Cały pontyfikat dla Niej

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 lis 2013, 18:01

Effata pisze:magda, protestanci nie lepiej traktowali ogniem katolików.


chyba w odpowiedzi na inkwizycję. No nie wiem ja tam trzymam sie Biblii no i zasad protestanckich ale żadnej denominacji nie preferuje i nie będę preferować. Jakoś w tych strasznych czasach to lepiej nie opowiadać się za konkretna religią ,denominacją. Sama czasem myslę ze nie ma tak własciwie jednego koscioła a tylko porozrzucani po róznych kosciołach chrzescijanie. Więc zasady protestanckie tak ale denominacja nie i wtedy nie podpisuję się pod tym co ktoś robił w historii czy jeszcze zrobi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 04 lis 2013, 18:11

magda pisze:
Effata pisze:magda, protestanci nie lepiej traktowali ogniem katolików.


chyba w odpowiedzi na inkwizycję.


protestanci mordowali i palili na stosach nie tylko katolików ale też innych protestantów - anabaptystów itp a wcześniej taboryyccy husyci spalili mnóstwo tych którzy ich zdaniem byli heretykami w ich własnych szeregach.Protestanci prowadzili też liczne polowania na czarownice które palili na stosach


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 lis 2013, 18:35

Jakoś nie na taką skalę jak KK i nie z takim hukiem. No ale dlatego jezus powiedział

Łk 18:8 bw "Powiadam wam, że szybko weźmie ich w obronę. Tylko czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"

Może poszczególne osoby, świat juz cały w złym leży, dlatego chrzescijanie są tak bardzo rozproszeni i porozrzucani po róznych kosciołach a co będzie dalej?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 04 lis 2013, 18:40

chyba w odpowiedzi na inkwizycję. No nie wiem ja tam trzymam sie Biblii no i zasad protestanckich ale żadnej denominacji nie preferuje i nie będę preferować. Jakoś w tych strasznych czasach to lepiej nie opowiadać się za konkretna religią ,denominacją. Sama czasem myslę ze nie ma tak własciwie jednego koscioła a tylko porozrzucani po róznych kosciołach chrzescijanie. Więc zasady protestanckie tak ale denominacja nie i wtedy nie podpisuję się pod tym co ktoś robił w historii czy jeszcze zrobi.


No, ale wiesz, takie wstawianie obrazków z inkwizycji trąci hipokryzją. I nie ma usprawiedliwienia w tym, że w odpowiedzi na inkwizycję.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 lis 2013, 18:44

Ja to wstawiłam bo rozmowa była o tym czym jest Babilon i dałam najpierw werset z Piotra ze to Rzym a potem że rzym starozytny mordował chrześcijan i dalej Watykan po nim też zaczął mordować, to było o Babilonie. Moze protestanci co mordowali też się przyłaczyli do babilonu ,może to sie ciągnie dalej. Już ten swiat jest taki ze wszystko możliwe.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 05 lis 2013, 00:32

magda pisze:chyba w odpowiedzi na inkwizycję


Magdo nie rób jaj, bo ignorujesz historię, albo jej nie znasz. Ginęły czarownice , ginęli protestanci myślący inaczej. Ginęli katolicy i nie ze względu na inkwizycję.

Luter po prostu, nie lubił katolików MAgdo. ;-) Nie lubił też Żydów, a nawet zwykłych chłopów.

Magda:

,,Jakoś nie na taką skalę jak KK i nie z takim hukiem.''

Widzę Magdo, że próbujesz licytować. Huk był spory.

,,Na przykład Zwingli w 1529 roku stracił wielu anabaptystów, wieszając, torturując, paląc żywcem, szlachtując, a nawet rzucając heretyków na pożarcie dzikim bestiom'' [L. Biały, Dzieje inkwizycji hiszpańskiej]

,,Szacuje się, że w samych tylko Niemczech inkwizycja protestancka zgładziła 100 000 istnień. Przekracza to wielokrotnie liczbę ofiar katolickiej inkwizycji hiszpańskiej''

,,Również Luter popierał prześladowania innowierców, papistów i zwolenników herezji Münzera. Kalwin zaś kazał spalić na stosie Serveta. Fisher i More, który był krytykiem Lutra, zostali ścięci za czasów Henryka VIII. Około 1579 roku protestanci zagładzali na śmierć katolików, których dzieci nadziewali na rożen i piekli w obecności ich rodziców''

,,Według szacunków Briana B. Levacka, zawartych w książce "Polowanie na czarownice w Europie", w wieku XVI w całej Europie spalono za czary około 300 tysięcy osób, głównie kobiet. Dwie trzecie z nich zginęło w protestanckich Niemczech, a około 70 tysięcy w oderwanej od Kościoła Anglii.''

Kiedyś Ci to cytowałem + inne , nie chcę za moco się powtarzać. Nie rozliczam Cię za to, ale powinnaś być bardziej obiektywna,. Zauważyłem juz nie raz, że inkwizycja to Twój konik. :-?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 lis 2013, 11:09

Darku ja nie twierdzę ze zła nie ma i ze szatan nie próbuje wchodzić do kazdej grupy co wierzy w Jezusa. Wiem że to robi i nikt nie jest bezpieczny i nie był nigdy. Ja tylko uznaję zasady protestantyzmu czyli 5 sola a nie podpisuję sie pod jakakolwiek grupą. Tak jak w KK papiestwo wyprawiało chece dopuki miało władzę to nie znaczy ze wierni nie są chrzescijanami, wielu jest nawet lepszych niz nie jeden protestant i wierza w Jezusa. W każdym ugrupowaniu religijnym sa prawdziwi chrzescijanie, szczerzy i oddani Jezusowi. Natomiast to czego uczy KK i co wyprawiali papieze, biskupi to to co innego. Tak jak wierni protestanci to co innego niż ich przywódcy co często sa pastorami dla zysku lub z chęci bycia kimś. przeszkadza mi tylko jak ktoś głosi innego Jezusa, tak jak KK podkreśla cielesny jego aspekt skupiając się na człowieku Marii, Jezus bobasek. Ustanawiając kult człowieka i świadkowie Jehowy jak też głoszą zupełnie innego Jezusa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 06 lis 2013, 13:52

inquisitio pisze:.
dzordan pisze:A sama ewangelia jest prosta jak budowa CEPA.

Jak widac po tysiacach sekt to nie dla wszystkich.

A to ciekawe. Możesz podać, z chociaż z tysiąc sekt opierających się na ewangelii? 8-)

:) :roll:



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości