Dary Ducha sw.

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: sahcim » 21 kwie 2016, 11:25

KAAN pisze:
sahcim pisze:Czyli co...cały starotestamentalny Izrael, który aż do przyjścia Mesjasza nie wierzył i nie wyznawał, że Syn Boży i Człowieczy jest ich Panem i Bogiem nie będzie zbawiony...???
Nie będzie zbawiony, tylko ci, którzy uwierzyli albo uwierzą.
Jak mogli uwierzyć w coś co nie było im objawione...??? (no chyba, że KAAN wie, że przed przyjściem Mesjasza Izraelowi była głoszona Ewangelia o Jezusie, Synu Bożym..)
W tym tekście który cytowałeś napisano, że w przyszłości Bóg odwróci bezbożność od Jakuba
Jeszcze raz pytam jak jeżeli Jakub nie żyje, a "Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Hbr 9, 27)...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Gingers » 21 kwie 2016, 11:33

KAAN pisze:
Gingers pisze: A w jaki sposób akt twojego chrztu miał być niby "ogłaszaniem ewangelii tym co patrzą'?
Pzryjdź kiedyś na chrzest prawdziwych chrześcijan to zobaczysz o co chodzi :)
Byłam wielokrotnie podczas uroczystości udzielania chrztu prawdziwym (a do tego wiernym Tradycji) chrześcijanom. Piękna sprawa, gdy cały obecny podczas udzielania sakramentu Kościół odnawia swoje przyrzeczenia chrztu, zas rodzice zobowiązują sie wychować chrzczonego w wierze, natomiast chrzestni obiecują w tym pomagać. Podpowiem tylko w Kościele udziela się sakramentu chrztu sie nie tylko niemowlakom.
KAAN pisze:
Gingers pisze: Wygląda na taki akt bez większego znaczenia.
Dla ciebie może nie ma, ale dla mnie ma.

Twój ostatni chrzest faktycznie nie ma dla mnie żadnego znaczenia i nie możesz mieć o to co mnie pretensji. Bo ani ja ciebie znam, ani to był sakrament. Jakie zatem miał znaczenie dla ciebie oprócz oficjalnego pokazania zebranym, ze oto Kaan dał się publicznie zmoczyć? Skoro dla twojego zbawienia nie miało znaczenia to po co twój zbór sie zajmuje takimi ceremoniami?
KAAN pisze: Chrzest jest naturalną drogą każdego kto uwierzył.
No masz babo placek! Myślałam że to Jezus jest drogą. Najwyraźniej tych dróg jest więcej.
KAAN pisze:Nie ma sensu chrzest człowieka niewierzącego, ceremonia nieczego w człowieku nie zmienia. Zmienia zanurzenie w Duchu Świetym (chrzest w Duchu), zanurzenie w śmierci i zmartwychwstaniu Pańskim.
Jeśli ta ceremonia nic w tobie nie zmieniła to była jednak nic nieznacząca. Taka sztuka dla sztuki? Pod publike? Bo jakoś trudno w tym dostrzeć cos głębszego. Sorry, taki klimat ;)


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: KAAN » 21 kwie 2016, 11:35

sahcim pisze:
KAAN pisze:Nie będzie zbawiony, tylko ci, którzy uwierzyli albo uwierzą.
Jak mogli uwierzyć w coś co nie było im objawione...???
Przeciwnie, ewangelia była głoszona od Edenu i wierzący ST wierzyli w Zbawiciela, którym jest Bóg.
sahcim pisze: (no chyba, że KAAN wie, że przed przyjściem Mesjasza Izraelowi była głoszona Ewangelia o Jezusie, Synu Bożym..)
Wie :) , przeczytaj NT, szczególnie cztery ewangelie i dowiesz się tam ile proroctw starotestamentowych wypełniło się w Panu Jezusie, nawet wrogowie Pana Jezusa wiedzieli kim ma być obiecany Mesjasz. Warto czytać Biblię Sahcim :)
sahcim pisze:W tym tekście który cytowałeś napisano, że w przyszłości Bóg odwróci bezbożność od Jakuba
Jeszcze raz pytam jak jeżeli Jakub nie żyje, a "Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Hbr 9, 27)...???
Jakub to Izrael (przeczytaj księgę Genesis). Przeczytaj także księgę apokalipsy, Mat 24, Łuk 13, Daniela... właściwie całą Biblię i przekonasz się o niezawodnych obietnicach Bożych i zobaczysz że Bóg nawróci resztkę Izraela i opieczętuje ich dla siebie. Zostaną zbawieni od grzechu i ucisku i otrzymają Królestwo którego Królem będzie Pan Jezus. Zasiądzie na tronie Dawida, na Syjonie i będzie królował razem ze swoimi świętymi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: sahcim » 21 kwie 2016, 11:43

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:Nie będzie zbawiony, tylko ci, którzy uwierzyli albo uwierzą.
Jak mogli uwierzyć w coś co nie było im objawione...???
Przeciwnie, ewangelia była głoszona od Edenu i wierzący ST wierzyli w Zbawiciela, którym jest Bóg.
No ale Zbawicielem jest Jezus Chrystus, Bóg i Człowiek w jednej Osobie Trójjedynego...chcesz mi wmówić, że Starotestamentalni wierzyli i wyznawali swoim Panem i Bogiem Jezusa, Syna Człowieczego...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: KAAN » 21 kwie 2016, 11:45

Gingers pisze:Byłam wielokrotnie podczas uroczystości udzielania chrztu prawdziwym (a do tego wiernym Tradycji) chrześcijanom.
Prawdziwi chrześcijanie są wierni Bogu i jego Słowu a nie tradycji. Nie byłaś na chrzcie zbawionych ludzi, radzę ci kiedyś przyjść, bo nie będziesz wiedziała o czym pisałem.
KAAN pisze:
Gingers pisze: Wygląda na taki akt bez większego znaczenia.
Dla ciebie może nie ma, ale dla mnie ma.
Twój ostatni chrzest faktycznie nie ma dla mnie żadnego znaczenia..
Wiem, dlatego masz tyle wątpliwości i pytań.
KAAN pisze: Chrzest jest naturalną drogą każdego kto uwierzył.
No masz babo placek! Myślałam że to Jezus jest drogą. Najwyraźniej tych dróg jest więcej.
Dobrze myślałaś, Jezus jest drogą, prawdą i życiem i na tej drodze jest chrzest dla zbawionego.
KAAN pisze:Nie ma sensu chrzest człowieka niewierzącego, ceremonia nieczego w człowieku nie zmienia. Zmienia zanurzenie w Duchu Świetym (chrzest w Duchu), zanurzenie w śmierci i zmartwychwstaniu Pańskim.
Jeśli ta ceremonia nic w tobie nie zmieniła to była jednak nic nieznacząca.
Czytaj ze zrozumieniem co piszę, nie ty wyznaczasz moje wartości, nie jesteś Bogiem żeby mówić co jest a co nie jest wartością dla mnie. Zaprzestań takiego głupiego argumentowania, to wygląda śmiesznie.
Bo jakoś trudno w tym dostrzeć cos głębszego. Sorry, taki klimat ;)
Takimi tekstami pokazujesz, że twój poziom myślenia jest taki jak osoby która wypowiedziała tekst "Sorry, taki klimat". Nie pogrążaj się.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: KAAN » 21 kwie 2016, 11:50

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze: Jak mogli uwierzyć w coś co nie było im objawione...???
Przeciwnie, ewangelia była głoszona od Edenu i wierzący ST wierzyli w Zbawiciela, którym jest Bóg.
No ale Zbawicielem jest Jezus Chrystus, Bóg i Człowiek w jednej Osobie Trójjedynego...chcesz mi wmówić, że Starotestamentalni wierzyli i wyznawali swoim Panem i Bogiem Jezusa, Syna Człowieczego...???
A czy Pan Jezus nie jest Bogiem? Czytałeś np. księgę Izajasza, albo Psalmy? Tak! Wierzący ST wierzyli w Pana Jezusa:

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.

Księga Izajasza 7:14 Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel.
Ewangelia św. Mateusza 1:23 Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami.

Ps 2:6 Ja ustanowiłem króla mego na Syjonie, Świętej górze mojej.
7 Ogłoszę zarządzenie Pana: Rzekł do mnie: Synem moim jesteś, Dziś cię zrodziłem.

Przeczytaj Iz 53, tam masz obraz Pana Jezusa. Mnóstwo tekstów ST mówi o Panu Jezusie i wierzący ST wiedzieli o nim i znali Go.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: sahcim » 21 kwie 2016, 11:56

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:
Przeciwnie, ewangelia była głoszona od Edenu i wierzący ST wierzyli w Zbawiciela, którym jest Bóg.
No ale Zbawicielem jest Jezus Chrystus, Bóg i Człowiek w jednej Osobie Trójjedynego...chcesz mi wmówić, że Starotestamentalni wierzyli i wyznawali swoim Panem i Bogiem Jezusa, Syna Człowieczego...???
A czy Pan Jezus nie jest Bogiem?
No ale jedynym Zbawicielem CAŁEGO rodzaju ludzkiego jest Jezus Chrystus, Syn Boży i Człowieczy w jednej Osobie gdyż nie dano ludziom pod niebem ŻADNEGO INNEGO IMIENIA w którym mogliby być zbawieni, a zatem jeszcze raz pytam czy chcesz mi wmówić, że Starotestamentalni wierzyli i wyznawali swoim jedynym Panem i Bogiem(Zbawicielem) TĄ WŁAŚNIE OSOBĘ czyli Jezusa, Syna Bożego i Człowieczego, który nie jest I Osobą Boską tzn Ojcem ale od Niego wyszedł, i który powiedział do swoich uczniów(Izraelitów) «Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego»”...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: KAAN » 21 kwie 2016, 12:31

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze: No ale Zbawicielem jest Jezus Chrystus, Bóg i Człowiek w jednej Osobie Trójjedynego...chcesz mi wmówić, że Starotestamentalni wierzyli i wyznawali swoim Panem i Bogiem Jezusa, Syna Człowieczego...???
A czy Pan Jezus nie jest Bogiem?
... a zatem jeszcze raz pytam czy chcesz mi wmówić, że Starotestamentalni wierzyli i wyznawali swoim jedynym Panem i Bogiem(Zbawicielem) TĄ WŁAŚNIE OSOBĘ czyli Jezusa, Syna Bożego i Człowieczego,...
Oczywiście, czytałeś Biblię? Czytałeś te wersety które podałem? Zacznij czytać, porzuć uprawianie scholastyki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości