Kazanie "Zły Bóg"

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: navi31 » 11 paź 2015, 14:44

całego zamieszania, jakie powstało przez Rembovowe pisanie


zamieszanie powstało potem , dwa pierwsze posty Rembova były jak najbardziej na temat
bo slusznie miał wątpliwości
dopiero potem zaczałeś go zmieniać i gdzieś wybiegać w sztuczki erystyczne
włącznie z wmawianiem czy Rembov popiera, czy nie popiera tego kazania.
Nic dziwnego, ze temat zszedł na manowce


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: Samolub » 11 paź 2015, 15:30

Może Adwentystom nalezy pozwolic pisac w dzialach dla Protestantow i Sympatykow?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: Zbyszekg4 » 11 paź 2015, 15:48

Niech słucha każdy, kto to czyta!
Założyłem ten temat licząc na merytoryczną ocenę treści wskazanego kazania. Zamiast tego wywiązała się pyskówka moja z Rembovem - zupełnie niepotrzebna, czego żałuję, a co tam nawymyślałem na jego temat, to odwołuję, przepraszając za ambaras.

Bardziej cenię sobie zgodę z ludźmi, niż utarczki o to czy watykański jest Rembov czy swój swojski on jest... Łapa na zgodę, hej! :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: Rembov » 11 paź 2015, 15:49

Wybaczone. Nie rób tak więcej.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: Samolub » 11 paź 2015, 15:51

Rembov przytul Zbyszka


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: josta » 11 paź 2015, 18:30

Zbyszekg4 pisze:Mam też pytanie: czy znacie źródło takiego nauczania? Czy ktoś w Polsce tak naucza? A kto na świecie?...
Czego naucza? Tego, że Bóg nie zabija, więc automatycznie wszystkie opisy w Biblii, że On to uczynił, są tylko ludzką próbą wytłumaczenia czegoś, a nie zapisem stanu faktycznego.
Mówiąc wprost: potop, Sodoma z okolicą, plagi egipskie, śmierć Uzzy, plaga zabijająca Izraelitów po spisie króla Dawida, niewola asyryjsko-babilońska, itd itp - to wszystko nie były Boże działania bo tam się działo zło, a Bóg jest Dobry, więc to nie On za tym złem stał (tutaj o tym, co jest złe, a co dobre, raczej przekaziciele takiej nauki sami decydują).


Zbyszku, slucham wlaśnie tego nauczania i co bardzo mi się rzuciło w oczy to fakt, że trzyma Pismo w dloni, czyta z niego fragmenty, które według niego sa kontrowersyjne i pyta wielokrotnie: "Czy chcecie takiego Boga?"
Najbardziej poraża mnie to, że domniemanie "naprawiając" krzywy obraz Boga, to tak naprawdę mówi: słowo Boże kłamie. Uczy ludzi by nie ufali w to co czytaja w Piśmie i wbierali fragmenty, które im "pasują". Bo takie też pytanie zadaje na wstępie:
"Czy jak zyjecie z Bogiem od iluś tam lat, jak czytacie biblie, czy macie takie chwile, ze nie zgadza wam w waszych oczach obraz boga, ktory macie" - czyli kto jest wyrocznią w sprawie prawdy o Bogu? Człowiek..!

Na jawne świadectwo, że karmi ludzi bajkami, potem dodaje:
"A gdy otwieramy nowy testament widzimy coś pieknego!(...)
I podobno z ręki boga w nowym testamencie zginely tylko 3 osoby" 9:52
Wygląda na to, że albo ma Nowy testament bez Apokalipsy, albo o zgrozo uważa, że Apokalipsy nie będzie.
Poza tym, co z wersetami z NT np. : "Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego" (Hbr 10,31)?

Ogólnie przyznam, że nauczanie to bardzo pasuje do "ducha" naszych czasow, gdzie z Jezusa robi się zniewieściałego mistyka w pastelowych szatkach, ktory muchy by nie skrzywdził. Myślę, że ten zabieg jest odpowiednikiem tego, co dzieje się w świeckiej kulturze: pozbawiania mężczyzn cech typowo męskich na rzecz typowo kobiecych. Zauważ, że nikt już nie reaguje dobrze na słowo "gniew Boży", bo kultura uczy nas, że nie ma "słusznego" gniewu i kojarzy go zawsze ze wściekłą agresją.. Więc gdy ludzie czytają takie rzeczy o Bogu w Piśmie, muszą je odrzucić.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: Zbyszekg4 » 11 paź 2015, 18:39

Josta, dzięki za wypowiedź, pełna zgoda.
Dlatego, że tak to wygląda jak piszesz, zdecydowałem się na tak obszerny komentarz pod kazaniem (po drugie w tej grupie są bliscy koleżanki z pracy- ona bardzo ubolewa nad tym).
Pozdrawiam


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: josta » 11 paź 2015, 18:41

Zbyszku, a czy znasz powody, dla których ci ludzie wierzą w takie nauczanie jakoby Biblia kłamala na temat Boga?


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: Zbyszekg4 » 11 paź 2015, 18:53

josta pisze:Zbyszku, a czy znasz powody, dla których ci ludzie wierzą w takie nauczanie jakoby Biblia kłamala na temat Boga?

Kilka lat temu doszło do rozłamu w zborze, ale nie znam szczegółów (muszę się dopytać) - odłączyli się i mają swoje miejsce spotkań.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: Samolub » 11 paź 2015, 19:04

Jak dla mnie to już same jego ruchy ciała, wyraz twarzy wykazują że jest kombinatorem ; )
Dobry dobry z niego kombinator ; ) Szkoda słuchać...
No zwykły zwodziciel odrazu widać z gęby :lmao:

Nawet dzieci się drą na jego kazaniach... żal


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: magda » 11 paź 2015, 19:08

Słuchałam i chyba wcale nie rozumiecie o co gosciowi chodzi. To co on mówi na poczatku to tak wielu ludzi mysli on pokazuje ze takie są zdania na temat Boga wśród ludzi i stara sie później pokazac ze Bóg jest dobry, Nie wiem co was tak bulwersuje . Przeciez wielu ludzi uwaza ze Bóg starego testamentu jest okrutny i w wielu fragmentach znajduja potwierdzenie tego i on czyta takie fragnenty które mogą wzbudzac takie myslenie , no przecież ludzie tak myślą i niejeden z nas tak myślał kiedys jak zaczynał poznawac Bogan . nawet do dzisś ja nie moge sobie wytłumaczyć dlaczego żeby człowieka oczyścić musiał w taki straszny sposb umzeć Jezus , dlaczego w ogóle istnieje zło. czy udajecie że nigdy nie mieliscie takich mysli czy co bo nie wierzę ze cos takiego nie przeszło wam przez mysl . A gosciu o tym mkówi i stara sie udowodnic ze Bóg jednak jest dobry ale marnie mu to idzie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: Samolub » 11 paź 2015, 19:10

Magda, nie to co on mówi to jest jego wizja wszystkiego...
To wszystko jest normalne


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: Samolub » 11 paź 2015, 19:28

Sorki ze post pod postem, ale przesłuchajcie sobie około 32 minuty a dokładnie 32.15 jakie pada stwierdzenie " Ale to nie Bóg "
Sugeruje że skoro jest zły obraz Boga i omija się pewne niezrozumiałe fragmenty to należy jak najszybciej te niewygodne i dziwne fragmenty wchłonąć i ocenić. Wniosek dla wielu, Bóg ST to nie ten sam Bóg z NT. Skutki dla wiernych opłakane... Także to jest typowy zwodziciel...
Pełna autosugestia, żądaniowa modlitwa do Boga... "oskarżamy Cię o rzeczy ktorych nie jesteś autorem" typowa autosugestia na wiernych... że Bóg nie jest autorem tego co napisano w ST :lmao: super !

Niektórzy przecież podobno odeszli czyli stracili miejsce spotkań i włożone pieniądze... ale z tego co on mówi wynika że nie jest to autorstwa Bożego... my nieskazitelni. W jakim to zborze takich ludzi dopuszczają do głoszenia, przecież tego słuchać się nie da.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: kontousunięte1 » 11 paź 2015, 19:38

Ja też odsłuchałam i dałam łapkę w dół. Nie mam nastroju do dyskusji pod filmikiem,stąd tylko takie działanie /a,i jeszcze łapka w górę dla Zbyszka komentarzy poszła/.
Dodam tylko,że wpis,jaki zamieściła josta /Postautor: josta » dzisiaj, o 17:30 /, mógłby się śmiało znaleźć pod filmikiem,jako komentarz.
Ale to już decyzja nie do mnie należy.


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kazanie "Zły Bóg"

Postautor: Jaaqob » 11 paź 2015, 19:57

Zastanawiam się, po co mu ta Biblia. Po co? Przecież to nie ten Bóg.
Modlił się, że chce "słyszeć jego słowo", a chwilę potem powiedział, że je z premedytacją omija.
Szkodliwe to to, biedni ludzie.

Swoją drogą mówi o złym Bogu z cukru i lukru, w żadnym wypadku nie dobrym...
Ostatnio zmieniony 11 paź 2015, 19:59 przez Jaaqob, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości