Święty Bóg, Ojciec Święty

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 31 sty 2016, 17:29

madelinka pisze:
sahcim pisze: A kto i gdzie(poza oczywiście takimi jak ty) twierdzi, że Maryja ma wiele potomstwa zrodzonego z Jej łona...???
Takimi jak ty? Trochę nieelegancko, nie sądzisz?
Nie sądzę, a ty sądzisz...???
Tylko Biblia powinna być dla Ciebie jedyną wykładnią Prawdy, więc w sprawie potomstwa Marii, każdy mieniący się chrześcijaninem powinien zbadać jak się sprawy mają.
A co to za niebiblijne zasada >>tylko Biblia jedyną wykładnią Prawdy<< ???
Możesz podać jej źródło ???
Natomiast w kwestii rzekomego potomstwa Maryi niech sobie madelinka sprawdzi nauczanie ojców Reformacji Lutra i Kalwina...W końcu to M.Luter był twórcą zasady Sola Scriptura..


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: magda » 31 sty 2016, 17:49

sahcim zasada ta ze Biblia to jedyne źródło prawdy jest dlatego że biblie napisali ludzie natchnieni Duchem Bożym, Stary testament Potierdził sam Jezus ,że jest prawdą a nowy napisali apostołowie i nie mozemy wątpić w to że mieli Ducha Bożego , natomiast wszelkie tradycje , nauki papiestwa , soborow juz takiej pewnosci co do Ducha Bożego nie ma a wręcz jeśli zastosujemy zasadę że po owocach poznamy kto zacz , to Wasze nauczanie nie jest obiektywną prawdą a jedynie sa to opowieści dziwnej treści czyli wtssane z palca.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 31 sty 2016, 17:58

magda pisze:sahcim zasada ta ze Biblia to jedyne źródło prawdy jest dlatego że biblie napisali ludzie natchnieni Duchem Bożym
Magda też twierdzi, że jest natchniona Duchem Bożym, a jednak słowa Magdy nikt nie zalicza do kanonu określanego Pismem świętym czy źródłem prawdy... :letssin:
Ostatnio zmieniony 31 sty 2016, 18:09 przez sahcim, łącznie zmieniany 1 raz.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: Samolub » 31 sty 2016, 18:08

Magda to tak bardzo delikatnie mowiąc wątpliwe... bo moje zdanie chyba każdy tu zna, to fałszywy kościół opisany w Objawieniu Jana

Madelinka zawsze madrze pisze i zawsze pomoże, Dary Boże takie ma przecież które akurat uaktywniają się na tym forum. Niestety Sahcimy i Rembowy na to kichają bo się boją... co mi się nie podobalo jak zaczeli prześladować Arvingera (rowniez Katolika) jeszcze bezczelnie wsród Protestantow żeby to pokazac jaki to Sobor Vaticanum II jest cacy. Aż mi się zal zrobilo tych ludzi bo oni sa mniejszoscia, a racja teraz w KRK to wiekszosc i interesy. Co do Arvingera przynajmniej jest pewnosc ze nie lamie pewnych zasad zeby się ludziom przypodobac, a czesc z nich wg mnie to tez zasady chrzescijanskie mimo tych roznych herezjii czy trzaskow między Chrzescijanami. Także Sahcim wykazałeś się wraz z ekumenicznymi Katolikami ze jestescie gotowi nawet Katolika ktory innaczej rozumie niz 90% Katolików Kościoł Katolicki, żeby siedzial cicho bo sa teraz nowe ekumeniczne cele. A to domena ludzi choragiewek

Proszę o publiczne przeprosiny tego uzytkownika za Twoje zachowanie

Szczegol ze przy okazjii pokazales ze KRK nie jest dogmatycznie jednorodne. Nawet nazwales Katolikow niektorych schizmatykami. To zastanawiam się jak to jest ze SV2 kaze Ci satanistow, buddystow, ateistow, pogan, wachabistow nazywac Bracmi i Siostrami a potem jak się z Tb Katolicy w mniejszosci nie zgadzajae to ich nazywacie schizmatykami. To jest piekne :ermm:

Wstydz się Sahcim,


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: magda » 31 sty 2016, 18:28

sahcim pisze:Magda też twierdzi, że jest natchniona Duchem Bożym, a jednak słowa Magdy nikt nie zalicza do kanonu określanego Pismem świętym czy źródłem prawdy..


Widzisz jak katolicy łatwo posługuja sie kłamstwem, nie twierdziłam nigdy ze to co pisze to jakoś z natchnienie Ducha Bozego , pisze co myślę i jeśli nazywam rzeczy po imieniu i nie godze sie na obłudę to nie znaczy ze Duch Bozy nie działa w moim zyciu bo bardzo działa, Może ty sahcim nie doswiadczyłeś działania Boga ale ja tak wiec nawet nie wiesz o czym piszesz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 31 sty 2016, 18:36

magda pisze:Widzisz jak katolicy łatwo posługuja sie kłamstwem, nie twierdziłam nigdy ze to co pisze to jakoś z natchnienie Ducha Bozego
Skoro nigdy nie twierdziłaś, że to co piszesz jest natchnione Duchem Bożym(prawdą objawioną), to na jakiej podstawie twierdzisz, że zasada >>tylko Biblia jest źródłem Prawdy<< jest prawdą objawioną, a nie ludzkim wymysłem...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: magda » 31 sty 2016, 18:57

Sahcim szkoda z tobą rozmawiac jeśli nie wiesz dlaczego Biblia jest objawionm słowem , tak jak byś nie wiedział że apstołowie mieli Ducha Bozego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 31 sty 2016, 19:00

magda pisze:Sahcim szkoda z tobą rozmawiac jeśli nie wiesz dlaczego Biblia jest objawionm słowem
I kto tutaj jest kłamcą...czy ja gdzieś stwierdziłem, że nie wiem dlaczego Biblia jest objawionym słowem...???
Ja pytałem na jakiej podstawie ty twierdzisz, że zasada >>tylko Biblia jest źródłem Prawdy<< jest prawdą objawioną, a nie ludzkim wymysłem...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: Samolub » 31 sty 2016, 19:00

Sahcim po prostu nie rozumie o czym mówi... zauważ ze napuscili tu budde jakiegoś co nagle zaczal negowac Nowo Narodzenie jesli Ci się Buddyzm nie podoba =D takie gierki slowne, ze jesli nie uznasz Papieza czy Buddy czy nie jestes im przychylna powiedza ze jestes nie Nowo Narodzona i ze to nie z Ducha Swiętego jest... taka zabawa w biciu piany

Wiec się nie dziw

.
7:33 Przyszedł bowiem Jan Chrzciciel, który nie jada chleba i nie pija wina, a mówicie: Ma demona.
7:34 Przyszedł Syn Człowieczy, je i pije, a mówicie: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników,


Ogolnie wiesz inkwizycja tez Świętych zabijała bo mieli demona i wogole, skoro tak o Chrystusie mowili to czemu o Nas nie mają mowic ze mamy demona, myslisz ze faryzea powie ze jesteś Nowo Narodzona?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: magda » 31 sty 2016, 19:21

No wiem ale jeszcze mam nadzieje że ten sahcim przejży na oczy i zrozumie że Biblia to jedyne źródło prawdy . Zawsze mialam głupie nadzieje tak jak na nawrócenie Rembova .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 31 sty 2016, 20:05

magda pisze:No wiem ale jeszcze mam nadzieje że ten sahcim przejży na oczy i zrozumie że Biblia to jedyne źródło prawdy .
Jak Magda wskaże w Biblii werset gdzie jest napisane, że Biblia jest jedynym źródłem Prawdy, to sahcim ujrzy i zrozumie to, co Magda sugeruję. Narazie jednak to są tylko Magdy słowa, a jako że Magda nie przyznaje się, że pisze z natchnienia Ducha Św, to Magdy słowa nie mają charakteru Prawdy...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: magda » 31 sty 2016, 22:09

Sachcimie skoro Ewangelie i inne rzeczy pisali ludzie pod natchnieniem Ducha to nie trzeba innych dowodó na to ze Bblia jest jedynym xródłem prawdy, a jedynym dlatego ze owi natchnieni apostołowie innych rzeczy nie napisali , Kumasz to troche czy dalej nic.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 31 sty 2016, 22:26

magda pisze:Sachcimie skoro Ewangelie i inne rzeczy pisali ludzie pod natchnieniem Ducha to nie trzeba innych dowodó na to ze Bblia jest jedynym xródłem prawdy, a jedynym dlatego ze owi natchnieni apostołowie innych rzeczy nie napisali
To tylko twój wymysł, że Apostołowie nie napisali innych tekstów oraz że tylko spisane teksty Biblii są jedynym źródłem Prawdy...
Apostoł Jan stwierdza, że wiele rzeczy z działalności Chrystusa nie zostało spisanych, a przekazane były przez tradycję (J 20:30, 21:25).
Pisze też w 2J 12, że pewne rzeczy przekaże uczniom ustnie zamiast w tym liście.
Ap Paweł naucza o trzymaniu się tradycji, o której Tesaloniczanie zostali pouczeni żywym słowem oraz listami (2Tes 2:15; por. 1Tes 2:13, 4:1, Flp 4:9, Ga 1:9).
Paweł nakazywał także aby Tymoteusz przekazał ludziom zasługującym na wiarę usłyszane od niego nauki (2Tm 2:2).


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: Samolub » 31 sty 2016, 22:56

Szkoda gadki...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: KAAN » 01 lut 2016, 10:51

sahcim pisze:... gdzie jest napisane, że Biblia jest jedynym źródłem Prawdy,...


Przypowieści Salomona 30:5 Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają.
6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.

Ap 22:18 Co do mnie, to świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;
19 A jeśli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze.

Wewnętrzne świadectwo Słowa wskazuje na jedyną prawdę w nim zawartą. Nie wolno rozszerzać ani zawężać przekazu Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości