Kurs Alfa - co w nim jest nie tak?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 04 mar 2015, 08:50

Zbyszku - tu wykład w formie "pisanej" -
http://othertongues.neostrada.pl/web/ar ... /Alpha.pdf
pzdr


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 04 cze 2015, 18:38

Ukończyłem Kurs Alfa rok temu - polecam każdemu!
ale prawdą jest, że jest głównie przeznaczony dla niezewangelizowanych, niechrześcijan, letnich, lub mocno błądzących chrześcijan. jego celem jest przekazanie podstawowych prawd wiary, doprowadzenie kursanta ;-) do podjęcia decyzji powierzenia życia i uznanie, że Jezus jest jego Panem, otwarcia na Dycha Św, jego dary i charyzmaty, owoce.
Ja byłem już mocno dojrzałym chrześcijaninem, wiele wiedzącym .... a jednak okazało się, że mi też był potrzebny i mocno i charyzmatycznie rozwinął moją wiarę. Prowadzili go w 100% świecy + wspaniała siostrzyczka 2 dni weekendu z Duchem Św.
Potwierdzam, że jest protestantyzujący, ale to tylko może na dobre katolikom wyjść :-D
byłem świadkiem kilku nawróceń i bardzo pozytywnych zmian u uczestników
Błędów teologicznych nie zauważyłem poza jednym - o Duchu Św - padły słowa, że Duch Św pojawia się już podczas opisu stworzenia "i tchnął tchnienie życia i stał się człowiek..."
Według mnie tchnienie nie jest Duchem Św - zwróciłem uwagę prowadzącemu - obiecał, że sprawdzi i przemyśli :-D
Pozdrawiam i polecam Wspólnotę z Torunia, która prowadzi Kurs Alfa - Dom Zwycięstwa


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 05 cze 2015, 07:16

W sensie scislym tekst z Rdz nie mowi o Duchu,nie jest jednak bledem zestawienie go Nim gdyz to wlasnie Duch jest tym tchnieniem ktore najpelniej ozywia.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 24 lip 2015, 22:54

inquisitio pisze:W sensie scislym tekst z Rdz nie mowi o Duchu,nie jest jednak bledem zestawienie go Nim gdyz to wlasnie Duch jest tym tchnieniem ktore najpelniej ozywia.

ale tchnienie ożywcze mają wszystkie istoty żywe również zwierzęta, ale chyba nie będziesz się upierał, że twój kot ma Ducha Św :eek: ;-)


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości