"główny Antychryst"

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: madelinka » 25 sty 2016, 21:08

Rembov pisze:Szkoda, że jednego w tym wszystkim zabrakło, ale za to najważniejszego: Dowodu, że papieże nie uznają Ojca i Syna, lub nie uznają, że "Jezus przyszedł w ciele ludzkim". Przykro mi, bo chociaż papieże spełniają kryteria bycia antychrystem wymyślone przez przeciwników Kościoła katolickiego, to jednak NIE SPEŁNIAJĄ tych, które wymienił święty Jan. A to kryteria APOSTOLSKIE mają tutaj znaczenie, a nie osób cierpiących na niechęć (delikatnie mówiąc) do Kościoła katolickiego i tych, których Bóg postawił na ziemi postawił na jego czele.

No, chyba że ty przedstawisz dowód, że papieże spełniają biblijne kryteria podane w 1 J 2:22 i 2 J 1:7? Zapraszam do prezentacji.


Wiesz Rembov, póki co to żaden dowód przeciwko KK, nie jest w stanie podważyć Twojej wiary. Czy biblijny czy historyczny. Masz rację, niechęć nie jest dobrym powodem do szukania dowodów. Zawsze tylko pragnienie poznania Prawdy powinno być jedynym obiektywnym kryterium w tej sprawie. Dla mnie jest to proste, bo uznaję, że jedynym źródłem Prawdy jest Słowo Boże. Ono też, jako jedyne, nie może się mylić. Przyznam szczerze, że zgłębiam temat antychrysta od kilku lat: dowodów potwierdzających Słowo Boże jest bardzo dużo. Gdy dowiedziałam się, na podstawie Biblii, kim jest antychryst, byłam jeszcze katoliczką. Nie myśl, że moja reakcja była radosna; wiele łez wylałam zanim pogodziłam się z tym faktem.
Nie wiem dlaczego odrzucasz proroctwo Daniela (może ze strachu, co jest dla mnie zrozumiałe), które w sposób nie budzący wątpliwości, ujawnia tożsamość 5 zwierzęcia, co dodatkowo potwierdza Objawienie Jana.

"Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć."Obj.13, 11:18
Dziś kabała nie jest już tajemną nauką, lecz mocno rozpowszechnioną i popularną praktyką duchową panowania nad życiem. Jezus zwracając się do faryzeuszy, niebezpodstawnie nazywał ich synagogą szatana, doskonale bowiem wiedział jakich praktyk duchowych dopuszczają się, zamiast oddawać cześć Ojcu (Ez.8) Być może wiesz, że w kabale wielką rolę odgrywa gematria czyli numerologia. Dla uczonych Żydów pojęcie użyte przez Jana "liczba człowieka" nie stanowiło większej zagadki, gdyż większość z nich doskonale znała się na systemie gematrycznym.

"Litery, tak jak i liczby, są mistyczne, czy to w kombinacji czy występujące pojedynczo. Najświętszą ze wszystkich liter jest M. Jest zarówno kobieca jak i męska, lub androgyniczna. Symbolizuje Wodę, wielką głębię. Jest mistyczna we wszystkich językach, Wschodu i Zachodu, i jest przedstawiana jako glif: ɅɅɅ" H.Blavatsky"The secret doctrine"

Obrazek

Znak Rebis- znak pełnego połączenia ego i duszy, ducha i materii, męskości i kobiecości; dwoje staje się jednym. Ciało Rebis ma dwie głowy, męską i żeńską. Słońce symbolizuje męskość, księżyc kobiecość. Kątownica symbolizuje ziemię, materię i kobiecość. Cyrkiel to niebo, duch, i męskość.
W tej kombinacji to symbol dominacji Umysłu (Ducha) nad Materią:

Obrazek

W innym ujęciu jest to symbol hieros gamos (gr. ιερός γάμος) czyli święte gody, znany jako Gwiazda Dawida. Seksualny rytuał pomiędzy bogiem a boginią, reprezentującymi odpowiednio, ducha i materię:

Obrazek

Jest to znak zwany również signo marrano(znak hiszpańskich, żydowskich przymusowych konwertytów-kabalistów; gnostycka sekta Illuminati, której założycielem był Ignacy Loyola):
Obrazek

W kabale jest to 6 litera alfabetu hebrajskiego, czyli:Obrazek Liczba symbolizująca człowieka: VVV=666 U lucyferian(Blawatsky) znana jako M lub ɅɅɅ.

Obrazek
Fałszywy, androgyniczny Chrystus.
Jezus Chrystus nie nosił długich włosów, gdyż zabraniało tego żydowskie prawo:1Kor.11,14; Ez.44,20

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tylko kilka przykładów.
Jeśli chodzi o list Jana, to KK daje wiele dowodów na to że nie czci Ojca. Oczywiście pozornie cześć należy się jedynie Bogu, jednak Bóg w KK to termin wybitnie rozmyty.
KKK, k.181 mówi:"Wiara jest aktem eklezjalnym. Wiara Kościoła poprzedza, rodzi, prowadzi i karmi naszą wiarę. Kościół jest Matką wszystkich wierzących. "Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę". Nawet dla zdystansowanego katolika jest oczywiste, że relację z Bogiem zastępuje relacja z kościołem jako autorytetem w sprawach wiary a w drugiej kolejności z Maryją, nazywaną Matką Kościoła. Maryja nosi przymioty i tytuły zrównujące ją z Bogiem.
Jezus powiedział: "Nikogo na ziemi nie nazywajcie ojcem, gdyż jeden jest Ojciec wasz, ten w niebie"Mt.23,9
Oczywiście, w kontraście do słów:" Niech wasza mowa będzie tak, tak ; nie, nie bo co nadto jest, od złego pochodzi"Mt.5, 37, Ojcem Świętym nazywany jest papież:KKK, k.882:"Biskup Rzymski z racji swego urzędu, mianowicie urzędu Zastępcy Chrystusa i Pasterza całego Kościoła, ma pełną, najwyższą i powszechną władzę nad Kościołem i władzę tę zawsze ma prawo wykonywać w sposób nieskrępowany"
Papież Bonifacy VIII w 1302, w Bulli Papieskiej „Unam Sactam” powiedział: „Dalej więc deklarujemy, mówimy, definiujemy i uważamy że każda istota ludzka, przez konieczność zbawienia, jest podległa Rzymskiemu Biskupowi"(Henry Denzinger, The Sources of Catholic Dogma )

Jezus powiedział:"Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec".J.6, 44

Jednak KK twierdzi, że to przez Maryję możemy dojść do Chrystusa. Jak pisze arcybiskup Fulton:" Zawsze doprowadza Ona tych, którzy mają do Niej nabożeństwo, do Jej Boskiego Syna. Podobnie jak Ci, którzy tracą nabożeństwo do Niej, tracą wiarę w boskość Chrystusa, tak i ci, którzy wzmacniają nabożeństwo do Maryi, stopniowo umacniają się w tej wierze."

Judasz, jako jedyny człowiek (oprócz antychrysta) został nazwany synem zatracenia(J.17, 12). Był jednym z 12 apostołów; przebywał z Chrystusem na takich samych zasadach co Piotr czy Jan; zapewne wyrzucał demony i uzdrawiał. Zdradził Jezusa pocałunkiem...


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Samolub » 25 sty 2016, 23:33

Wow Madelinka jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy w niektorych tematach, aż miło słuchać

Czyli Jezuici byli potrzebni KK a KRK Jezuitą...
Ciekawi mnie jakie zawiłości towarzyszą tym ludziom, bo Jezuici to zapewne wiele różnych grupek i jak to wszystko działa razem z Illuminati, jakiś charakter przyczynowo -skutkowy
Religje w religjach, przydałoby się zinfiltrowac te środowiska...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 26 sty 2016, 01:02

osty medelinki sa zawsze mądre.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Samolub » 26 sty 2016, 01:34

Wiem, czytam :lmao:
Lubię jak ktoś tak bezpardonowo porusza tematy nie chciane =D moje ulubione zajęcie takie rzeczy czytać czy widzieć


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Crussing
Gender: None specified

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Crussing » 12 lut 2016, 00:02

Termin ''główny antychryst'' oznacza po prostu ostatniego przywódcę w historii ludzkości, wielkiego tyrana uważającego się za Boga, prześladowce chrześcijan. Czy będzie nim papież? No cóż...doskonale wiemy, że według Pisma antychryst nie będzie uznawał Ojca i Syna itp. My (niekatolicka część), choć nie zgadzamy się z papieżem w wielu ważnych kwestiach, to jednak nie możemy o nim powiedzieć, że nie wierzy w boskość Jezusa.

Niestety nie możemy mieć 100% pewności co do jego tożsamości, aczkolwiek Słowo daje nam różne wskazówki. Bardzo wątpię, by papież się nim okazał, bo po prostu nie pasuje. Z Biblii wiadomo, że ''wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze życia Baranka''. Czy takie np. Państwo Islamskie oddałoby się Franciszkowi pod przywództwo, skoro mają kompletnie inne poglądy? Oczywiście, że nie. Antychryst swoim wyglądem, mową, liberalną postawą, inteligencją, w ogóle całym sobą pociągnie do siebie innych. Skoro ma zostać ''zbawicielem świata'' to musi ten świat od czegoś zbawić, prawda? Od dawna ludzkość wyczekuje na kogoś kto wyciągnie ją z kryzysu ekonomicznego, uwolni od wojen. A co taki papież może zaoferować światu? Pomodli się o pokój, poświęci świat Jezusowi/Maryi? W dobie elektroniki, komunikacji, ajfonów itp, itd myślę, że należy patrzeć w tym kierunku.

Z drugiej jednak strony 2 list do Tesaloniczan nazywa antychrysta ''synem zatracenia''...a wiecie kogo Biblia wcześniej tak określiła? No właśnie - Judasza, a kim on był i co zrobił wszyscy wiemy. I teraz moje pytanie: Czy antychryst będzie wpływowym politykiem deklarującym się jako chrześcijanin, który później w jakiś sposób zdradzi Jezusa i zacznie prześladować Jego wyznawców? Jak już wyżej wspomniałem - nie możemy tego wiedzieć na 100%, ale moim zdaniem taki tok myślenia ma sens.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Samolub » 12 lut 2016, 02:40

Szczerze to coś kręcisz : >
Nie przekonuje mnie ani argumentacja ani kierunek.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: konto skasowane » 12 lut 2016, 09:02

Wg mnie Kościół katolicki to nie jest Kościół antychrysta lecz jest tym kościołem odstępczym z apokalipsy być może tym z Laodycei. Katolicy nie przeczą że Chrystus przyszedł w ciele. Ale próbują Go zastąpić Maryją. Fałszywym prorokiem na pewno jest Allah


.
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: "główny Antychryst"

Postautor: wisnia2168 » 12 lut 2016, 09:36

dr.sky pisze:Wg mnie Kościół katolicki to nie jest Kościół antychrysta lecz jest tym kościołem odstępczym z apokalipsy być może tym z Laodycei. Katolicy nie przeczą że Chrystus przyszedł w ciele. Ale próbują Go zastąpić Maryją. Fałszywym prorokiem na pewno jest Allah

Allah nie był prorokiem, allah to bardziej szatan ;) Fałszywy prorok to Mahomet. Ciekawa rzecz bo w tym systemie gdzie kazdy symbol ma wartosc liczbowa to słowo allah ma wartosc 666 dokładnie


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: kontousunięte1 » 12 lut 2016, 10:00

dr.sky pisze:Wg mnie Kościół katolicki to nie jest Kościół antychrysta lecz jest tym kościołem odstępczym z apokalipsy być może tym z Laodycei. Katolicy nie przeczą że Chrystus przyszedł w ciele. Ale próbują Go zastąpić Maryją. Fałszywym prorokiem na pewno jest Allah

Też tak uważam.
O Mahomecie pewnie myślisz,ale to już Czekoladowy sprostował.
Crussing


To może tak właśnie być.


Crussing
Gender: None specified

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Crussing » 12 lut 2016, 19:21

Samolub pisze:Szczerze to coś kręcisz : >

Dlaczego? Z czym konkretnie się nie zgadzasz?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 13 lut 2016, 09:42

Crussing pisze:Czy będzie nim papież? No cóż...doskonale wiemy, że według Pisma antychryst nie będzie uznawał Ojca i Syna itp. My (niekatolicka część), choć nie zgadzamy się z papieżem w wielu ważnych kwestiach, to jednak nie możemy o nim powiedzieć, że nie wierzy w boskość Jezusa.

Tu się bardzo mylisz , nie wiem czy wy czytacie to co piszę w innych wątkach ale juz pisałam dawałam linki do filmów z jego wypowiedziami , papież wcale w Jezusa nie wierzy i wszystkim próbuje go wyeliminować , ustannowił już zbawienie bez Jezusa , dla żydów, ateistów i niedługo zrobi to dla wszystkich. wiec jaka to jego wiara w Jezusa i Ewangelie skoro mozna byc zbawionym bez Jezusa i niewierząc.Papież est osobą niewierzacą bo eliminując jedyną mozliwość zbawienia tylko w Jezusie tym samym wyeliminował Ewangelię i cała naukę apostolską oraz dzieło Jezusa tak wielkie .
Crussing pisze:2 list do Tesaloniczan nazywa antychrysta ''synem zatracenia''...a wiecie kogo Biblia wcześniej tak określiła? No właśnie - Judasza, a kim on był i co zrobił wszyscy wiemy. I teraz moje pytanie: Czy antychryst będzie wpływowym politykiem deklarującym się jako chrześcijanin, który później w jakiś sposób zdradzi Jezusa i zacznie prześladować Jego wyznawców? Jak już wyżej wspomniałem - nie możemy tego wiedzieć na 100%, ale moim zdaniem taki tok myślenia ma sens.

Na 100% antychryst ne będzie osobą swiecka bo jest jak wół napisane że :
2Th 2:3-5 bw "(3) Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, (4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. (5) Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?"
Jedyna istniejąca światynia na swiecie udajaca swiatynię Bozą to kosciół katolicki. Nie ma na świecie i do końca nie bedzie świątyni bo nastepna świątynia zstapi z nieba na końcu swiata. wiec antychryst siadzie w KRK i będzie sie zachowywał jak by był Bogiem , i nie myslcie ze bedzie to bardzo oczywiste bo po pierwsze bedzie fałszywe jak to ze tron już franciszek ma siada jak Bóg na cherubach , oczywiście gipsowych fałszywych achowuje sie jak Bóg Obrazek cheruby jak u Boga
Psa 80:2 bw "Pasterzu Izraela, słuchaj! Ty, który prowadzisz Józefa jak trzodę, Który zasiadasz na cherubach, Ukaż się w chwale!"
Psa 99:1 bw "Pan jest królem, drżą ludy, Siedzi na cherubach, ziemia się chwieje."
Isa 37:16 bw "Panie Zastępów, Boże Izraela, który siedzisz na cherubach! Ty jedynie jesteś Bogiem wszystkich królestw ziemi, Ty stworzyłeś niebo i ziemię."Nasladuje Boga
Crussing pisze: Bardzo wątpię, by papież się nim okazał, bo po prostu nie pasuje. Z Biblii wiadomo, że ''wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze życia Baranka''. Czy takie np. Państwo Islamskie oddałoby się Franciszkowi pod przywództwo, skoro mają kompletnie inne poglądy?

Bardzo pasuje , nie wiesz jak to wszystko jest sterowane na ziemi , niedawni jeżdziło sie bezpiecznie do krajów islamskich i nikt nawet nie słyszał o żadnym kraju islamskim, ale potem dziwnym trafem wywołano rozruche we wszystkich islamskich krajach zadajace demokracji nawet w takiej spokojnej tunezii a w odpowiedzi powstało to państwo islamskie teraz znów dziwnym trafem unia wpuściła ich do Europy nie chroniac granic, ale tylko dla islamistów tak łatwo to wyszło bo ja osobiscie próbowałam ściagnąć kolegę z ukrainy do Polski i bardzo było trudno zaproszenie i sto innych zaświadczeń, wiec i żółci i ukraińcy nie wjeżdzaja do polski i do unii bez problemu tylko właśnie islamiści i wszystko im wolno. to jest specjalnie ukartowane , najłatwiej kierować tłumami zastraszonymi wiec nie wiesz co knują a wygląda na to ze papiez zaskarbia sobie przychylnosć też i przywódców islamu ,którzy mają wielki psłuch i tłumów muzułmańskich .wystarczy ze wskazą prawdziwych niewiernych nie katolików i muslimy sie rzuca na prawdziwych wyznawców Jezusa. Papiez bedzie tym antychrystem człowiekiem zatracenia , juz nie jest chrześcijaninem odrzuciwzy ewangelię i Jezusa. Postawi na Marie a islam Bardzo jest za Marią. Pozyjemy zobaczymy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: kontousunięte1 » 13 lut 2016, 10:20

Słyszałam kiedyś taką interpretację,że antychryst będzie z Żydów i zasiądzie w świątyni do zbudowania której obecnie przygotowania trwają /wiemy przecież,że wszystkie naczynia i wystrój jest gotowy,jest też jakieś miejsce-gdzieś czytałam/ i prace idą pełną parą.
Co o takim scenariuszu myślicie?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 13 lut 2016, 13:12

Ja wiem że wywalenie meczetu z miejsca światyni doprowadziłoby do 3 wojny swiatowej wiec świąyni nie będzie z reszta proroctwa nie przewidują juz żadnej świątyni oprócz tej która zstąpi z nieba jesteśmy przy końcu apokalipsy żydzi zyją w swoich fantazjach o świątyni jezus powiedział że nie zostanie kamień na kamieniu, i nie będzie żadnej odbudoanej swiątyni więc to bajka jedyna realna rzecz ze to kościół który się sprzeniewierzył Jezusowi wszetecnica i w jej świątyni będzie ten antychryst. Każdy papież nim jest, nie widać tego bo po prostu to jeszcze nie ten głowny syn zatracenia. Na razie przygotowania idą pełna parą juz Jezus jest jak wiesz wyeliminowany jako jedyny zbawiciel a ludzie dalej sślepi i dalej idą za papiestwem i tak będzie do końca, pojedyńczy tylko uciekaja .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Crussing
Gender: None specified

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Crussing » 14 lut 2016, 00:42

magda pisze:Tu się bardzo mylisz , nie wiem czy wy czytacie to co piszę w innych wątkach ale juz pisałam dawałam linki do filmów z jego wypowiedziami , papież wcale w Jezusa nie wierzy i wszystkim próbuje go wyeliminować , ustannowił już zbawienie bez Jezusa , dla żydów, ateistów i niedługo zrobi to dla wszystkich. wiec jaka to jego wiara w Jezusa i Ewangelie skoro mozna byc zbawionym bez Jezusa i niewierząc.Papież est osobą niewierzacą bo eliminując jedyną mozliwość zbawienia tylko w Jezusie tym samym wyeliminował Ewangelię i cała naukę apostolską oraz dzieło Jezusa tak wielkie .

Papież inaczej niż ewangeliczni chrześcijanie pojmuje kwestie zbawienia, ale nie czyni go to kandydatem na tego ''głównego antychrysta''. Co by nie mówić o katolicyzmie, to nawet według ich katechizmu Jezus jest Bogiem, przyszedł w ciele itp. Według Biblii cały świat ma za nim pójść, a głowa kk wcale nie jest jakoś szczególnie charyzmatyczna. Co taki Franciszek może zaoferować światu? Nic. Poza tym pamiętaj, że Pismo mówi o dwóch bestiach, z których ta druga ma być na usługach pierwszej, więc jeśli już to papież będzie właśnie drugą. Ale wróćmy do kwestii antychrysta, czyli pierwszej bestii. Sprawa jest niezwykle trudna, wyjaśniam dlaczego.

Antychryst jako żyd przecież nie zostałby zaakceptowany choćby przez islamistów, oni się komuś takiemu nie pokłonią i odwrotnie - jakim cudem naród żydowski miałby uznać za mesjasza kogoś kto nie byłby żydem? No chyba, że ta postać byłaby tak przekonująca, że religia dla obu stron nie miałaby żadnego znaczenia.

Jest jeszcze taka opcja, że antychryst, choć będzie się uważał za wierzącego, to jednak ogłosi całemu światu, że Jezus szerzył kłamstwa, które doprowadziły nas na skraj przepaści i wtedy przedstawiciele różnych religii przestaną patrzeć na różnice jakie ich dzielą i połączą się przeciw biblijnemu chrześcijaństwu. Co o tym myślisz?

magda pisze:Na 100% antychryst ne będzie osobą swiecka bo jest jak wół napisane że

Nie pisałem, że antychryst będzie osobą świecką.

magda pisze:a wygląda na to ze papiez zaskarbia sobie przychylnosć też i przywódców islamu ,którzy mają wielki psłuch i tłumów muzułmańskich .wystarczy ze wskazą prawdziwych niewiernych nie katolików i muslimy sie rzuca na prawdziwych wyznawców Jezusa. Papiez bedzie tym antychrystem człowiekiem zatracenia , juz nie jest chrześcijaninem odrzuciwzy ewangelię i Jezusa. Postawi na Marie a islam Bardzo jest za Marią. Pozyjemy zobaczymy.

No i co z tego, że zaskarbia sobie przychylność przywódców islamu, skoro radykalni przedstawiciele wcale nie darzą go sympatią. Wątpię też, by owi przedstawiciele jakoś przekonali swoich wiernych, że papież jest jednak cacy. ;-)

Mam do ciebie kilka pytań w związku z twoim przekonaniem, że antychryst będzie papieżem:

- Czy papież może mieć aż taki autorytet i władzę, by nakazać ścinać tych, którzy nie oddadzą mu pokłonu?
- Czy papież z Bazyliki św. Piotra pewnego dnia zacznie wprost bluźnić przeciwko Jezusowi? Nie chodzi o teksty na temat np. Eucharystii, która jego zdaniem jest dosłowna, a nie symboliczna. Mam na myśli dosłowne wypowiedzi typu ''Ten, który wtedy przyszedł na świat jest tak naprawdę oszustem''.
- Jak tacy islamiści i nienawrócona część żydów odda pokłon komuś takiemu?

Hmm, na razie wystarczy.


Crussing
Gender: None specified

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Crussing » 14 lut 2016, 01:03

kontousunięte1 pisze:Słyszałam kiedyś taką interpretację,że antychryst będzie z Żydów i zasiądzie w świątyni do zbudowania której obecnie przygotowania trwają /wiemy przecież,że wszystkie naczynia i wystrój jest gotowy,jest też jakieś miejsce-gdzieś czytałam/ i prace idą pełną parą.
Co o takim scenariuszu myślicie?

Tak, to prawda, że gotowe są już szaty kapłańskie, łącznie z szatami najwyższego kapłana, naczynia, instrumenty i wszystko inne. Podobno mają już też czerwoną jałówkę, z której popioły muszą posłużyć do rytuału oczyszczenia. Tak naprawdę jedynym problemem jest sytuacja polityczna, bo wzgórze świątynne należy do muzułmanów. Zachęcam do obejrzenia ciekawego filmu na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=kwkJmdr5YB0

Powiem tyle - kopuła skały zapewne nie zostanie zburzona, świątynia powstanie pewnie obok niej. Zresztą nie ma zgody co do położenia miejsca najświętszego, bo jedni uważają, że jest ono na samym wzgórzu, inni natomiast mówią, że w okolicach, a według kogoś tam, że jest ono w ogóle poza terenem owej kopuły. Szczegóły masz w filmie, do którego film podałem wyżej. Ciekawe jak to wszystko się rozegra...



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości