"Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Postautor: jj » 11 sie 2016, 07:44

Jesli owca nie slucha glosu Pasterza, to nie jest z Jego stada.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Postautor: Ian » 11 sie 2016, 08:53

Zbyszek podales przyklad z mezem i żona, a ja podam bardziej właściwy - czy dziecko może przestać być dzieckiem swojego rodzica choćby uciekało ze wszystkich sil? Wszak jesteśmy dziećmi Bożymi (przykład oczywiście nie jest nadal doskonały, bo o wiele większa jest miłość ojca Boga od ojca ziemskiego).


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Postautor: Zbyszekg4 » 11 sie 2016, 20:43

Dzieckiem Bożym jest się, Janku, na Bożych zasadach/warunkach - nie wszyscy są Bożymi dziećmi i nie wszyscy muszą nimi być bo co uczy Jezus w Jan 15? - aby w Nim trwać! A co się dzieje z kimś, kto trwać przestaje?... Jest odcięty od Krzewu - "wydziedziczony", jak i rodzice mogą dziecko wydziedziczyć (nawiązuje do Twojego przykładu).

Jj, życie pokazuje, że osoby na serio wierzące porzucają drogę wiary i np. na islam przechodzą, albo w ateizm brną... Przez pewien czas taka "owca" słuchała Pasterza, ale... przestała! A Pasterz jest Dobry i nie stosuje przymusu bezpośredniego, aby na siłę, wbrew woli i przekonaniom trzymać siłą taką "owieczkę"...
Bóg to nie tyran, który przemocą więzi kogoś u siebie!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Postautor: KAAN » 11 sie 2016, 20:52

Zbyszekg4 pisze:Dzieckiem Bożym jest się, Janku, na Bożych zasadach/warunkach..
Jest jeden warunek, uwierz w Pana Jezusa a będziesz zbawiony. Każdy zbawiony jest dzieckiem Bożym i tylko zbawiony jest dzieckiem Bożym.
Zbyszekg4 pisze: życie pokazuje, że osoby na serio wierzące porzucają drogę wiary i np. na islam przechodzą, albo w ateizm brną.
To ci się tak wydaje, nie masz żadnego dowodu na to że upadły tzw chrześcijanin kiedykolwiek był zbawiony. To tylko twoje domysły. Zbawienie jest wieczne, polega na Bogu nie na człowieku.
.. Przez pewien czas taka "owca" słuchała Pasterza, ale... przestała!
Opisujesz sytuację niemożliwą, Pan Jezus powiedział że nikt nie może wyrwać zbawionego z jego ręki. Nie ma możliwości aby zbawienie utracić.
Bóg to nie tyran, który przemocą więzi kogoś u siebie!
Bóg to nie krętacz, który mówi że zbawia na wieki ale okazuje się żę zbawia na trochę. Bóg jest prawdomówny, a jego obietnice absolutnie pewne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Postautor: Zbyszekg4 » 11 sie 2016, 21:13

Wobec takiej rozbieżności zdań, chyba votum separatum trzeba ogłosić. [temat od wieków wałkowany, cóż jeszcze dodać mają obie strony? Chyba to jedno: Kiedyś wszystko będzie wiadome i żadnego sporu nie będzie.]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Postautor: Rembov » 11 sie 2016, 21:37

Od wieków jest już wiadome, tylko niektórzy postanowili stworzyć własne nauki.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nauka o predestynacji to duchowe manowce!

Postautor: DARK » 11 sie 2016, 23:12

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Manowce nauki o nieutracalności zbawienia...
Cytujesz manowce nauki o zbawieniu z uczynków, ale skoro trwasz w systemie starozakonnym podobnie jak katolicy, to nie ma się co dziwić.


Panie KAAN, ciągle wałkujecie to samo. O co Wam chodzi z tymi uczynkami?
Poczytajcie katechizm KKK i biblię.
Jak wół napisane, że zbawienie jest z łaski, z łaski przez wiarę.

Daj jakiś cytat z katechizmu, czegokolwiek, że katolicy nauczają , że zbawienie jest z uczynków.

Wyczytałeś inaczej??????????????

Każdy, kto jest trochę w temacie wie, że gdyby zbawienie zależało od uczynków, to gdzie jest miejsce na łaskę? PRzecięz w takim ujęciu sami sie zbawiamy uczynkami.

Oczywiście , gadka, że zbawienie mam w kieszeni z automatu, też do mnie nie trafia.

KKK:

,,1996 Nasze usprawiedliwienie pochodzi z łaski Bożej. Łaska jest przychylnością, darmową pomocą Boga, byśmy odpowiedzieli na Jego wezwanie: stali się dziećmi Bożymi 47 , przybranymi synami 48 , uczestnikami natury Bożej 49 i życia wiecznego 50 .''

,,2005 Łaska, należąc do porządku nadprzyrodzonego, wymyka się naszemu doświadczeniu i może być poznana jedynie przez wiarę. Tak więc nie możemy opierać się na naszych odczuciach czy naszych uczynkach, by na ich podstawie wnioskować, że jesteśmy usprawiedliwieni i zbawieni 58 . Jednak, zgodnie ze słowami Chrystusa: "Poznacie ich po ich owocach" (Mt 7, 20), rozważanie dobrodziejstw Boga w naszym życiu i w życiu świętych daje nam pewność, że łaska działa w nas i pobudza nas do coraz większej wiary oraz do postawy ufnego ubóstwa.''

Główne prawdy wiary KK mówią o warunkach zbawienia. Jeden z punktów mówi - ,, łaska Boska jest do zbawienia koniecznie potrzebna ''

Nie ma nic o uczynkach.

Nie wiem , skąd u Was ta jazda, jakoby KK pomijał łaskę w zbawieniu, skoro wszystkie nauki KK stawiają łaskę w drodze do zbawienia jako punkt wyjścia.

Czy Pan KAAN może to wyjaśnić???????????? Jeżeli jesteście obiektywni, to nie powinniście sprowadzać katolickiej nauki o zbawieniu do uczynków samych w sobie, bo , to jest po prostu nie uczciwe i nie wiadomo z czego wynika.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Postautor: jj » 12 sie 2016, 08:22

Zbyszekg4 pisze:

Jj, życie pokazuje, że osoby na serio wierzące porzucają drogę wiary i np. na islam przechodzą, albo w ateizm brną... Przez pewien czas taka "owca" słuchała Pasterza, ale... przestała!


Na serio wierzacy jest ten, ktorego sprawca i dokonczycielem wiary jest Chrystus.:

(1) Przeto i my, mając około siebie tak wielki obłok świadków, złożywszy z siebie wszelki ciężar i grzech, który nas usidla, biegnijmy wytrwale w wyścigu, który jest przed nami, (2) patrząc na Jezusa, sprawcę i dokończyciela wiary, który zamiast doznać należytej mu radości, wycierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i usiadł na prawicy tronu Bożego.
(List do Hebrajczyków 12:1-3, Biblia Warszawska)


A Pasterz jest Dobry i nie stosuje przymusu bezpośredniego, aby na siłę, wbrew woli i przekonaniom trzymać siłą taką "owieczkę"...



Nieprawda, dobry pasterz ratuje beczaca i wierzgajaca owce z przepasci, oddajac za nia zycie. Ten "pasterz", o ktorym piszesz, to najemnik, ktoremu bardziej zalezy na zasadach moralnosci, niz na zyciu owcy. To wilk, a nie pasterz.

Bóg to nie tyran, który przemocą więzi kogoś u siebie!


...gdyby to mowil czlowiek nienawidzacy Boga...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nauka o predestynacji to duchowe manowce!

Postautor: KAAN » 12 sie 2016, 09:38

DARK pisze:
KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Manowce nauki o nieutracalności zbawienia...
Cytujesz manowce nauki o zbawieniu z uczynków, ale skoro trwasz w systemie starozakonnym podobnie jak katolicy, to nie ma się co dziwić.
Panie KAAN, ciągle wałkujecie to samo. O co Wam chodzi z tymi uczynkami?
Poczytajcie katechizm KKK i biblię.
Jak wół napisane, że zbawienie jest z łaski, z łaski przez wiarę.
No właśnie tu leży problem; różnego rodzaju wymyślacze pracują ciężko nad tym aby w papierach wszystko się zgadzało, tworzą wyznania, katechizmy, bulle, encykliki w taki sposób, żeby podstawowe idee chrześcijańskie były formalnie obecne. Jednak całość, kontekst całej nauki konkretnej religii chrześcijańskiej przeczy poszczególnym stwierdzeniom. Podam przykład: katolicy mają w swoim katechizmie twierdzenie o zbawieniu z wiary, ale i innych miejscach uzależniają zbawienie od konkretnych uczynków, a cała doktryna z dziedziny hamartiologii mówi o ciągłym upadku i odzyskiwaniu zbawienia po akcie, sakramencie pokuty. Nie wgłębiając się w szczegóły doktyny różnego rodzaju chrześcijańskich organizacji religijnych są niespójne z Biblią, są fałszywie skomponowane po to aby zachować pozory prawdy a w istocie są perfidną próba przemycenia fałszywych idei ukrytych wśród prawdziwych doktryn biblijnych.

Daj jakiś cytat z katechizmu, czegokolwiek, że katolicy nauczają , że zbawienie jest z uczynków.

1129 Kościół naucza, że dla wierzących sakramenty Nowego Przymierza są konieczne do zbawienia 43 . "Łaska sakramentalna" jest łaską Ducha Świętego, udzieloną przez Chrystusa i właściwą każdemu sakramentowi. Duch uzdrawia i przemienia tych, którzy przyjmują sakrament, upodabniając ich do Syna Bożego. Owocem życia sakramentalnego jest to, że Duch przybrania za synów przebóstwia 44 wiernych, w żywy sposób jednocząc ich z jedynym Synem, Zbawicielem.
Wyczytałeś inaczej??????????????
Tak, p.w.
Każdy, kto jest trochę w temacie wie, że gdyby zbawienie zależało od uczynków, to gdzie jest miejsce na łaskę? PRzecięz w takim ujęciu sami sie zbawiamy uczynkami.
Dobrze myślisz, dlatego przemyśł sprawę i oceń gdzie jesteś w swojej wierze, gdzie powinieneś podążać.

Oczywiście , gadka, że zbawienie mam w kieszeni z automatu, też do mnie nie trafia.
Problem automatu, takiego stwierdzenia nie ma w Biblii, po prostu źle rozumiesz zbawienie wieczne z łaski na podstawie wiary.

Nie wiem , skąd u Was ta jazda, jakoby KK pomijał łaskę w zbawieniu, skoro wszystkie nauki KK stawiają łaskę w drodze do zbawienia jako punkt wyjścia.
Nie pomija, wykręca znaczenie łaski. Łaska pokazana w Biblii to nie to samo co łaska rozumiana przez katolików.

Czy Pan KAAN może to wyjaśnić?.
Oczywiście, katolicyzm doszedł do wielkiej sprawności w zagmatwaniu doktryny w takli sposób, aby ukryć fałszywe ideologie obecne cały czas w ich nauce.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Postautor: Zbyszekg4 » 12 sie 2016, 13:35

Gdyby ktoś pod artykułem pastora chciał zabrać głos, to można: http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... mment-form
[ja się utożsamiam z tym, co tam pisze Andrzej z DG; dlatego nie będę tu się powtarzał...]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Postautor: jj » 12 sie 2016, 18:16

Ludzie maja niezliczone pomysly na zbawienie. Gdyby trzeba bylo ustosunkowac sie do nich wszystkich, to nie wystarczyloby zycia. :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Postautor: Zbyszekg4 » 12 sie 2016, 18:53

No bez przesady dżej dżeju :nerwus:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nauka o predestynacji to duchowe manowce!

Postautor: MrSponge » 15 sie 2016, 10:39

DARK pisze:Główne prawdy wiary KK mówią o warunkach zbawienia. Jeden z punktów mówi - ,, łaska Boska jest do zbawienia koniecznie potrzebna ''

No i tu jest problem, bo Łaska Boża jest do zbawienia WYSTARCZAJĄCA. Widzisz już różnicę?
DARK pisze:Nie wiem , skąd u Was ta jazda, jakoby KK pomijał łaskę w zbawieniu, skoro wszystkie nauki KK stawiają łaskę w drodze do zbawienia jako punkt wyjścia.

Powiedz mi skąd u Was ta jazda, z ciągłym zaprzeczaniem, że pływacie w fałszywej ewangelii?

Poświęciłeś sobie już dzisiaj wianek? Były "naręcza dobrych uczynków"?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nauka o predestynacji to duchowe manowce!

Postautor: Rembov » 15 sie 2016, 18:45

MrSponge pisze:
DARK pisze:Główne prawdy wiary KK mówią o warunkach zbawienia. Jeden z punktów mówi - ,, łaska Boska jest do zbawienia koniecznie potrzebna ''

No i tu jest problem, bo Łaska Boża jest do zbawienia WYSTARCZAJĄCA. Widzisz już różnicę?

Konieczna - tak. Wystarczająca? Nie w każdym przypadku:

1 Tm 4:13-16
13. Do czasu, aż przyjdę, przykładaj się do czytania, zachęcania, nauki.
14. Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez nałożenie rąk kolegium prezbiterów.
15. W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby twój postęp widoczny był dla wszystkich.
16. Uważaj na siebie i na naukę, trwaj w nich! To bowiem czyniąc i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają.
(BT)



DARK pisze:Nie wiem , skąd u Was ta jazda, jakoby KK pomijał łaskę w zbawieniu, skoro wszystkie nauki KK stawiają łaskę w drodze do zbawienia jako punkt wyjścia.

Powiedz mi skąd u Was ta jazda, z ciągłym zaprzeczaniem, że pływacie w fałszywej ewangelii?

Jak mamy nie zaprzeczać temu, co nie jest prawdą na nasz temat?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Manowce nauki o nieutracalności zbawienia" Marian Biernacki

Postautor: artur403 » 15 sie 2016, 20:12

Jeśli przyjmiemy optykę, że łaska może zmienić nasze wnętrze, też nasze decyzje wypływające z naszego charakteru, to łaska staje się wystarczająca,


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości