Prawo Hosera, czyli inna definicja hipokryzji

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: King Me » 21 lip 2013, 11:01

Piotrek., pewnie że wszędzie znajdą się niechlubne wyjątki i o tym właśnie pisałem. Nawet wśród uczniów Jezusa znalazł się jeden zdrajca.

Jednak nie trudno nie zauważyć że istnieje na tym forum pewne grupa hejterów których jedynym celem jest obrażanie katolików i zohydzanie ich wizerunku. Niestety do dzisiaj nie otrzymałem od nich odpowiedzi na pytanie co im daje takie opluwanie katolików więc chciałem im pokazać że takie same rzeczy robią protestanci ... z tym że katolicy nie zakładają z tego powodu specjalnych tematów czy nawet stron internetowych by się im odwzajemnić.


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 21 lip 2013, 20:20

Piotrek. pisze:Wszędzie zdarzają się niechlubne wyjątki


Czasami są to całe denominacje, np. luteranie w Szwecji.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 21 lip 2013, 21:51

King Me pisze:Niestety do dzisiaj nie otrzymałem od nich odpowiedzi na pytanie co im daje takie opluwanie katolików więc chciałem im pokazać że takie same rzeczy robią protestanci


Nie zauważyłeś, że najwięcej i najczęściej opluwają innych nie protestanci czy katolicy, tylko ŚJ. Do nich jakoś się nie przyczepiłeś.

Pewnie gdyby Polska była bardziej zróżnicowana pod względem wyznaniowym, to w mediach nie brakowałoby wzmianek o skandalach protestantów, prawosławnych czy jeszcze innych. Za Odrą nie tuszuje się wybryków ewangelików i katolików.

DARK pisze:Czasami są to całe denominacje, np. luteranie w Szwecji.


Uczepiliście się tych szwedzkich luteran. :P


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
Punc
Posty: 190
Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Punc » 29 lip 2013, 12:49

Wracając do początku tematu,

Przepraszam - przejrzałem cały topic i nie widziałem (chyba), aby ktokolwiek to wrzucał, dlatego zamieszczam.

W mediach można było obserwować spór Lemański/Hoser
- Aby się zobiektywizować warto zajrzeć wypowiedzi drugiej ze stron.

Jakiś czas temu Kura Warszawsko Praska wydała komunikat kurialny opisujący cała Historię.
http://www.diecezja.waw.pl/3102


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 04 sie 2013, 10:27

Punc pisze:Jakiś czas temu Kura Warszawsko Praska wydała komunikat kurialny opisujący cała Historię.
http://www.diecezja.waw.pl/3102


Potocznie się mówi "papier przyjmie wszystko" ;) Stanąć przed kamerą, to już inna bajka, ale nie wnikam już w to, bo nie mi się tym martwić ;)


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Punc
Posty: 190
Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Punc » 04 sie 2013, 23:40

akurat kamera i media były w tej rozgrywce szarą eminencją - Jak widać po frańciszku - nie jest to dobry nośnik.
Media sobie zagraly Lemańskim, raczej Hoser wolał tego uniknąć


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 05 sie 2013, 09:13

Punc pisze:Hoser wolał tego uniknąć

Lanie w banie...
Wszystkiego unikają i pod dywan... Media sa stronnicze i są diabelskim narzędziem, ale sa też pożyteczne jeśli chodzi o ujawnianie rzeczy, o których KK nigdy by nie wspomniał i by nie ujawnił. Nam sie nawet nie śni co dzieje się w tej organizacji i tu media sa potrzebne.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Punc
Posty: 190
Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Punc » 05 sie 2013, 11:20

Dlaczego mamy chodzić ze swoimi problemami do Pogan? - dlaczego maja byc naszym powiernikiem ? - nie tak nas Paweł uczył.

Rozróżnijmy dwie rzeczy.

Ciesze się, jak media się dokopią do jakis lipnych przegniłych spraw w naszym kościele, których boją się inni ruszyć - niech to wyjmują na światło dzienne. I tego samego życzę każdemu kościołowi. I faktycznie w innych krajach media też wyciągając niezłe smaczki wyciągają z tych strasznych protestanckich organizacji (rzeczy o których nawet nie śnimy)

- można rzecz standardowy przypadek w Historii zbawienia - jak Bóg od czasu do czasu musiał dokopać izraelitom przez ludy pogańskie, by się ogarnęli.

bardzo się cieszę z przypadku kiedy wrzeszcie pismaki dorwały tego Biskupa co się rozbił w Warszawie - wreszcie coś się skończyło i zaczęto mówić o tym, że z alkoholizmem idzie się na terapie - ksiądz też.

Ale akurat tym przypadku media zamiast pomóc dużo zamieszały, nakombinowały, wzbudzilły dużo niepotrzebnych emocji (jak się wyrażasz) wobec statystycznego kowaleskiego, który nie do końca czai o co chodzi.
Owoce tego było widać po parafianach Jasienicy.


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 05 sie 2013, 11:40

Powiem tylko tyle. Nie potrafię Was zrozumieć, czemu tak łatwo dajecie wiarę złym naukom? Wiem że zaraz ktoś powie, że to nie sa złe nauki, tylko ja to widzę z perspektywy protestanckiej, ale nie w tym rzecz. Bóg mówi "badajcie wszystko, a co dobre zachowujcie". Czytając NT wynika to, że rola biskupa nie sprowadza się do tego, co uczynił KK w tym kierunku. Jezus mówił do Apostołów, że nawet Oni mają być równi względem siebie, a tu mamy co? A no to, że ktoś kiedyś sobie wymyślił że proboszcz musi złożyć ślubowanie posłuszeństwa wobec biskupa. Na jakiej podstawie? I tu tkwi cały myk, że to wszystko to farsa, bo hierarchia KRk definitywnie odbiega od misji Jezusa Chrystusa, której myślą przewodnią jest

1. Wiara, cześć i chwała wyłącznie Bogu YAHWEH.
2. Miłość.
3. Wybaczanie.
4. Ubóstwo.
5. Równość.
6. Odpuszczenie grzechów przez wiarę i Ewangelię.
7. Zbawienie z łaski i wiary, a nie z uczynków.
8. Posłuszeństwo tylko i wyłącznie Jezusowi.

Ciekawi mnie sytuacja, kiedy biskup by nakazał głosić proboszczowi pogańskie nauki/praktyki. Czy proboszcz musi się dostosować?


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Punc
Posty: 190
Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Punc » 05 sie 2013, 22:35

Ferdek pisze:Powiem tylko tyle. Nie potrafię Was zrozumieć, czemu tak łatwo dajecie wiarę złym naukom? Wiem że zaraz ktoś powie, że to nie sa złe nauki, tylko ja to widzę z perspektywy protestanckiej, ale nie w tym rzecz. Bóg mówi "badajcie wszystko, a co dobre zachowujcie". Czytając NT wynika to, że rola biskupa nie sprowadza się do tego, co uczynił KK w tym kierunku. Jezus mówił do Apostołów, że nawet Oni mają być równi względem siebie, a tu mamy co? A no to, że ktoś kiedyś sobie wymyślił że proboszcz musi złożyć ślubowanie posłuszeństwa wobec biskupa. Na jakiej podstawie? I tu tkwi cały myk, że to wszystko to farsa, bo hierarchia KRk definitywnie odbiega od misji Jezusa Chrystusa, której myślą przewodnią jest


Po naszemu nie brzmi to "ktoś sobie wymyślił" - tylko "My i Duch Święty"
- ale zdaje sobie sprawę, że to może brzmieć dziwnie :)

Ferdek pisze:1. Wiara, cześć i chwała wyłącznie Bogu YAHWEH.
2. Miłość.
3. Wybaczanie.
4. Ubóstwo.
5. Równość.
6. Odpuszczenie grzechów przez wiarę i Ewangelię.
7. Zbawienie z łaski i wiary, a nie z uczynków.
8. Posłuszeństwo tylko i wyłącznie Jezusowi.


I to wszystko Się dokonuje w Kościele Katolickim

Ferdek pisze:Ciekawi mnie sytuacja, kiedy biskup by nakazał głosić proboszczowi pogańskie nauki/praktyki. Czy proboszcz musi się dostosować?


Posłuszeństwo nie dotyczy spraw moralności.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 06 sie 2013, 00:38

Punc pisze:Posłuszeństwo nie dotyczy spraw moralności.


Czy mógłbyś to rozwinąć ?


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 06 sie 2013, 12:03

Punc pisze:Ferdek napisał/a:

1. Wiara, cześć i chwała wyłącznie Bogu YAHWEH.
2. Miłość.
3. Wybaczanie.
4. Ubóstwo.
5. Równość.
6. Odpuszczenie grzechów przez wiarę i Ewangelię.
7. Zbawienie z łaski i wiary, a nie z uczynków.
8. Posłuszeństwo tylko i wyłącznie Jezusowi.


I to wszystko Się dokonuje w Kościele Katolickim

Nie kłam. Zgodzę się, jak pominiemy punkty: 1, 4, 5, 7, i w szczególności 8.
Czemu tak mówię, a to temu... Odnośnie punktów 1 i 8.
Po katolicku:

Obrazek

Obrazek



Po chrześcijańsku:

Obrazek

Obrazek

Wszystko w temacie. ;)


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 07 sie 2013, 12:41

Ferdku,no a czego maja dowiesc czy zaprzeczyc te przytoczone zdjecia?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
Punc
Posty: 190
Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Punc » 09 sie 2013, 09:10

Piotrek. pisze:
Punc pisze:Posłuszeństwo nie dotyczy spraw moralności.


Czy mógłbyś to rozwinąć ?



Przepaszam, żę tak długo nie odpisywałem (zalałem klawiaturę :) )

Kościół w Posłuszeństwie widzi pewną możliwość upodobniania się do Chrystusa, który wypełniał wolę Ojca ( która nie była dla neigo za wygodna i miła)

Kościół zachęca do traktowania relacji Biskup-Prezbiter jak relacji ojca z synem.
Pierwszy daje mu misje do głoszenia Ewangelii i wszelką potrzebną pomoc i zaopatrzenie by to robić. Drugi obiecuje mu swoje posłuszeństwo jak zwierzchnikowi wykonania misji pasterskiej, który po prostu jako siedzący wyżej na stołku i kooperujący cała diecezja wie i widzi więcej. - Jak na wojnie.

Taki "ksiundz" ma 6 lat studiów by się dobrze zastanowić, przestudiować Historie kościoła, biblie, naukę Teologii, czy faktycznie chce ją głosić i to z mandatu swojego diecezjalnego Biskupa. (Oczywiście do głoszenia jest powołany każdy człowiek, ale jest część nauki zwana oficjalną)

Prezbiter ślubuje posłuszeństwo we wszystkim co dotyczy jego mandatu Głoszenia Słowa, Szafowania Sakramentów, Administracji.

Niedorzeczne jest założenie, że Biskup, który w swojej diecezji ma być strażnikiem zdrowej nauki i moralności i kultu, ma zmuszać swojego podwładnego do popełniania grzechu ( oczywiście grzech jest w kategorii rozumienia teologii, która przyjął jako kapłan - nie rozmawiajmy o bałwochwalstwie :P )

Każdemu prezbiterowi, od którego wymaga się dziwnych rzeczy przysługuje wg prawa kanonicznego rekurs do instancji wyższej i tyle.
I taki Lemański to zrobił zgodnie z prawem kanonicznym - tam zostaną rozwiane wątpiwości


Awatar użytkownika
Punc
Posty: 190
Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Punc » 09 sie 2013, 11:35

Ferdek pisze:
Punc pisze:Ferdek napisał/a:

1. Wiara, cześć i chwała wyłącznie Bogu YAHWEH.
2. Miłość.
3. Wybaczanie.
4. Ubóstwo.
5. Równość.
6. Odpuszczenie grzechów przez wiarę i Ewangelię.
7. Zbawienie z łaski i wiary, a nie z uczynków.
8. Posłuszeństwo tylko i wyłącznie Jezusowi.


I to wszystko Się dokonuje w Kościele Katolickim

Nie kłam. Zgodzę się, jak pominiemy punkty: 1, 4, 5, 7, i w szczególności 8.
Czemu tak mówię, a to temu... Odnośnie punktów 1 i 8.
Po katolicku:

[/quote]

1. Tak oddajemy wyłącznie Bogu część chwaląc jego stworzenie (Matka się nie obraża jak ktoś, mówi jakie ładne dziecko zrodziła i do tego jakie podobne do niej)

4. Błogosławieni ubodzy w DUCHU :) Znaczna część Kościoła realizuje swoje ubóstwo również i materialnie. W pierwotnym Kościele nie było wyłącznie biednych ludzi.
Każdy realizuje ubóstwo zgodnie ze swoim powołaniem

5. A gdzie jest nierówność?
- Chodzi Ci o hierarchię ? (czy Bóg jest socjalistą ?)

KKK
1546 Chrystus, Arcykapłan i jedyny Pośrednik, uczynił Kościół "królestwem - kapłanami dla Boga i Ojca swojego" (Ap 1, 6) 15 . Cała wspólnota wierzących jako taka jest kapłańska. Wierni wykonują swoje kapłaństwo, wynikające ze 1268 chrztu, przez udział w posłaniu Chrystusa, Kapłana, Proroka i Króla, każdy zgodnie z własnym powołaniem. Przez sakramenty chrztu i bierzmowania wierni "poświęcani są... jako... święte kapłaństwo" 16 .

1547 Kapłaństwo urzędowe, czyli hierarchiczne, biskupów i prezbiterów oraz kapłaństwo wspólne wszystkich wiernych, chociaż "jedno i drugie... we właściwy sobie sposób uczestniczy w jedynym kapłaństwie Chrystusowym" 17 , różnią się jednak co do istoty, będąc sobie "wzajemnie przyporządkowane" 18 . W jakim sensie? Podczas gdy kapłaństwo wspólne wiernych urzeczywistnia się przez rozwój łaski chrztu, przez życie wiarą, nadzieją i miłością, przez życie według Ducha, to kapłaństwo urzędowe służy kapłaństwu wspólnemu. Przyczynia się ono do rozwoju łaski chrztu wszystkich chrześcijan. Jest ono jednym ze środków, przez które Chrystus nieustannie buduje i prowadzi swój Kościół. Dlatego przekazuje się je przez osobny sakrament, a mianowicie sakrament święceń.


8. Posłuszeństwo starszym jest posłuszeństwem Chrystusowi.
Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi Mną gardzi, lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który mnie posłał (Łk 10,14) [/quote]



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości