Co to znaczy Kościół według KRK

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: Dezerter » 30 sty 2016, 23:25

Arvinger pisze:Bóg założył Kościół Katolicki, więc oczywiście wymaga przynależności do niego - jakikolwiek autorytet Kościół posiada, jest to tylko dzięki łasce Boga. Poza tym, konieczność bycia członkiem Kościoła Katolickiego do Zbawienia związana jest nie tyle z jurysdykcją Kościoła Katolickiego, ile z prawdą jakiej naucza - świadome odrzucenie dogmatów Kościoła Katolickiego oznacza odrzucenie Bożego Objawienia. Stąd brak zbawienia poza Kościołem Katolickim.

Bóg założył Kościół - jako zwołanie Ludu Bożego i tylko w takim sensie "Katolicki", że znaczy to Powszechny a nie KRK
i jeśli piszesz o Kościele Powszechnym - to to co piszesz jest prawdą
poza Kościołem nie ma zbawienia
świadome odrzucenie dogmatów Kościoła Katolickiego oznacza odrzucenie Bożego Objawienia.

Nie wiem skąd takie wnioski
Objawienie Boże to jest Biblia - ja nie znajduję wszystkich dogmatów KRK w biblii


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: Arvinger » 31 sty 2016, 00:22

Dezerter pisze:Bóg założył Kościół - jako zwołanie Ludu Bożego i tylko w takim sensie "Katolicki", że znaczy to Powszechny a nie KRK
i jeśli piszesz o Kościele Powszechnym - to to co piszesz jest prawdą
poza Kościołem nie ma zbawienia


Kościół Rzymskokatolicki i Kościół Powszechny to synonimy - Kościół Katolicki naucza, że protestanckie i schizmatyckie kościoły nie są częścią Kościoła Chrystusowgo. Twoje twierdzenia zostały potępione przez licznych papieży i sobory.

Papież Pius IX, Syllabus błędów (1864)
Potępione twierdzenie 18. "18. Protestantyzm nie jest niczym innym, jak tylko jedną z różnych form tej samej prawdziwie chrześcijańskiej religii, w której tak samo można się podobać Bogu, jak i w Kościele Katolickim." - potępione
Potępione twierdzenie 21. "21. Kościół nie ma władzy ustalania z mocą dogmatu, że religia Kościoła Katolickiego jest jedynie prawdziwą." - potępione

Papież Innocenty III, Eius exemplo (1208)
Sercem wierzymy i ustnie wyznajemy JEDEN Kościół, nie kościół heretyków, lecz święty, RZYMSKI, katolicki i apostolski, i wierzymy, że poza nim nikt nie dostępuje zbawienia.

Papież Pius XI, Mortalium Animos (1928)
"W tym jednym Kościele Chrystusa jest i pozostanie tylko ten, kto uznaje autorytet i władzę Piotra i jego prawnych następców, słuchając i przyjmując ją."

Bonifacy VIII, Unam Sanctam (1302)
"Toteż oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo każdej istoty ludzkiej Biskupowi Rzymskiemu jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia."

Papież Leon XII, Ubi Primum (1824)
"14.(...) Jest niemożliwe dla najprawdziwszego Boga, który jest Prawdą, najmądrzejszym, najlepszym Żywicielem, i Wynagradzającym dobrych ludzi, by aprobować wszystkie sekty, które głoszą fałszywe nauki, często niekonsekwentne i sprzeczne, i nadawać ich wyznawcom wieczne nagrody."

Papież Grzegorz XVI, Summo Iugiter Studio (1832)
"[pisząc o małżeństwach katolicko-protestanckich] Niektórzy z tych zwiedzionych ludzi próbują wmówić sobie, że nawet heretycy mogą osiągnąć zbawienie."

...i wiele, wiele innych nauczań soborów (m.in. anatemy Soboru Trydenckiego przeciw protestanckim doktrynom) i papieży.

Dezerter pisze:
świadome odrzucenie dogmatów Kościoła Katolickiego oznacza odrzucenie Bożego Objawienia.

Nie wiem skąd takie wnioski
Objawienie Boże to jest Biblia - ja nie znajduję wszystkich dogmatów KRK w biblii


Objawienie Boże to Biblia i Święta Tradycja, jak zawsze nauczał Kościół Katolicki, w tym II Sobór Watykański w dogmatycznej konstytucji Dei Verbum. Wszystkie dogmaty pochodzą z Objawienia (Pisma Świętego bądź Tradycji), inaczej nie byłyby dogmatami wiary. Dlatego ich świadome odrzucenie to odrzucenie Objawienia Bożego.


Ja oczywiście wiem, że ekumenia, że Vaticanum II, że mało kto wierzy już w nauczanie Kościoła Katolickiego w tych kwestiach, ale Twoja eklezjologia ma niewiele wspólnego z nauczaniem Kościoła Katolickiego.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: Samolub » 31 sty 2016, 02:00

Oczywiscie Vaticanum II to herezja, choć zaprzecza on herezjom Koscioła Katolickiego sformulowanym wczesniej nie oznacza ze sam Sobor Vaticanum II nie jest dla Protestantow herezją.

Wiekszosc nauczania KRK jest sprzeczna z Biblią, te konserwatywne jak i liberalne, synkretyczne czy tez jednozbawcze. To tylko walki i stronnictwa (rozne natury Babilonu) ktore sa zaleznie od czasu i potrzeb uzywane do zwodzenia mieszkańców Ziemi


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: Samolub » 31 sty 2016, 02:44

Po owocach widać Biblijny kąkol i pszenice, bo zanim nie wzejdzie nie można go odróżnic. Wyrywanie kąkolu sensu nie ma bo polaczony jest korzeniem z przenicą rosnącą dookoła

Dlatego ze przenica gdy dojrzewa wzrasta wyżej niż kąkol i łatwo ją zebrać, a kąkol odróżnić i spalić ciekawie wygląda fragment


Biblia Warszawska: Ewangelia św. Mateusza 13
13:36 Wtedy rozpuścił lud i poszedł do domu. I przystąpili do niego uczniowie jego, mówiąc: Wyłóż nam podobieństwo o kąkolu na roli.
13:37 A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy.
13:38 Rola zaś, to świat, a dobre nasienie, to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego.
13:39 A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.
13:40 Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.
13:41 Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,
13:42 I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
13:43 Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!


To jest wypowiedz Chrystusa, wiec nie jakaś tam bajka dla wierzącego. Mamy dwóch siewców Syna Bożego oraz Diabła

Czy Kościół Katolicki należy do pszenicy czy do kąkolu. Proszę o odpowiedz Katolików oraz argumenty


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: kontousunięte1 » 31 sty 2016, 10:10

Arvinger:
Kościół Rzymskokatolicki i Kościół Powszechny to synonimy

Wyłącznie w zrozumieniu rzymskich katolików.
Wiesz pewnie,bo mądry z ciebie człek, że takie twierdzenie rzucając, automatycznie cały "nie-rzymsko-katolicki" świat wywalasz do kubła z napisem: heretycy.
To straszne,co ten watykański moloch z ludźmi porobił.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: Oberyn. » 31 sty 2016, 13:32

Arvinger robi przysługę tym, którzy myślą, że z KRK może wyjść jakaś współpraca czy pojednanie.

Mam do Ciebie Arvinger, jeszcze jedno pytanie: co z osobami, które nie urodziły się w rodzinach katolickich tylko protestanckich jak np. ja? Według tu obecnych katolików mam szanę na zbawienie, bo nie ciąży na mnie grzech porzucenia KRK i odszczepieństwa. Jak ty uważasz?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: Samolub » 31 sty 2016, 13:35

Oberyn. pisze:Arvinger robi przysługę tym, którzy myślą, że z KRK może wyjść jakaś współpraca czy pojednanie.

Mam do Ciebie Arvinger, jeszcze jedno pytanie: co z osobami, które nie urodziły się w rodzinach katolickich tylko protestanckich jak np. ja? Według tu obecnych katolików mam szanę na zbawienie, bo nie ciąży na mnie grzech porzucenia KRK i odszczepieństwa. Jak ty uważasz?



Trzy zdrowaśki, nowenna i werset z Pisma jako pokuta


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: Oberyn. » 31 sty 2016, 13:38

Chyba będzie za mało. Wokół kościoła na kolanach ze 4 okrążenia bym dodał :D


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: kontousunięte1 » 31 sty 2016, 13:42

werset z Pisma jako pokuta

A po co werset z Pisma? :eek: Jeszcze by za dużo wyczytał. =P Jakieś regułki KKK,albo na kolanach wokół obrazu,tudzież ucałować relikwie? .... :]


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: Samolub » 31 sty 2016, 14:12

Oczyszczajaca herbatka od Doktora Rydzyka parzona na wodzie swieconej z Lichenia
W tym miesiącu tylko 13.99 za litr

Zmyje z Ciebie wszelki grzech
Obrazek
Polecam Jan Paweł II


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: kontousunięte1 » 31 sty 2016, 14:24

Wrzuć do "popraw humor".Super.


Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: Arvinger » 31 sty 2016, 15:44

kontousunięte1 pisze:Arvinger:
Kościół Rzymskokatolicki i Kościół Powszechny to synonimy

Wyłącznie w zrozumieniu rzymskich katolików.


Tak, ale nazwa tematu to "co znaczy Kościół według KRK" - wyjaśniłem więc tę kwestię.

kontousunięte1 pisze:Wiesz pewnie,bo mądry z ciebie człek, że takie twierdzenie rzucając, automatycznie cały "nie-rzymsko-katolicki" świat wywalasz do kubła z napisem: heretycy.
To straszne,co ten watykański moloch z ludźmi porobił.


Tak samo, jak wczesny Kościół (parafrazując Ciebie) "wyrzucił do kubła z napisem heretycy" arian, marcjonistów, monofizytów, zwolenników monoteletyzmu, nestorian, Macedoniusza i wiele innych sekt oraz heretyckich grup. Herezja jest herezją niezależnie od tego, jak wielu ma zwolenników. Wynika to oczywiście z faktu, że istnieje obiektywna prawda i obiektywnie prawdziwa doktryna.

Oberyn. pisze:Arvinger robi przysługę tym, którzy myślą, że z KRK może wyjść jakaś współpraca czy pojednanie.


No tak, jestem tak samo jak Wy przeciwko ekumenii w jej obecnej formie, i obecne ekumeniczne wysiłki ze strony zarówno Kościoła Katolickiego, jak i protestantów uważam za zły kierunek, który nie może przynieść dobrych owoców, bo poświęca prawdę na ołtarzu fałszywej jedności. Masz rację, że pojednanie w formie jaką serwują nam ekumeniści jest niemożliwe. Jedyną drogą do pojednania jest otwarta debata na temat dzielących nas różnic i nawrócenie tych, którzy są w błędzie. Ale właśnie tej debaty dzisiejsi ekumeniści po obu stronach unikają i próbują zamieść kluczowe doktrynalne różnice pod dywan.

Oberyn. pisze:Mam do Ciebie Arvinger, jeszcze jedno pytanie: co z osobami, które nie urodziły się w rodzinach katolickich tylko protestanckich jak np. ja? Według tu obecnych katolików mam szanę na zbawienie, bo nie ciąży na mnie grzech porzucenia KRK i odszczepieństwa. Jak ty uważasz?


Kościół Katolicki uznaje ważność chrztów poza nią - tak że jeśli przyjąłeś ważny chrzest, zostały wtedy odpuszczone wszystkie Twoje dotychczasowe grzechy, w tym grzech pierworodny (jeśli oczywiście zachowana została poprawna forma chrztu, co nie jest niestety regułą u protestantów). Czy popełniłeś grzechy śmiertelne od tego czasu - nie wiem (herezja i schizma są oczywiście obiektywnie grzechami śmiertelnymi, ale nie mogę osądzać jak jest w Twoim przypadku). Dlatego też głoszę tylko czego naucza Kościół Katolicki i z czym obiektywnie wiąże się brak przynależności do niej, nie osądzam natomiast konkretnych osób.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: Samolub » 31 sty 2016, 17:05

Święte Kremówki Doktora Wojtyły
Obrazek

Do nabycia w punktach Caritas, 24.59 zł za kg

Arvinger pisze:Tak samo, jak wczesny Kościół (parafrazując Ciebie) "wyrzucił do kubła z napisem heretycy" arian, marcjonistów, monofizytów, zwolenników monoteletyzmu, nestorian, Macedoniusza i wiele innych sekt oraz heretyckich grup. Herezja jest herezją niezależnie od tego, jak wielu ma zwolenników. Wynika to oczywiście z faktu, że istnieje obiektywna prawda i obiektywnie prawdziwa doktryna.


Własnie... to odsyłam Cie do historii Państwa Kościelnego
http://www.voyager64.com/histpansko.html

Arvinger pisze:No tak, jestem tak samo jak Wy przeciwko ekumenii w jej obecnej formie, i obecne ekumeniczne wysiłki ze strony zarówno Kościoła Katolickiego, jak i protestantów uważam za zły kierunek, który nie może przynieść dobrych owoców, bo poświęca prawdę na ołtarzu fałszywej jedności. Masz rację, że pojednanie w formie jaką serwują nam ekumeniści jest niemożliwe. Jedyną drogą do pojednania jest otwarta debata na temat dzielących nas różnic i nawrócenie tych, którzy są w błędzie. Ale właśnie tej debaty dzisiejsi ekumeniści po obu stronach unikają i próbują zamieść kluczowe doktrynalne różnice pod dywan.


To mi się podoba i za to Cię szanuje
Dla zainteresowanych jak wyglada jedność w Kościele Katolickim film
https://youtu.be/mTnCJ_J2jQs


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: sahcim » 31 sty 2016, 17:17

Arvinger pisze:
sahcim pisze:To wskaż takie nauczanie Krk gdzie jest napisane, że nie ma zbawienia poza Krk...
Proszę, Sobór Florencki, papież Eugeniusz IV ex cathedra:
Święty Kościół Rzymski mocno wierzy, wyznaje i głosi, że nikt, [b]kto nie jest w Kościele Katolickim, nie tylko poganie, ale i żydzi, albo heretycy i schizmatycy, nie mogą dostąpić żywota wiecznego
Czyżby Avinger odczytał w tym zdaniu coś, czego nie odczytali ojcowie soborowi podpisani pod konstrukcją dogmatyczną Lumen gentium...???
Dochodzimy tutaj też do paradoksów posoborowia (pomijam już fakt, że nazywanie papieża modernistą nie oznacza, że nie jestem mu poddany) - tradycyjny katolik rzekomo nie może być zbawiony bo stwierdza fakt, że obecny papież jest modernistą
Coraz wyraźniej pokazujesz Avinger, że widzisz w czytanych tekstach rzeczy, które nie są napisane. Czy ja gdzieś napisałem, że ktoś taki jak ty nie może być zbawiony z wymienionego przez ciebie powodu...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co to znaczy Kościół według KRK

Postautor: Dragonar » 31 sty 2016, 20:40

sahcim pisze:Czyżby Avinger odczytał w tym zdaniu coś, czego nie odczytali ojcowie soborowi podpisani pod konstrukcją dogmatyczną Lumen gentium...???

Jeżeli mam być szczery, to ktokolwiek, kto zna nauczanie katolickie w średniowieczu, a następnie przeczyta Lumen gentium, odkryje, że dokument ten to zwykłe przewałkowanie i przemielenie prostej zasady Extra Ecclesiam nulla salus, aby z: Poza Kościołem Katolickim nie ma zbawienia zrobić: Nie istnieje zbawienie poza Kościołem Katolickim, ale Kościół Katolicki sięga wszędzie i jest wszystkim. Nazwałbym to paneklezjyzmem - w analogii do panteizmu.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości