Krzyż pogański, czy chrześcijański?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Krzyż pogański, czy chrześcijański?

Postautor: Zbyszekg4 » 02 sty 2015, 17:23

Nie raz pewnie słyszeliście argumenty i oglądaliście ilustracje pochodzące z Organizacji Świadków Jehowy, że chrześcijański Krzyż ma pogańskie pochodzenie...

Oto świetny wykład na ten temat:

http://lodz.adwent.pl/kazania/09-krzyz- ... scijanski/

Pochodzi o z serii pt. Najtrudniejsze Stronice Pisma Świętego dostępnej tu: http://lodz.adwent.pl/series/najtrudnie ... -swietego/


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 02 sty 2015, 21:31

Posłuchałem. Fajne.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 02 sty 2015, 21:42

Zbyszekg4 pisze:Nie raz pewnie słyszeliście argumenty i oglądaliście ilustracje pochodzące z Organizacji Świadków Jehowy, że chrześcijański Krzyż ma pogańskie pochodzenie...


Sam symbol krzyża istniał w pogaństwie przed ukrzyżowaniem Jezusa- takie są fakty.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 02 sty 2015, 21:47

Nick pisze:Sam symbol krzyża istniał w pogaństwie przed ukrzyżowaniem Jezusa- takie są fakty.


Śmierć krzyżowa też była wymysłem pogan i taką śmierci ą zginął Pan Jezus Chrystus. Pogańska śmierć na pogańskim krzyżu.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 02 sty 2015, 21:49

Adalbertus, dokładnie tak.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2015, 00:00

Ktoś się pokusił o obliczenie jak wielki i ciezki musiał być krzyż i pal. Jak wiadomo Rzymianie mieli swoje miejsca na krzyżowanie z już wbitymi w ziemię pionowymi słpami i skazaniec niósł tylko belkę poprzeczną na miejsce kaźni bo całego krzyza nie mógłby w ogóle niesć. Obliczyli natomiast dłygość pala wedłóg świadków, częsć wkopana w ziemię, długość do ust wedle długości włuczni tez ze wzrostu przecietnego człowieka , do tego świadkowie nie mają belki poprzecznej czyli długosć wyciągnietych nad głową rak plus jeszcze kawełek na napis nad skazańcem , pal był bardzo długi do tego wzięli przekrój drzewa taki co by utrzymał człowieka i pomnozyli to przez ciezar właściwy drewna i wyszło ze pod górkę golgoty musiałby ten pal być wciagany conajmniej przez pare koni a nie niesiony przez człowieka . Świadkowie wszystko mają kłamliwe.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 sty 2015, 05:50

Nick pisze:takie są fakty.

I o faktach mówca opowiada! Nie słuchałeś pewnie i myślisz, ze z mety neguje coś... Nie. Wykład bardzo obiektywny z własciwymi wnioskami


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 sty 2015, 05:52

Adalbertus pisze:Posłuchałem. Fajne.

Podaj dalej... :yes:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości