Tożsamość antychrysta

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Crussing
Gender: None specified

Tożsamość antychrysta

Postautor: Crussing » 01 maja 2016, 09:23

Wielu chrześcijan twierdzi, że antychryst będzie Żydem, żeby mieć poparcie Żydów, bo oni podobno nie poprą kogoś kto by nie pochodził od nich.Ale czy to przekonanie ma jakiekolwiek poparcie w Biblii lub chociażby w tekstach judaizmu? Skąd ta pewność?

Oglądałem na YT filmiki, na których jakiś pastor opowiada, że jedną z najważniejszych ról odegra...Turcja. Polecam obejrzeć, bo naprawdę warto: https://www.youtube.com/watch?v=CAu4aPRVHY4 , https://www.youtube.com/watch?v=rSpxCnRbkcY . Wrzucam także screen z jedno z tych filmików.

Obrazek

Ile w tym prawdy - oceńcie...

Pamiętam również, że jakiś czas temu kontraktowałem się z naczelnym rabinem Polski, bo miałem kilka pytań i chciałbym przytoczyć tutaj odpowiedź na jedno z nich. Z uwagi na to, że tłumaczeniem nie chcę poplątać czegoś postanowiłem wkleić tekst oryginalny (angielski):

Czego Żydzi oczekują od zbawiciela? Jakich cech zabrakło Jezusowi?

According to the prophets of Israel the Messiah will restore the Kingdom of David, will wipe out the nation of Amelek, return all Jewsh to the land of Israel, usher in a time of world peace and build the third temple. Jesus didn't do any of these things.


Jak widzicie odpowiedź nie jest długa, ale za to konkretna. Tak sobie myślę, że skoro czasy końca mają być największym zwiedzeniem w historii ludzkości, to czy antychryst jako nie-Żyd może być tak przekonujący, że zyskałby poparcie samych Żydów mimo różnich? Czy mogłoby tak być czy bez pochodzenia żydowskiego nie ma na to szans (biorąc pod uwagę, że rzeczywiście nim będzie)? Ale w takim przypadku jak komuś takiemu pokłoniliby się muzułmanie, którzy chyba też tylko kogoś spośród siebie koronują? I odwrotnie - Żydzi nie oddadzą pokłonu islamiście. Eh. Jak Wy to widzicie?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: kontousunięte1 » 01 maja 2016, 10:40

Nie wszyscy znają angielski. Ja nie znam. Dlatego wklejam nieudolne tłumaczenie wujka googla
"Według proroków Izraela Mesjasz przywróci Królestwo Dawida będzie zniszczyć naród Amelek, zwraca całą Jewsh do ziemi Izraela, woźnego w czasach światowego pokoju i zbudować trzecią świątynię. Jezus nie zrobił żadnej z tych rzeczy."


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Oliwka » 01 maja 2016, 14:09

Taie ich żydowsie tłumaczeie ,ze Jeszua ie zrobił żadnych z tych rzeczy
Bo nie o takie rzeczy chodziło nie po to przyszedł by zyli w pokoju i nadal cudzołozyli ,kradki pili ,jak to mówi
Duch Mesjasza przez Jeremiaza

Przyszedł by Pokuj zapanował w Sercu Obrzezanym by Serce stało sie Miejscem Królestwa Jego
Nie chodziło o rzecz zewnetrzne o królestwa co przemijaja ale o Królestwo które trwa

Moze i turcja ma u siebie tego Mesjasza Ucisku jesli oni sa chazarami to podaja sie za żydów chociaz nimi nie sa .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Crussing
Gender: None specified

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Crussing » 02 maja 2016, 00:14

kontousunięte1 pisze:Nie wszyscy znają angielski. Ja nie znam.

Ja również nie znam, ale klikając prawym przyciskiem myszy zobaczyłem, że mogę przetłumaczyć tekst na polski i wyszło mi to samo co tobie. :-)

Czy tylko mi się wydaje, że dopatrywanie się antychrysta w islamie (ze względu chociażby na obecną sytuację z uchodźcami/imigrantami) jest błędnym tokiem rozumowania? Moim zdaniem ten cały zalew Europy może być jedynie przynętą. O co mi chodzi? Już wyjaśniam.

Przecież według Biblii cała ludzkość będzie zachwycona antychrystem, a jak zszarganą opinię mają muzułmanie wie chyba każdy. Więc jak ktoś taki mógłby być podziwiany? Moim zdaniem ten, który nadejdzie i pokona islam zostanie okrzyknięty przez świat wybawicielem, bo uwolnił świat od nich. Taka osoba rzeczywiście byłaby bardzo podziwiana, szanowana i uznawana za bóstwo.

Krążą opinie, że imperium antychrysta będzie odrodzone imperium rzymskie, czyli Europa, Afryka Północna, część Bliskiego Wschodu - czy to ma jakieś uzasadnienie?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: kontousunięte1 » 02 maja 2016, 10:05

klikając prawym przyciskiem myszy zobaczyłem, że mogę przetłumaczyć tekst na polski i wyszło mi to samo co tobie.

Aż na takim poziomie wtajemniczenia komputerowego to ja nie jestem :mrgreen: XP
Co do tematu,prawdę mówiąc mam mieszane ;-) wiadomości. Aż tak bardzo mnie to nie kręci, raczej kieruję się w stronę myśli i pozyskania wiadomości,jak nie dać się zwieźć i oszukać.
Na temat tożsamości są różne opinie,sporo kazań i "do koloru do wyboru".
Jak już miałabym "głosować" to jednak za tym,że będzie to z pochodzenia Izraelita.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: KAAN » 02 maja 2016, 13:16

Crussing pisze:Czy tylko mi się wydaje, że dopatrywanie się antychrysta w islamie (ze względu chociażby na obecną sytuację z uchodźcami/imigrantami) jest błędnym tokiem rozumowania? Moim zdaniem ten cały zalew Europy może być jedynie przynętą. O co mi chodzi? Już wyjaśniam.

Przecież według Biblii cała ludzkość będzie zachwycona antychrystem, a jak zszarganą opinię mają muzułmanie wie chyba każdy. Więc jak ktoś taki mógłby być podziwiany? Moim zdaniem ten, który nadejdzie i pokona islam zostanie okrzyknięty przez świat wybawicielem, bo uwolnił świat od nich. Taka osoba rzeczywiście byłaby bardzo podziwiana, szanowana i uznawana za bóstwo.

Krążą opinie, że imperium antychrysta będzie odrodzone imperium rzymskie, czyli Europa, Afryka Północna, część Bliskiego Wschodu - czy to ma jakieś uzasadnienie?
Te sprawy należą do najtrudniejszych. Powodem jest zauważona przeze mnie prawidłowość, ze wypełnienie proroctw może być w pełni zrozumiane dopiero po ich wypełnieniu. Jednak ogólny zarys jest znany wierzącym. Większość biblistów fundamentalnych skłania się do tego że antychryst będzie pochodził z Izraela, niektórzy wskazują na plemię Dana które nie zostało wymienione w Ap7. Ten człowiek jak zauważyłeś będzie akceptowany i podziwiany przez wielu ludzi na świecie, a kiedy spojrzymy na świat to wielu wysoko postawionych ludzi pochodzi z Izraela, któryś z nich może miec tak wielkie uznanie i wpływy, że będzie w stanie pogodzić świat i podpisać fałszywy traktat pokojowy na siedem lat z wieloma (Dan 9:27). Doprowadzi do warunków w których Żydzi odbudują świątynię.
Wszyscy będą mówić o powszechnym bezpieczeństwie:

I List do Tesaloniczan 5:3 Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.

Dzisiaj świat jest przygotowywany na przyjście antychrysta ideologią powszechnego bezpieczeństwa, na każdym poziomie bombardowani jesteśmy ideologią bezpieczeństwa; mówią o tym politycy, ekonomiści, w kraju, w UE, we wszystkich tzw. rozwiniętych krajach. Bezpieczeństwo stało się religią światową i pod pretekstem dążenia do bezpieczeństwa zniewala się ludzi, całe społeczenstwa na całym świecie. Powszechna inwigilacja, podatek od dochodów osobistych, zanik tajemnicy bankowej, zanik prawa własności prywatnej, rozszerzanie różnego rodzaju urzędowych rejestrów, rejestracji wszystkiego, każdego kopyta bydła i kurzego gniazda, (nawet jajka są numerowane), eliminacja gotówki, wczoraj przeczytałem że PiS ma pomysł rejestrowania każdej transakcji online, kupisz pietruszkę i już urzędnik będzie o tym wedział. Niedługo zarządają oczipowania ludzi. Wszystko w imię bezpieczeństwa. Szatan będzie miał kontrolę absolutną i świat jest do tego przygotowany coraz bardziej. Musi być zrealizowana szatańska zasada:

Objawienie św. Jana 13:17 I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.

Wszyscy którzy działają w systemie tego świata są współpracownikami szatana i nawet o tym nie wiedzą. Przygotowują dla niego drogę, szatańską drogę, małpują i profanują to co robił Jan Chrzciciel który szedł przed Zbawicielem i przygotowywał świat na przyjęcie Pana Jezusa:

Ewangelia św. Jana 1:23 Rzekł: Ja jestem głosem wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pana, jak powiedział Izajasz prorok.

Moja nadzieja to przyjście Pana po Kościół, który nie będzie uczestniczył w okropnym czasie działalności antychrysta, bo wierzę, że będzie mógł działać wtedy gdy na ziemi nie będzie już Ducha Świętego, który razem z Kościołem odejdzie do chwały. Teraz z powodu obecności Ducha Świętego, który zstąpił w dniu pięćdziesiątnicy szatan nie może rozwinąć swego działania ale potem będzie szalał.

II List do Tesaloniczan 2:4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5 Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6 A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
8 A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9 A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10 I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Crussing
Gender: None specified

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Crussing » 02 maja 2016, 15:00

KAAN - no cóż...obecnie na pewno antychrysta jeszcze nie ma, bo według 2 listu do Tesaloniczan jego pojawieniu się mają towarzyszyć wielkie znaki, pewnie objawienia etc.

2 Tesaloniczan 2:7-9 Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola. A wtedy pojawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem swoich ust i zniweczy blaskiem przyjścia swego. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów.

Nie wiem czy wiesz, ale ''ten, który powstrzymuje'' był w opinii niektórych imperium rzymskim, które przecież się rozpadło i właśnie podobno z tego terenu ma pochodzić.

Aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę również udział samego Izraela. Za każdym razem był on napadany przez siły muzułmańskie, ani razu przez Rosję, Chiny lub kogokolwiek innego. Czy myślisz, że tak samo będzie przy końcu?

https://www.youtube.com/watch?v=bSo2praER4Q - pamiętasz sen króla Nebukadnesara o posągu? Jego symbolika (którą na pewno znasz, ale przypomnę) to:

Głowa ze złota - Babilon
Piersi i ramiona - Medo-Persja
Biodra z miedzi - Grecja
Golenie z żelaza - Rzym
Stopy po części z żelaza, po części z gliny - tutaj jest jakaś zagadka. Daniel opowiada o królestwie, którego ziemie były w okolicach Syrii. Z opisu wynika, iż swoimi terenami obejmowało Europę, jak i jakiś inny teren. Tutaj wielu chrześcijan uważa, że jest to Unia Europejska, ale ja powiem, iż chodzi o Imperium Osmańskie. Masz zresztą to wyjaśnione w dwóch filmikach, do których linki podałem na samym początku wątku.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: KAAN » 04 maja 2016, 09:24

Crussing pisze:KAAN - no cóż...obecnie na pewno antychrysta jeszcze nie ma, bo według 2 listu do Tesaloniczan jego pojawieniu się mają towarzyszyć wielkie znaki, pewnie objawienia etc.
2 Tesaloniczan 2:7-9 ...
Tak, dotyczy to jednak jego działalności jako dyktatora świata, jednak już dzisiaj może działać w ukryciu i przygotowywać swoje intrygi.
Nie wiem czy wiesz, ale ''ten, który powstrzymuje'' był w opinii niektórych imperium rzymskim, które przecież się rozpadło i właśnie podobno z tego terenu ma pochodzić.
To nie może być Rzym, bo moc powstrzymywania ma jedynie Bóg, szatan słucha jedynie rozkazów Bożych, nie może działać dalej niż mu wyznaczono. Człowiek nie ma władzy nad szatanem, odwrotna relacja jest możliwa.
Aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę również udział samego Izraela. Za każdym razem był on napadany przez siły muzułmańskie, ani razu przez Rosję, Chiny lub kogokolwiek innego. Czy myślisz, że tak samo będzie przy końcu?
Wręcz przeciwnie, napisano że wojska atakujące antychrysta będą przybywać z północy (Dan 11:40-45). Dokładnie na północ od Izraela jest Moskwa, końcowy fragment mówi, że po zajęciu całego bliskiego wschodu i Egiptu przestraszą go wieści ze wschodu i północy, czy może to będą Chińczycy? A może na spółke z Ameryką? Tego nikt nie wie, dowiedzą się ci co to przeżyją.
pamiętasz sen króla Nebukadnesara o posągu?...
No pewnie, to podstawowe proroctwo :)
Stopy po części z żelaza, po części z gliny - tutaj jest jakaś zagadka.
Jest wyjaśniona przez Gabriela i może być zidentyfikowane jako imperium Rzymskie lub coś powstałe na jego strukturze, bazie.
Tutaj wielu chrześcijan uważa, że jest to Unia Europejska, ale ja powiem, iż chodzi o Imperium Osmańskie. Masz zresztą to wyjaśnione w dwóch filmikach, do których linki podałem na samym początku wątku.
Nie sądzę, aby chodziło o imperium Osmańskie, te stopy z gliny pomieszanej z żelazem muszą istnieć w czasie ostatecznym (Dan 2:43-45) i to imperium zostanie zniszczone przez Pana Jezusa w czasie jego powtórnego przyjścia. UE także nie jest silna, nie ma swojej armii, jest bankrutem gospodarczym. Musi powstać coś większego, czego kompletnie się nie spodziewamy, np. rząd światowy oparty o UN i UE razem wzięte? Może władcy tego świata zjednoczą sie w jakimś nowym traktacie rzymskim?.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: magda » 04 maja 2016, 11:21

Nie słuchajcie bajek Żydowskich bo sa bardzo fałszywe, To co dotyczy mesjasza to to proroctwo
Dn 9:26 bw "A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go; lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie."
Nie ma juz po mesjaszu być odbudowana swiątynia ani pokój a własnie wojna jak sie ciagle dzieje w Izraelu , światyni zaś nie ma szansy odbudować bo zburzywszy meczet na wzgórzu światynnym rozpeta sie wojne nuklearną, to zą bajdurzenia Żydowskie i bieżcie pod uwagę ze pytania zadawane rabinom i w 614 comandements zawsze są odpowiedzi pokrętne i kłamliwe. wiele razy pytałam i zawsze to samo. Mamy Biblie i sola scriptura i to nam wystarczy czytasz sobie proroctwo i wiesz nie potrzebny ci rabin. Antychrystem będzie papież


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Kitka » 04 maja 2016, 13:36

Ciekawe dla mnie, choc dość stare, rozważanie na temat czsów końca, wizji Daniela i Apokalipsy: http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=308
Niektóre przewidywania nie wydają się realne (np. unia Rosji i Chin)ale wiele w tym interesujących wniosków.

Czy antychryst musi być Żydem? Nie wydaje mi się. Będzie doskonale zwodził. To wystarczy.
Papież też nim nie będzie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: KAAN » 04 maja 2016, 15:54

Kitka pisze:Czy antychryst musi być Żydem? .
Nie Żydem (pokolenie Judy), ale Danitą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Rembov » 04 maja 2016, 15:59

KAAN pisze:
Kitka pisze:Czy antychryst musi być Żydem? .
Nie Żydem (pokolenie Judy), ale Danitą.

No dobrze, ale gdzie mamy tę naukę w tym, co przekazali Apostołowie?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: kontousunięte1 » 04 maja 2016, 16:27

Rembov pisze:
KAAN pisze:
Kitka pisze:Czy antychryst musi być Żydem? .
Nie Żydem (pokolenie Judy), ale Danitą.

No dobrze, ale gdzie mamy tę naukę w tym, co przekazali Apostołowie?


Może po kolei: najpierw ten wątek i nauczanie Apostołów, o tu: KAAN » 42 min temu

Rembov pisze:

KAAN pisze:

Rembov pisze:
Tam, KAANie, gdzie zapisano słowa Chrystusa, w których zapowiedział, że zabierze zbawionych do domu Ojca. Ewangelia wg. św. Jana, rozdział 14, wersy 2-3. Tę samą naukę powtórzył św. Paweł w 1 Liście do Tesaloniczan, rozdział 4, wersy 16-17.

To nie prawda, w tych wersetach nie ma nic o królowaniu w niebie,

W tych wersetach jest mowa o zabraniu zbawionych do nieba. O tym, że będziemy królować z Chrystusem jest mowa w innych. Pismo Święte czyta się CAŁOŚCIOWO, a nie pojedyncze wersy w oderwaniu od siebie.

Więc przyznajesz się, że nie podałeś wersetów, które mówią o królowaniu w niebie, więc nie umiesz pokazać żadnego poparcia twoich tez w Biblii. Wersety które podałeś mówią najpierw o królowaniu z Chrystusem w milenium, a potem w Nowym Jeruzalem które będzie na Nowej Ziemi.
Teoria o królowaniu Marii sypie się w proch, pozostaje jeszcze abyś przyznał że w całym Słowie Bożym nie ma sprawiedliwej modlitwy do kogokolwiek poza Bogiem, że istnieje zakaz zwracania się do zmarłych i wywoływania duchów, że istnieje zakaz sporządzania sobie podobizn i kłaniania się im i służenia (kult). Całość utworzy obraz czym jest katolicki kult świętych, zmarłych, relikwii, obrazów itd.
powyższe z wątku tu: viewtopic.php?t=15195&view=unread#unread
No chyba,że zatkało kakao :lmao:

P.S.
Co do pytania twego w tym wątku,to mówi o tym ST,a może wiesz,że tam prorocy o tym pisali. Tylko,bo 12 Apostołów jeszcze nie było. Jak cię znam to na pewno się tego uczepisz,jak pijany słupa. ;-)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: Rembov » 04 maja 2016, 16:34

kontousunięte1 pisze:Co do pytania twego w tym wątku,to mówi o tym ST

Szybka kwerenda po Biblii i zonk: O antychryście mowa jest wyłącznie w Nowym Testamencie. No, ale może coś wyszukiwarka źle działała, więc poproszę o ZACYTOWANIE fragmentu Starego Testamentu, w którym jest mowa, że antychryst będzie pochodził z pokolenia Dana.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tożsamość antychrysta

Postautor: magda » 04 maja 2016, 17:03

Kitka dlaczego myślisz ze papież nim nie będzie?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości