Nie na temat - blablanie Rembova i jego ekipy

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 07 kwie 2013, 23:58

magda pisze:Po drugie ogladałam dziś program gdzie ksiadz katolicki właśnie przyznał ze katolicy łamią to przykazanie i tłumaczył pokrętnie jak to katolicy ,że łamia bo skoro Bóg wcielił się w ciało to tym samym stał się widoczny i stał się wizerunkiem, bo wcześniej nikt go nie widział więc sam zdecydował ze mozemy widzieć jak Bóg wygląda i robić jego podobizny. Niestety nie powiedział ze prawda jest inna a taka ze Bóg przyjał ludzkie grzeszne ciało


MAgdo, ciało nie jest raczej grzeszne samo w sobie. To tylko środek transportu dla duszy.
Ciało jest raczej ułomne.
Gdyby wziąć serio co napisałaś o grzesznym ciele, można by przyjąć , że Pan Jezus był grzeszny, a jak wiadomo tak nie było.

Jeżeli ksiądz powiedział, że łamią przykazanie, bo czynią wizerunki, to coś z nim nie tak. KK tego nie naucza.


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 08 kwie 2013, 00:03

magda pisze:A w Biblii pisze że nie chce żebyśmy w ogóle wytwarzali obrazy i im się kłaniali. No to kłaniaj się jak chcesz.


Problem w tym, że to kłanianie się nie jest kierowane do ram, płótna, gipsu, czy farby.

Zauważ, że ten sam Bóg, który TWoim zdaniem nie chce jakichkolwiek obrazów , zalecił wykonanie wizerunków cherubów na arce przymierza. Podobne zlecenia dał np. odnośnie umieszczenia wizerunków w świątyni, o ile pamiętam.


jurand161
Posty: 294
Rejestracja: 24 mar 2013, 00:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Planeta Małp
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jurand161 » 08 kwie 2013, 00:12

1. Biblia nie zabrania czynienia rzeźb i obrazów związanych z Bożym kultem. Takie wizerunki tworzą katolicy. Jeśli uważasz, że biblia zabrania czynienia wizerunków nawiązujących do Bożego kultu , to poproszę o cytat.

Czytasz Slowo ?Bo mam teraz duze watpliwosci....Powtarzasz slepo tylko to co inni katolicy...
"Boga nikt nigdy nie widział" (Jan 1;18) a wszelkie ludzkie wyobrażenia o Nim,są tylko karykaturami ośmieszającymi i obrażającymi Go
"Mienili się mądrymi, a stali się głupi. I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka." Rzym.1:22.23 
2. Wezwania do nie czynienia podobizny nawiązują do klasycznego pogaństwa. To były czasy złotych cielców, baalów itp. ST pęka w szwach od opisów pogańskich praktyk wśród ludzi tamtych czasów. Opisy ludzi odwołujących sie w swych wierzeniach do żywiołów , niemych bogów, bożków uczynionych ludzką ręką, które nic nie mogą itp. itd

Bledna interpretacja...Bog pokazuje nam na przykladzie pogan jak mamy nie postepowac!A nie jak Ty to interpretujesz oni nie mogli ale my jestesmy lepsi i mozemy
Slowo to nauka jak mamy zyc :)
2 przykazanie mowi Ci cos? nie bo zostalo podstepnie usuniete z Twojego kosciola :(
"Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał, i nie będziesz im służył, gdyż ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a okazuje łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.  "

Wierz mi, inna jest idea, np. w namalowaniu Pana Jezusa. Inne były też cele artysty , który wymalował bazylikę św. Piotra, a inne są cele artysty rzeźbiącego światowida dla jego wyznawców.

"Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że bóstwo jest podobnego złota albo srebra, albo do kamienia wytworu sztuki i ludzkiego umysłu." Dz.Ap.17:29 
3. Nie wiem dlaczego z takim przekonaniem potępiasz kłanianie się . Sądzisz, że np. kiedy klękam w kościele , gdzie jest np. figura {Pana Jezusa, czy Maryi, to klękam przed gipsem lub drewnem.

"Nie zwracajcie się do bałwanów i nie sporządzajcie sobie bogów odlewanych z metalu. Ja Pan jestem Bogiem waszym." 3 Mojż. 19:4 


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 kwie 2013, 09:16

magda pisze:
Rembov pisze:Przeczytaj wreszcie Biblię w CAŁOŚCI, to pogadamy. Na razie jesteś jeszcze głęboko w lesie w kwestii znajomości nauczania Pisma Świętego. Zwłaszcza tego w kwestii obrazów, bo obecnie patrzysz jedynie na te fragmenty, w których Bóg negatywnie wyraża się na ten temat.

Przeczytałam Biblię w całosci na pewno więcej razy niż ty

Może. Trudno jednak w to uwierzyć, skoro tak wybiórczo podchodzisz do jej tekstu.

Rembov pisze:Znając Ciebie, to stawiam zakład, że ten ksiądz niczego takiego nie powiedział, a ty jedynie to dopisałaś do jego wypowiedzi.

Sugerujesz że ja to kłamię notorycznie?

Znowu przypisujesz mi coś, czego nie napisałem.

A jednak tak powiedział.

Nie wierzę Ci. Zbyt wiele razy przeinaczałaś cudze wypowiedzi, abym teraz bezkrytycznie przyjął jako prawdę to, co piszesz o tym, co jakaś inna osoba powiedziała.

Rembov pisze:Kościół w mojej parafii jest wyposażony w ławki, na których może usiąść w czasie Mszy Świętej ponad 200 osób


(...)To że tyle jest miejsc nie znaczy ze tyle osób siedzi.

Nie wkurzaj ludzi. Przecież wyraźnie napisałem, że właśnie taką frekwencję ZAOBSERWOWAŁEM, więc nie pleć mi tu bzdur, że jest inaczej i nie są one w 100% zapełnione na każdej Mszy Świętej w mojej parafii!
Rembov pisze:Kobieto, weź się wreszcie OBUDŹ! Kościół katolicki nie umiera, a katolicy nie stanowią marginesu w Polsce i na świecie. Nas jest naprawdę wielu.

Jak na tej przestronnej drodze co wielu ją pznajduja i nia podążają.

Jesteś Bogiem?
Pytam, bo TYLKO Bóg ma prawo powiedzieć, z racji na znajomość przyszłości, na jakiej drodze znajdują się poszczególni ludzie.

Rembov pisze:To Ty twierdzisz, że Bóg nienawidzi obrazów. Rzeczywistość, którą widać także z kart Biblii jest inna: Bóg nienawidzi WYŁĄCZNIE tych obrazów, które ludzie stawiają w Jego miejscu lub na równi z nim.

A w Biblii pisze że nie chce żebyśmy w ogóle wytwarzali obrazy i im się kłaniali.

Przeczytaj wreszcie Biblię bez pomijania tych fragmentów, w których Bóg nakazywał wykonanie obrazów lub przeciwko tworzonym nie protestował, to pogadamy o tym, jakie Jahwe ma podejście do wizerunków.

Rembov pisze:Nic takiego nie sugeruję. Znowu przypisujesz mi coś, czego NIE napisałem.

Sugerujesz , nie napisałeś a zasugerowałeś ,że Bóg przez obraz jak przez feetysz ,rzecz materialną przesyła łaski jak by inaczej nie mógł.

Niczego takiego nie zasugerowałem. To jedynie Twój WYMYSŁ i wpisywanie w moją wypowiedź bzdur, które sobie wymyśliłaś.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Advocatus
Posty: 749
Rejestracja: 24 lis 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus » 08 kwie 2013, 09:56

jurand161 pisze:"Boga nikt nigdy nie widział" (Jan 1;18)

Słabo u ciebie ze znajomością Pisma. Owszem, Boga Ojca - nie (pomijając różne teofanie). Ale już Boga Syna - jak najbardziej.
"Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca." [J 14,9]

No cóż, ikonoklazm wiecznie żywy.
Już w najstarszym apostolskim komentarzu do Biblii, Didache, który zawiera bardzo precyzyjne omówienie tego, w jaki sposób dekalog ma obowiązywać chrześcijan, jest zakaz bałwochwalstwa w rozumieniu katolickim (i tradycyjnych protestantów), a nie z wyodrębnieniem zakazu tworzenia obrazów jako niezależnego przykazania.
Tak jak było już w tym wątku powiedziane, takiemu wyodrębnieniu zaprzecza oczywiście już sam Stary Testament, skoro Bóg - już po nadaniu 10 przykazań - kilkakrotnie każe sporządzić Izraelitom różne rzeźby i wizerunki dla celów kultowych.


Z cyklu Perełki eklezjalnohistoryczne na Forum: „To jest Sola Scriptura, chwilowo bez Scriptura."
Z cyklu Perełki teologiczne na Forum: „Bóg przestaje nękać swoimi upomnieniami tego, kogo zamyślił zgubić i odesłać do piekła.”
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2013, 14:48

DARK pisze:3. Nie wiem dlaczego z takim przekonaniem potępiasz kłanianie się . Sądzisz, że np. kiedy klękam w kościele , gdzie jest np. figura {Pana Jezusa, czy Maryi, to klękam przed gipsem lub drewnem.


Może ty nie klękasz i tak nie myślisz ale wielu jednak klęka i modli się do konkretnego obrazu. Dlaczego nie można tego nie robić, po co ten obraz, czy jest niezbędny do dobrej modlitwy? Jeśli ty modlisz sie do Boga przed obrazem to ktos kto to widzi może odebrać ze modlisz sie do obrazu i już zgorszyłeś bliźniego. Zaręczam ci ze wielu się modli do obrazu.

DARK pisze:Problem w tym, że to kłanianie się nie jest kierowane do ram, płótna, gipsu, czy farby.


To ty tak uważasz a moja sąsiadka kieruje modlitwę do obrazu i to tego z częstochowy i do niego co rok leci na pielgrzymkę. A dlaczego a właśnie dlatego ,ze klekał ktos przy tym obrazie i tak to odebrała że sie do obrazu modlił i tak to odbieraja księża co gonia też na pielgrzymkę. Nie mów że w tym chodzi o modlitwe do Boga, tam chodzi o obraz i to bardzo konkretny.

DARK pisze:Zauważ, że ten sam Bóg, który TWoim zdaniem nie chce jakichkolwiek obrazów , zalecił wykonanie wizerunków cherubów na arce przymierza. Podobne zlecenia dał np. odnośnie umieszczenia wizerunków w świątyni, o ile pamiętam.


Tylko tam nikt się do cherubów i obrazów nie modlił bo gdyby to zrobił to by go ukmienowano a w KK nawet sami kapłani klękaja przed obrazem i nie wyprowadzaja ludzi z błędu a nawet gonią ich na pielgrzymkę do konkretnego obrazu.

"Nie zwracajcie się do bałwanów i nie sporządzajcie sobie bogów odlewanych z metalu. Ja Pan jestem Bogiem waszym." 3 Mojż. 19:4 

Oj nie napisane że z gipsu i zaraz jakiś katolik powie że z gipsu można ;-)

Rembov pisze:Cytat:
Rembov napisał/a:
Znając Ciebie, to stawiam zakład, że ten ksiądz niczego takiego nie powiedział, a ty jedynie to dopisałaś do jego wypowiedzi.

Sugerujesz że ja to kłamię notorycznie?

Znowu przypisujesz mi coś, czego nie napisałem.

Cytat:
A jednak tak powiedział.

Nie wierzę Ci. Zbyt wiele razy przeinaczałaś cudze wypowiedzi, abym teraz bezkrytycznie przyjął jako prawdę to, co piszesz o tym, co jakaś inna osoba powiedziała.


No jednak jak widzisz sugerujesz ,że kłamię, pokaż mi gdzie przeinaczałam wypowiedzi!

Advocatus pisze:Tak jak było już w tym wątku powiedziane, takiemu wyodrębnieniu zaprzecza oczywiście już sam Stary Testament, skoro Bóg - już po nadaniu 10 przykazań - kilkakrotnie każe sporządzić Izraelitom różne rzeźby i wizerunki dla celów kultowych.


Ale zauwaz że były to tylko ozdoby a nie cel kultu jak u katolików np w Częstochowie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 08 kwie 2013, 15:22

jurand161 pisze:2 przykazanie mowi Ci cos? nie bo zostalo podstepnie usuniete z Twojego kosciola :(


Gdybyś znał katolickie przekłady biblii oraz katechizm KK z komentarzami do niego, nigdy byś nie stawiał takiego argumentu.

No i o czym mówi , to przykazanie? Nie uczynisz sobie żadnej rzeźby związanej z moim kultem?

jurand161 pisze:"Boga nikt nigdy nie widział" (Jan 1;18)


Wizerunki takie są spotykane sporadycznie . Są przejawem myśli i wyobrażeń artysty. Nie słyszałem o obrazach Boga Ojca w kościele, które były by szczególnie związane z zainteresowaniem protestantów.

Co do cherubów, których można spotkać w kościołach, na obrazach, rzeźbach, chyba nie masz wątpliwości, że pojawiają się też w biblii .

jurand161 pisze:"Nie zwracajcie się do bałwanów i nie sporządzajcie sobie bogów odlewanych z metalu. Ja Pan jestem Bogiem waszym." 3 Mojż. 19:4


Co wykazałeś? Sądzę, że to nie dotyczy katolików.

magda pisze:To ty tak uważasz a moja sąsiadka kieruje modlitwę do obrazu i to tego z częstochowy i do niego co rok leci na pielgrzymkę


To chyba trochę źle zna sprawę.


jurand161
Posty: 294
Rejestracja: 24 mar 2013, 00:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Planeta Małp
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jurand161 » 08 kwie 2013, 17:10

Sorry panowie niemam teraz zabardzo czasu zeby kolejno sie odniesc do tego tam wysnuliscie.Postaram sie krotko zwiezle i na temat :)

Tak bez nauk watykanu nieda rady nic zrozumiec...przeciez normalny czlowiek nie potrafi czytac i myslec :( o zallllll Co do przekladu watykanskiego przkladu to tez mozna cos powiedziec....Przkazanie mowi Ci abys czcil jedynego Boga zywego,a nie jakies wynalazki typui mari.Cherubinow nikt nie czcil nikt im sie nie klanial,pelnily funkcje ozdobna jak teraz co innego wasz kult obrazow.

"Słowo stało się człowiekiem, materia została przebóstwiona, a obraz Boży w człowieku - odnowiony.[/quote] I dlatego czczenie KAŻDEGO INNEGO OBRAZU jest bałwochwalstwem  bo stawia inny obraz na równi z Chrystusem nawet jeśli osoba czcząca obraz się tego wypiera."
pzdr Lash :)


Sama Maria modliła sie do swego Zbawiciela Boga, choć była wybrana do urodzenia Syna Bożego Luk. 1:37,47 

Dziesiątego marca 2004 r. około godziny 1630 wierni naszej parafii zgromadzili się przy moście w modlitewnym oczekiwaniu na przyjazd samochodu kaplicy. Około godziny 1700 w asyście samochodów strażackich i policji przyjechał z Soli samochód - kaplica z Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Po wyjęciu Obrazu z samochodu Ksiądz Proboszcz oddaje w milczeniu hołd świętemu wizerunkowi (sic!)i chwilę się modli. (...) W kościele Obraz umieszczony został w przygotowanym na tę okoliczność tronie(sic!!!). W ustawieniu Obrazu pomagali Strażacy i ojciec Krzysztof - paulin - kustosz obrazu. (...) Teraz następują powitania Obrazu ( Witaj obrazie. Jak ci minął dzień ? ) (...) Ksiądz Proboszcz podchodzi do Obrazu, przyklęka i trwa chwilę w milczeniu. (...)Do Wizerunku podchodzi delegacja Urzędu Gminy z bukietem kwiatów... itp. itd.

jc do potem :)


jurand161
Posty: 294
Rejestracja: 24 mar 2013, 00:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Planeta Małp
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jurand161 » 08 kwie 2013, 17:12



Ar
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2013, 21:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ar » 08 kwie 2013, 17:43

Dostępne przekazy historyczne(w tym N.Testament)wskazują na fakt iż w pierwszych wiekach chrześcijanie nie mieli problemu z wizerunkami Jezusa i"świętych".Dlaczego?Bo najwyrażniej się nimi nie posługiwali,ba z dostępnych żródeł pisanych wynika,że batalia wokół sporządzania wizerunków pojawiła się w momencie,gdy około III/IV wieku zaczęto owe wizerunki sporządzać!Dlaczego tak sądzę?Bowiem przeciwnicy wizerunków ok.IV wieku wyrażnie stwierdzają,że gminy chrześcijańskie nie miały w zwyczaju sporządzać wizerunków i zwyczaj ten jest naleciałością obcą chrześcijaństwu i o to zaczęto toczyć bój,aby zwyczaju owego nie wprowadzać.Współcześni adwersarze wizerónków-protestanci zadają bardzo logiczne pytanie:czemu przykładowo ma służyć koronacja wizerunku?Gdzie zaciera się granica pomiędzy oddawaniem komuś należnego szcunku,a czynnosciami,które poza ów szacunek nieopatrznie wykraczają?Czy pan Bóg życzy sobie,aby ludzie trawili czas na uroczystości,której sednem jest nakładanie korony figurze?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2013, 18:38

DARK pisze:No i o czym mówi , to przykazanie? Nie uczynisz sobie żadnej rzeźby związanej z moim kultem?


Własniie rzeźba to przedmiot materialny a Bóg chce zeby go czcić w duchu i prawdzie. Duchowo a nie materialnie . Po co te materialne dodatki ,czy katolicy nie potrafia tylko duchowo/?

DARK pisze: Nie słyszałem o obrazach Boga Ojca w kościele, które były by szczególnie związane z zainteresowaniem protestantów.


Co to znaczy związane z zainteresowaniem protestantów, protestanci w ogóle zadnymi wizerunkami się nie zajmują. A w kościele W Warszawie na Kole to jest parafia św. JÓzefa jest ogromny wizerunek Boga Ojca nad całym ołtarzem.

DARK pisze:To chyba trochę źle zna sprawę.


I wielu innych to samo nawet myslę ze większosć katolików modli się do obrazu częstochowskiego.

jurand161 pisze:Dziesiątego marca 2004 r. około godziny 1630 wierni naszej parafii zgromadzili się przy moście w modlitewnym oczekiwaniu na przyjazd samochodu kaplicy. Około godziny 1700 w asyście samochodów strażackich i policji przyjechał z Soli samochód - kaplica z Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Po wyjęciu Obrazu z samochodu Ksiądz Proboszcz oddaje w milczeniu hołd świętemu wizerunkowi (sic!)i chwilę się modli. (...) W kościele Obraz umieszczony został w przygotowanym na tę okoliczność tronie(sic!!!). W ustawieniu Obrazu pomagali Strażacy i ojciec Krzysztof - paulin - kustosz obrazu. (...) Teraz następują powitania Obrazu ( Witaj obrazie. Jak ci minął dzień ? ) (...) Ksiądz Proboszcz podchodzi do Obrazu, przyklęka i trwa chwilę w milczeniu. (...)Do Wizerunku podchodzi delegacja Urzędu Gminy z bukietem kwiatów... itp. itd.


I potem nie dziwne że większosć katolików czci obraz, czyli pomalowaną deskę bo skoro ksiądz tak robi to i wierni. Co z tego ze watykan ma jakieś pokrętne tłumaczenia na to i tak praktyka jest inna i nie da sie tego ukryć

Ar pisze:czemu przykładowo ma służyć koronacja wizerunku?Gdzie zaciera się granica pomiędzy oddawaniem komuś należnego szcunku,a czynnosciami,które poza ów szacunek nieopatrznie wykraczają?Czy pan Bóg życzy sobie,aby ludzie trawili czas na uroczystości,której sednem jest nakładanie korony figurze?


Iz 42:8 bw "Ja, Pan, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 kwie 2013, 18:42

magda pisze:nawet myslę ze większosć katolików modli się do obrazu częstochowskiego.

A na spotkania Msze odprawiane przez papieża przyszło tylko kilka tysięcy katolików. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2013, 18:56

Rembov pisze:A na spotkania Msze odprawiane przez papieża przyszło tylko kilka tysięcy katolików.


Papiez sam koronował figury. Widzę ze Boga nie mozecie czcić tylko w duchu i prawdzie ale musi tam być materialna figura- czytaj fetysz w papieskiej koronie przez ,które jakis wasz bóg zsyła łaski jak sam napisałeś


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
tymianek26
Posty: 100
Rejestracja: 30 mar 2013, 23:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tymianek26 » 08 kwie 2013, 18:57

Rembov pisze:
magda pisze:nawet myslę ze większosć katolików modli się do obrazu częstochowskiego.

A na spotkania Msze odprawiane przez papieża przyszło tylko kilka tysięcy katolików. :D


A co to wspólnego z czczeniem obrazów i przestrzeganiem Pisma Świętęgo...
To jest Twój Wykładnik???Ile ludzi tkwi w Kościele rzymsko-katolickim????

Gdybyś czytał ze zrozumieniem Pismo to wiedziałbyś ile Starotestamentowych Izraelitów pobłądziło. czasami TYLKO JEDEN prorok się sprzeciwił przeciwko całemu ludowi...
Zdziwiony???
Wtedy też każdy Izraelita mówił ale wszyscy to robią, odwal się, kapłani mówią że można :-)
I co...
Ile Izraelitów przetrwało i wytrwało w wierze???
tyle też będzie i chrześcijan,maluuuuuuuuuuuutka garsteczka w stosunku do "wszystkich wierzących".


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2013, 19:00

tymianek26 pisze:tyle też będzie i chrześcijan,maluuuuuuuuuuuutka garsteczka w stosunku do "wszystkich wierzących".


Katolicy to lecą ta szeroka droga i jeszcze są z tego bardzo zadowoleni jak powyzej Rembov


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości