7 wersetów o nieśmiertelności

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 12:51

Nie ma u Ciebie dobrej woli, aby prowadzić rozmowę na poziomie konkretnych pytań, jakie stawiam, więc nie ma sensu dalej się zajmować tym tematem. Gdybyś kiedyś zechciał mi odp. na np. pyt. kto wyprowadził Izraelitów z Egiptu, to daj znać... [bo ileż razy można powtarzać pytanie??].

Gdybyś też kiedyś chciał odnieść się do Listu Judy albo 10 rozdz. z 1 Listu do Koryntian, to też daj znać...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 12 cze 2016, 13:01

Zbyszekg4 pisze:Nie ma u Ciebie dobrej woli, aby prowadzić rozmowę na poziomie konkretnych pytań, jakie stawiam
Myślałeś że znalazłeś głupiego co będzie na twoje pytania odpowiadał wg twojego standardu, co...???
Gdybyś kiedyś zechciał mi odp. na np. pyt. kto wyprowadził Izraelitów z Egiptu, to daj znać...
Nie miałbym z tym problemu gdybyś nie wciskał mi mitów, że zadałeś to pytanie w tych punktach, które skomentowane jako twoje wymysły...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 13:18

Wbrew temu, co piszesz... masz spore problemy, kolego!
Nadal czekam na odpowiedzi [i nie oburzaj się tak - obok siebie napisałem posty, w których były umieszczone punkty... Jest w jednym z nich pytanie, co do którego tak się oburzasz, że go nie zadałem - więc nie unikaj odpowiedzi przez to, że nie trafiłem z postem na Twoją uwagę... Nie bądź dziecinny...].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 12 cze 2016, 13:26

Zbyszekg4 pisze:Wbrew temu, co piszesz... masz spore problemy, kolego!
I znowu raczysz mnie swoimi wymysłami w ocenie mojej osoby...czy to jakieś zawodowe zboczenie czy ty już tak masz zawsze...???
Nadal czekam na odpowiedzi [i nie oburzaj się tak - obok siebie napisałem posty, w których były umieszczone punkty...
Może i ty widzisz, że piszesz posty obok siebie ale ja w swoim telefonie widzę twoje posty pojawiające się pod sobą i jeśli coś komentuje swoimi słowami, to cytuję to, do czego się odnoszę...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 13:40

sahcim pisze:I znowu raczysz mnie swoimi wymysłami w ocenie mojej osoby.

Pisałem, że masz problemy bo np. nie chcesz rozmawiać o np. 1Kor 10 rozdz. czy o Liście Judy - a tam właśnie jest poruszona kwestia, którą opacznie rozumiesz...
sahcim pisze:Może i ty widzisz, że piszesz posty obok siebie ale ja w swoim telefonie widzę twoje posty pojawiające się pod sobą i jeśli coś komentuje swoimi słowami, to cytuję to, do czego się odnoszę...

Już tyle narzekasz, że 2 razy byś mi zdążył odp. na konkretne pytanie... a Ty dalej się żalisz, że się nie zrozumieliśmy co do kolejności postów i punktów w każdym z nich... Przepraszam za zamieszanie. Już teraz możesz mi odp.?
sahcim pisze:chociaż unikasz słowa zabija

Piszesz mi to w kontekście Bożych działań zapisanych w Biblii... Wcale nie unikam słowa "zabija" - już w tym temacie pewnie były cytowane wersety, o tym, że Bóg:
# zabił Uzzę
# zabił pierworodnych w Egipcie
# zabije Człowieka niegodziwości w dniu paruzji
[mam podawać referencje czy znasz te miejsca?]
Nie unikam tego, co jest zapisane w Bożym Słowie! To Ty na opak to odczytujesz - i to jest też ten Twój problem, którego nie chcesz widzieć!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 12 cze 2016, 14:04

Zbyszekg4 pisze:Pisałem, że masz problemy bo np. nie chcesz rozmawiać o np. 1Kor 10 rozdz. czy o Liście Judy - a tam właśnie jest poruszona kwestia, którą opacznie rozumiesz...
Powód dlaczego nie spełniam twoich zachcianek już poznałeś...to nie moja wina, że moje wyjaśnienia nie spełniają twoich oczekiwań...
Już teraz możesz mi odp.?
Oczywiście, Naród Wybrany wyprowadził z Egiptu Mojżesz na polecenie Boga...
Wcale nie unikam słowa "zabija" - już w tym temacie pewnie były cytowane wersety
No ale ja nie mam uwag do tego co cytujesz z Biblii ale skomentowałem [b]twoją interpretację[b] w której unikasz napisania otwarcie, że to Bóg zabija...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 14:17

sahcim pisze:Powód dlaczego nie spełniam twoich zachcianek już poznałeś...to nie moja wina, że moje wyjaśnienia nie spełniają twoich oczekiwań...

To zamyka dialog.
sahcim pisze:Naród Wybrany wyprowadził z Egiptu Mojżesz na polecenie Boga...

Dopóki pierworodni w Egipcie żyli, faraon nie dawał zgody na wyjście... Kto spowodował śmierć pierworodnych ludzi i zwierząt, co stało się kropką nad "i", i faraon wypędził Izraelitów?
sahcim pisze:No ale ja nie mam uwag do tego co cytujesz z Biblii ale skomentowałem [b]twoją interpretację[b] w której unikasz napisania otwarcie, że to Bóg zabija...

Cytując Biblię nie mam problemu i nie unikam... Tak, są sytuacje - były i jeszcze będą - gdy Pan Bóg zabija, odbiera życie, wykonuje wyrok... Tak czytam w swojej Biblii - a Ty w swojej co czytasz?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 19:51

sahcim pisze:Naród Wybrany wyprowadził z Egiptu Mojżesz na polecenie Boga...

Wj 20:2 bw "Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli."

Hbr 8:9 bw "Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdym ujął ich za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej; ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, przeto Ja nie troszczyłem się o nich, mówi Pan."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Rembov » 12 cze 2016, 19:58

A tutaj jeszcze jedna opinia, także z ust Boga:

Wj 32:7
7. Jahwe rzekł wówczas do Mojżesza: Zstąp na dół, bo sprzeniewierzył się lud twój, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej.
(BT)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 12 cze 2016, 20:01

Zbyszekg4 pisze:
sahcim pisze:Naród Wybrany wyprowadził z Egiptu Mojżesz na polecenie Boga...
Dopóki pierworodni w Egipcie żyli, faraon nie dawał zgody na wyjście...
Dopóki Mojżesz nie otrzymał polecenia wyprowadzenia Narodu Wybranegi z niewoli egipskiej Izraelici nie wychodzili z takim pragnieniem...
Kto spowodował śmierć pierworodnych ludzi i zwierząt, co stało się kropką nad "i", i faraon wypędził Izraelitów?
Anioł śmierci...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: nesto » 12 cze 2016, 20:23

Rembov pisze:A tutaj jeszcze jedna opinia, także z ust Boga:

Wj 32:7
7. Jahwe rzekł wówczas do Mojżesza: Zstąp na dół, bo sprzeniewierzył się lud twój, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej.
(BT)


Zeus natomiast, choć nieśmiertelny, powierzył Syzyfowi tajemnicę swoją.
Mianowicie powiedział mu, że jest głuchy na jedno ucho.

Z ust Bogów jak widzisz można usłyszeć różne ciekawe rzeczy.
Oświadczenie Zeusa jest bardziej ciekawe niż oświadczenie Boga chrześcijan.

A co do nieśmiertelności, to:
Chiron (także Chejron; gr. Χείρων Cheírōn, łac Chiron) – w mitologii greckiej najmądrzejszy i najbardziej cywilizowany z centaurów. Nieśmiertelny król centaurów, którego spłodził z magnezyjskimi kobyłami Kentauros, syn Nefele i Iksjona. Według innej wersji, jego rodzicami byli tytan Kronos i okeanida Filyra.

Słynny z biegłości w sztuce lekarskiej i ogromnej wiedzy. Był nauczycielem i wychowawcą wielu greckich herosów, m.in.: Asklepiosa, Jazona, Heraklesa, Achillesa, Eneasza. Zamieszkiwał na górze Pelion, skąd został wypędzony do Malei. Ojciec Okyrroe, Euippe i - według mało znanej, późnej tradycji - Tetydy. Raniony przypadkowo zatrutą strzałą wypuszczoną przez Heraklesa, który w trakcie wykonywania jedenastej pracy starł się z centaurami.

Pewnego razu odwiedził go Herakles. Chiron przyjął go gościnnie, bo był miłym i gościnnym centaurem. Herakles poprosił go, aby ten otworzył dzban wina otrzymany od Dionizosa. Chiron tłumaczył mu, że innym centaurom by się to nie spodobało, lecz Herakles przypomniał mu, że Dionizos nakazał otworzyć dzban, kiedy przybędzie Herakles. Chiron dał się przekonać i otworzył dzban. Jednak zapach wina przyciągnął inne centaury, które zaczęły się gromadzić wokół domu Chirona. Rozpoczęła się walka, w której Herakles przypadkowo zranił go zatrutą strzałą. Chiron mimo swej nieśmiertelności, dręczony bólem z zatrutej strzały wybrał śmierć. Nie mogąc umrzeć, zgodził się przenieść swoją nieśmiertelność na Prometeusza. Po śmierci został umieszczony przez Zeusa na niebie, jako gwiazdozbiór Centaura.



Tak więc nieśmiertelność można przenieść na kogoś innego i na dodatek można być gwiazdozbiorem.
Jest to o wiele ciekawsze niż królowanie i wieczne pokłony w niebie :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 21:11

Rembov pisze:A tutaj jeszcze jedna opinia, także z ust Boga:

Wj 32:7
7. Jahwe rzekł wówczas do Mojżesza: Zstąp na dół, bo sprzeniewierzył się lud twój, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej.
(BT)

Sprawdziłem: Znacznie częściej Biblia mówi, że To Jahwe wyprowadził Izraelitów z Egiptu! Popatrz na wstęp do Dekalogu!!!
Tak, Mojżesz też jest wspomniany, ale to jest tak z tym, jak z zatwardzeniem serca faraona - są wersety, które mówią, że on sam zatwardził serce swoje, a są i takie, że to Bóg uczynił...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 21:19

sahcim pisze: Kto spowodował śmierć pierworodnych ludzi i zwierząt, co stało się kropką nad "i", i faraon wypędził Izraelitów?

Anioł śmierci...

Po czyjej stronie stał ten anioł śmierci - Bożej czy szatańskiej? Czyli: Z czyjego polecenia działał?

Kilka cytatów:
Ps 78:51 bw "Pobił wszystkich pierworodnych w Egipcie, Pierwociny tężyzny męskiej w namiotach Chama."

Ps 105:36 bw "Potem pobił wszystkich pierworodnych w ich kraju, Pierwociny wszystkiej ich siły."

Ps 135:8 bw "Pobił pierworodne Egiptu, Zarówno ludzi, jak zwierzęta."

Ps 136:10 bw "Tego, który pobił Egipt w pierworodnych jego, Albowiem na wieki trwa łaska jego!"


Zagadka dla sahcima: O kimże to mowa w tych wersetach?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 12 cze 2016, 21:35

Zbyszekg pisze:Po czyjej stronie stał ten anioł śmierci - Bożej czy szatańskiej?
Po stronie prawa naturalnego czyli tego, które Bóg dał śmiertelnej naturze...
Z czyjego polecenia działał?
Z poleceni(dopustu) tego, który stwarzając każdą duszę żyjącą(nie ważne czy to niemowlę bez grzechu osobistego czy największego grzesznika) wyznaczył dla niej określony prawem czas istnienia na ziemi, po upływie którego musi ona oddać Bogu tchnienie życia...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Rembov » 12 cze 2016, 21:50

Zbyszekg4 pisze:
Rembov pisze:A tutaj jeszcze jedna opinia, także z ust Boga:
Wj 32:7
7. Jahwe rzekł wówczas do Mojżesza: Zstąp na dół, bo sprzeniewierzył się lud twój, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej.
(BT)

Sprawdziłem: Znacznie częściej Biblia mówi, że To Jahwe wyprowadził Izraelitów z Egiptu! Popatrz na wstęp do Dekalogu!!!

I co? Wybierzesz wersję, która występuje jako częstsza, mimo iż także sam Jahwe podkreślił rolę Mojżesza w wyjściu Izraela z Egiptu? Tak się nie postępuje. Izrael został wyprowadzony i przez Boga, i przez Mojżesza. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości