Ex Cathedra

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ex Cathedra

Postautor: Soul Winner » 18 sty 2008, 10:00

Kłamstwa Ex Cathedra

„To mówi Pan: Przeklęty człowiek, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce.” - Jer 17:5

To jest niewiarygodne... katolicy zarówno wierzą, jak i uczą, że kiedy papież mówi ze swojego krzesła, jego słowa są RÓWNORZĘDNE ze Słowem Bożym. Bluźnierstwo!!!

Ex Carhedra (łac. Z krzesła), Krzesło Piotra. Kiedy Papież mówi z krzesła. Kiedy papież mówi z krzesła (cathedra) z autorytetu widzialnej głowy wszystkich chrześcijan, jego nauczanie niemylnym nauczaniem Chrystusa.” Źródło

Nic nie może być dalsze od prawdy. Kiedy papież mówi ze swojego krzesła, on mówi jako grzeszny człowiek, zasługujący na piekło. To co papież mówi, niczym się nie różni od tego co mówi ktokolwiek inny. Co powoduje, że papież jest kimś wyjątkowym? Zauważ, że Apostołowie nigdy nie tworzyli własnych doktryn (tak jak robi to Kościół Katolicki przez całą swoją historię istnienia). Każdy kto rozumie najprostsze podstawy biblijne wie, że ostatnia księga biblii, została napisana ok. 96 A.D. Nie istnieją żadne „nowe doktryny”; a Watykan stale tworzy nowy kłamstwa i fałszywe doktryny. To w 1950r. Papież Pius XII zadecydował, aby Wniebowzięcie Marii uczynić oficjalnym dogmatem Kościoła Katolickiego tj. Wniebowzięcie ciała i duszy Marii do nieba (po co jej w niebie ludzkie ciało??). Katolicy śmiało przyznają, że to doktryna nie jest nauczana w Słowie Bożym.

Jeśli jesteś katolikiem, zapytaj się siebie, czy niekwestionowane zaufanie rzymskiemu magisterium jest uzasadnione. Te magisterium twierdzi, że jest po to, aby wyjaśniać Słowo Boże, ale w wielu przypadkach, wyszło daleko poza „swoją rolę”. Istnieje cała książka doktryn niezgodnych ze Słowem Bożym. Możesz czuć się przekonany, że twoja wiara jest zbudowana na solidnej skale, ale w rzeczywistości stoisz na osuwającym się piasku (Mat. 7:24-27).


Zbawienie nie znajduje się w Kościele Katolickim

Słuchaj przyjacielu, katolicyzm jest więzienną religią! Ty nie potrzebujesz papieża, ani księży, ani sakramentów, ani konfesjonału, ani kościoła – wszystko czego potrzebujesz to Boże Słowo! Watykan nauczył swoich wyznawców, że zbawienie znajduje się w Kościele; ale Słowo Boże nie uczy tego.1P 1:23 jasno mówi, że zbawienie pochodzi ze Słowa Bożego, „Będąc narodzeni na nowo, nie z nasienia zniszczalnego, ale z niezniszczalnego, przez Słowo Boże, które żyje i trwa na wieczność.” Jeśli usłuchasz Ewangelii Jezusa Chrystusa, przez zaufanie Zbawicielowi, aby przebaczył twoje grzechy, będziesz zbawiony (Rzym 10:13). Ani papież, ani ksiądz, ani luterański pastor nie może przebaczyć twoich grzechów. Piekło czeka na wszystkich tych co odrzucili Chrystusa.

Zbawienie znajduje się tylko w krwi Jezusa. „Jezus powiedział jej, Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem: ten cop wierzy we mnie, chociaż byłby umarły, będzie żył” (J 11:25). Fuj na formalizm, ceremonializm i na zorganizowaną religię. Chrystus żyje w sercu każdego narodzonego na nowa dziecka Bożego, a nie w jakimś kościele wybudowanym ludzkimi rękoma. Nie pozwól, aby Kościół Katolicki ogłupił cię, oni wyraźnie uczą, że nie ma zbawienia poza kościołem katolickim. Ktoś kiedyś mnie zapytał, „Jest tak wiele religii, która z nich jest prawdziwa?” Odpowiedź jest prosta – ŻADNA Z NICH! Zbawienie nie znajduje się w żadnej religii, ale w PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE!

Błagam cię, abyś podążył wyłącznie za Panem Jezusem Chrystusem i odszedł od religii katolickiej.

Przykro mi gdy widzę, że ktoś jest na tyle naiwny, aby uwierzył papieżowi mówiącemu z EX CATHEDRA. Komu zaufasz, papieżowi, czy Słowu Bożemu? Nie proszę cię, żebyś wierzył mi, proszę cię, żebyś uwierzył Słowu Bożemu.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 18 sty 2008, 18:18

Soul, wszystko fajnie, zgadzam sie z Tobą w pierwszej części postu, ale druga część jest już standardowym gadaniem protestantów którzy twierdzą, że Krk jest największym złem... a to, że ludzie nie potrzebują sakramentów, konfesjonału, kościoła, to już jest herezja, którą nadal praktykuje wielu protestantów notorycznie powołujących sie na rzekome Sola Scriptura... Już odrzucając kapłaństwo odrzucasz "urząd" który ustanowił Chrystus, tak samo możliwość odpuszczania grzechów, w którą to możliwość Jezus "wyposażył" Apostołów, i dzieki Duchowi Świętemu przekazywali wszystkie dary dalej. Jeszcze jedno, wszyscy, i Katolicy i Protestanci są po jednych pieniądzach, i jedni i drudzy tak samo słuchają Ewangelii, i gadanie ze tylko Protestantyzm jest doskonały, jest po prostu śmieszne...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Yarpen Zirgin
Posty: 435
Rejestracja: 11 sty 2008, 06:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin » 18 sty 2008, 18:41

Soul Winner pisze:Ex Carhedra (łac. Z krzesła), Krzesło Piotra. Kiedy Papież mówi z krzesła. Kiedy papież mówi z krzesła (cathedra) z autorytetu widzialnej głowy wszystkich chrześcijan, jego nauczanie niemylnym nauczaniem Chrystusa.” Źródło

Żróła brak... :-(

Soul Winner pisze:Nic nie może być dalsze od prawdy. Kiedy papież mówi ze swojego krzesła, on mówi jako grzeszny człowiek, zasługujący na piekło. To co papież mówi, niczym się nie różni od tego co mówi ktokolwiek inny.

Nie każde zdanie wypowiedziane przez papieża jest "nieomylne". Zapomniałeś?

Soul Winner pisze:Co powoduje, że papież jest kimś wyjątkowym?

Urząd Namiestnika Chrystusa, który sprawuje, jest wyjątkowym.

Soul Winner pisze:Zauważ, że Apostołowie nigdy nie tworzyli własnych doktryn (tak jak robi to Kościół Katolicki przez całą swoją historię istnienia).

Kiedy odrzucisz nauczanie o Trójcy? Jest to jedna z tych pogardzanych przez ciebie "doktryn" Kościoła katolickiego, spisana i zatwierdzona w IV wieku n.e.

Soul Winner pisze:Każdy kto rozumie najprostsze podstawy biblijne wie, że ostatnia księga biblii, została napisana ok. 96 A.D. Nie istnieją żadne „nowe doktryny”; a Watykan stale tworzy nowy kłamstwa i fałszywe doktryny.

Spisanie ostatniej księgi nie oznacza jeszcze, ze wszystko jest jasne i zrozumiałe.
Pomijam już absurdalny zarzut tworzenia "nowych kłamstw i fałszywych doktryn".

Soul Winner pisze:To w 1950r. Papież Pius XII zadecydował, aby Wniebowzięcie Marii uczynić oficjalnym dogmatem Kościoła Katolickiego tj. Wniebowzięcie ciała i duszy Marii do nieba (po co jej w niebie ludzkie ciało??).

Odpowiadając na pytanie z nawiasu, bo zarzut "zadecydowania w 1950" jest dość oderwany od faktów, to polecam przeczytanie czy podczas "porwania" zbawionych "w obłoki" (czyli do nieba) podczas powrotu Chrystusa, ludzie którzy trafią do nieba zostaną pozbawieni ciał.

Soul Winner pisze:Katolicy śmiało przyznają, że to doktryna nie jest nauczana w Słowie Bożym.


Błąd i wypaczenie faktów: Katolicy przyznają, że ta prawda nie została zapisana w Piśmie Świętym. Nie mówią, że nie ma jej w Słowie Bożym. :-)

Soul Winner pisze:Błagam cię, abyś podążył wyłącznie za Panem Jezusem Chrystusem i odszedł od religii katolickiej.

Przykro mi gdy widzę, że ktoś jest na tyle naiwny, aby uwierzył papieżowi mówiącemu z EX CATHEDRA. Komu zaufasz, papieżowi, czy Słowu Bożemu?

Wierzę Słowu Bożemu i podążam za Chrystusem. Dlatego właśnie nie mogę porzucić Kościoła założonego przez Jezusa, do czego właśnie usiłujesz mnie namówić.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2008, 18:44 przez Yarpen Zirgin, łącznie zmieniany 1 raz.


Mt 10:25 "Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą."

Mój blog: Nie ma to jak kłopoty
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 sty 2008, 18:42

Riddick pisze: Soul, wszystko fajnie, zgadzam sie z Tobą w pierwszej części postu, ale druga część jest już standardowym gadaniem protestantów którzy twierdzą, że Krk jest największym złem...
Nie najwiekszym Zlem jest diabel wiec typowe przegiecia stosujesz :) 1 pomylka.
Riddick pisze: a to, że ludzie nie potrzebują sakramentów,
Bo nie potrzebuja Potrzebuja natomiast posluszenstwa Bogu w wypelnianiu Jego woli a nie spelnianiu magicznych rutualnych kanalow laski 2 blad
Riddick pisze: konfesjonału,
nikt go nie potrzebuje, Tylko Bog moze bowiem grzechy odpuscic. 3 blad
Riddick pisze: kościoła,
nie nie wiem ilu jest takich pewnie mniejszy procent niz katolikow i prawoslawnych majacych w nosie swoje koscioly 4 blad
Riddick pisze: to już jest herezja,
yhm a Ty jestes pewien ze wiesz co wieidza inni czy ci sie moze tak wydaje ze wiesz? 5 blad
Riddick pisze:] którą nadal praktykuje wielu protestantów notorycznie powołujących sie na rzekome Sola Scriptura...
Czekam i moze kiedys sie doczekam na to ze ktos WSKAZE MI ze Bog napewno wypowiedzial sie poza swoim Slowem ... i ze na 100% wiemy co wtedy powiedzial.
Riddick pisze: Już odrzucając kapłaństwo odrzucasz "urząd" który ustanowił Chrystus,
jak mozna odrzucic cos czego nie ma? Kazdy jest kaplanem z natury Ducha Sw a nie z urzedu. Och faryzejsckie stolki sie marza... 6 blad
Riddick pisze: tak samo możliwość odpuszczania grzechów, w którą to możliwość Jezus "wyposażył" Apostołów, i dzieki Duchowi Świętemu przekazywali wszystkie dary dalej.
O tak ciekawe komu jakies wskazowki w Slowie Boga? a moze to pusta uzurpacja ekipy rzadzacych urzednikow otumaniajacych parafusow zwany laikatem? 7 blad
Riddick pisze: Jeszcze jedno, wszyscy, i Katolicy i Protestanci są po jednych pieniądzach,
ta mysl jest calkowicie kosmiczna i nie wiem o co biega
Riddick pisze: i jedni i drudzy tak samo słuchają Ewangelii, i gadanie ze tylko Protestantyzm jest doskonały, jest po prostu śmieszne...
Masz ubaw do dobrze szkoda ze bladzisz tyle :( 8 blad


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 sty 2008, 18:45

ex cathedra znaczy - z siedziska, lawy - taka techniczna uwaga


Yarpen Zirgin
Posty: 435
Rejestracja: 11 sty 2008, 06:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin » 18 sty 2008, 18:51

Lash pisze:Bo nie potrzebuja Potrzebuja natomiast posluszenstwa Bogu w wypelnianiu Jego woli a nie spelnianiu magicznych rutualnych kanalow laski


Wiesz, napisanie "magiczny rytuał" o sakramencie, jest bardzo obraźliwe i godzi w uczucia katolików.
Pomijam już kwestię, że całkowicie rozmija się z rzeczywistością i Biblią. (Patrz list Jakuba i namaszczanie chorych olejem, czyli jeden z siedmiu sakramentów.)

Lash pisze:nikt go nie potrzebuje, Tylko Bog moze bowiem grzechy odpuscic. 3 blad

Jezus Chrystus pisze:Jan. 20:22-23
22. A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.
23. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.
(BW)
[Podkreślenia i pogrubienia moje - YZ]
Ktoś się tutaj myli: Ty albo Chrystus.
Kogo mam wybrać jako osobę, która nie tkwi w błędzie?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2008, 19:13 przez Yarpen Zirgin, łącznie zmieniany 1 raz.


Mt 10:25 "Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą."

Mój blog: Nie ma to jak kłopoty
Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 18 sty 2008, 19:18

Yarpen Zirgin pisze:
Soul Winner pisze:Ex Carhedra (łac. Z krzesła), Krzesło Piotra. Kiedy Papież mówi z krzesła. Kiedy papież mówi z krzesła (cathedra) z autorytetu widzialnej głowy wszystkich chrześcijan, jego nauczanie niemylnym nauczaniem Chrystusa.” Źródło

Żróła brak... :-(

przeoczenie - tu jest źródło:
http://www.secondexodus.com/html/cathol ... thedra.htm
Kiedy odrzucisz nauczanie o Trójcy? Jest to jedna z tych pogardzanych przez ciebie "doktryn" Kościoła katolickiego, spisana i zatwierdzona w IV wieku n.e.

Nigdy nie odrzucę doktryny o Trójcy, gdyż jest ona jasno nauczana w Biblii
Spisanie ostatniej księgi nie oznacza jeszcze, ze wszystko jest jasne i zrozumiałe.
Pomijam już absurdalny zarzut tworzenia "nowych kłamstw i fałszywych doktryn".

"Jeśli ktokolwiek doda do tych rzeczy, Bóg doda mu plag zapisanych w tej księdze." (Ap 22:18).

Soul Winner pisze:To w 1950r. Papież Pius XII zadecydował, aby Wniebowzięcie Marii uczynić oficjalnym dogmatem Kościoła Katolickiego tj. Wniebowzięcie ciała i duszy Marii do nieba (po co jej w niebie ludzkie ciało??).

Odpowiadając na pytanie z nawiasu, bo zarzut "zadecydowania w 1950" jest dość oderwany od faktów, to polecam przeczytanie czy podczas "porwania" zbawionych "w obłoki" (czyli do nieba) podczas powrotu Chrystusa, ludzie którzy trafią do nieba zostaną pozbawieni ciał.

Podczas powrotu Chrystusa, zaczną się tysiącletnie rządy dzieci Bożych wraz z Chrystusem i nie zostaną oni pozbawieni ciał. "Porwanie" nastąpi po okresie tysiąca lat.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 sty 2008, 20:17

Yarpen Zirgin pisze:
Lash pisze:Bo nie potrzebuja Potrzebuja natomiast posluszenstwa Bogu w wypelnianiu Jego woli a nie spelnianiu magicznych rutualnych kanalow laski
Wiesz, napisanie "magiczny rytuał" o sakramencie, jest bardzo obraźliwe i godzi w uczucia katolików.
Pomijam już kwestię, że całkowicie rozmija się z rzeczywistością i Biblią. (Patrz list Jakuba i namaszczanie chorych olejem, czyli jeden z siedmiu sakramentów.)

Rozumie ze ci to w nie wsmak tak samo jak i niektorym ewangelickim. Oni tez uzywaja okrelsenia sakrament. Dlatego napisale o ustanowieniach Panskich. Sakrament jest elementem magicznym gdyz
- wymusza laske /Bog niby w slepo klepnal jego skutecznosc/
- jest skuteczny niezaleznie od wiary osoby nad ktora odprawia sie sakrament/
itp
Yarpen Zirgin pisze:
Lash pisze:nikt go nie potrzebuje, Tylko Bog moze bowiem grzechy odpuscic. 3 blad
Jezus Chrystus pisze:Jan. 20:22-23
22. A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.
23. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.
Wybacz ale jak to lubisz mowic nmnie nie obchodzi wykladnia organizacji koscielnej ktora odadla od Jezusa. Mow tam o afiemi uwolnieniu od grzechow i zatrzymaniu wirzacych anie to co probuje sie "historycznym" tlumaczeniem utrzymac.
(BW)
[Podkreślenia i pogrubienia moje - YZ] Ktoś się tutaj myli: Ty albo Chrystus. Kogo mam wybrać jako osobę, która nie tkwi w błędzie? [/quote] Albo Ty , Czy takiej opcji juz nie dopuszczasz?


Yarpen Zirgin
Posty: 435
Rejestracja: 11 sty 2008, 06:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin » 18 sty 2008, 20:22

Lash pisze:Albo Ty , Czy takiej opcji juz nie dopuszczasz?


Niestety, ale rozpatrujemy czy mylił się Jezus czy też może Ty tkwisz błędzie. Mamy słowa Twoje:
Tylko Bog moze bowiem grzechy odpuscic.


I słowa Jezusa skierowane do apostołów:
Weźmijcie Ducha Świętego. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.


Który z was się myli: Ty czy Chrystus?


Mt 10:25 "Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą."

Mój blog: Nie ma to jak kłopoty
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 sty 2008, 20:28

Yarpen Zirgin pisze:
Lash pisze:Albo Ty , Czy takiej opcji juz nie dopuszczasz?
Niestety, ale rozpatrujemy czy mylił się Jezus czy też może Ty tkwisz błędzie.
Nie jarpen ja rozmawiam z TOBA a nie z Jezusem z Nim to robie kiedy indziej :). Poporstu jak TY NIECHCESZ ze mna rozmawiac tylko wymyslasz "gupawy sad" w ktorym USTANAWIASZ SIE SEDZIA. To sorki ale ja cie zaczne osadzac chcesz? Jakos nie odpowiedziales na pytanie Bo to TY JESTES strona w tej rozmowei ani Jezus.. To co dopuscisz do siebie ze jestes omylny?
Yarpen Zirgin pisze: Mamy słowa Twoje:
Tylko Bog moze bowiem grzechy odpuscic.
I słowa Jezusa skierowane do apostołów:
Weźmijcie Ducha Świętego. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.
Który z was się myli: Ty czy Chrystus?
Ty sie myslisz!! bo stawiasz w opozycji to co jest Zgodne :) ale nie dopuszczasz do siebie mysli ze sie mylisz! i dlatego nie rozumiesz! proste. Przeczytaj jeszcze raz i jeszcze ra moja wypowiedz, a moze zrozumiesz... a jak nie to przemysl sobie ..
Sterownie Bogiem przez ludzi jest mozliwe tylko gdy Bog jest .... moze jasniej sie zrobilo ?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2008, 20:31 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 sty 2008, 20:29

Uwaga moderatoska kasuj spacje miedzy qoutami a wypowiedziami pliss.


Yarpen Zirgin
Posty: 435
Rejestracja: 11 sty 2008, 06:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin » 18 sty 2008, 20:37

Lash pisze:Sterownie Bogiem przez ludzi jest mozliwe tylko gdy Bog jest ....

Nie "gdy jest", ale "kiedy da ludziom taką możliwość".

Dlaczego nie dopuszczacie do siebie myśli, że Bóg dał ludziom możliwość "sterowania" Sobą?
Mat. 18:18
18. Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.
(BW)
Jan. 20:22-23
22. A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.
23. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.
(BW)


To słowa samego Chrystusa. A tu działanie (też "sterowanie" Bogiem):
Dz 8:14-17
14. Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana,
15. którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego.
16. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa.
17. Wtedy więc wkładali /Apostołowie/ na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.
(BT)


Dlaczego im zaprzeczacie?


Mt 10:25 "Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą."

Mój blog: Nie ma to jak kłopoty
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 sty 2008, 21:19

Yarpen Zirgin pisze:
Lash pisze:Sterownie Bogiem przez ludzi jest mozliwe tylko gdy Bog jest ....
Nie "gdy jest", ale "kiedy da ludziom taką możliwość".
BOG NIGDZI ENA DAJE SOBA STEROWAC. Bo to na jest Panem moze kiedys to dotrze... :( Bogiem sie nie da sterowac. I on nie ustanowil tak jak bys chical "narzedzi" ale on stwierdza: w pierwszym wypadku A kontekscie modliwty 2 albo trzech uczniow a nie magii sakramentalnej. Wyrywanie z kontekstu prowadzi do stwierdzenia ze "Boga nie ma - mowi psalmista"
Yarpen Zirgin pisze: Dlaczego nie dopuszczacie do siebie myśli, że Bóg dał ludziom możliwość "sterowania" Sobą?
Mat. 18:18
18. Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.
(BW)
Jan. 20:22-23
22. A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.
23. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.
(BW)


To słowa samego Chrystusa. A tu działanie (też "sterowanie" Bogiem):
Dz 8:14-17
14. Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana,
15. którzy przyszli i modlili się za nich, aby [color=red]mogli otrzymać
Ducha Świętego.
16. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa.
17. Wtedy więc wkładali /Apostołowie/ na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.
(BT)[/color] Dlaczego im zaprzeczacie?
/pokreslenie ne czerwono moje/ Modlitwa byla nie O WYLANIE, nie przekaznie, o nakazanie Bogu, ale o MOZLIWOSC OTRZYMANIA widocznie bylo cos co UNIEMOZLIWAILO otrzymanie Ducha.

Nawet gdyby przyjac twoje twierdzenie jako hipoteze to widac ze KRK dawno utracil dzdolnosc przekazywani tego Ducha Bo symonia to brak udzialu w dzeile Jezusa. por historie Szymona czarownika z Dz AP. A to bylo powszechne w sredniowieczu.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości