i przed którym trzy z nich
wypadły, o rogu, który miał oczy i usta, które mówiły zuchwale, i który wyglądał na większy niż
inne. A gdy patrzyłem, wtedy ów róg prowadził wojnę ze Świętymi i przemógł ich” (w. 20.21
NP).

Kilka wierszy dalej znajdujemy wyjaśnienie czwartego zwierzęcia i małego rogu. „I tak rzekł:
„Czwarte zwierzę oznacza czwarte królestwo na ziemi, które jest inne niż wszystkie królestwa;
ono pochłonie całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją. A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa
powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali
trzech królów. I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych
Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i Prawo; i będą wydani w jego moc aż do czasu i
dwóch czasów i pół czasu” (w. 23-25 NP).

W drugim rozdziale widzieliśmy, że żelazo oznaczało potęgę, która nastąpiła po Grecji, i
choć zmieniła formę, trwała jako żelazo aż do końca. W siódmym rozdziale mamy także różne
zwierzęta na oznaczenie Babilonu, Medo-Persji, Grecji i Rzymu. Mały róg natomiast jest częścią

czwartego zwierzęcia, które wyszło natychmiast po Grecji. A róg ten ma pozostać aż do czasów
końca. Chodzi o to, że zarówno w drugim rozdziale, jak i w siódmym, mocarstwo, które
powstaje po Grecji, choć w zmienionej formie, ma trwać aż do czasów końca. Ważność tego
punktu zostanie pokazana w następnym rozdziale.

Widoczne również jest to, że czwarte zwierzę i mały róg, który z niego wyrasta, zajmują
centralne miejsce w siódmym rozdziale. Więcej jest powiedziane o nich niż o pozostałych trzech
zwierzętach łącznie, i więcej mówi się o szczegółach dotyczących małego rogu niż o samym
czwartym zwierzęciu. Oczywiste więc jest, że identyfikacja małego rogu jest sprawą
najważniejszą.

Przez setki lat badacze Biblii udowadniali, ponad wszelką wątpliwość, że mały róg
symbolizuje papiestwo. I nie bez przyczyny — wszystko bowiem pasuje doskonale.

Dla większości adwentystów jest to rzecz znana. Bez wdawania się w szczegóły (wiele jest
materiałów na ten temat) chcemy tylko zrobić mały przegląd:

l Po pierwsze, mały róg powstał z pogańskiego Rzymu. Podobnie jak papiestwo.

l Mały róg wyłonił się pomiędzy barbarzyńskimi plemionami, które doprowadziły do podziału
Imperium Rzymskiego. Papiestwo powstało pomiędzy tymi dziesięcioma plemionami, niszcząc
trzy z nich, tak jak to jest przepowiedziane w wierszu dwudziestym czwartym („i obali trzech
królów”).

l Moc małego rogu określona została jako „inna” niż pozostałych rogów i bez wątpienia
papiestwo, jedyna w swoim rodzaju potęga, rożni się od barbarzyńskich plemion.

l Potęga małego rogu miała być silniejsza niż innych rogów i tak z pewnością było, jeśli
chodzi o papiestwo, inaczej nie mogłoby usunąc trzech innych rogów — plemion barbarzyńskich.

l Mały róg miał wypowiadać „zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu”. Roszczenia
papiestwa co do pozycji i uprawnień papieża to „zuchwałe słowa” przeciwko Bogu.

l Mały róg miał „męczyć świętych” i historia potwierdza jak wiele wojen prowadziło
papiestwo przeciwko ludowi Bożemu.

l Moc ta miała „odmienić czasy i Prawo”. Gdy pierwszy raz studiowałem to proroctwo,
poszedłem do katolickiej szkoły, poprosiłem o katechizm i otworzyłem go na dziesięciu
przykazaniach. Dokładnie tak jak mi przedstawiono — przykazanie zabraniające kłaniania się
obrazom było usunięte. Zmiana prawa! Adwentyści oczywiście znają roszczenia papiestwa co do
zmiany dnia świętego z soboty na niedzielę i jego twierdzenie, że „Kościół katolicki, ponad tysiąc
lat przed powstaniem protestantyzmu, na mocy swej boskiej misji, zmienił sobotę na niedzielę”.

— The Catholic Mirror, 23.09.1893.
Ostatni znak rozpoznawczy, być może najważniejszy, to przepowiednia dotycząca
aktywności papiestwa w ściśle określonym czasie. Święci mieli być wydani w jego rękę „aż do
czasu czasów (dwóch czasów NP) i pół czasu” (w. 25). W opisie małego rogu mamy podane
pierwsze apokaliptyczne proroctwo czasowe Księgi Daniela.

„Czas, czasy i pół czasu” są powszechnie uważane jako trzy i pół roku, i to zarówno przez
badaczy żydowskich, jak i chrześcijańskich. W dwunastym rozdziale Apokalipsy św. Jana ten
sam okres czasu, dotyczący tej samej mocy, podany jest jako „tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni”

(w. 6 i 14). W rachubie proroczej trzy i pół roku to 1260 dni. W siódmym rozdziale Daniela
oddzielono czas dla małego rogu — trzy i pół roku lub 1260 dni. Przez wiele lat adwentyści i inni
stosowali do tego proroctwa zasadę „dzień za rok”. W tym momencie nie chcę dyskutować nad
tą zasadą, zajmę się nią w drugiej części, gdzie nie tylko rozpatrzymy ją dokładnie, ale również
udowodnimy, że zasada ta musi być zastosowana w proroctwach Daniela z rozdziałów
siódmego, ósmego i dziewiątego, by miały one jakikolwiek sens.
W każdym razie, biorąc dzień za rok otrzymujemy okres 1260 lat. Czy pasuje to do
papiestwa?

W roku 1698 Drue Cressner, biblista brytyjski, studiując proroctwa z siódmego rozdziału
Daniela oraz z Księgi Apokalipsy stwierdził: mały róg z Daniela oznacza papiestwo; należy tu
stosować zasadę dzień za rok; coś drastycznego stanie się z papiestwem około roku 1800.
Cytuję jego słowa: „Czas bestii kończy się około roku 1800” za: LeRoy Froom, The Prophetic
Faith of our Fathers, t. II, s. 595).

Wiemy, że w roku 538 n.e. ostatnie plemię ariańskie (jeden z trzech wyłamanych rogów)
zostało usunięte z Rzymu, dając w ten sposób papiestwu całkowite panowanie nad miastem.
Dokładnie w 1260 lat później, w roku 1798, francuski generał, Berthier, wziął papieża do
niewoli. Można o tym przeczytać w katolickiej literaturze, która opisuje niewolę papieża i jego
śmierć na wygnaniu we Francji. (Wiemy jednakże, iż mimo otrzymania tej śmiertelnej rany
papiestwo później odżyło. Siódmy rozdział Księgi Daniela, opisując tysiące lat historii w kilku
słowach, nie może podać wszystkich szczegółów. Później, w Księdze Apokalipsy św. Jana
szczególnie w rozdziale trzynastym, można się bliżej przyjrzeć temu, co wydarzyło się po
skończeniu 1260 lat i odnowie papiestwa).

Drue Cressner, stosując to proroctwo do papiestwa, przepowiedział jednak, że „około roku
1800 będzie koniec bestii”!

Oczywiście przyczyną takiej pewności było to, że papiestwo doskonale pasuje do proroctwa!
Przez stulecia protestanci jednogłośnie odnosili to proroctwo do papiestwa. Luter, Zwingli,
Kalwin, Melanchton i wszyscy inni reformatorzy przez następne trzysta lat wiązali proroctwo o
małym rogu z siódmego rozdziału Księgi Daniela z papiestwem. (Moja broszurka pt. Hands
Accross the Gulf, wydana przez Pacific Press, wyjaśnia pokrótce, dlaczego dzisiaj niewielu
protestantów stosuje to proroctwo do papiestwa). Nawet przed reformacją, żydowski uczony,
Izaak Abravanel, studiując siódmy rozdział Księgi Daniela stwierdził, że mały róg to rządy
papieża. (Cytowane w dziele LeRoy Frooma The Prophetic Faith of our Fathers, t.II, str. 228,
ang.).Clifford Goldstein - Prosto o roku 1844


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Zbyszekg4 » 27 gru 2016, 05:28

Tobie Rembov daty się nie zgadzają bo żyjesz w iluzji, że Chrystus ustanowi papiestwo... :D
Dalszą naszą rozmowę uzależniam od Twojego wyjaśnienia nt czasowego zasięgu proroctw Danielowych...

Może z tym się zapoznasz: http://www.filadelfiamedia.com/artykuly ... rogiem.pdf - czy dalej uważasz, że Daniel prorokował o Antiochu IV Epifanesie?

http://www.czasdecyzji.pl/readarticle.p ... cle_id=120


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Rembov » 27 gru 2016, 07:19

Zbyszekg4 pisze:Tobie Rembov daty się nie zgadzają bo żyjesz w iluzji, że Chrystus ustanowi papiestwo...

Przeciwnie: Patrzę na historię taką, jaka była, a nie protestanckie wymysły na temat tego, kiedy pojawili się papieże. I niestety, poczet papieży sięga świętego Piotra, a nie zaczyna się dopiero w V wieku. :)

Dalszą naszą rozmowę uzależniam od Twojego wyjaśnienia nt czasowego zasięgu proroctw Danielowych...

Wymówka ostateczna aby tylko nie zająć się tym, co zaprzecza antykatolickiej interpretacji proroctw Daniela. :D

Może z tym się zapoznasz: http://www.filadelfiamedia.com/artykuly ... rogiem.pdf - czy dalej uważasz, że Daniel prorokował o Antiochu IV Epifanesie?

Ignoruje ten sam fakt historyczny, który i ty masz w niepoważaniu, bo burzy chronologię pozwalającą na uznanie Rzymu za czwartą bestię: Istniejące w latach 550-330 królestwo Perskie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: KAAN » 27 gru 2016, 12:30

Wszyscy się mylicie:
1. Księga Daniela została spisana przez Daniela w VIw BC, jest świadectwo wewnętrzne księgi.
2. Mały róg to nie jest papiestwo, tylko antychryst opisywany w innych rozdziałach księgi Daniela, w Ewangeliach , listach apostolskich i księdze Objawienia.
3. Katolicyzm został założony przez upadłych ludzi a nie przez Pana Jezusa.
4. Mały róg opisuje też Antiocha IV Epifanesa który jest proroczym prekursorem antychrysta.
5. Pan Jezus to nie Michał, adwentyści pokręcili tak mocno w proroctwach że część adwentystów nie uznaje Boskości Pana Jezusa.
Adwentyści nie rozumieją proroctw Daniela ponieważ mają obsesję na punkcie papiestwa, a katolicy nie rozumieją proroctw Daniela ponieważ kłóci sią ona z fałszywie rozumianą katolicką eschatologią.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Samolub » 27 gru 2016, 14:00

KAAN pisze:Wszyscy się mylicie:


Kto

KAAN pisze:1. Księga Daniela została spisana przez Daniela w VIw BC, jest świadectwo wewnętrzne księgi.


Polemizujesz z Rembovem

KAAN pisze:2. Mały róg to nie jest papiestwo, tylko antychryst opisywany w innych rozdziałach księgi Daniela, w Ewangeliach , listach apostolskich i księdze Objawienia.


Mały róg to papiestwo, ziemskie włości państwa kościelnego etc

KAAN pisze:3. Katolicyzm został założony przez upadłych ludzi a nie przez Pana Jezusa.


Zgoda

KAAN pisze:4. Mały róg opisuje też Antiocha IV Epifanesa który jest proroczym prekursorem antychrysta.


Wątpię

KAAN pisze:5. Pan Jezus to nie Michał, adwentyści pokręcili tak mocno w proroctwach że część adwentystów nie uznaje Boskości Pana Jezusa.


Zgoda

KAAN pisze:Adwentyści nie rozumieją proroctw Daniela ponieważ mają obsesję na punkcie papiestwa, a katolicy nie rozumieją proroctw Daniela ponieważ kłóci sią ona z fałszywie rozumianą katolicką eschatologią.


Adwentysci interpretują Daniela jak ogromna większość Protestantów nawet kilka wieków temu. Proroctwa są tak dobitne, szczegółowe i pasujące że człowiek interesujacy się Daniela lub Objawieniem ma jasność o ile nie wykaże złej woli która sprawi że myśli innaczej. Wielu ludzi tak żyje całe życie tworząc sobie podstawy piekła na ziemi. Kościół Katolicki to taka ciemnia że satanisci, illuminati to przy nich tylko dodatek do dania głównego. To jest idealna podróbka, zniewalajaca ekonomicznie, spolecznie całe narody... To taka mafia wloska tylko że z dlugimi tradycjami, umieja rzucic denara żeby zebrać cztery, umieją się ładnie uśmiechnąć.

To taki produkt tandetny szatana, podróbka Kościoła Jezusa


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: nadrozd » 27 gru 2016, 14:53

KAAN pisze:.

Rembov pisze:.

Zbyszekg4 pisze:.


a moglibyście popatrzeć czy nie ma gotowego schematu jaki opisuje cała ksiege i jak jest to wkleić, albo zrobić taki schemat?


https://www.google.pl/search?q=&client= ... am&imgrc=_

bede szczery tak bedzie czytelniej zrozumieć o co wam chodzi....
i wiecej to pomoże niż przekrzykiwanie sie i wymiana inwektywami kto ma racje :kiss:


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Zbyszekg4 » 27 gru 2016, 16:47

Rembov pisze:Może z tym się zapoznasz: http://www.filadelfiamedia.com/artykuly ... rogiem.pdf - czy dalej uważasz, że Daniel prorokował o Antiochu IV Epifanesie?

Ignoruje ten sam fakt historyczny, który i ty masz w niepoważaniu, bo burzy chronologię pozwalającą na uznanie Rzymu za czwartą bestię: Istniejące w latach 550-330 królestwo Perskie.

Ja nie ignoruję Imperium Perskiego, a tylko - poprawnie, zgodnie z Pismem Świętym - rozumiem sojusz Medo-Perski.
To Ty, kolego, ignorujesz wersety Bożego Słowa: Dan 5,28; 6,9; 6,16; 6,28; 8,20
Napisz: O czym informują te teksty z Księgi Daniela?

Do wypowiedzi KAANa nie chce mi się odnosić bo jego wierzenia, a raczej darbystów (bo KAAN ich przecież nie stworzył) nie trzymają się pierwotnego, protestanckiego rozumienia proroctw biblijnych.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości