Jaki grzech obciąża niemowlęta?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaki grzech obciąża niemowlęta?

Postautor: Rembov » 03 paź 2015, 09:30

Zbyszekg4 pisze:Nawiązujesz do tego, prawda?

Po prostu czytam to, co Chrystus powiedział. "Do takich" i "do tych" mają zupełnie inne znaczenia. :)

Ja zacytowałem część wypowiedzi Jezusa, powinienem całość - wtedy masz rację, że cechy dziecka się liczą...

Jednakże w kontekście jest przychodzenie do Jezusa, czego nie można tak całkiem pominąć:
Mt 19:14 bw "Lecz Jezus rzekł: Zostawcie dzieci w spokoju i nie zabraniajcie im przychodzić do mnie; albowiem do takich należy Królestwo Niebios."
Łk 18:16 bw "Jezus zaś przywołał je i rzekł: Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im. Albowiem do takich należy Królestwo Boże."

Myślę, że jedno i drugie jest ważne - przyjście i charakter - bo można przyjść do Jezusa i nie mieć pożądanych przez Boga cech (nie każde dziecko jest pokorne, nie każde ufne i dobre...); ja bym łączył w całość oba elementy bo na cóż dobre cechy, skoro nie będzie przyjścia do Pana?...

Jeżeli ufasz i wierzysz, to na pewno przyjdziesz, bo po co miałbyś być z dala od Chrystusa?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaki grzech obciąża niemowlęta?

Postautor: Zbyszekg4 » 03 paź 2015, 09:33

Piszesz: >>"Do takich" i "do tych" mają zupełnie inne znaczenia.<<
- jedno z drugim się splata, tak uważam i nie widzę sprzeczności ze słowami Pana.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaki grzech obciąża niemowlęta?

Postautor: Rembov » 03 paź 2015, 09:53

Zbyszekg4 pisze:Piszesz: >>"Do takich" i "do tych" mają zupełnie inne znaczenia.<<
- jedno z drugim się splata, tak uważam i nie widzę sprzeczności ze słowami Pana.

Jedno i drugie mają inne znaczenia i nie można tych sformułowań stosować zamiennie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaki grzech obciąża niemowlęta?

Postautor: Zbyszekg4 » 03 paź 2015, 10:16

Rembov pisze:
Zbyszekg4 pisze:Piszesz: >>"Do takich" i "do tych" mają zupełnie inne znaczenia.<<
- jedno z drugim się splata, tak uważam i nie widzę sprzeczności ze słowami Pana.

Jedno i drugie mają inne znaczenia i nie można tych sformułowań stosować zamiennie.

Biorąc całość zdarzenia i słów, ja tak rozumiem:
"do takich"=mających określone cechy
"do tych"=przychodzących do Jezusa
Jedno i drugie występuje w tym wydarzeniu, dlatego widzę uzasadnione splecenie ze sobą i cech i aktywności...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaki grzech obciąża niemowlęta?

Postautor: Rembov » 03 paź 2015, 10:20

Właśnie kombinujesz jak tu by jednak uzasadnić, że Jezus mówiąc "do takich" miał jednak na myśli "do tych". :(


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaki grzech obciąża niemowlęta?

Postautor: Zbyszekg4 » 03 paź 2015, 10:23

Rembov pisze:Właśnie kombinujesz jak tu by jednak uzasadnić, że Jezus mówiąc "do takich" miał jednak na myśli "do tych". :(

Jezus powiedział o "takich" w kontekście "tych", którym uczniowie zabraniali do Jezusa przychodzić - nie widzisz tego? Ja widzę i nie kombinuję...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaki grzech obciąża niemowlęta?

Postautor: Rembov » 03 paź 2015, 10:28

Zbyszekg4 pisze:
Rembov pisze:Właśnie kombinujesz jak tu by jednak uzasadnić, że Jezus mówiąc "do takich" miał jednak na myśli "do tych". :(

Jezus powiedział o "takich" w kontekście "tych", którym uczniowie zabraniali do Jezusa przychodzić - nie widzisz tego? Ja widzę i nie kombinuję...

Udajesz greka? Jezus wskazuje na dzieci odnosząc się do ich CECH ("do takich"), a nie na nie konkretnie ("do nich") jako posiadające Królestwo Boże. Nie zmienisz faktu, ze Zbawiciel nie powiedział o tych dzieciach, że są zbawione, ale wskazał na nie jako przykład cech, które trzeba mieć aby osiągnąć zbawienie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jaki grzech obciąża niemowlęta?

Postautor: Zbyszekg4 » 03 paź 2015, 10:35

Człowiek ze wspaniałymi cechami, ale daleki od Jezusa, jest daleki od Bożego Królestwa. Są ateiści, co mają świetny charakter... - i co z tego?!
Dlatego dalej uważam, że w kontekście wydarzenia, jakim było przyprowadzenie dzieci do Jezusa, jedno i drugie - przyjście+cechy - są istotne!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości