"główny Antychryst"

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: kontousunięte1 » 14 lut 2016, 10:07

Crussing

Myślę,że masz sporo racji. Te argumenty,przytoczone przez ciebie w sprawie żydów i oczekiwanego mesjasza są jak najbardziej w porządku. O tej jałówce słyszałam. Czytałam też,że mają już wykupione miejsce pod budowę. O ile dobrze pamiętam głowy nie daję/, to rozmowy z jakimiś przywódcami muzułmańskimi prowadzono i jakoś się dogadali?, ale szczegółów nie pamiętam.
Fałszywego mesjasza-antychrysta muszą przede wszystkim właśnie Żydzi zaakceptować.Myślę,że to jest kluczowy argument.


Crussing
Gender: None specified

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Crussing » 14 lut 2016, 14:22

kontousunięte1 pisze:Fałszywego mesjasza-antychrysta muszą przede wszystkim właśnie Żydzi zaakceptować.Myślę,że to jest kluczowy argument.

Izrael jest otoczony zewsząd islamskimi krajami, a żydzi oczekują na takiego mesjasza, który im zapewni bezpieczeństwo od wrogów. Tutaj na myśl nasuwa się Daniela 9,27, według którego pewna osoba zawrze przymierze na linii żydzi-islam, które pozwoli tym pierwszym odbudować świątynie.

Tak naprawdę nie wiadomo czy będzie to żyd z urodzenia, oni po prostu zobaczą w tym kimś kogoś kto zapewni im ochronę przed muzułmanami.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 14 lut 2016, 18:20

Crussing pisze:Poza tym pamiętaj, że Pismo mówi o dwóch bestiach, z których ta druga ma być na usługach pierwszej, więc jeśli już to papież będzie właśnie drugą.


Nie zapomnij o historii papiestwa papiestwo to ta ważniejsza bestia i przez cała historię rządy swieckie były na usługach papiestwa dopuki bestia nie dostała rany mieczowej( od Napoleona) i terz znów rana sie zabliźnie dalej to rządy beda na usługach papiestwa .
Crussing pisze:według ich katechizmu Jezus jest Bogiem, przyszedł w ciele

To tylko takie gadanie bo żeby miec usprawiedliwienie i wygladać na chrzescijaństwo akceptujace Ewangelię , niestety wypowiedzi papieża przecza temu co jest w ich katechixmie.
Crussing pisze: Co taki Franciszek może zaoferować światu? Nic

Właśnie on chce tak wyglądać na niewinnego zagubionego wręcz dziadka zupełnie nieszkodliwego i osiaga sukces niestety to kuty na cztery łapy Jezuita , nie wierz że w ich szeegi dostnie sie jakis biedny uczciwy naiwniaczek to szczwany lis , wilk w owczej skórze.
Crussing pisze:Antychryst jako żyd przecież nie zostałby zaakceptowany choćby przez islamistów, oni się komuś takiemu nie pokłonią i odwrotnie - jakim cudem naród żydowski miałby uznać za mesjasza kogoś kto nie byłby żydem? No chyba, że ta postać byłaby tak przekonująca, że religia dla obu stron nie miałaby żadnego znaczenia.

Antychryst nie bedzie udawał żydowskiego mesjasza tylko Boga i żadał boskiej czci a to moze być właśnie papież bo wynosi sie ponad wszystko na tym swiecie pokaż mi drugiego przywódcę jakiejkolwiek religii któryby sie wynosił na tronie podad wszystko, Jest tylko papież inni sia skromni. Nie bedzie potrzeby zeby uznawac antychrysta za mesjasza bo nie ma o tym nic w proroctwach.
Crussing pisze:Jest jeszcze taka opcja, że antychryst, choć będzie się uważał za wierzącego, to jednak ogłosi całemu światu, że Jezus szerzył kłamstwa, które doprowadziły nas na skraj przepaści i wtedy przedstawiciele różnych religii przestaną patrzeć na różnice jakie ich dzielą i połączą się przeciw biblijnemu chrześcijaństwu. Co o tym myślisz?

Już uważa ze relacja z Jezusem jest niebezpieczna , umniejsza jego ofiarę ustanawia zbawienie poza Jezusem i wiele złych rzeczy mówi
Rev 13:11 bw "I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok."
No i on gada jak sam djabeł nie wiaomo co będzie dalej na razie chce sie zjednoczyc ze wszystkimi fałszywymi religiami i pociagnać za sobą w dół protestantów tych letnich i tych co maja jakieś nauki katoickie. o Islam sie nie martw jak nagle wybuchł tak i nagle może przygasnac w kazdym razie cała ziemie bedzie za nim. Teraz jak ta rana smiertelna jest prawie zagojona to będzie tak.
Rev 13:3 bw "A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem."
Po mału tak sie dzieje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: madelinka » 16 lut 2016, 20:01

kontousunięte1 pisze:Słyszałam kiedyś taką interpretację,że antychryst będzie z Żydów i zasiądzie w świątyni do zbudowania której obecnie przygotowania trwają /wiemy przecież,że wszystkie naczynia i wystrój jest gotowy,jest też jakieś miejsce-gdzieś czytałam/ i prace idą pełną parą.
Co o takim scenariuszu myślicie?


No i co zrobić z prawie 2000 lat historii obfitującej w przelew krwi. Czy można zaryzykować twierdzenie, że to był czas bezuciskowy? ;-)

A tu film zrobiony przez protestantów:
https://www.youtube.com/watch?v=mXGDLdVzKSw


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 17 lut 2016, 15:54

Obejrzałam dobre opracowanie tego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 02 maja 2016, 09:11

madelinka pisze:
Rembov pisze:Szkoda, że jednego w tym wszystkim zabrakło, ale za to najważniejszego: Dowodu, że papieże nie uznają Ojca i Syna, lub nie uznają, że "Jezus przyszedł w ciele ludzkim". Przykro mi, bo chociaż papieże spełniają kryteria bycia antychrystem wymyślone przez przeciwników Kościoła katolickiego, to jednak NIE SPEŁNIAJĄ tych, które wymienił święty Jan. A to kryteria APOSTOLSKIE mają tutaj znaczenie, a nie osób cierpiących na niechęć (delikatnie mówiąc) do Kościoła katolickiego i tych, których Bóg postawił na ziemi postawił na jego czele.

No, chyba że ty przedstawisz dowód, że papieże spełniają biblijne kryteria podane w 1 J 2:22 i 2 J 1:7? Zapraszam do prezentacji.


Wiesz Rembov, póki co

Póki co, madelinko, to napisałaś dużo tekstu, który nie jest na temat, i który nie dowodzi, że papież (papieże) spełniają warunki opisane w 1 J 2:22 i 2 J 1:7. :(
Straciłaś swój czas i zmarnowałaś mój, który poświęciłem na czytanie twojego posta.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 02 maja 2016, 09:48

Witam , witam panie Rembov , widzę ze juz antychryst bedzie miał obrońcę . No więc powiedz mi mój drogi czy wedłóg ciebie istnieje cos takiego ze kakis człowiek jest fałszywy i stwarza pozory świetości a tak na prawde święty nie jest , czy zawsze to czym któs pokazuje ze jest moze byc tylko fałszywą fasadą za która kryje sie zło???? Ja uważam ze tak i apostoł też tak uważał a co ważniejsze Duch swiety nas przed takimi ostrzegał
2Tm 3:5 bw "którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj."
Czy wedłóg ciebie papież nie moze taki być i dlaczego. Czy to co mówi nie świadczy że jest dwulicowy???oficjalnie niby uznaje Jezusa ale wszystkimi wypowiedziami chce zniszczyc jego dzieło????? czy to nie jest fałszem.??????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 02 maja 2016, 11:03

magda pisze:Witam , witam panie Rembov , widzę ze juz antychryst bedzie miał obrońcę .

Magda, jak masz zamiar coś do mnie pisać w tym temacie, to najpierw przedstaw DOWODY, które potwierdzą twoje oskarżenia na temat papiestwa jakoby było antychrystem (czyli wykaż, że spełnia kryteria zawarte w 1 J 2:22 i 2 J 1:7), a potem zadawaj inne pytania (nie mówiąc o mnożeniu oskarżeń).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 02 maja 2016, 13:06

Powiedz mi czy ktos kto mówi ze ateisci moga być zbawieni jeśli sa dobrymi ludźmi uznaje Jezusa??????
Powiedz czy ktoś kto twierdzi ze nie trzeba nawracać żydów do Jezusa bo i tak bedą zbawieni bez Jezusa to czy uznaje Jezusa.????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 02 maja 2016, 13:44

magda pisze:Powiedz (...)

Kolejne pytania, a to oznacza, że nie masz dowodów, którymi możesz wykazać, że papieże spełniają BIBLIJNE kryteria bycia antychrystem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 02 maja 2016, 14:52

A ty jak zwykle nie odpowiedasz bo wiesz ze jak odpowiesz zgodnie z prawda to będzie oznaczało ze papiez nie uznaje Jezusa ani jego dzieła. Z resztą pożyjemy zobaczymy zawsze wylezie szydło z worka jak już z jego wypowiedzi wyłazi, sami katolicy ochrzcili go ksywką" Franek apostata ", to to o czymś swiadczy, nie ma dymu bez ognia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Samolub » 02 maja 2016, 15:05

Rembov pisze:
magda pisze:Powiedz (...)

Kolejne pytania, a to oznacza, że nie masz dowodów, którymi możesz wykazać, że papieże spełniają BIBLIJNE kryteria bycia antychrystem.



Jeśliby Cie interesowalo to podałem biblijne dowody tutaj

viewtopic.php?f=60&t=15185


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 02 maja 2016, 15:09

magda pisze:A ty

A ja, jak zwykle, ignoruję próby twoje próby zmiany tematu gdy wyłazi na wierzch gołosłowność tego, co głosisz. Oskarżyłaś, magdo, papieży, że są antychrystami, to teraz UDOWODNIJ, że spełniają BIBLIJNE kryteria bycia antychrystem, które są wymienione w 1 J 2:22 i 2 J 1:7, bo to, że spełniają twoje nie ma najmniejszego znaczenia.






***


Samolub pisze:
Rembov pisze:
magda pisze:Powiedz (...)

Kolejne pytania, a to oznacza, że nie masz dowodów, którymi możesz wykazać, że papieże spełniają BIBLIJNE kryteria bycia antychrystem.



Jeśliby Cie interesowalo to podałem biblijne dowody tutaj
http://protestanci.info/viewtopic.php?f=60&t=15185

Biblijny dowód na bycie antychrystem jest taki:
1 J 2:22
22. Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna.
(BT)

2 J 1:7
7. Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.
(BT)


Chcesz udowodnić, że papieże to antychryści? Udowodnij, że nie uznają Ojca i Syna (1 J 2:22) oraz/lub nie uznają, że Chrystus przyszedł w ciele ludzkim ( 2 J 1:7).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 02 maja 2016, 20:36

Twój papież bratajac sie z Żydami ortodoksyjnymi którzy nie uznaja Jezusa za mesjasza a tym samym nie uznaja ze jezus to syn Boży i że Ojciec Jezusa to Bóg sam nie uznaje tego bo
2J 1:10-11 bw "(10) Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie. (11) Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach."
Tak tez wasz papież bratajac sie z Zydami , całujac Żyda w rękę i mówiac ze bedą zbawieni bez Jezusa juz wedłóg pisma Świetego jest uczestnikiem poglądów Żydowskich i odrzucajac Jezusa juz nie przyjmuje i ojca i Syna bo
1J 2:23 bw "Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca."
Wasz papież pidał w wątpliwość i ojca i syna odrzucajac zbawienie tylko w jezusie i bratajac się z wrogami Jezusa nie uznajacymi tej nauki Ewangelii. Wasz papież to na pewno antychryst.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 03 maja 2016, 12:33

magda pisze:Twój papież bratajac sie z Żydami ortodoksyjnymi którzy nie uznaja Jezusa za mesjasza a tym samym nie uznaja ze jezus to syn Boży i że Ojciec Jezusa to Bóg sam nie uznaje tego bo

Prosiłem o dowód, a nie twoje przekonanie na temat papieża "podparte" fragmentem Biblii dotyczącym INNEJ kwestii.

magda pisze:Wasz papież pidał w wątpliwość i ojca i syna odrzucajac zbawienie tylko w jezusie

Poproszę o fragment wypowiedzi papieża, w której stwierdził, że zbawienie jest możliwe w inny sposób niż przez Chrystusa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości