Dary Ducha sw.

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Dezerter » 02 kwie 2016, 20:55

polk pisze:Czy to "Słowo od Pana" można wkleić do Biblii? Słowo Boże to Słowo Boże...

dziękuję za zwrócenie uwagi - to ja pisałem - on mówił, więc z Dużej litery nie mówił - mój błąd
Słowo jest Jedno i innego nie będzie
współcześnie Bóg może kierować do nas lub do wspólnoty słowo Boże


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: magda » 02 kwie 2016, 22:22

Wtrącę sie , ja sobie jak wiecie lubię chodzić do Zielonych i zauważyłam ze jak sie modla na językach to to jest jakieś niesmaczne , paplają i robią parodię z tego nie wiem ale ja to źle odbieram, nie słyszałam zeby ktokolwiek mówił jakimś językiem co by wyglądał na język ,wszystko jakieś lipne. Dar uzdrawiania , właśnie przed swietami byłam na Siennej w Warszawie u zielonych i trafiłam ze było tam kilku braci ze niby z darem uzdrawiania, no to skoro ja chora i to na kilka rzeczy to sie zgłosiłam zeby na mnie ręce wkładali , no i ci co mieli dolegliwości poszli do przodu żeby sie nad nimi modlono i mnie sie trafił siwy starszy pan co sie nade mna modlił i to językami czyli bełgotał i to szybko jak karabin maszynowy , nakladał mi ręce i efekt żaden nawet sie gorzej poczułam. No a jak miałam guza w płucach i pastor adwentystów ze starszym modlili się nade mną zwykle bez gulgania językami to uzdrowienie było spektakularne, czyli to gulganie gaworzenie chyba przeszkadza.Nie uważam ze dary przeminęły i myślę że istnieją dalej i dzieją sie cuda ale rzadko, wtedy kiedy Bóg sam ma jakis plan co do człowieka ja wtedy musiałam być usdrowiona bo nie bylam gotowa i nie bylam nowonarodzona, myśle ze i proroctwa tez sporadycznie są, ale take uzdrawiania nagminne jak ten Torben co uzdrawia ból kolana czy jakieś maleńkie dolegliwości co nawet przez sugestię przechodzą to sa nieprawdziwe, języki jak do tej pory nigdy nie słyszałam zeby ktos mówił jakimś językiem konkretnym tak jak to robili apostołowie . Ludzie chyba bardzo by chcieli mieć dary i bardzo by chcieli zobaczyc jakis cud i to w swoim życiu wiec udają że cos maja a nic nie mają.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2016, 22:32 przez magda, łącznie zmieniany 1 raz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Oberyn. » 02 kwie 2016, 22:29

Krzywy ma zakaz wstępu do CHWZ-tu z tego co wiem. I to z jakieś ładnych pare lat juz. Dziwi mnie to, że ktoś sie nabiera na jego cyrki jeszcze.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Samolub » 02 kwie 2016, 22:36

Bo oni nie mają darow. One sie dzieja samoczynnie, czasami nie zaleza od jednej osoby tylko od sytuacjii. To są wyuczone i zmyslone jezyki. Choc kiedys pewna Zielonoswiatkowa wymodlila mi autobus widmo. O tej godzinie autobusu nie powinno być, musialbym czekac godzine bo był to dzień swiateczny pozna pora. I taki wrak co go nie ma na rozkladzie jechal z samej Warszawy. Nikogo w srodku, wnetrze jak w PRLu. Nikogo nie bylo, nikt nie wsiadl w drodze, nie bylo czegoś takiego na rozkladzie. Czy to przez jej modlitwe kilka minut wczesniej? X D czy uznac nalezy to za cud, a moze to moja zasluga, nie jakis modłow jezykami.

Nazywam to do dziś, autobusem widmo


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: magda » 02 kwie 2016, 22:57

To po prostu odpowiedź na modltwe ja byłam wprowadzona w Bąd w Ambasadzie Congo w Dar-es-Salam ze nad Jeziiorem Tanganika jest czynne lotnisko gdzie mogę stamtąd polecieć do stolicy, Jak juz przyjechaliśmy nad jezioro Tanganika to sie okazało ze lotnisko jest zarosniete trawą po pas a samolot ląduje tu raz na pół roku albo i raz na rok. No i modliłam sie z dziećmi i samolot przyleciał. To po prostu modlitwa , modlitwa szczera i w intencji zgodnej z wola Boża to odpowiedź jest i ten twój autobus był odpowiedzia na modlitwę jak mój samolot cargo. Modlitwa ma moc.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Samolub » 02 kwie 2016, 23:25

Bo ona sie modlila w mojej intencjii jezykami, a ja na liczydle. Joke, ja normalnie, wiec nie wiadomo kto wymydlił autobus widmo. Jedno jest pewne, to nie wazne ! Wazne ze nie musialem czekac =D a tak powaznie to nie zasługa modlacego tylko Boża, dzieki Panu

Wiele razy dziwne rzeczy nas spotykaja, czasem dobre czasem złe. Warto o wszystko prosic, nawet o drobnostki


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: polk » 02 kwie 2016, 23:52

Dezerter czym się rózni SłowoBoże pisane z dużej a czym z małej litery? W grece nie ma takiego rozdzielania, sa same duze litery (mowie o oryginale tekstu Nowego Testamentu).

Oberyn czemu Krzywy ma zakaz?


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: magda » 03 kwie 2016, 08:09

Bo jest radykałem i uważa że dar proroctwa mam każdy pastor powołany do swojego stanowiska jak to argumentuje, tym wersetem:
Rz 13:1 bw "Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione."
Czyli jak Bóg go powołał na władze w zborze to go i wyposażył w potrzebne dary a dar proroctwa jest w zborze potrzebny, ja tam go lubię bo lubię radykałów nie znoszę ludzi letnich i dyplomatycznych idących na kompromisy wiec Krzywy mi sie z pewnych względów podoba , nie we wszystkim oczywiście.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Oberyn. » 03 kwie 2016, 08:17

polk pisze:Oberyn czemu Krzywy ma zakaz?


Bo jest uznany jako fałszywy prorok.

Magda, to żaden radykał, a powyższy werset pokazuje, że jedt naciągaczem, bo wyrywa z kontekstu.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: magda » 03 kwie 2016, 08:28

Też ja nie mówię ze jego nauczanie lubię a tylko postawę ze wedłóg mnie nie idzie na kompromisy i wkłada w to cała dusze . On ma wiecej takich tam błędów np jest za kobietami nauczajacymi itp , w niektórych wypadkach jednak ma rację.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: kontousunięte1 » 03 kwie 2016, 09:54

magda pisze:Też ja nie mówię ze jego nauczanie lubię a tylko postawę ze wedłóg mnie nie idzie na kompromisy i wkłada w to cała dusze . On ma wiecej takich tam błędów np jest za kobietami nauczajacymi itp , w niektórych wypadkach jednak ma rację.

To wybacz, ale i ty idziesz na kompromisy,a u innych potępiasz. Nawet krk ma jakieś błędy i jakąś prawdę,więcej powiem-każdy kościół ma coś z prawdy a coś,co sobie przyjął jako prawdę.
Sataniści też wkładają całą duszę :evil: /może nawet więcej/ w swoje przekonania i co na to powiesz?
Albo coś jest w porządku albo do bani,tak myślę. Stąd moja wielka ostrożność w osądzaniu i jeszcze większa w łykaniu takich cudotwórców od bólu głowy czy paplania na językach /ja też nie słyszałam prawdziwej modlitwy językami z wykładem tychże,a według apostołów tak ma być/.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: magda » 03 kwie 2016, 09:59

Nie porównuj szatanistów do Krzywego on błądzi a oni świadomie wybrali djabła to wielka róznica.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: kontousunięte1 » 03 kwie 2016, 10:30

Nie porównuję. Dałam tylko szokujący przykład. Może za ostry,ale takie rozmywanie jest wszędzie.
Bardziej to mnie gnębi, zacytuję samą siebie raz jeszcze: "To wybacz, ale i ty idziesz na kompromisy,a u innych potępiasz. Nawet krk ma jakieś błędy i jakąś prawdę,więcej powiem-każdy kościół ma coś z prawdy a coś,co sobie przyjął jako prawdę. "


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: magda » 03 kwie 2016, 11:01

No to mi napisz na jakie kompromisy idę bo chciałabym wiedzieć , zaskoczyło mnie to bo myślałam ze nie idę na zaden kompromis.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: kontousunięte1 » 03 kwie 2016, 11:58

Chodzi o to,że wielu rozpoznaje w tym facecie fałszywego proroka czy uzdrowiciela,a ty sama piszesz,że on ci pasuje.To ja może czegoś nie rozumiem.Nie znam się na takich jazdach uzdrowieńczych. Wiem,że Bóg jak zechce może uzdrowić każdą chorobę, wiem też,że działa przez niektórych ludzi,ale takim "uzdrowicielom" co masowo ręce wkładają,latają po ulicach i cuda obiecują ja po prostu nie ufam.
I żadnemu obcemu,kontrowersyjnemu uzdrowicielowi nie dałabym się dotknąć nawet.Bo wierzę też,że można zło przekazać przez ręce właśnie.I nie rozumiem,Magda, dlaczego dość pochopnie każdemu /bo nie raz już pisałaś sama o tym na forum/ kto popadnie /i z takiego zboru i z innego,gdzie akurat jesteś na nabożeństwie/,dajesz nakładać sobie ręce i modlić się nad sobą. Sama widzisz,że efekty są wręcz odwrotne.
A na kompromis idziesz,bo wybiórczo traktujesz jednych a na przykład katolików potępiasz jako całość.Nie wiem,jak ci to inaczej wytłumaczyć.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości