Papież Franciszek

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 27 mar 2013, 13:03

To co ma robić, udawać, że Islam nie istnieje ?

Nie rozumiem.
Ja wiem, że szatan istnieje, ale układać z nim się nie będę. A ty?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 27 mar 2013, 23:06

Iron Man pisze:oto dowód: a jest b = b jest a=nie jest b= nie jest a.


Na co?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 28 mar 2013, 13:52

Iron Man pisze:
Erazm pisze:Najzabawniejsze jest to, że tę bajkę wymyślił sam „namiestnik”, po czym sam daje świadectwo o sobie.
Ale to już inny temat.


Jeśli już, to źle zinterpretował Biblię.

Drobiażdżek: papież tylko źle zinterpretował, że zastępuje de facto Boga na ziemi z wszelkimi tego konsekwencjami. Doprawdy drobnostka.
Na jedno wychodzi. Że papież źle zinterpretował Biblię to jeszcze nie problem. Problemem jest sprawa kwestionowania papieskiego autorytetu w tej sprawie przez rzymskiego katolika, który papieżem nie jest. To jeden z licznych rzymskokatolickich paradoksów: gdzie rzymskiemu katolikowi pasuje, tam papież jest nieomylny a gdzie nie pasuje - "przecież papież też może się mylić".

Iron Man pisze:Temat widzialnej głowy Kościoła jest obecny w Chrześcijaństwie od początku.

Obecne w chrześcijaństwie są różne tematy, nawet nawzajem się wykluczające i co z tego?

Iron Man pisze:A Ty potrafisz logicznie przeprowadzać dowodzenie jedynie słusznego rozumienia danego stwierdzenia, zdania, słowa ? Ja potrafię, ale nie wiem, czy znasz się na Logice, żebym nie pisał referatu z Logiki na próżno.

1. Nie ma potrzeby pisania słowa "logika" oraz "chrześcijaństwo" wielką literą. :)
2. W innym wątku próbowałeś przekonywać, że Bóg objawił Ci swoją wolę, kiedy miałeś 6 lat argumentując, że to jest prawda obiektywna, bo jesteś tego bardziej pewien, niż bólu odczuwanego po ukłuciu igłą:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#307959
Szczerze mówiąc, wydajesz się mało wiarygodny jeśli chodzi o stosowane metody dowodzenia. Ale może się mylę.
Iron Man pisze:Papież, też człowiek i też może oszaleć lub popaść w herezję. Ale papież o zdrowych zmysłach i ortodoksyjnych poglądach jest narzędziem Boga, do dbania o prawdziwość przesłania Ewangelii.

Ale dopóki żyje papież nikt nie śmie go oceniać. Wszak jest "Wikariuszem Syna Bożego". Ba - "słodkim Chrystusem". I tu jest pies pogrzebany.
Iron Man pisze:Bardzo mnie smuci fakt, że uważasz papiestwo za spisek tudzież nauczanie nie biblijne i w ogóle nie chrześcijańskie.

Nazwanie papiestwa "spiskiem" może wywoływać niepotrzebne nieporozumienia. Chyba za duże słowo. To po prostu jeszcze jeden z ludzkich systemów służących realizacji określonej polityki. O tym uczy nas historia. Co do niebiblijności - zarzut chybiony, bowiem papiestwo samo specjalnie nie przejmuje się niebiblijnością własnych twierdzeń i dogmatów (vide: dogmat o niepokalanym poczęciu NMP). W końcu ono stoi ponad Biblią. Nie jest tak?


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 28 mar 2013, 13:54

Małgorzata pisze:Ja jestem ostrożna względem jego osoby. To mi wygląda na usypianie. :D

Mój brat w Chrystusie zwykł mawiać: "Nie ufaj jezuitom".


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Endejk
Posty: 152
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Endejk » 28 mar 2013, 23:46

a jest b = b jest a=nie jest b= nie jest a.


Mógłbyś rozwinąć ?


Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13, 34-35)
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 29 mar 2013, 08:16

Endejk pisze:
a jest b = b jest a=nie jest b= nie jest a.


Mógłbyś rozwinąć ?


Ja nie jestem wykładowcą Logiki, żeby Ci tłumaczyć o co chodzi. Proszę idź do sklepu kup sobie książkę do Logiki i zacznij czytać.


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 29 mar 2013, 08:17

Adalbertus pisze:
Iron Man pisze:oto dowód: a jest b = b jest a=nie jest b= nie jest a.


Na co?


Jezus to papież i na odwrót, w rozumieniu św. Katarzyny ze Sieny.


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 29 mar 2013, 08:19

Małgorzata pisze:
To co ma robić, udawać, że Islam nie istnieje ?

Nie rozumiem.
Ja wiem, że szatan istnieje, ale układać z nim się nie będę. A ty?


A co z nawracaniem muzułmanów ? Rozumiem, że boisz się samej obecności ludzi wyznających Islam.


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 29 mar 2013, 08:23

Erazm pisze:
Iron Man pisze:
Erazm pisze:Najzabawniejsze jest to, że tę bajkę wymyślił sam „namiestnik”, po czym sam daje świadectwo o sobie.
Ale to już inny temat.


Jeśli już, to źle zinterpretował Biblię.

Drobiażdżek: papież tylko źle zinterpretował, że zastępuje de facto Boga na ziemi z wszelkimi tego konsekwencjami. Doprawdy drobnostka.
Na jedno wychodzi. Że papież źle zinterpretował Biblię to jeszcze nie problem. Problemem jest sprawa kwestionowania papieskiego autorytetu w tej sprawie przez rzymskiego katolika, który papieżem nie jest. To jeden z licznych rzymskokatolickich paradoksów: gdzie rzymskiemu katolikowi pasuje, tam papież jest nieomylny a gdzie nie pasuje - "przecież papież też może się mylić".

Iron Man pisze:Temat widzialnej głowy Kościoła jest obecny w Chrześcijaństwie od początku.

Obecne w chrześcijaństwie są różne tematy, nawet nawzajem się wykluczające i co z tego?

Iron Man pisze:A Ty potrafisz logicznie przeprowadzać dowodzenie jedynie słusznego rozumienia danego stwierdzenia, zdania, słowa ? Ja potrafię, ale nie wiem, czy znasz się na Logice, żebym nie pisał referatu z Logiki na próżno.

1. Nie ma potrzeby pisania słowa "logika" oraz "chrześcijaństwo" wielką literą. :)
2. W innym wątku próbowałeś przekonywać, że Bóg objawił Ci swoją wolę, kiedy miałeś 6 lat argumentując, że to jest prawda obiektywna, bo jesteś tego bardziej pewien, niż bólu odczuwanego po ukłuciu igłą:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#307959
Szczerze mówiąc, wydajesz się mało wiarygodny jeśli chodzi o stosowane metody dowodzenia. Ale może się mylę.
Iron Man pisze:Papież, też człowiek i też może oszaleć lub popaść w herezję. Ale papież o zdrowych zmysłach i ortodoksyjnych poglądach jest narzędziem Boga, do dbania o prawdziwość przesłania Ewangelii.

Ale dopóki żyje papież nikt nie śmie go oceniać. Wszak jest "Wikariuszem Syna Bożego". Ba - "słodkim Chrystusem". I tu jest pies pogrzebany.
Iron Man pisze:Bardzo mnie smuci fakt, że uważasz papiestwo za spisek tudzież nauczanie nie biblijne i w ogóle nie chrześcijańskie.

Nazwanie papiestwa "spiskiem" może wywoływać niepotrzebne nieporozumienia. Chyba za duże słowo. To po prostu jeszcze jeden z ludzkich systemów służących realizacji określonej polityki. O tym uczy nas historia. Co do niebiblijności - zarzut chybiony, bowiem papiestwo samo specjalnie nie przejmuje się niebiblijnością własnych twierdzeń i dogmatów (vide: dogmat o niepokalanym poczęciu NMP). W końcu ono stoi ponad Biblią. Nie jest tak?


Ja dziękuję za dyskusję z Tobą. Nie dam rady dłużej z Tobą rozmawiać.


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 29 mar 2013, 08:26

Małgorzata pisze:Ja jestem ostrożna względem jego osoby. To mi wygląda na usypianie.


Rozumiem, że papież Franciszek stosuje socjomanipulację w celu uśpienia protestantów i ogółem całej ludzkości ?


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 29 mar 2013, 10:26

Iron Man pisze:Ja dziękuję za dyskusję z Tobą. Nie dam rady dłużej z Tobą rozmawiać.

:)


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 29 mar 2013, 10:28

Erazm pisze:
Iron Man pisze:Ja dziękuję za dyskusję z Tobą. Nie dam rady dłużej z Tobą rozmawiać.

:)
I tak lepiej ja oberwałem tym że nie jestem mądry ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 29 mar 2013, 11:13

Lash pisze:I tak lepiej ja oberwałem tym że nie jestem mądry


Mądry Polak po szkodzie. ;-) Mówię o sobie.


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 mar 2013, 12:23

Iron Man pisze:Rozumiem, że boisz się samej obecności ludzi wyznających Islam.


Jak zwykle źle rozumiesz.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 29 mar 2013, 15:29

Małgorzata pisze:Jak zwykle źle rozumiesz.


Wobec tego jak powinienem zrozumieć, Twoją wypowiedź ?


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości