To pokolenie

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: Zbyszekg4 » 31 lip 2014, 17:27

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Każdy czytelnik Biblii natrafił na pewno na to zdanie z proroczej wypowiedzi Chrystusa:
Mat 24:34 bw "(34) Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie."
Chodzi o pokolenie które zobaczy znaki wymienione wcześniej, dlatego Pan mówił o drzewie figowym.

No OK, a co z tym pokoleniem:
Mat 23:34-36 bt "(34) Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. (35) Tak spadnie na was cała krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. (36) Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie."

O jakim (którym) pokoleniu tu mowa?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: Oliwka » 31 lip 2014, 18:55

="Pokoja"

Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan.
Dopełniły się one w 1914r., gdy przywrócono prawo Żydom do własnej Ojczyzny Izraela ze stolicą w Jerozolimie.
Z powodu tego, co narody czyniły Żydom, Jerozolima jest teraz ciężkim kamieniem dla narodów, Zach. 12:1-10


Tak myslisz ze wtedy sie dopełniły Czas pogan w 1914 ?
A co było po 1914 Pokój ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

To pokolenie

Postautor: Pokoja » 31 lip 2014, 23:27

W odniesieniu do Mt. 24:1-3
Oliwka pisze:Jest tu mowa o kilku wydarzeniach uczniowie zadają kilka pytań i wyjaśnień na kilka pytań.

o zburzenie Świątyni i o Znak końca i o przyjście ...
Nie przeminie To pokolenie - tez jest odpowiedzią na kilka pytań.


O tym pokoleniu na podstawie kodów Stronga, pisałem już w wątku Koniec świata:
http://forum.protestanci....start=15#369118

Kod: Zaznacz cały

Zaprawdę powiadam wam, ten ród (genea - kS nr 1074*) przejdzie niepostrzeżenie, póki wszystkie te rzeczy nie zdarzą się. Mat. 24:34


Zwróciłem tam uwagę na fakt, że to genea będzie zaskoczone nastaniem dnia Pańskiego, nie spostrzeże czasu swego przemijania, co zresztą dalej Pan Jezus zapowiedział w Mt. 24:37-44. Gospodarz nie będzie wiedział, a jest nim to pokolenie.

Tak długo jak trwa tego rodzaju pokolenie będą się dziać rzeczy opisane w wielkim proroctwie Pana Jezusa. Pokolenie to nie zrozumie przepowiedzianych znaków (Mt. 24:37-44), dopóki nie ulegnie przemianie dzięki odwróceniu jego bezbożności przez Wybawiciela z Syjonu, Rzm. 11:25-29.

raza Nie przeminie To pokolenie w moim przekonaniu wskazuje raczej na okres trwania tego pokolenia i jego rodzaj. Wszystko o czym Pan Jezus mówił:
zburzenie Świątyni, Znak końca i Jego przyjście, ma się wydarzyć dlatego, że to pokolenie takie jest, że nie uważa, że musi być na nim wywarty gniew Boży. To nie temu pokoleniu Pan Jezus radził jak mają rozpoznać wydarzenia, o które Go pytali, lecz uczniom Swoim. Zapowiedział znaki dotyczące zburzenia świątyni w 70r. n. e. i inne. Pokolenie przeminie, dopiero wtedy gdy się wypełnią wszystkie znaki, dlatego należy patrzeć nie tylko na drzewo figowe, ale i na inne znaki (ot dwa w jednym). Musi się stać wszystko, aby ono przeminęło. Ktoś mógłby zrozumieć, że skoro Jeruzalem zostało zburzone przez Rzym to zostało ukarane i przeminęło to buntownicze pokolenie. Ukaranie i odrodzenie nie dotyczy tylko Żydów, lecz wszystkich narodów. dlatego powinniśmy patrzeć najszerzej.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: Pokoja » 31 lip 2014, 23:46

Oliwka pisze:
="Pokoja"

Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan.
Dopełniły się one w 1914r., gdy przywrócono prawo Żydom do własnej Ojczyzny Izraela ze stolicą w Jerozolimie.
Z powodu tego, co narody czyniły Żydom, Jerozolima jest teraz ciężkim kamieniem dla narodów, Zach. 12:1-10


Tak myślisz ze wtedy się dopełniły Czas pogan w 1914 ?
A co było po 1914 Pokój ?


Tak właśnie wierzę i myślę, gdyż to prawo Żydów do własnej Ojczyzny z stolicą w Jeruzalem było deptane. Weź pod uwagę ten fakt, gdy Haman miał prawo wyniszczyć Żydów, a Mordochusz mógł tylko trwać w modlitwie i w poście. Nie miał prawa się bronić, aż do czasu gdy je otrzymał. Żydzi walczyli razem z innymi narodami o swoje przetrwanie. Podobnie jest i teraz. Prawo zostało przywrócone, dlatego otworzyła się szansa na uregulowanie wielu zadawnionych spraw i krzywd z jednej strony, a z drugiej strony realizacji złowrogich zamysłów względem Izraela i Żydów.

Wiemy z Biblii jak Żydzi działali, będąc narodem wybranym pod łaską, gdy Bóg im błogosławił. Przyszedł następnie czas przeklęcia "Drzewa figowego", a teraz rozpoczęło się jego powracanie do łaski. Przywrócenie prawa jak i powstanie Państwa Izrael nie jest równoznaczne od razu z zaprowadzeniem pokoju ze wszystkimi. Oznacza ono tylko uznanie prawa i państwa, które stało się ciężkim kamieniem dla narodów, Zach. 12:1-10


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 01 sie 2014, 07:45

Pokoja pisze:Tak właśnie wierzę i myślę, gdyż to prawo Żydów do własnej Ojczyzny z stolicą w Jeruzalem było deptane. Weź pod uwagę ten fakt, gdy Haman miał prawo wyniszczyć Żydów, a Mordochusz mógł tylko trwać w modlitwie i w poście. Nie miał prawa się bronić, aż do czasu gdy je otrzymał. Żydzi walczyli razem z innymi narodami o swoje przetrwanie. Podobnie jest i teraz. Prawo zostało przywrócone, dlatego otworzyła się szansa na uregulowanie wielu zadawnionych spraw i krzywd z jednej strony, a z drugiej strony realizacji złowrogich zamysłów względem Izraela i Żydów.

Wiemy z Biblii jak Żydzi działali, będąc narodem wybranym pod łaską, gdy Bóg im błogosławił. Przyszedł następnie czas przeklęcia "Drzewa figowego", a teraz rozpoczęło się jego powracanie do łaski. Przywrócenie prawa jak i powstanie Państwa Izrael nie jest równoznaczne od razu z zaprowadzeniem pokoju ze wszystkimi. Oznacza ono tylko uznanie prawa i państwa, które stało się ciężkim kamieniem dla narodów, Zach. 12:1-10


Naiwne jest mieszanie legend z rzeczywistością.
Polska Mesjaszem narodów, a Żydzi - Narodem Wybranym.
Ameryka - Żandarmem Świata, a Rosja - to stan umysłu..


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: Oliwka » 01 sie 2014, 08:47

Pokoja pisze:
Oliwka pisze:
="Pokoja"

Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan.
Dopełniły się one w 1914r., gdy przywrócono prawo Żydom do własnej Ojczyzny Izraela ze stolicą w Jerozolimie.
Z powodu tego, co narody czyniły Żydom, Jerozolima jest teraz ciężkim kamieniem dla narodów, Zach. 12:1-10


Tak myślisz ze wtedy się dopełniły Czas pogan w 1914 ?
A co było po 1914 Pokój ?


Tak właśnie wierzę i myślę, gdyż to prawo Żydów do własnej Ojczyzny z stolicą w Jeruzalem było deptane. Weź pod uwagę ten fakt, gdy Haman miał prawo wyniszczyć Żydów, a Mordochusz mógł tylko trwać w modlitwie i w poście. Nie miał prawa się bronić, aż do czasu gdy je otrzymał. Żydzi walczyli razem z innymi narodami o swoje przetrwanie. Podobnie jest i teraz. Prawo zostało przywrócone, dlatego otworzyła się szansa na uregulowanie wielu zadawnionych spraw i krzywd z jednej strony, a z drugiej strony realizacji złowrogich zamysłów względem Izraela i Żydów.

Wiemy z Biblii jak Żydzi działali, będąc narodem wybranym pod łaską, gdy Bóg im błogosławił. Przyszedł następnie czas przeklęcia "Drzewa figowego", a teraz rozpoczęło się jego powracanie do łaski. Przywrócenie prawa jak i powstanie Państwa Izrael nie jest równoznaczne od razu z zaprowadzeniem pokoju ze wszystkimi. Oznacza ono tylko uznanie prawa i państwa, które stało się ciężkim kamieniem dla narodów, Zach. 12:1-10

Rozumiem ale dlaczego 1914 r ? czy wtedy zaistniało cos szczególnego ?
Ja obstaje za rokiem 1947 no i 1948 jako juz Drzewo sie zazieleniło czyli Łaska powróciła
soki zaczeły krązyc Drzewo Ozyło .
Jak to widzisz ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: Pokoja » 01 sie 2014, 23:27

Oliwka pisze:
Pokoja pisze:
Oliwka pisze:
="Pokoja"

Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan.
Dopełniły się one w 1914r., gdy przywrócono prawo Żydom do własnej Ojczyzny Izraela ze stolicą w Jerozolimie.
Z powodu tego, co narody czyniły Żydom, Jerozolima jest teraz ciężkim kamieniem dla narodów, Zach. 12:1-10


Tak myślisz ze wtedy się dopełniły Czas pogan w 1914 ?
A co było po 1914 Pokój ?


Tak właśnie wierzę i myślę, gdyż to prawo Żydów do własnej Ojczyzny z stolicą w Jeruzalem było deptane. Weź pod uwagę ten fakt, gdy Haman miał prawo wyniszczyć Żydów, a Mordochusz mógł tylko trwać w modlitwie i w poście. Nie miał prawa się bronić, aż do czasu gdy je otrzymał. Żydzi walczyli razem z innymi narodami o swoje przetrwanie. Podobnie jest i teraz. Prawo zostało przywrócone, dlatego otworzyła się szansa na uregulowanie wielu zadawnionych spraw i krzywd z jednej strony, a z drugiej strony realizacji złowrogich zamysłów względem Izraela i Żydów.

Wiemy z Biblii jak Żydzi działali, będąc narodem wybranym pod łaską, gdy Bóg im błogosławił. Przyszedł następnie czas przeklęcia "Drzewa figowego", a teraz rozpoczęło się jego powracanie do łaski. Przywrócenie prawa jak i powstanie Państwa Izrael nie jest równoznaczne od razu z zaprowadzeniem pokoju ze wszystkimi. Oznacza ono tylko uznanie prawa i państwa, które stało się ciężkim kamieniem dla narodów, Zach. 12:1-10

Rozumiem ale dlaczego 1914 r ? czy wtedy zaistniało cos szczególnego ?

Tak w 1914r., zaistniało coś szczególnego. Gdy po wybuchu I wojny światowej Niemcy wprowadzili blokadę morską na dostawę surowców z koloni do Anglii, to ta została zagrożona brakiem surowca do produkcji prochu. Chemik Żyd Chaim Weizmann (pierwszy prezydent Izraela od 1948r.) pokazał, że proch można wyprodukować z kasztanów. Gdy nieszczęście zostało zażegnane, to zapytano go, co za to chce dla siebie. Odpowiedział, że nic dla siebie nie chce. Oczekuje jednak, że Wielka Brytania użyje wszelkich swoich możliwości, aby powstało Państwo Izrael ze stolicą w Jerozolimie. Obietnica została złożona jesienią 1914r. W tym czasie też pastor Russell, tłumaczył Prezydentowi USA przyczynę wybuchu I Wojny światowej (zakończenia "siedmiu czasów pogan"). Pojawiła się wtedy też kwestia dotycząca powstania Judeopolonii na kresach Wschodnich ziem Polski.
Ja obstaje za rokiem 1947 no i 1948 jako juz Drzewo sie zazieleniło czyli Łaska powróciła soki zaczeły krązyc Drzewo Ozyło.
Jak to widzisz ?

Powstanie Państwa Izrael jest konsekwencją przywrócenia mu prawa do powstania, a to się stało w 1914r. Panu Jezusowi w ŁK. 21:34 nie chodziło o deptanie przez pogan po ziemi Izraela i jego stolicy, lecz o deptanie prawa do niej, a to się skończyło w 1914r. Gdyby chodziło o deptanie po ziemi, to, to było nawet przed upadkiem Królestwa Judy w 606r. p. n. e. Powrót łaski do Żydów rozpoczął się wcześniej, wraz z powstaniem Ruchu Mesjanistycznego w Rosji i w Niemczech w ostatnim ćwierćwieczu XIX wieku. Żydzi wtedy zaczęli rozpoznawać, że Pan Jezus to ich Mesjasz. Powstał wtedy też Ruch Syjonistyczny. Żydzi otrzymali prawo do tego, aby żyli jako Żydzi, bez przechodzenia na Chrześcijaństwo. Tak więc drzewo obietnicy Abrahamowej, zaczęło ożywać wcześniej niż w 1947 i 1948r..


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

To pokolenie

Postautor: Pokoja » 02 sie 2014, 00:18

nesto pisze:
Pokoja pisze:Tak właśnie wierzę i myślę, gdyż to prawo Żydów do własnej Ojczyzny z stolicą w Jeruzalem było deptane. Weź pod uwagę ten fakt, gdy Haman miał prawo wyniszczyć Żydów, a Mordochusz mógł tylko trwać w modlitwie i w poście. Nie miał prawa się bronić, aż do czasu gdy je otrzymał. Żydzi walczyli razem z innymi narodami o swoje przetrwanie. Podobnie jest i teraz. Prawo zostało przywrócone, dlatego otworzyła się szansa na uregulowanie wielu zadawnionych spraw i krzywd z jednej strony, a z drugiej strony realizacji złowrogich zamysłów względem Izraela i Żydów.

Wiemy z Biblii jak Żydzi działali, będąc narodem wybranym pod łaską, gdy Bóg im błogosławił. Przyszedł następnie czas przeklęcia "Drzewa figowego", a teraz rozpoczęło się jego powracanie do łaski. Przywrócenie prawa jak i powstanie Państwa Izrael nie jest równoznaczne od razu z zaprowadzeniem pokoju ze wszystkimi. Oznacza ono tylko uznanie prawa i państwa, które stało się ciężkim kamieniem dla narodów, Zach. 12:1-10

Naiwne jest mieszanie legend z rzeczywistością.
Polska Mesjaszem narodów, a Żydzi - Narodem Wybranym.
Ameryka - Żandarmem Świata, a Rosja - to stan umysłu..

Do czego zmierzasz i co chcesz podważyć? Czyż nie znasz tego, co świat otrzymał od tego narodu w czasie jego wędrówki z narodu do narodu, Jer. 29:7? Jednak przetrwali to wszystko, co ich spotkało i zgodnie z obietnicą Bożą powrócili do Ziemi Obiecanej Abrahamowi, Jer. 16:14-21. Czy Ty tak naprawdę wiesz do czego zmierzasz? Możesz to wyjaśnić dokładniej? O jakie mieszanie legend z rzeczywistością Tobie chodzi?.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: KAAN » 06 sie 2014, 11:49

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Każdy czytelnik Biblii natrafił na pewno na to zdanie z proroczej wypowiedzi Chrystusa:
Mat 24:34 bw "(34) Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie."
Chodzi o pokolenie które zobaczy znaki wymienione wcześniej, dlatego Pan mówił o drzewie figowym.

No OK, a co z tym pokoleniem:
Mat 23:34-36 bt "(34) Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. (35) Tak spadnie na was cała krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. (36) Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie."

O jakim (którym) pokoleniu tu mowa?!?
Pokolenie w sensie rodu, podobne znaczenie jest w określeniu "dwanaście pokoleń Izraela"


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 06 sie 2014, 11:59

KAAN pisze:Pokolenie w sensie rodu

Ale "rodu" w sensie ludzi pochodzących z Izraela, czy "rodu" w sensie pewnych cech, jak np. chęć siłowego rozprawiania się z opozycją? - bo słowa Jezusa (Mat 23:34-36) dotyczą prześladowań ludzi Bożych na przestrzeni ówczesnej historii zawartej w hebrajskiej Biblii - od Abla do Zachariasza (nie chodzi o Księgę Zachariasza, ale o historię zapisaną w 2 Kronik 24, a ta księga kończy kanon Biblii hebrajskiej).

Można "to pokolenie" w odniesieniu do Mat 23:34-36 jednak jakoś sprecyzować?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 sie 2014, 17:40

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:Pokolenie w sensie rodu

Ale "rodu" w sensie ludzi pochodzących z Izraela, czy "rodu" w sensie pewnych cech, jak np. chęć siłowego rozprawiania się z opozycją? - bo słowa Jezusa (Mat 23:34-36) dotyczą prześladowań ludzi Bożych na przestrzeni ówczesnej historii zawartej w hebrajskiej Biblii - od Abla do Zachariasza (nie chodzi o Księgę Zachariasza, ale o historię zapisaną w 2 Kronik 24, a ta księga kończy kanon Biblii hebrajskiej).

Można "to pokolenie" w odniesieniu do Mat 23:34-36 jednak jakoś sprecyzować?
Myślę że tu chodzi o Izrael, nawet nie Żydów, bo Żydzi to pokolenie Judy. Choć w innym sensie Żydzi to byli ci, którzy wrócili z niewoli babilońskiej tj Juda i połowa plemienia Beniamina.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 11 sie 2014, 21:08

Do czego zmierzasz i co chcesz podważyć? Czyż nie znasz tego, co świat otrzymał od tego narodu w czasie jego wędrówki z narodu do narodu, Jer. 29:7? Jednak przetrwali to wszystko, co ich spotkało i zgodnie z obietnicą Bożą powrócili do Ziemi Obiecanej Abrahamowi, Jer. 16:14-21. Czy Ty tak naprawdę wiesz do czego zmierzasz? Możesz to wyjaśnić dokładniej? O jakie mieszanie legend z rzeczywistością Tobie chodzi?

Chodzi o to, że bajki decydują o waszym życiu.
Wiara w posłannictwo, odkupienia, synostwa, proroctwa... Umysły widzące diabły z rogami i ogonami..


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

To pokolenie, a demonizm

Postautor: Pokoja » 13 sie 2014, 22:52

nesto pisze:
Do czego zmierzasz i co chcesz podważyć? Czyż nie znasz tego, co świat otrzymał od tego narodu w czasie jego wędrówki z narodu do narodu, Jer. 29:7? Jednak przetrwali to wszystko, co ich spotkało i zgodnie z obietnicą Bożą powrócili do Ziemi Obiecanej Abrahamowi, Jer. 16:14-21. Czy Ty tak naprawdę wiesz do czego zmierzasz? Możesz to wyjaśnić dokładniej? O jakie mieszanie legend z rzeczywistością Tobie chodzi?

Chodzi o to, że bajki decydują o waszym życiu.
Wiara w posłannictwo, odkupienia, synostwa, proroctwa... Umysły widzące diabły z rogami i ogonami..

Jeśli Ty nie rozpoznajesz rzeczywistości, ukazanej w symbolach, to co z Twoja wiarą? Pan Jezus do Piotra powiedział idź precz szatanie, czyli przeciwniku. Szatan to ciemna idea, która opanowując świat, stała się potężną, zło czyniącą siłą materialną. Działa w synach opornych. Aniołowie, którzy są pod jego wpływem to demony, działające w mniejszych kręgach. Szatan przemienia się w anioła światłości, a jego demony w postać sług sprawiedliwości. Dotyczy to różnych ruchów, stowarzyszeń, zgromadzeń, czy osób, które działają jako siły ciemności, czyli w sposób tajemny, bez ustalonych jasnych zasad prawa, bez statutów. Demony z "widnej góry", często-chowają się na jej szczycie. Chowają się w ten sposób, że w oczach ludzi powierzchownie, okazują się wywyższeni, jako aniołowie światłości i słudzy sprawiedliwości. Np. upatrują ludzi na swoje ofiary i karmią je środkami psychotropowymi, aby nim zawładnąć. Następnie jak człowiek, który wzniecił pożar, wzywa straż pożarną, a sam gasi go, aby zyskać miano bohatera, tak oni posługują się egzorcystami, aby zyskać sobie chwałę przed ludźmi. To są ciemne męty. Tak szatan szatana wypędza.

Gdy Pan Jezus wypędził z człowieka demona, który nazywał się "Legion", to położył kres ciemnemu żydowskiemu biznesowi. Świnie były hodowane przez Żydów, dla legionu wojska. Wojsko ochraniało ten biznes, gdyż miało tanie miejscowe zaopatrzenie. Potrzebny był człowiek przeciwny takiej praktyce, sprzecznej z Zakonem, a zarazem mało skuteczny przeciwko temu biznesowi. Jego aktywność jednak miała moc w stosunku do prostych ludzi, których wystraszał z okolicy. W ten sposób biznes mógł być praktykowany i trzymany w tajemnicy, a obłudni "synowie światłości" mogli uchodzić między ludźmi za porządnych ludzi. Właściciele świń woleli stracić całe stado (utylizacja, zniszczenie dowodów), aby tylko zachować poważanie w społeczeństwie. W ten sposób demony z "widnej góry" często chowają się na jej szczycie.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: Oliwka » 14 sie 2014, 17:44

Pokoja pisze:
Tak w 1914r., zaistniało coś szczególnego.
Gdy po wybuchu I wojny światowej Niemcy wprowadzili blokadę morską na dostawę surowców z koloni do Anglii, to ta została zagrożona brakiem surowca do produkcji prochu.
Chemik Żyd Chaim Weizmann (pierwszy prezydent Izraela od 1948r.) pokazał, że proch można wyprodukować z kasztanów.
Gdy nieszczęście zostało zażegnane, to zapytano go, co za to chce dla siebie. Odpowiedział, że nic dla siebie nie chce. Oczekuje jednak, że Wielka Brytania użyje wszelkich swoich możliwości, aby powstało Państwo Izrael ze stolicą w Jerozolimie. Obietnica została złożona jesienią 1914r.
W tym czasie też pastor Russell, tłumaczył Prezydentowi USA przyczynę wybuchu I Wojny światowej (zakończenia "siedmiu czasów pogan").
Pojawiła się wtedy też kwestia dotycząca powstania Judeopolonii na kresach Wschodnich ziem Polski.
Ja obstaje za rokiem 1947 no i 1948 jako juz Drzewo sie zazieleniło czyli Łaska powróciła soki zaczeły krązyc Drzewo Ozyło.
Jak to widzisz ?[/b]

Powstanie Państwa Izrael jest konsekwencją przywrócenia mu prawa do powstania, a to się stało w 1914r. Panu Jezusowi w ŁK. 21:34 nie chodziło o deptanie przez pogan po ziemi Izraela i jego stolicy, lecz o deptanie prawa do niej, a to się skończyło w 1914r. Gdyby chodziło o deptanie po ziemi, to, to było nawet przed upadkiem Królestwa Judy w 606r. p. n. e. Powrót łaski do Żydów rozpoczął się wcześniej, wraz z powstaniem Ruchu Mesjanistycznego w Rosji i w Niemczech w ostatnim ćwierćwieczu XIX wieku. Żydzi wtedy zaczęli rozpoznawać, że Pan Jezus to ich Mesjasz.

Powstał wtedy też Ruch Syjonistyczny. Żydzi otrzymali prawo do tego, aby żyli jako Żydzi, bez przechodzenia na Chrześcijaństwo.
Tak więc drzewo obietnicy Abrahamowej, zaczęło ożywać wcześniej niż w 1947 i 1948r..

Możliwe, ze jet jak piszesz o tym 1914 roku jednak szukam tych 40 lat wędrowania przez
'pustynie'czyli rok 1907-8 ? czy wtedy cos sie wydarzyło ?

Hm Israel zawdzięcza powstanie swego Panstwa ,kasztanom ? :-)
Jeśli twierdzisz ze Drzewo zaczęło wczesniej Ozywac to znaczyło by ze w 1948 zakwitło czy wydało Owoc .
A co z koścmi które zostały zebrane razem na jaki rok to widzisz ?



:-)


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 14 sie 2014, 20:39

Oliwka pisze:
Pokoja pisze:
Tak w 1914r., zaistniało coś szczególnego.
Gdy po wybuchu I wojny światowej Niemcy wprowadzili blokadę morską na dostawę surowców z koloni do Anglii, to ta została zagrożona brakiem surowca do produkcji prochu.
Chemik Żyd Chaim Weizmann (pierwszy prezydent Izraela od 1948r.) pokazał, że proch można wyprodukować z kasztanów.
Gdy nieszczęście zostało zażegnane, to zapytano go, co za to chce dla siebie. Odpowiedział, że nic dla siebie nie chce. Oczekuje jednak, że Wielka Brytania użyje wszelkich swoich możliwości, aby powstało Państwo Izrael ze stolicą w Jerozolimie. Obietnica została złożona jesienią 1914r.
W tym czasie też pastor Russell, tłumaczył Prezydentowi USA przyczynę wybuchu I Wojny światowej (zakończenia "siedmiu czasów pogan").
Pojawiła się wtedy też kwestia dotycząca powstania Judeopolonii na kresach Wschodnich ziem Polski.
Ja obstaje za rokiem 1947 no i 1948 jako juz Drzewo sie zazieleniło czyli Łaska powróciła soki zaczeły krązyc Drzewo Ozyło.
Jak to widzisz ?[/b]

Powstanie Państwa Izrael jest konsekwencją przywrócenia mu prawa do powstania, a to się stało w 1914r. Panu Jezusowi w ŁK. 21:34 nie chodziło o deptanie przez pogan po ziemi Izraela i jego stolicy, lecz o deptanie prawa do niej, a to się skończyło w 1914r. Gdyby chodziło o deptanie po ziemi, to, to było nawet przed upadkiem Królestwa Judy w 606r. p. n. e. Powrót łaski do Żydów rozpoczął się wcześniej, wraz z powstaniem Ruchu Mesjanistycznego w Rosji i w Niemczech w ostatnim ćwierćwieczu XIX wieku. Żydzi wtedy zaczęli rozpoznawać, że Pan Jezus to ich Mesjasz.

Powstał wtedy też Ruch Syjonistyczny. Żydzi otrzymali prawo do tego, aby żyli jako Żydzi, bez przechodzenia na Chrześcijaństwo.
Tak więc drzewo obietnicy Abrahamowej, zaczęło ożywać wcześniej niż w 1947 i 1948r..

Możliwe, ze jet jak piszesz o tym 1914 roku jednak szukam tych 40 lat wędrowania przez
'pustynie'czyli rok 1907-8 ? czy wtedy cos sie wydarzyło?

Nie rozumiem drugiej części tego zdania - o jaką wędrówkę Ci chodzi? rok 1907-8?

Hm Izrael zawdzięcza powstanie swego Państwa, kasztanom? :-)

Nie ma co, ale fajnie to wyszło w Twoim ujęciu. Jednak to nie kasztany przywróciły prawo do powstania Państwa Izrael, lecz stosowanie się Żydów do zasady Bożej z Jer. 29:7. Najpierw chodziło o szczególne miasto, a po 70r. n. e., o narody.

starajcie się o pomyślność miasta, do którego skazałem was na wygnanie, i módlcie się za nie do Pana, bo od jego pomyślności zależy wasza pomyślność! Jer. 29:7

Najważniejszą przyczyną jest sam Chrystus, który zapowiedział odrodzenie się narodu Izraela, Łk. 21:24

Jeśli twierdzisz ze Drzewo zaczęło wcześniej Ożywać to znaczyło by że w 1948 zakwitło czy wydało Owoc.

Są to tylko oznaki powrotu łaski do narodu Izraela, Łk. 21:29; Oz. 9:10. Należy patrzeć także na inne narody, np: Polska w 1918r., i narody kolonialne po II Wojnie światowej.
Już w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej, zwolniono Żydów z noszenia opasek z gwiazdą Dawida i pozwolono na kształcenia się w szkołach Europejskich, dla obrony ich praw. Natomiast dzięki wprowadzeniu zmiany w prawodawstwie Tureckim, od 1878r., Żydzi mogli oficjalnie kupować ziemię w Palestynie. Pozwalało ono każdemu na zakup tej ziemi. Tylko żeby znów, coś fajnie nie wyszło w Twoim ujęciu :-D :-)
A co z kośćmi które zostały zebrane razem na jaki rok to widzisz?

Na razie widzę to jeszcze jako dzieło zbierania kości i okrywania ich ciałem. Jednak tchnienie w nich nowego Ducha Bożego, nastąpi wraz z zmartwychwstaniem Starożytno Godnych przy skończeniu się "czasu ostatecznego"

(4) Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych. Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza. [...] Jak długo jeszcze do końca tych przedziwnych rzeczy? (7) I usłyszałem męża ubranego w lniane szaty i znajdującego się nad wodami rzeki. Podniósł on prawą i lewą rękę do nieba i przysiągł na Wiecznie Żyjącego: Do czasu, czasów i połowy czasu. To wszystko dokona się, kiedy dobiegnie końca moc niszczyciela świętego narodu. [...] (9) [...]: Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu. (10) Wielu ulegnie oczyszczeniu, wybieleniu, wypróbowaniu, ale przewrotni będą postępować przewrotnie i żaden z przewrotnych nie zrozumie tego, lecz roztropni zrozumieją. [...] (13) Ty zaś idź i zażywaj spoczynku, a powstaniesz, by otrzymać swój los przy końcu dni.

(8) I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha. (9) I powiedział On do mnie: Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i powiej po tych pobitych, aby ożyli. (10) Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach - wojsko bardzo, bardzo wielkie. (11) I rzekł do mnie: Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. [...] Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, (13) i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. (14) Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - wyrocznia Pana Boga. Eze. 37:8-14
(14) Dlatego oto nadejdą dni - wyrocznia Pana - kiedy nie będą już mówić: Na Pana żyjącego, który wyprowadził synów Izraela z ziemi egipskiej, (15) lecz raczej na Pana żyjącego, który wyprowadził synów Izraela z ziemi północnej i ze wszystkich ziem, po których ich rozproszył. I sprowadzę ich znów do ziemi, którą dałem ich przodkom. (16) Oto posyłam po wielu rybaków - wyrocznia Pana - by ich wyłowili, a następnie poślę wielu myśliwych, by polowali na nich na wszystkich górach i na wszystkich pagórkach, i we wszystkich rozpadlinach skalnych. Jer. 16:14-16


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości