Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Postautor: kruszynka » 24 lut 2016, 18:08

.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2016, 18:23 przez kruszynka, łącznie zmieniany 1 raz.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Postautor: kruszynka » 24 lut 2016, 18:21

Kitka pisze:Dobre nauczanie o chodzeniu w Duchu i byciu napełnionym Duchem. Autor mógłby wygłosić je nawet u nas w zborze

No nie wiem Kitka, bo on kwestionuje chrzest w Duchu Św.
Wysłuchałam wszystko.
Z grubsza: w ruchu wiary byłam 4 lata, w zielonoświątkowym pół roku.
Moja nieobecność w tych miejscach wynika wyłącznie z brakiu możliwości szczerego porozmawiania, które przedkładam nad religijne spotkania.

Od dawna miota mną w tym temacie i błagam Boga o prowadzenie. Te kazania irytują mnie ze względu na ton, ale pokrywają się z moimi przemyśleniami/spostrzeżeniami.

Otóż w momencie narodzenia na nowo oprócz tego że zmieniłam się o 180 stopni, to jestem pewna prowadzenia......czyli obecności Ducha Św. (czyli to co mówi prowadzący) Powiedziano mi, że jednak muszę doświadczyć chrztu w Duchu.
No to ok. Pastorzy nałożyli na mnie ręce i modlili się. Ok. Oni nie zaprzestawali, bo nie zaczęłam mówić w językach. No i nie zaczęłam. Szarpali moją brodą mówiąc: nie blokuj tego!. Czułam się okropnie.(w tym wykładzie jest właśnie mowa o wymuszaniu, czego doświadczyłam)

Po "wszystkim" jakby niesmak. Wiecie o co chodzi.

Moje doświadczenie przeczyło żądaniom modlitwy na językach, lub upadnięciem, ale....co ja wiem - pomyślałam.

Doszło do tego, że uznałam, że coś ze mną nie teges. Wpadłam w depresję.

Ilekroć zaprzestawałam "chodzić" do kościoła odzyskiwałam równowagę. Nie, nie chodzi o przejście "do świata".

I tak o.

Bylabym zainteresowana, gdyby zielonoświątkowcy "zareagowali" na te wykłady.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Postautor: Noemi » 24 lut 2016, 19:43

kruszynka jak cie czytam to tak jakbym byla w moim pierwszym zborze tez sie tak starali mocno ,nalezelismy do zielonych i na tym sie konczyla nasza wspolpraca ,czasami jakis pastor glosil z KZ ,ale częsciej byli to przedstawiciele RW.chociaz oficjalnie niby z KZ ,jesli masz przekonanie od DŚ ze to nie dla ciebie lepiej wyjsć i poszukac spolecznosci ze zdrowa nauka Biblijna
wyklady poslucham


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Postautor: Kitka » 24 lut 2016, 20:10

kruszynka pisze:
Otóż w momencie narodzenia na nowo oprócz tego że zmieniłam się o 180 stopni, to jestem pewna prowadzenia......czyli obecności Ducha Św. (czyli to co mówi prowadzący) .
o też tak mam :)
Nasze nawrócenie to Jego dzieło i On nad wszystkim co potem panuje.

Ja z takim przymuszaniem do chrztu w Duchu spotkałam się w ramach Odnowy w Duchu Świętym jeszcze jak byłam wKRK.
W obecnym moim zborze takichpraktyk nie oglądam i nie doświadczam.
Jeśli były jakieś manipulacje to incydentalnie ze względu na usługujących gości z USA


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Postautor: Noemi » 25 lut 2016, 15:20

posłuchałam po trochu trzech części , ciężko mi sę go słucha poddaję się .


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lut 2016, 17:12

https://www.youtube.com/watch?v=jevR0mq ... ploademail - coś w temacie... taka sobie ilustracja :eek:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Postautor: Noemi » 25 lut 2016, 20:08

Zbyszek upamietaj sie ,nie idz tą drogą i nie reklamuj Cerońskiego :oops:


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Postautor: polk » 25 lut 2016, 20:19

Dlatego lepiej znaleźć jakiś zdrowy zbór baptystów, metodystów albo luterański. Jesli chodzi o luteran to lepiej jakis mały wtedy jest mniej formalnie :)


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lut 2016, 20:20

Noemi pisze: Zbyszek upamietaj sie ,nie idz tą drogą i nie reklamuj Cerońskiego

Ja go reklamuję?! haha... Czy pokazywanie jego stanu, to reklama? Chyba anty-reklama, ale - chciał nie chciał - tak też wygląda ruch charyzmatyczny...
Trzeba to sobie jasno powiedzieć i pokazać, aby właśnie drogą tego gościa nikomu się iść nie chciało, prawda?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Postautor: Noemi » 25 lut 2016, 20:44

Zbyszek tak wygląda ruch charyzmatyczny w wykonaniu zwodziciela a jest ich trochę a Pismo Swiete ostrzega , że będą wilki w owczej skórze ,dlatego mamy sprawdzać jak się rzeczy mają z Pismem w ręku .


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch charyzmatyczny - rzeczowa analiza zjawiska

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lut 2016, 20:46

Noemi pisze:Zbyszek tak wygląda ruch charyzmatyczny w wykonaniu zwodziciela a jest ich trochę a Pismo Swiete ostrzega , że będą wilki w owczej skórze ,dlatego mamy sprawdzać jak się rzeczy mają z Pismem w ręku .

Amen!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości