Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: Zbyszekg4 » 11 sty 2016, 05:48

Proszę, zapoznajcie się z tym materiałem: http://zwiedzenie.blogspot.com/2016/01/ ... arren.html o tytule: Jezuicki papież Franciszek, Rick Warren i nadchodząca Jedna Światowa Religia dla Pokoju
a następnie proszę, aby forumowi katolicy zechcieli się wypowiedzieć co o tym wszystkim myślą? Czy w pełni popierają działania papieża Franciszka? (pytań by można postawić wiele... liczę na Waszą otwartość i rozwinięcie tematu).

Mam też pytanie do forumowych protestantów: Czy Wasze wspólnoty kościelne popierają (lub przypuszczacie, że poprą) te wszystkie działania zmierzające do ustanowienia jednej światowej religii dla pokoju?
Też liczę na Waszą otwartość i nie skąpienie słów...

Podyskutujmy szczerze na temat przedstawiony w tym artykule i odnośnikach do niego (proszę znających angielski, aby przybliżyli treść wypowiedzi R.Warrena, jaka jest tam zamieszczona w postaci filmiku).

PS. Wiem, że Ian kilka dni temu otworzył temat o tym, ale tam nie mogą pisać katolicy, więc dlatego tu zakładam wątek.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: Rembov » 11 sty 2016, 09:43

Zbyszekg4 pisze:Proszę, zapoznajcie się z tym materiałem: http://zwiedzenie.blogspot.com/2016/01/ ... arren.html o tytule: Jezuicki papież Franciszek, Rick Warren i nadchodząca Jedna Światowa Religia dla Pokoju
a następnie proszę, aby forumowi katolicy zechcieli się wypowiedzieć co o tym wszystkim myślą?

Mogę. Ten artykuł to zwykły stek bzdur i wymysłów na temat papieża Franciszka.

Po pierwsze:
Nie ma dnia, kiedy to nie pojawiały by się wiadomości dotyczące biblijnych proroctw, a w szczególności zjawiska postępującego w kierunku stworzenia jednej światowej religii na rzecz pokoju.

Nigdy się z takimi wiadomościami nie spotkałem. Nie ma żadnych doniesień o jakichkolwiek ruchach czy działaniach, które stawiają sobie za cel połączenie wszystkich religii świata w jedną obejmującą wszystkich wierzących.

Po drugie:
Minęło już trochę czasu odkąd skierowałem swoje słowa do tego ekumenicznego obłędu i papieskiego planu zjednoczenia, w imię pokoju, wszystkich religii.

Nie istnieje żaden papieski plan zjednoczenia wszystkich religii. Nie ma nawet śladu czegoś takiego w papieskich wypowiedziach czy dokumentach.

Po trzecie:
Jezuicki papież Franciszek, przemawiając na spotkaniu związanym z międzyreligijnym dialogiem, wyjaśnił swój cel zjednoczenia wszystkich religii.

1. Rzeczona wypowiedź, do której facet się odnosi, jest normalnym przemówieniem z okazji ogłaszania intencji papieskich na dany miesiąc.
2. Nie wiem jakim cudem Roger Oakland odnalazł w nim "wyjaśnienie celu zjednoczenia religii", skoro papież niczego takiego w tym przemówieniu nie powiedział (por. https://youtu.be/-6FfTxwTX34 ). Zaczynam podejrzewać, że autor tego artykułu albo nie rozumie tego, co słyszy, albo zwyczajnie zmyśla.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: Zbyszekg4 » 11 sty 2016, 17:08

Dzięki Rembov za wypowiedź. Czy nikt z protestantów się nie wypowie? Faktycznie jest tak jak pisze Rembov? Jeśli tak, tzn. że ktoś propagandę sieje?... Ktoś wie, jak jest naprawdę??


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: Samolub » 11 sty 2016, 17:15

No więc wiadomo, że Protestanci nie chcą jednej światowej religjii i jest nam z Chrystusem dobrze. Ewentualnie niektórzy prowadzą rozmowy, wymiane miłych gestów etc.

No np jeśli chodzi o działalność misyjną w Afryce czy na Bliskim Wschodzie można szerzej logistycznie współpracować... ale po partnersku
Kwestie wiary, podstaw, Ewangelii są nie do ruszenia


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: Rembov » 11 sty 2016, 17:26

Zbyszekg4 pisze:Dzięki Rembov za wypowiedź. Czy nikt z protestantów się nie wypowie? Faktycznie jest tak jak pisze Rembov? Jeśli tak, tzn. że ktoś propagandę sieje?... Ktoś wie, jak jest naprawdę??

Czy zamiast pytać protestantów nie możesz po prostu wziąć i poczytać dokumentów papieskich, a także dokładnie posłuchać tego przemówienia, do którego Roger Oakland stworzył swój wyssany z palca tekst?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: KAAN » 12 sty 2016, 11:43

Zbyszekg4 pisze:Dzięki Rembov za wypowiedź. Czy nikt z protestantów się nie wypowie? Faktycznie jest tak jak pisze Rembov? Jeśli tak, tzn. że ktoś propagandę sieje?... Ktoś wie, jak jest naprawdę??
Moim zdaniem katolicyzm jest od dawna synkretyzującą religią mającą dobre podstawy do bycia jądrem religii odstępczego kościoła w czasie ostatecznym. To co dzieje się teraz to nic nowego; JPII całował Koran i modlił się w Asyżu z wyznawcami demonów, obecny papież mówi że wszyscy którzy w coś wierzą są dziećmi tego samego Boga chrześcijan i z pietyzmem prezentuje w materiale filmowym figurkę Buddy razem z buddyjskim mnichem. Czy potrzeba więcej świadectw, że katolicyzm to fałszywa religia zwodząca ludzi na drogę prowadzącą wprost do piekła?
Pojawiające się co rusz nowe ruchy zjednoczeniowe w obrębie chrześcijaństwa są świadectwem dla niedowiarków, że wypełnienie proroctwa o jednej powszechnej religii pod przewodnictwem fałszywego proroka jest jak najbardziej realne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: Dezerter » 20 lut 2016, 23:17

Znam oczywiście ten "teledysk Franciszka" - jest o nim bardzo głosno w KRK
moje zdanie jest takie:
Wiele osób zadziwionych zwracało mi uwagę na ten klip papieża Franciszka, nie znam dobrze angielskiego więc nie mogłem sam ocenić, ale trochę niepokoił mnie ....
znalazłem artykuł, który bardzo dobrze wyraża moje poglądy i obawy.
Sprawa jest bardzo ważna dla nas katolików - musimy zdawać sobie sprawę w jakim kierunku nasz KRK się zmienia , by reagować i jeśli trzeba zdecydowanie reagować - bo Kościół to my!
Ks. prof. Skrzypczak dla Frondy o filmie Papieża: Ten klip wprawia w wielkie zakłopotanie

Stolica Apostolska opublikowała film, w którym Ojciec Święty zachęca do modlitwy o pokój. Film już na pierwszy rzut oka wykazuje jednak bardzo poważne braki. Wydaje się, że świecki humanizm całkowicie zastąpił w nim prawdę o jedyności zbawczej Chrystusa. O komentarz poprosiliśmy przez telefon ks. prof. Roberta Skrzypczaka.


Ks. prof. Robert Skrzypczak: Ten film jest reklamówką tak zwanych intencji papieskich. Po raz pierwszy sam papież zdecydował się wystąpić na nagraniu, by poprosić ludzi o modlitwę, poddając pewną intencję. Tą intencją jest prośba o modlitwę o pokój na świecie. Przy tym papież zwrócił się nie tylko do wyznawców Chrystusa, jako przywódca chrześcijaństwa, ale do wszystkich ludzi na całym świecie, podkreślając także przynależność do różnych religii i duchowości. Mocno podkreślono intencję papieża, który chciałby, żeby troska czy odpowiedzialność za planetę, jakość życia ludzi, pokój na świecie, objęła wszystkich mieszkańców ziemi. Wszystkich powinno interesować, czy się pozabijamy, wytrujemy, będziemy się wycinać czy zwalczać. Na pewno papież z punktu widzenia głowy Kościoła widzi więcej i lepiej. Chce odpowiedzieć także na aktualne zagrożenia, stąd właśnie ta intencja.

Trzeba jednak ocenić ten film także z punktu widzenia doktrynalnego. Tutaj film pozostawia w pewnym zakłopotaniu. Zakłopotaniu, którego obawiano się może już w 1986 roku, kiedy Jan Paweł II zaprosił po raz pierwszy do Asyżu przedstawicieli rozmaitych religii, z intencją objęcia różną formy modlitwy sprawę pokoju na świecie. Podnoszono wówczas obawy o synkretyzm, zaciemnianie, ignorowanie dla nas ważnej prawdy o jedyności i powszechności zbawienia w Chrystusie. Innymi słowy: Obawiano się zapominania, że Bóg postanowił przemówić do wszystkich ludzi na świecie poprzez wydarzenie Chrystusa z Nazaretu, jego śmierć i zmartwychwstanie. Bóg zaproponował ludziom drogę zbawienia, przeobrażenia, pokonania bariery zła i śmierci, poprzez zmartwychwstanie Chrystusa. Ówczesne obawy okazały się bezpodstawne. Jan Paweł II na spotkaniu w Asyżu dokonał bardzo wyrazistego wyznania wiary w Chrystusa, oczywiście szanując wrażliwość czy odmienność ludzi zaproszonych czy śledzących całe wydarzenie. Nie było żadnej formy narzucania ani prozelityzmu, ale jednak Jan Paweł II skorzystał z tej okazji, by zabrzmiało świadectwo chrześcijańskie. W podobny sposób zachował się papież Polak podczas kolejnego spotkania w Asyżu, a także Benedykt XVI, który powtórzył jego gest powtórzył.
(...)
Wracając do klipu papieża Franciszka... Zabrakło mi w nim momentu wyznania wiary głowy Kościoła. Pozostała tylko jedna część: Papież Franciszek chciał swoją troską o pokój ogarnąć wszystkich ludzi. Pojawiła się warstwa humanistyczna, ale zabrakło podkreślenia, że zwraca się z tą prośbą wyznawca Chrystusa, chrześcijanin, więcej jeszcze: następca św. Piotra. Tego wyraźnie brakuje: Akcentu chrześcijańskiego, odniesienia się do Chrystusa. A to bardzo ważne z punktu widzenia jednej z funkcji papieża, jaką jest umacnianie braci w wierze.

Mam nadzieję, że to jest tylko przeoczenie; że autorzy tego klipu nie chcieli wdawać się w rozpowszechnioną od dziesięcioleci tendencję, rozwijaną także przez niektóre kręgi teologów (by wymienić tylko środowisko Hansa Künga) . Niektórzy teologowie próbują namówić katolików do tego, by zrezygnowali ze swojego poczucia wyjątkowej oryginalności, jaką jest Jezus Chrystus i przestali głosić Chrystusa jako jedynego Zbawiciela, a szukali raczej tego, co jest wspólne i łączy. To doprowadziło niektórych do zamętu, a czasem nawet wyraźnej herezji. Mam na myśli na przykład teologię pluralizmu religijnego, którą rozwijał teolog i jezuita Jacques Dupuy albo inni uczeni zachodni. To teologia z pominięciem Jezusa Chrystusa, Jego śmierci i zmartwychwstania, z pominięciem tego, co było u samego początku sercem kerygmatu: że w Chrystusie Bóg otwiera drogę zbawienia dla wszystkich ludzi, że chce wszystkim ludziom podarować życie wieczne. Niektórzy teologowie próbują budować pewien wydestylowany ekstrakt religijny, w nadziei, że pozwoli to na zjednoczenie ludzi w świecie i uniknięcie jakichkolwiek zderzeń. W swoistych laboratoriach teologicznych, w Szwajcarii czy Niemczech, budowana jest tak zwana panświatowa etyka, która ma na celu wyselekcjonowanie ze wszystkich religii pewnych elementów wspólnych, żeby zbudować coś, co będzie do zastosowania dla wszystkich ludzi na świecie. To ogromnie niebezpieczeństwo budowania religii przez człowieka dla siebie samego, gdzie Bóg zostanie wzięty w nawias, albo potraktowany jako pretekst do podejmowania aktywności czysto ludzkich. Takie tendencje istnieją w świecie, nieraz próbują przenikać także umysły ludzi, którzy pracują czy to na katedrach teologii katolickiej czy w seminariach.

Mam nadzieję, że ten klip nie został wykorzystany do rozwijania tego typu tendencji, która byłaby niechrześcijańska. Mam nadzieję, że ktoś nie próbuje instrumentalizować wizerunku papieża Franciszka, żeby budować religię antychrysta.

W tym klipie zostało nam przekazane przez papieża tylko to, że wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. Tak jak ludzi w różny sposób wierzą, kochają i wyrażają swój gust, tak w różny sposób człowiek może poszukiwać prawdy albo poznawać Boga. To są te niebezpieczne sformułowania, które kojarzą się z niebezpiecznymi tezami, przypominającymi teologię pluralizmu religijnego.

Kiedyś Józef Ratzinger opisywał naiwność takiego zrównanego traktowania wszystkich religii; jakbyśmy żyli w oranżerii różnych światopoglądów: Wszystko jest dobre, we wszystkim należy dostrzec rozsiane ziarna prawdy, w każdej religii można znaleźć coś dobrego. Józef Ratzinger porównywał to do postępowania ślepców, którzy chcą poznać słoni poprzez dotyk. Jeden twierdził, że słoń to jest coś długiego, miękkiego i giętkiego. Drugi, że nie, to jest coś kolumniastego i mocno opartego o ziemię, twardego. A ktoś inny mówi, że słoń to jest coś takiego rozległego, wytwarzającego powietrze, wachlującego. To są przekonania religijne ślepców.

My natomiast nie twierdzimy, że mamy lepszy wzrok jako chrześcijanie, tylko twierdzimy, że Bóg wychylił się w stronę człowieka i pokazał się najbardziej poprzez Jezusa Chrystusa. Jeśli ktoś chce poznać Boga, poznać miłość, potrzebuje poznać Jezusa, pójść tą drogą. Tego mi zdecydowanie zabrakło w tym przesłaniu. Wszystkim, którzy czują ten sam brak i mają oglądając klip papieża Franciszka to samo poczucie niedosytu, polecam na przykład dokument sporządzonego przez Kongregację Nauki Wiary Dominus Iesus z 2000 roku - albo choćby piękny wywiad z Janem Pawłem II przeprowadzony przez Vittorio Messoriego, Przekroczyć próg nadziei. W obu tekstach pięknie wyjaśnia się, w jaki sposób patrzeć dzisiaj na relacje z innymi religiami, nigdy nie tracąc z pola widzenia tego wyjątkowego miejsca dla Jezusa Chrystusa, Pana i Zbawiciela, jedynego i powszechnego.

Powtarzając: Nie chciałbym patrzeć na sprawy w najczarniejszym świetle. Mogę mieć tylko nadzieję, że papież Franciszek nie stał się instrumentem w ręku ludzi, którzy nie wierzą w jedyność zbawczą Chrystusa.

http://www.fronda.pl/a/ks-prof-skrzypcz ... 63616.html


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: artur403 » 20 lut 2016, 23:26

Ja jestem za jedną światową religią i myślę, że Chrystus też chciał tego. Powinna się ona nazywać: chrześcijaństwo.

Inna sprawa, to jakich środków użyjemy. Czy to będzie w duchu prozelityzmu? Czy lubicie świadków Jehowy? Oni przecież głoszą swoją ewangelię.
Czy tak ma wyglądać głoszenie Chrystusa???
Dzisiaj wielu najbardziej się boi prozelityzmu. Nawet żydzi uprosili papieża, by ogłosił, że nie prowadzi się ewangelizacji targetowanej na żydów.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: koleżanka » 21 lut 2016, 10:43

Mnie też zaniepokoił ten klip, może jakby właśnie centrum był Chrystus to inaczej był odczytany. Być może pewni ludzie zmanipulowali wykorzystując dobre chęci papieża i pokazali co chcieli pokazać uniwersalną religię bez Jezusa Chrystusa. I to prawdą wielu katolików się buntuje przeciwko temu klipowi ja sama również, diabeł wszędzie ma swoich ludzi i zawsze próbuje mącić.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: artur403 » 21 lut 2016, 14:59

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo dowiedzieć się, że istnieją inne religie i nawet co one głoszą. Każdy zainteresowany może odpalić przegladarkę i jak będzie chciał, to przejdzie na inną religię. A skoro nie przeszedł, to pewnie nie chce. Czy mamy na siłę próbować mu wciskać naszą doktrynę?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: Dezerter » 21 lut 2016, 19:37

Zostawmy religię i zajmijmy się sednem sprawy a więc Bogiem
Jak to jest z Bogiem?
Mamy pewność, że jest Jeden Bóg, Stwórca wszystkiego i wszystkich, Ojciec wszystkich ludzi i narodów, "wszyscy jesteśmy dziećmi Jednego Boga", Jezus umarł za wszystkich i wszystkich odkupił, hindusów, buddystów i mormonów. W KRK mamy takie mądre moim zdaniem i mnie przekonujące stwierdzenie, że :
«Ziarna prawdy» istniejące i działające w różnych tradycjach religijnych są odblaskiem jedynego Słowa Bożego, «które oświeca każdego człowieka» (por. J 1, 9) i które stało się ciałem w Jezusie Chrystusie (por. J 1, 14). Są one również «owocem Ducha Prawdy przekraczającego w swym działaniu widzialny obręb Mistycznego Ciała Chrystusa», który to Duch «tchnie tam, gdzie chce» (J 3, 8)

Czyli my w chrześcijaństwie mamy pełnię Prawdy, ale w winnych religiach też co nieco jest w jednych więcej w innych mniej
ale jest to działanie Ducha i Boski zamiar. Pozostaje pytanie czy ci inni bogowie to niepełne, niedoskonałe objawienie JHWH, a czasami bardzo słabiutkie ledwo dostrzegalne?
Czy jest to nieprawdziwe i bezpodstawne stwierdzenie i inni bogowie wcale i nigdy nie istnieli , a jest to tylko próba ludzka opisania praw przyrody i strachu przed tym co po śmierci - taki ludzki wymysł?
Jest jeszcze trzecia opcja - inni bogowie to manifestacja diabła/szatana, który chce zwieść i oszukać - ale po to ta pobożność i dążenie do ichniej świętości niewiele różniącej się od naszej (przestrzegają prawie wszystkich naszych przykazań).
5. opcja to mieszanka pierwszych 4 wersji

Jak sobie odpowiemy na pytanie Kim są bogowie innych religii - taka będzie nasza odpowiedź czy jestem za "jedną światową religią dla pokoju"

a na koniec kilka przykładów "ziaren prawdy " porozrzucanych po świecie :
- NGAI (Masajowie) Bóg stwórca. 'Ngai daje każdemu człowiekowi przy narodzeniu ducha-strażnika, który strzeże go przed niebezpieczeństwami, a po śmierci zabiera go na pustynię, jeśli był zły, lub do krainy obfitości, jeśli był dobry.
- AWONAWILONA (Indianie Pueblo) "Ten, Który Zawiera Wszystko."Najwyższy Bóg, Stwórca Wszystkiego. Przed stworzeniem był tylko Awonawilona; wszystko inne było pustką i ciemnością. Będąc zarówno męskim, jak i żeńskim bóstwem, Awonawilona stworzył wszystko z siebie, a sam przybrał postać słońca, dawcy światła.


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: polk » 22 lut 2016, 10:09

Zdanie protestanckie jest bardzo proste: ze wszystkimi mozna miec zgodę, ale nie za wszelką cene. Zgoda tez nie oznacza zgadzania sie we wszystkim. Jednosc Rzymskiej religii oraz światowej jednej religii polega na jednolitosci kosztem nauki Biblijnej. Na cos takiego zaden ortodoksyjny protestant sie nie zgodzi bo to herezja.
Najważniejszy jest Chrystus i Jego Słowo.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: kontousunięte1 » 22 lut 2016, 10:22

polk pisze:Zdanie protestanckie jest bardzo proste: ze wszystkimi mozna miec zgodę, ale nie za wszelką cene. Zgoda tez nie oznacza zgadzania sie we wszystkim. Jednosc Rzymskiej religii oraz światowej jednej religii polega na jednolitosci kosztem nauki Biblijnej. Na cos takiego zaden ortodoksyjny protestant sie nie zgodzi bo to herezja.
Najważniejszy jest Chrystus i Jego Słowo.

I to właściwie jest podsumowanie wszelkich tematów pod hasłem EKUMENIA .
Przybij piątkę ;-) -tak się to teraz mówi :lol-sweat:


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: sahcim » 22 lut 2016, 11:03

polk pisze:Na cos takiego zaden ortodoksyjny protestant sie nie zgodzi bo to herezja.
A kto to taki ten ortodoksyjny protestant...możesz sprecyzować ??? bo mnie ortodoksyjny protestant kojarzy z ortodoksyjnym żydem, który w sobotę podróżuje środkami komunikacji w szabat wożąc ze sobą dętkę wypełnioną wodą na której siedzi... :rotfl:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do protestantów i katolików o jedną światową religię dla pokoju

Postautor: polk » 22 lut 2016, 20:31

Ortodoksyjny protestant to czlowiek, ktory uznaje Biblię za jedyny fundament, natomiast wykład tej nauki uznaje w księgach symbolicznych Ojców Reformacji.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości