Chrzest… bo tu chodzi o Jezusa

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Chrzest… bo tu chodzi o Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 29 mar 2016, 10:00

Chrzest… bo tu chodzi o Jezusa

Niełatwo jest znaleźć drogę pośród różnych tradycji i teologii związanych ze chrztem. Ale może pomóc w tym jedna odpowiedź na każde pytanie, jakie przyjdzie nam do głowy w związku ze chrztem – tu chodzi o Jezusa!

http://schwroclaw.pl/podcast/chrzest-bo ... -o-jezusa/

Pewnie kazanie na temat chrztu już nie jedno słyszeliśmy... ale to, które tu proponuję jest niesamowite! :yes:
Końcowe minuty wzruszające... a tam: całość świetna [jest też tam Notes do otwarcia a w nim prezentacja treści kazania]
Otwieram oddzielny temat, aby był łatwo dostępny - zwłaszcza dla osób myślących o chrzcie...

...bo tu chodzi o Jezusa


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest… bo tu chodzi o Jezusa

Postautor: kontousunięte1 » 31 mar 2016, 10:53

Podałeś mi je jako moje pytania w wątku o nauczaniu Zaca Ponena.
Odsłuchałam je częściowo,bo nie o to chodzi. Ponen,o ile dobrze zrozumiałam uważa za konieczne 3 chrzty wszystkich chrześcijan /owszem,na wzór Jezusa/. I z tą nauką nie spotkałam się nigdzie indziej.
Czy ktoś z was przechodził przez te 3 chr\ty> Ten ostatni dot. ceremonii /jakiej?/ chrztu cierpienia.
Podane nauczanie z linku Zbyszka nie jest adekwatne w tym temacie.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest… bo tu chodzi o Jezusa

Postautor: Noemi » 31 mar 2016, 14:45

kontousunięte1 nie znam. nauczania Zaca Ponena nie wiem o co mu chodzi z trzema chrztami ,wejdz na ulice prosta tam jest kilka watkow na temat jego nauczania ,moze bedzie i o chrztach


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest… bo tu chodzi o Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lip 2016, 19:15

Przypominam ten temat i to kazanie http://schwroclaw.pl/podcast/chrzest-bo ... -o-jezusa/
ponieważ jest lato i okres, gdy jest więcej chrztów... Warto kandydatom do chrztu (ale nie tylko) dać do posłuchania to kazanie bo omawia temat chrztu BARDZO CHRYSTOCENTRYCZNIE, a cóż może być ważniejsze w chrześcijaństwie jak Chrystus w centrum wszystkiego!?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest… bo tu chodzi o Jezusa

Postautor: Sebek » 18 lip 2016, 19:21

Słuchałem tego kazania,zaraz po tym jak go tu umieściłeś, a w maju był mój chrzest :) Super kazanie polecam :)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest… bo tu chodzi o Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lip 2016, 19:23

Sebek, Twoje słowa podbudowują mnie w myśleniu, że jednak warto czymś się podzielić, co się znalazło w sieci... :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest… bo tu chodzi o Jezusa

Postautor: Sebek » 18 lip 2016, 19:27

Cieszę się razem z Tobą Zbyszek! Dzielmy się wszystkim co zbliża ludzi do kochanego naszego Pana!


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest… bo tu chodzi o Jezusa

Postautor: polk » 19 lip 2016, 13:19

Gdyby w negowaniu chrztu niemowląt chodziło Jezusa, to nie akcentowano by tak bardzo CZŁOWIEKA, jego decyzji i jego postanowienia. Chrzest jest obrazem Ewangelii Łaski, a nie uczynków, a któż lepiej to zilustruje jak nie właśnie niemowlęta?


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest… bo tu chodzi o Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 19 lip 2016, 17:58

polk pisze:Gdyby w negowaniu chrztu niemowląt chodziło Jezusa, to nie akcentowano by tak bardzo CZŁOWIEKA, jego decyzji i jego postanowienia. Chrzest jest obrazem Ewangelii Łaski, a nie uczynków, a któż lepiej to zilustruje jak nie właśnie niemowlęta?

Pastor Krzysztof Pawłusiów - autor kazania - zawsze chętnie odnosi się do uwag co do jego kazań, więc proponuję napisać do niego; adres znajdziesz na stronie z kazaniem.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości