Tożsamość antychrysta

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Crussing
Gender: None specified

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Crussing » 04 maja 2016, 17:45

KAAN pisze:Dokładnie na północ od Izraela jest Moskwa, końcowy fragment mówi, że po zajęciu całego bliskiego wschodu i Egiptu przestraszą go wieści ze wschodu i północy, czy może to będą Chińczycy? A może na spółke z Ameryką? Tego nikt nie wie, dowiedzą się ci co to przeżyją.

Hmm...ale dlaczego Rosja miałaby atakować Izrael? Co do owej północy - owszem, jeżeli narysujesz prostą linię z Jerozolimy do góry to faktycznie dojdziesz do Moskwy. Pamiętaj jednak, że wszystkie mapy są zniekształcone, one są w 2D, a świat jest przecież w 3D. Nam chodzi o linię geodezyjną, czyli taką na zakrzywionej mapie. Wiesz gdzie takowa nas doprowadzi? Popatrz:

Obrazek

Więcej o tej interpretacji znajdziesz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=rSpxCnRbkcY

KAAN pisze:Nie sądzę, aby chodziło o imperium Osmańskie, te stopy z gliny pomieszanej z żelazem muszą istnieć w czasie ostatecznym (Dan 2:43-45) i to imperium zostanie zniszczone przez Pana Jezusa w czasie jego powtórnego przyjścia. UE także nie jest silna, nie ma swojej armii, jest bankrutem gospodarczym. Musi powstać coś większego, czego kompletnie się nie spodziewamy, np. rząd światowy oparty o UN i UE razem wzięte? Może władcy tego świata zjednoczą sie w jakimś nowym traktacie rzymskim?.

Co właściwie oznacza ta ''glina''? Bo wiadomo, że żelazo symbolizuje Imperium Rzymskie, które znane było ze swej bezwzględności wobec chrześcijan. Chodzi o Europę, Afrykę Północną, część Bliskiego Wschodu, ale najwięcej terenów miało właśnie w Europie, więc tutaj możemy się spodziewać siedziby imperium antychrysta. Nie należy również wykluczać jakiegoś udziału USA w tym wszystkim z racji tego, że przecież jest kolonią Wlk. Brytanii. Może zacznie się to od zjednoczenia najważniejszych walut, aby uratować świat przed upadkiem? Cóż...


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Kitka » 05 maja 2016, 08:44

magda pisze:Kitka dlaczego myślisz ze papież nim nie będzie?

Póki co papież nie pasuje do biblijnego opisu antychrysta.
Duch antychrysta działa od czasów Jezusa. Przejawia się zapewne w różny sposób. Podstawą jego działania jest zwodzenie, nawet wybranych. Musi zatem działać tak, żeby nawet wybrani byli zagrożeni zwiedzeniem.
Apokalipsa opisuje bestię z ziemi (Ap.13,11-18), co możną odnieść do postaci antychrysta czasów ostatecznych. Ta bestia ma rogi podobne do rogów Baranka. Czyli mamy łudzące podobieństwo do Chrystusa. W jakim aspekcie? Hm... Jak jest napisane: będzie nam potrzebna wiara i wytrwałość, by nie dać się zwieść.

O papiestwie tyle się trąbi... Bardzo fajnie jest mieć określonego wroga. Tylko... można się rozminąć z tym prawdziwym w swoim zacietrzewieniu.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: magda » 05 maja 2016, 22:13

No to co opisujesz to to bardzo pasuje do papieża do tego przecież apokalipsa mówi wiele o Babilonie , nieżadnicy i proroctwa Daniela , i to opracowanie http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=308 uwazam ze bardzo dobre z jednym wyjątkiem pomylił sie z Rosja i Chinami , Rosja to owszem niedźwiedź i miała słabszego towarzysza ale nie są to Chiny a byłe kraje socjalistyczne cały układ Warszawski i Niedźwiedx juz był panterą jest Unia Europejska i wlaśnie przemija pomału już sie chwieje a nastepny będzie Rzym ale nie imperium a Papiestwo i tam w Rzymskiej świątyni zasiadzie antychryst papież tak by bardzo pasowało, Nie wyobrazam sobie inaczej, papiestwo całe swoje istnienie od czasów pierwszych chrzescijan było antychrystem. zawsze prześladowało i jeszcze bedzie , mnie tylko papiestwo pasuje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: artur403 » 05 maja 2016, 22:21

No wiemy: papież JP2 i Benedykt 16 i Franciszek i wszyscy inni papieże pasują Magdzie (specjalistce w temacie) do Antychrysta.
To który z nich jest naprawdę Antychrystem???


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: magda » 06 maja 2016, 00:16

artur403 pisze:To który z nich jest naprawdę Antychrystem???

każdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1J 2:18 bw "Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Rembov » 06 maja 2016, 07:37

Cztery wersy dalej w tym liście napisano tak:
1 Jn 2:22
22. Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna.
(BT)


Czy poza swoją wiarą masz jakiś realny dowód, że wymienieni papieże kłamali publicznie wyznając wiarę w Ojca i Syna?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: magda » 06 maja 2016, 11:49

Ich zycie pokazało ze nie wirza ani w Ojca ani w Syna a tylko w swoje katolickie kłamstwa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Rembov » 06 maja 2016, 11:55

magda pisze:Ich zycie pokazało ze nie wirza ani w Ojca ani w Syna a tylko w swoje katolickie kłamstwa.

No tak, bo przecież poświęcenie wszystkiego dla Boga i Jego Kościoła to oczywiście nie jest dowód na to, że nie kłamali wyznając wiarę w Ojca i Syna. :)

Magdo, prosiłem o REALNY dowód, a nie to, co sobie wymyśliłaś. Twoja wiara, że papieże nie uznają Ojca i Syna, to NIE JEST dowód.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: magda » 06 maja 2016, 12:14

Jakie poswięcenie zycia dla Boga , chyba boga tego swiata bo na pewno nie Boga Ojca czy Jezusa . Rembov nie pisz bredni , papieże nie poswięcaja nic dla Boga oni poświęcaja sie dla swojej organizacji o nazwie KRK, organizacji zbrodniczej przez wieki a teraz kłamliwej i w przyszłosci znów zbrodniczej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Rembov » 06 maja 2016, 12:24

Dowód poproszę, bo twoja wiara, że tak jest, to za mało. Przy okazji przedstaw realny dowód, że papieże kłamali/kłamią wyznając w czasie Mszy Świętej wiarę w Boga Ojca i Syna Bożego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: KAAN » 06 maja 2016, 18:46

Crussing pisze:
KAAN pisze:Dokładnie na północ od Izraela jest Moskwa, końcowy fragment mówi, że po zajęciu całego bliskiego wschodu i Egiptu przestraszą go wieści ze wschodu i północy, czy może to będą Chińczycy? A może na spółke z Ameryką? Tego nikt nie wie, dowiedzą się ci co to przeżyją.
Hmm...ale dlaczego Rosja miałaby atakować Izrael?
Może dlatego że jest mocarstwem atomowym? Od dawna maczają swoje paluchy w konfliktach na całym świecie szczególnie na bliskim wschodzie.
Co do owej północy - owszem, jeżeli narysujesz prostą linię z Jerozolimy do góry to faktycznie dojdziesz do Moskwy. Pamiętaj jednak, że wszystkie mapy są zniekształcone, one są w 2D, a świat jest przecież w 3D. Nam chodzi o linię geodezyjną, czyli taką na zakrzywionej mapie. Wiesz gdzie takowa nas doprowadzi? Popatrz:
Nie chcę niczego udowadniać, to tylko przypuszczenia, nie ma to większego znaczenia dla nas dzisiaj, będzie miało to znaczenie w czasie wypełnienia się proroctw dla Bożych ludzi, którzy będa mogli rozpoznać znaki czasu.
Co właściwie oznacza ta ''glina''?
Myślę że najlepszym określeniem to słabość, kruchość, glina z żelazem nie łączy się i to coś musi się rozpaść.
Bo wiadomo, że żelazo symbolizuje Imperium Rzymskie, które znane było ze swej bezwzględności wobec chrześcijan. Chodzi o Europę, Afrykę Północną, część Bliskiego Wschodu, ale najwięcej terenów miało właśnie w Europie, więc tutaj możemy się spodziewać siedziby imperium antychrysta.
Myślę, że masz rację, musi to być jakaś baza do stworzenia imperium antychrysta. Ale nie wyobrażam sobie tego w obecnym kształcie politycznym, musi się coś zmienić i przeważyć na południe Europy.
Nie należy również wykluczać jakiegoś udziału USA w tym wszystkim z racji tego, że przecież jest kolonią Wlk. Brytanii. Może zacznie się to od zjednoczenia najważniejszych walut, aby uratować świat przed upadkiem? Cóż...
Z tym mam problem, bo nijak w Biblii nie mogę się doszukać USA i Chin. Chociaż Chiny są na wschód, a Ameryka przez biegun na północ... Nie wiem..


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Zbyszekg4 » 06 maja 2016, 18:56

A ja w 13 rozdz. Apokalipsy znajduję USA - jako bestię wychodzącą z ziemi... [co do Chin nie mam namiaru; a musi on być?...]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: magda » 06 maja 2016, 20:12

Jak do tej pory USA jest kolonią Wielkiej Brytaniii nie zniesiono tego chyba wiec to całość. Ja widze ze unia sie już chyli ku upadkowi wiec jestesmy bardzo blisko do odrordzenia Rzymu i myśle ze to beędzie papiestwo jako że sukcesję przejęło po władcach starożytnego rzymu czyli pontifexach maximusach wiec KRK odzyska władzę i zacznie przesladowania prawdziwych chrześcijan , kto nie zechce ekumenii-czapa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Rembov » 06 maja 2016, 20:17

magda pisze:Jak do tej pory USA jest kolonią Wielkiej Brytaniii nie zniesiono tego chyba wiec to całość.

Może ty żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości niż my? W naszej USA wygrało wojnę o niepodległość w latach 1775–1783, która zakończyła się traktatem paryskim, w którym Wielka Brytania uznała niepodległość Stanów Zjednoczonych.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_o_n ... onych#1775


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: magda » 07 maja 2016, 01:50

Nie wiem czy w ogóle ma to znaczenie co jest teraz bo teraz to czasy pantery a w czasach Lwa to byli razem jako kolonia teraz to nie ma zanczenia co jest w obecnych czasach teraz nie ma znaczenia i niedźwiedź a tylko Unia-pantera którą już pomału szlak trafia i za niedługo bedzie Rzym z Antychrystem na czele. Historia prorocza sie powtarza . Treaz ten jezuita przygotowuje drogę dla antychrysta który po nim zasiądzie. No i wtedy powstanie wszelkie zło jakie było w historii no faszyzm który był popierany przez papiestwo i teraz w formie ruchów narodowosciowych podobających sie ludziom itp każde złe rzeczy teraz beda ubrane w cos co sie podoba bo proroctwa mówią że ludzion rządy antychrysta będą sie podobały , i mimo że będzie to zło ale i tak cała ziemia bedzie go podziwiac z Rembovem na czele jak już nawey podziwia przygotowania do tego zeby zasiadł na tronie watykańskim. czyli jesteśmy juz bardzo blisko przyjścia Jezusa bo to chyba w ciągu pokolenia sie stanie , ja może nie dociagne chociaz chciałabym zobaczyc upadek KRK cstrącenie papieża z piedestału na który wywindował tyłek bardzo wysoko i triumf Jezusa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości