To pokolenie

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: jj » 07 lip 2016, 11:51

Dlaczego nie? Minelo dokladnie 40 lat od chwili wypowiedzenia tych slow do chwili zburzenia Jerozolimy. Dokladnie tyle wynosil wiek pokolenia w tradycji zydowskiej.


Crussing
Gender: None specified

Re: To pokolenie

Postautor: Crussing » 08 lip 2016, 08:48

Ja to rozumiem w następujący sposób: pokolenie, które będzie żyło w czasach ostatecznych zobaczy wszystko, co musi się stać zanim odejdzie.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: betme » 09 lip 2016, 09:44

Crussing pisze:Ja to rozumiem w następujący sposób: pokolenie, które będzie żyło w czasach ostatecznych zobaczy wszystko, co musi się stać zanim odejdzie.

Dokładnie. A mamy kompletna listę proroctw przed nadejściem Chrystusa? Jaki musi być poziom ateistów na świecie by uznać, że proroctwo się wypełnia? Ponad 50% deklarujacych?


Crussing
Gender: None specified

Re: To pokolenie

Postautor: Crussing » 10 lip 2016, 09:57

betme pisze:A mamy kompletna listę proroctw przed nadejściem Chrystusa? Jaki musi być poziom ateistów na świecie by uznać, że proroctwo się wypełnia? Ponad 50% deklarujacych?

Podobno jednym z poważniejszych znaków czasów końca nie będzie jakiś upadek moralności aktualnych ateistów, a odstępstwo w samym kościele.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: kontousunięte1 » 10 lip 2016, 10:07

Crussing pisze:
betme pisze:A mamy kompletna listę proroctw przed nadejściem Chrystusa? Jaki musi być poziom ateistów na świecie by uznać, że proroctwo się wypełnia? Ponad 50% deklarujacych?

Podobno jednym z poważniejszych znaków czasów końca nie będzie jakiś upadek moralności aktualnych ateistów, a odstępstwo w samym kościele.

To jest możliwe i bardziej prawdopodobne niż upadek moralności. Moralność była "upadła" :oops: :roll: zawsze i w każdym pokoleniu. Zwróćcie uwagę na "wyskoki" nawet wielkich mężów bożych. Pili nad miarę, uprawiali sex lubieżny często, że już taką Sodomę pominę. Ale Bóg zawsze najbardziej się "wnerwia", kiedy ludzie bałwochwalstwo uprawiają, a to najczęściej ma miejsce właśnie w kościołach, wśród wierzących. I wtedy idą kary ostre.
A już w przyszłym roku znowu nasz kraj coś tam kombinuje z MB częstochowską /czytałam kilka dni temu, ale już wygumkowałam z pamięci, więc nie dam namiarów - może ktoś pamięta o co chodziło/. :-(


Crussing
Gender: None specified

Re: To pokolenie

Postautor: Crussing » 10 lip 2016, 11:51

kontousunięte1 pisze:A już w przyszłym roku znowu nasz kraj coś tam kombinuje z MB częstochowską /czytałam kilka dni temu, ale już wygumkowałam z pamięci, więc nie dam namiarów - może ktoś pamięta o co chodziło/. :-(

http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... skiej.html - tutaj o tym jest. Wyobrażasz sobie reakcje moherów, gdyby ogłoszono, że przyszły rok będzie rokiem Reformacji, a nie MB? ;)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: kontousunięte1 » 10 lip 2016, 12:01

Crussing pisze:
kontousunięte1 pisze:A już w przyszłym roku znowu nasz kraj coś tam kombinuje z MB częstochowską /czytałam kilka dni temu, ale już wygumkowałam z pamięci, więc nie dam namiarów - może ktoś pamięta o co chodziło/. :-(

http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... skiej.html - tutaj o tym jest. Wyobrażasz sobie reakcje moherów, gdyby ogłoszono, że przyszły rok będzie rokiem Reformacji, a nie MB? ;)

Tak, chyba o to chodziło, chociaż ja czytałam w mediach ogólnych, a nie na tej stronie.
Martwi mnie to, bo zawsze kiedy były jakieś szczególne "wyniesienia" tego obrazu, to kraj mocno obrywał. Patrząc na sytuację w kraju i za granicą, na szczucie nas przeciwko Rosji, na dążenie Zachodu do podpalenia świata, możemy się spodziewać najgorszego :-(
Chyba po raz pierwszy poważnie obawiam się o wojnę w naszym kraju, no i nie tylko w naszym, bo wystarczy, że gdzieś w Europie walnie atom, to wszyscy mamy pozamiatane. :-(


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: Oliwka » 10 lip 2016, 19:45

Nie przeminie TO POKOLENIE ,które zaczeło sie gdy Drzewo wypusciło listki zazieleniło sie wczoraj go nie było a następnego dnia
zaistniało .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: Zbyszekg4 » 11 lip 2016, 09:13

Skoro temat (mój) został odświeżony (a żaden moderator nie zdążył go zamknąć, bo regulaminowy czas minął na dyskusje), to odeślę na 1 na 3 stronę tego tu tematu - do postu mojego, którym zaczynam temat, oraz do tego, co na str. 3 tak zostało w moim poście zapisane, cytuję:

Albertus pisze:
Słowo pokolenie w biblii nie koniecznie musi oznaczać grupę ludzi żyjącą w tym samym czasie ale także jak to już było wspomniane, plemię, naród albo nawet grupę ludzi o pewnych cechach


O to, to! GRUPA LUDZI O PEWNYCH CECHACH - to też pokolenie; dlatego Jezus mówił, że wina krwi Abla i Zachariasza spadnie na to pokolenie, choć przecież słuchacze nie zabili tych ludzi...
Grupa ludzi o pewnych cechach nigdy nie przeminie, więc słowa Jezusa są zawsze aktualne i WSZYSTKO się stanie, co stać się ma...
Tak to widzę i cieszę się, że doszliście do tego, bo zakładając ten temat miałem właśnie takie skojarzenia (ale ich nie podawałem tak wprost; a może sam jeszcze ich nie rozumiałem?).


Nic więcej nie dodam.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: 2tm31617 » 13 lip 2016, 23:32

23:36 to przepowiednia w kierunku żydów, szczególnie faryzeuszy. Poprzedzające wiersze krytykują fałszywych nauczycieli, a kolejne przepowiadają spustoszenie. Razem z dzisiejszą wiedza historyczna wyraźnie wskazują, że w roku 70 świątynia została zniszona, a jeszcze za życia niektórych ludzi, co mogli byc z pokolenia Jezusa (wówczas ponad stuletnich) Jerozolima została zniszona w 135r. Zatem pusty dom o którym mowa w 23:38 to wygnanie. Słowa Chrystusa się wypełniły.
Tu była mowa o pokoleniu czasów Chrystusa.

24:34 to przepowiednia końców świata. Uczniowie na Gorze Oliwnej pytali Jezusa o koniec świata. Tu nie mamy wątpliwości, że nie musiało się to wiązać z końcem Jerozolimy jaką znali. Problem rzeczywiscie stanowi "to pokolenie". Ale tylko na pierwszy rzut oka. Lepiej to czytać w ten sposób:
"Zaprawdę powiadam Wam: Nie przeminie to pokolenie, które zobaczy te wszystkie przepowiednie". Albo inaczej: "Za życia tego pokolenia, wszystko się stanie". W rozdziale 24 jest sporo proroctw, ale trzeba pamiętać o całym NT, szczególnie Objawieniu Jana i trwające nadal starotestamentowe proroctwo Daniela. Ponieważ wiemy, że już niemal wszystkie się stale wypełniają to można sie domyślać, że czasy ucisku zaczęły sie z I lub II WŚ (jeszcze żyje pokolenie tych zbrodni - warto mieć ich pełną listę, przed ostatnim zmarlym oczekiwać Pana ;) skłaniałbym się ku II WŚ wymierzonej przeciw Żydom. Ale prawdopodobnie czeka nas jeszcze straszniejsza wojna, nie wiadomo (24:36). Chociaz jak spojrzeć na prześladowania i masowe morderstwa chrześcijan, szczególnie w Afryce środkowej i pańtwach opanowanych przez ISIS oraz częściowo Azji południowo-wschodniej to mamy do czynienia z istnym barbarzyństwem...
Spytasz, czemu to pokolenie zmieniłem na te/tego pokolenia? Nie ma znaczenia. "To" i "te" pokolenie nic nie zmienia w kontekście zdania. Chciałem zademonstrować, że mowa jest o pokoleniu, które ujrzy to wszystko o czym mówi nam Biblia. Nie ma co sobie głowy zawracać. Koniec świata się nie wypełnił przy zburzeniu Jerozolimy, więc wypełnia się teraz.


2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: 2tm31617 » 25 lip 2016, 15:56

ale też z tym pokoleniem, które będzie świadkiem czasów ostatecznych jest chyba mały problem:

Złóżmy, że te pokolenie to osoby nie starsze jak 100lat. Więc proroctwa powinny się spełniac dla ludzi urodzonych po 1915.

Mamy przecież poroctwo fałszywych proroków (2P2:3), ci juz byli za zycia aposołów.
Anomalie pogodowe (Łk 21-25-26) one są od zawsze
Zakaz małżeństwa (1Tm4:3) ksieża już od wielu wieków nie mogą sie żenić

i mnóstwo innych. Ale sa tez niespełnione. Chyba, że rzeczywiście jednoznacznie chodzi o kumulację wszystkich, by jedno pokolenie widziało je wszystkie na raz.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: nesto » 26 lip 2016, 19:39

Współczuję wam serdecznie.
Gdy ktoś powie mi, że nie umrę, aż Jezus przyjdzie, a okaże się że umarłem i sto pokoleń po mnie umarło, a Jezus nie przyszedł, to was spytam dlaczego.. :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: To pokolenie

Postautor: Oliwka » 22 lis 2016, 19:49

ty jestes umarły


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości