7 wersetów o nieśmiertelności

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Janek » 25 lut 2016, 12:08

Sachcim pisze: Tak jak widział, tak to opisał z natchnienia Ducha, i to Kościół został powołany do odczytania proroctw Jego księgi...

Ta pisal pod natchnieniem nikt tego nie neguje.
Mojzesz tez pisal pod natchnieniem
ze krew kaina wolala itd :-D
[Nauka o nieśmiertelnej duszy jest nauką przekazaną Kościołowi przez Apostołów i żaden Janek czy Zbyszek tego nie zmieni swoim widzimisię...

Nie rozmieszaj mnie.Apostolowie takich herezji nie glosili :-D


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 25 lut 2016, 12:19

madelinka pisze:
sahcim pisze:.Natomiast w poruszanej w tym temacie kwestii Apostoł Jan otrzymał Widzenie i to, że ty wraz ze Zbyszkiem nie widzisz w opisie Apostoła Jana tego, co on widział nie oznacza, że Apostoł nie widział "pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli"...
No, jeśli można zobaczyć duszę... i to w dodatku w białej szacie, ciekawe
Z takimi uwagami zwróć się do Autora Apokalipsy... :letssin:
madelinka pisze:
sahcim pisze:Nauka o nieśmiertelnej duszy jest nauką przekazaną Kościołowi przez Apostołów i żaden Janek czy Zbyszek tego nie zmieni swoim widzimisię..
A przez jakich apostołów? Jan, Piotr, Paweł nie byli kabalistami, tylko wierzącymi w Słowo Boże i sami głosili naukę o nieśmiertelności jako nagrodzie po zmartwychwstaniu ciał a nie przed.
Oj madelinka, madelinka...toż właśnie nauka o zmartwychwstaniu ciał jest dowodem na nauczanie o nieśmiertelnej duszy. Bez nieśmiertelnej duszy nie było by zmartwychwstania ale nowe stwarzanie... :letssin:

Janek pisze:
Sachcim pisze: Tak jak widział, tak to opisał z natchnienia Ducha, i to Kościół został powołany do odczytania proroctw Jego księgi...
Ta pisal pod natchnieniem nikt tego nie neguje.
Mojzesz tez pisal pod natchnieniem
ze krew kaina wolala itd :-D
Po pierwsze, nie masz dowodów, że to Mojżesz napisał, a po drugie, ST nie jest jeszcze pełnym objawieniem o powołanych do nieśmiertelności duszach ludzkich ale mimo to min na podstawie takich właśnie fragmentów jak zacytowałeś żydzi wierzyli, że śmierć nie jest końcem życia duszy(osoby) ludzkiej, ale że trwa/egzystuje ona w Bogu...
Nie rozmieszaj mnie.Apostolowie takich herezji nie glosili :-D
Twoje widzimisię niewiele wnosi do nauczania apostolskiego...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: kontousunięte1 » 25 lut 2016, 12:40

Ja się już zupełnie pogubiłam w tych waszych argumentach.Mam wrażenie,że każdy mówi o czymś innym.

Zbyszek,chyba na poprzedniej stronie zauważył,aby ustalić o czym właściwie mowa. Napisał też,że dusza to ta istota /to ten prawdziwy człowiek/ obleczony w ciało. /tak mniej więcej/. Też tak uważam. Ciało umiera,a dusza,czyli to nasze JA wraca do Boga. I wtedy zaczyna się nasza dyskusja /tak mi się wydaje/. Czy to JA po śmierci ciała żyje /z Bogiem/ czy śpi.
Uważam,że żyje i czeka na zmartwychwstanie ciał i połączenie /ciało + dusza/ i życie na nowej ziemi.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Janek » 25 lut 2016, 12:46

Po pierwsze, nie masz dowodów, że to Mojżesz napisał,


1.
14 Ale stępiały ich umysły. I tak aż do dnia dzisiejszego, gdy czytają Stare Przymierze, pozostaje [nad nimi] ta sama zasłona8, bo odsłania się ona w Chrystusie. 15 I aż po dzień dzisiejszy, gdy czytają Mojżesza, zasłona spoczywa na ich sercach. 16 A kiedy ktoś zwraca się do Pana, zasłona opada9.

(45) Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy - Jezusa, syna Józefa z Nazaretu. (46) Rzekł do niego Natanael: Czyż może być co dobrego z Nazaretu? Odpowiedział mu Filip: Chodź i zobacz.

(46) Gdybyście jednak uwierzyli
Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał.
(47) Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?

(26) Co zaś dotyczy umarłych, że zmartwychwstaną, czyż nie czytaliście w księdze Mojżesza, tam gdzie mowa "O krzaku", jak Bóg powiedział do niego: Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba. (27) Nie jest On Bogiem umarłych, lecz żywych. Jesteście w wielkim błędzie.




2.Nawet jesli byl to jakis "pastuch" to niczego nie zmienia.

3.Dusza tak wolaly jak i krew Abla.
Nie udawaj greka :-D Apoklipsa to ksiega
symboli itd.A jak chcesz tak interpretowac
to badz konsekwentny i interpretuja ja tak cala :-D

ST nie jest jeszcze pełnym objawieniem o powołanych

Apostolowie glosili sen smierci i zmartwychstanie w momencie paruzju.
Glosili tak jak napisano w Tanachu.Tak nauczal tez Jezus.
Biblia sobie nie przeczy.Po prostu ty udajesz
ze nie rozumiesz :-D

żydzi wierzyli,

Zydzi wierzyli nawet w reinkarancje
ktora Pawel zwalczal :)
Ostatnio zmieniony 25 lut 2016, 12:53 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: kontousunięte1 » 25 lut 2016, 12:50

No to i ja nie rozumiem. Bo skąd się wzięła rozmowa z Łazarzem, dlaczego Pawłowi tak się spieszyło do bycia z Panem Jezusem? itd.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Janek » 25 lut 2016, 12:56

kontousunięte1 pisze:No to i ja nie rozumiem. Bo skąd się wzięła rozmowa z Łazarzem, dlaczego Pawłowi tak się spieszyło do bycia z Panem Jezusem? itd.

Jezus odwololal sie ta przypowiescia do nieBiblijnych wierzen faryzeji
by im dac do myslenia jak bardzo bladza w swoich pogladach.
Pawel tez odwolywal sie do greckiej poezji by grecy lepiej
mogli go zrozumiec i poznac prawde.Co nie oznacza
ze powinnismy wierzyc w greckie mity itd.

Czy Abraham znajduje sie w niebie??Czy moze dalej jest martwy
i czeka na zmartwychstanie??Mateusz 22(i nie tylko)
mowi ze czeka na zmartwychstanie wiec literalne
intepretacjetej PRZYPOWIESCI prowadza do sprzecznosci.
Poza tym wez ja cala LITERALNIE zinterpretuj
to takie bzdury wyjda ze az mozg trzeszczy.
Jezus nie nuacza tutaj doktryny sprzecznej
z Pismem.Moral tej przypowiescie jest taki
ze ludzie uparci twkiacy w grzechu nie beda
zwracali uwagi na zadne ostrzezenia i nawet
powstanie z martwych nie jest wstanie zmienic
ich postawy.Kazdy dostanie to na co "zasluzyl"


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 25 lut 2016, 13:03

Janek pisze:
Po pierwsze, nie masz dowodów, że to Mojżesz napisał,


1.
(...)

2.Nawet jesli byl to jakis "pastuch" to niczego nie zmienia.
Co prawda jest to polemika że ŚJ ale że ty obstajesz przy tym samym, to: http://www.piotrandryszczak.pl/jan_lew_ ... ehowy.html
3.Dusza tak wolaly jak i krew Abla.
Nie udawaj greka :-D Apoklipsa to ksiega
symboli itd.A jak chcesz tak interpretowac
to badz konsekwentny i interpretuja ja tak cala :-D
Dlatego już mówiłem, że żadne Proroctwo nie jest do prywatnego wyjaśniania ale do tego został powołany Kościół...
Apostolowie glosili sen smierci i zmartwychstanie w momencie paruzju.
To twoje widzimisię gdyż Apostołowie nie spieszyli się do snu śmierci ale do spotkania z Panem...Pan Jezus też nie obiecał Łotrowi, że po zmartwychstaniu będzie z Nim w raju ale jeszcze >>dziś<<


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: kontousunięte1 » 25 lut 2016, 13:22

[quote][/quote]Apostołowie nie spieszyli się do snu śmierci ale do spotkania z Panem...Pan Jezus też nie obiecał Łotrowi, że po zmartwychstaniu będzie z Nim w raju ale jeszcze >>dziś<<

Też tak rozumiem. Do Pawła wręcz nie pasuje taka "ucieczka" w sen, w słodki odpoczynek na wieki.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Janek » 25 lut 2016, 13:27

Co prawda jest to polemika że ŚJ ale że ty obstajesz przy tym samym, to: http://www.piotrandryszczak.pl/jan_lew_ ... ehowy.html

Jak pisalem kto to napisal jest niewazne.
To niczego nie zmienia.
Nie zmienia tresci..

Mozna interpretowac litrelanie ze spisal to Mojzesz
czy tez jakis "pastuch" (pod natchnieniem).
Obserwator i Swiadkowie nie sa dla
mnie zadnym autorytetem.. :D

Dlatego już mówiłem, że żadne Proroctwo nie jest do prywatnego wyjaśniania ale do tego został powołany Kościół...

Sprawdz inne przeklady i przeczytaj komentarz lukero : http://bar-bara.neon24.pl/post/102505,z ... yjasnienia
Bo pleciesz...
To twoje widzimisię gdyż Apostołowie nie spieszyli się do snu śmierci ale do spotkania z Panem...

Sam Pawel pisal ze spotka Pana dopiero po zmartwychstaniu i tak bedzie zawsze z Nim.
Apostolowie glosili to samo co prorocy czyli sen smierci.
A i nie zapominaj ze zmarli "czasu nie licza" :-D


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Janek » 25 lut 2016, 13:39

kontousunięte1 pisze:
Apostołowie nie spieszyli się do snu śmierci ale do spotkania z Panem...Pan Jezus też nie obiecał Łotrowi, że po zmartwychstaniu będzie z Nim w raju ale jeszcze >>dziś<<

Też tak rozumiem. Do Pawła wręcz nie pasuje taka "ucieczka" w sen, w słodki odpoczynek na wieki.


Zle rozumiesz.Pawel wtedy prawdopodobnie siedzial w puszce :)
Zbyszek dawal dobry wykladzik na ten temat https://www.youtube.com/watch?v=pVUrL7D_xKI
Sam Pawel nauczal doktryny snu smierci wiec po prostu ty nie rozumiesz o czym on pisal i tyle.
Jezus nie byl byl w tym samym dniu w raju to jak mogl byc lotr?Jezus go wtedy/dzis zapewnil ze bedzie..

(18) [b]oświadczam wam dzisiaj
, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. (19) Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, (pwt 30:18)

:-D


"Gdyby Pan nie był mi pomocą, Dawno leżałbym w krainie milczenia." Ps 94,17

"Bo po śmierci nie pamięta się o tobie, A w krainie umarłych któż cię wysławiać będzie?" Ps 6,6

"Umarli nie będą chwalili Pana, Ani ci, którzy zstępują do krainy milczenia." Ps 115,17

"Gdy opuszcza go duch, wraca do prochu swego; W tymże dniu giną wszystkie zamysły jego." Ps 146,4

============
"Wejrzyj! Wysłuchaj mnie, Panie, Boże mój! Rozjaśnij oczy moje, abym nie zasnął snem śmierci!" Ps 13,4.

To wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my , którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie" 1 Tesaloniczan 4,15-18

"Wszyscy będziemy przemienieni, w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni" 1Kor.15:51-52


Wystarczy :-D ?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: kontousunięte1 » 25 lut 2016, 13:46

[quote][/quote]Wystarczy :-D ?

Musi. Prędzej czy później przekonamy się ;-) . Oj będzie się działo :oops:


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 25 lut 2016, 13:51

Janek pisze:[b]Sam Pawel nauczal doktryny snu smierci wiec po prostu ty nie rozumiesz o czym on pisal i tyle.
I znowu widzimisię Janka, a nie nauczanie Apostoła Pawła...
Jezus nie byl byl w tym samym dniu w raju to jak mogl byc lotr?Jezus go wtedy/dzis zapewnil ze bedzie..
Ciekawe skąd Janek wie, że Pan Jezus nie był w dniu śmierci w raju...??? :letssin:
Co do cytatów to nie są one dowodem na nieistnienie nieśmiertelnej duszy po śmierci ciała gdyż mówią o osobowych bytach istniejących(żyjących) dla Boga i Autora tychże...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Janek » 25 lut 2016, 14:04

I znowu widzimisię Janka, a nie nauczanie Apostoła Pawła...

Zacytowalem nauczanie apostolow i udales ze go nie widzisz.
Coz mozesz udawac greka i mowic na czarne biale
ale to niczego nie zmieni.
Ciekawe skąd Janek wie, że Pan Jezus nie był w dniu śmierci w raju...??? :letssin:

Bo sam Pan Jezus powiedzial po zmartwychstaniu ze w niebie nie byl
a przeciez oddal ducha/tchnienie na krzyzu :-D
Co do cytatów to nie są one dowodem na nieistnienie nieśmiertelnej duszy po śmierci ciała gdyż mówią o bytach istniejących dla Boga i Autora tychże...

Sa dowodem.Pawel nauczal tak samo jak Jezus ze czlowiek gdy
umiera sni snem smierci a wzbudzony zostanie dopiero
w momencie paruzji.Poza tym Pan Jezus mowil
ze "dusze" zostana zniszczone w gehennie,.

(28) `And be not afraid of those killing the body, and are not able to kill the soul, but fear rather Him who is able both soul and body to destroy in gehenna. (29)

Upsss
Ostatnio zmieniony 25 lut 2016, 14:09 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: madelinka » 25 lut 2016, 14:09

sahcim pisze: Ciekawe skąd Janek wie, że Pan Jezus nie był w dniu śmierci w raju...??? :letssin:
Co do cytatów to nie są one dowodem na nieistnienie nieśmiertelnej duszy po śmierci ciała gdyż mówią o osobowych bytach istniejących(żyjących) dla Boga i Autora tychże...


Ano, wie, bo Słowo Boże o tym poucza:"A to powiedziawszy, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, lecz nie wiedziała, że to Jezus. Jezus ją zapytał: Kobieto, czemu płaczesz? Kogo szukasz? A ona, sądząc, że to ogrodnik, odpowiedziała mu: Panie, jeśli ty go wziąłeś, powiedz mi, gdzie go położyłeś, a ja go zabiorę. Jezus powiedział do niej: Mario! A ona, obróciwszy się, powiedziała do niego: Rabbuni! - co się tłumaczy: Nauczycielu. Jezus do niej powiedział: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do mego Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im: Wstępuję do mego Ojca i waszego Ojca, i [do] mego Boga, i waszego Boga. "J.20, 14:17

No jak tu się pozbyć tego wersetu, który jest niezbitym dowodem na to, że Chrystus wstąpił do Ojca dopiero po zmartwychwstaniu, co z resztą tylko potwierdza proroctwo o 3 dniach w grobie, ale czy ktoś w ogóle chce to dostrzec!?
Lepiej wierzyć w coś czego nie da się udowodnić, ale łechce ucho i serce. :cry:


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 25 lut 2016, 14:23

Janek pisze:
I znowu widzimisię Janka, a nie nauczanie Apostoła Pawła...

Zacytowalem nauczanie apostolow i udales ze go nie widzisz.
No i co z tego, że zacytowałeś jakieś fragmenty z nauczania Apostołów jeśli nie wynika z nich to, co sugerujesz, tzn że dusze(osobowe byty) nie istnieją(nie żyją) dla Boga...
Bo sam Pan Jezus powiedzial po zmartwychstaniu ze w niebie nie byl
a przeciez oddal ducha/tchnienie na krzyzu
To, że Pan Jezus powiedział, że nie wstąpił do Ojca nie oznacza, że nie był w rzeczywistości, która jest rajem dla ludzi...
Toż nigdzie Pan Jezus nie powiedział, że przyszedł(zstąpił) z raju ale od Ojca...
Sa dowodem.Pawel nauczal tak samo jak Jezus ze czlowiek gdy
umiera sni snem smierci a wzbudzony zostanie dopiero
w momencie paruzji.
Czynność spania nie jest nieistnieniem dla bytu osobowego...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości