Abdykacja BXVI

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 22 lut 2013, 10:59

Nie ty za to placisz :)


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 lut 2013, 12:24

inquisitio pisze:Nie ty za to placisz :)
Czy ja wiem, jeśli jakieś finanse z dajmy na to polskiego funduszu kościelnego "idą" również do Rzymu to całkiem możliwe, że pośrednio również za to płacę. Ale to nie przede mną organizacja w Rzymie powinna być odpowiedzialna finansowo ale przed Bogiem -- bo jeśli w tej rzeczy najmniejszej nie jesteście wierni, to jak będzie w rzeczach większych? to pytanie retoryczne oczywiście.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 lut 2013, 12:46

Dlatego potrzebują naszych pieniędzy. ;-)
Rembov pisze:Dokładnie rzecz biorąc to uszyte są trzy rozmiary:

Wystarczy jeden.Tam przecież same grubasy wypasione .Rozmiar X do potęgi n-tej :mrgreen:
A gdzie odpowiedź na drugą, najistotniejszą część mojego postu? O duchu,któremu narzucono termin wskazania wodza?

Jezeli ktos ma nastawienie negatywne to obojetne czy papiez sie ubierze czy nie
fantomik pisze:Marnotrawstwo

Dokładnie tak jest, mam to w nosie,ale chodzi mi o to,że takie bzdety wierni KK przełykają bezmyślnie.
inquisitio pisze:widze w twoich ocenach KK emocje.A czasami to utrudnia widzenie.Zapewne masz jakis powod aby tak podchodzic,ale wzucajac wszystko i wdzystkich w KK do jednego worka z napisem ,,Diabel,,jest krzywdzace .

Emocje-owszem. Powód-oszustwa,którymi karmiono mnie przez kilkadziesiąt lat. Jestem po prostu uczulona na kłamstwo. Ktoś,kto jeden raz mnie okłamie po prostu jest dla mnie trupem. Trudność widzenia miałam dopóki nie poznałam Pisma Św. Wtedy otworzyły mi się oczy.
Nie wrzucam nikogo do worka "diabeł",bo musiałabym żyć bez nadziei miłosierdzia Bożego dla wszystkich moich najbliższych, którzy umarli w katolickiej wierze. A jest ich wielu. Z drugiej strony cieszę się,że nie doczekali mojej "heretyckiej" postawy. Ale zawsze byłam zbuntowana i płynęłam pod prąd,w każdej sprawie. Taka moja "uroda".


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 22 lut 2013, 12:57

kontousunięte1 pisze:Dlatego potrzebują naszych pieniędzy. ;-)
Rembov pisze:Dokładnie rzecz biorąc to uszyte są trzy rozmiary:

Wystarczy jeden.Tam przecież same grubasy wypasione .Rozmiar X do potęgi n-tej :mrgreen:

Wiesz, że z tego tekstu zostaniesz kiedyś rozliczona przez Boga i NIE BĘDZIE on zaliczony do dobrych czynów?

A gdzie odpowiedź na drugą, najistotniejszą część mojego postu? O duchu,któremu narzucono termin wskazania wodza?

Nic. Nie rozumiesz, że Bóg pewnych rzeczy CHCE od człowieka i dlatego pozwala na określenie tego, kiedy ma być dokonany wybór następnego Namiestnika Chrystusa.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2013, 13:03 przez Rembov, łącznie zmieniany 1 raz.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 lut 2013, 13:02

Rembov pisze:ic. Nie rozumiesz, że Bóg pewnych rzeczy CHCE od człowieka i dlatego pozwala na określenie tego, kiedy ma być dokonany wybór następnego Namiestnika Chrystusa.

Powalająca odpowiedź. Ty wiesz czego chce Bóg? Wiesz,że ma wybrać papieża do 15 marca?
Wprost brak mi słów,a to rzadko ma miejsce. Ale czujcie się dobrze i "róbta co chceta".
Rembov pisze:Wiesz, że z tego tekstu zostaniesz kiedyś rozliczona przez Boga i NIE BĘDZIE on zaliczony do dobrych czynów?

Wszak łaską zbawieni jesteśmy. Myślę,że Bóg wie iż nie napisałam tu nieprawdy.Wszak widzi tych panów z nadwagą. Może po chlebie i wodzie tak puchną? Jeśli tak,to sorki wielkie. :lol:


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 22 lut 2013, 13:09

kontousunięte1 pisze:
Rembov pisze:ic. Nie rozumiesz, że Bóg pewnych rzeczy CHCE od człowieka i dlatego pozwala na określenie tego, kiedy ma być dokonany wybór następnego Namiestnika Chrystusa.

Powalająca odpowiedź.

Prawdziwa. Jak przeczytasz CAŁY Nowy Testament to się o tym przekonasz. Przykładem jest chociażby to, że Apostołowie nie czekali na to, aż Bóg się objawi i powie im, że mają sobie dobrać kogoś na apostoła w miejsce Judasza. Sami zadecydowali o tym, kiedy to zrobić.

Rembov pisze:Wiesz, że z tego tekstu zostaniesz kiedyś rozliczona przez Boga i NIE BĘDZIE on zaliczony do dobrych czynów?

Wszak łaską zbawieni jesteśmy. Myślę,że Bóg wie iż nie napisałam tu nieprawdy.[/quote]
No właśnie Bóg wie, że właśnie napisałaś nieprawdę. A "łaską zbawieni jesteśmy" nie zmienia faktu, że po śmierci "każdy otrzyma zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 22 lut 2013, 13:15

Wuko,czy jakby watykan odwolal wybory 15 marca to to cos zmieni w twojej postawie?
A z tymi grubasami to bylo niesmaczne.
Z szacunkiem.


Contemplari et contemplata aliis tradere
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 lut 2013, 13:16

Rembov pisze:Prawdziwa. Jak przeczytasz CAŁY Nowy Testament to się o tym przekonasz.

Przeczytałam wielokrotnie CAŁY Nowy i Stary Testament. Fragment na który się powołujesz nie ma nic wspólnego z obecnym powoływaniem się na Ducha św.,który rzekomo wybiera wam papieża. I to w terminie przez ludzi podanym. To kpina z Boga.Też za to odpowiedzą przed Nim. Brakującego Apostoła wybrano przez losowanie.
Rembov pisze: po śmierci "każdy otrzyma zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre".

Oczywiście.Tylko nadal nie rozumiem dlaczego zaprzeczasz,że wasi hierarchowie to wypasione brzuchy?
Ale zostawmy to.Niech im będą na zdrowie te łososie i szczupaki postne... :]


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 lut 2013, 13:22

inquisitio pisze:Wuko,czy jakby watykan odwolal wybory 15 marca to to cos zmieni w twojej postawie?

Tak. Gdyby przy wyborze papieży pokornie poddano się działaniu woli Bożej i Ducha Św. na którego powołują się kardynałowie, nie byłoby ośmieszania Boga. A tak to wiadomo,że tylko polityka,tarcia,walka o stołki z Imieniem Boga na ustach. Jak krzyżowcy,jak inkwizycja....
inquisitio pisze:A z tymi grubasami to bylo niesmaczne.

Ale prawdziwe.
Z szacunkiem. :-D


Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 22 lut 2013, 13:28

Czy ktos gruby =zly?
Oj nieladnie.

Ps
Ksiadz gruby=zly ksiadz
Kowalski gruby= ok
Ksiadz ma samochod to zle
Kowalski ma samochod to ok.
Maz ma kochanke to sie nie mowi ze wszyscy zonaci sa tacy.
Ksiadz ma kochanke to sie mowi ze wszyscy ksieza sa tacy
Itd w nieskonczonosc.
Bardzo ewangeliczne i uczciwe.
Z szacunkiem.


Contemplari et contemplata aliis tradere
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 lut 2013, 13:36

inquisitio pisze:
Wysłany: Dzisiaj 13:28
Czy ktos gruby =zly?
Oj nieladnie.

Ps
Ksiadz gruby=zly ksiadz
Kowalski gruby= ok
Ksiadz ma samochod to zle
Kowalski ma samochod to ok.
Maz ma kochanke to sie nie mowi ze wszyscy zonaci sa tacy.
Ksiadz ma kochanke to sie mowi ze wszyscy ksieza sa tacy
Itd w nieskonczonosc.
Bardzo ewangeliczne i uczciwe.
Z szacunkiem.

Rozbawiłeś mnie :lol-sweat: :clap:
Przecież to nie tak. Szkoda,że patrząc na to samo każdy widzi co innego ;-)


Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 22 lut 2013, 13:43

Sadzmy sprawiedliwie a nie przez pryzmat za lub przeciw.
Zycze tego sobie i tobie.
Pozdrawiam. :)


Contemplari et contemplata aliis tradere
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 22 lut 2013, 14:04

Jeszcze za czasu gdy bylam w Polsce, pewna siostra mowila jak jej sie podoba ten obecny papiez, jakie ma dobre oczy i ze ona sie za niego bedzie modlila. Pomyslalam wtedy ze jaki sens za kogos takiego sie modlic, czy nie ma blizszych osob by sie za nich modlic, czy musi sie modlic za kogos, kto nienawidzi Pana - tak naprawde myslalam, nie mowie teraz ze mialam racje, bo faktycznie moze sie mylilam.

Ja sobie wyobrazam z jakim oporem musial sie zmierzyc, zanim sie odwarzyl oglosic odejscie, to wrecz nie do wiary i nie kazdego, deklarujacego sie oddanym chrzescijaninem, na to stac. Wcale bym sie nie zdziwila gdyby nagle zmarl za haselkiem "ataku serca" czy cos w tym rodzaju... wszak dobry przechowywacz roznorakich tajemnic to martwy przechowywacz...

a wszystko co podaja w mediach, mam na mysli podstawy, wszystko to dla zamydlenia oczu uwazam, bo co tam naprawde, tylko najblizsi wiedza i nikt inny sie nie dowie. Musza cos bajdurzyc, ot i podaja piersze najlepsze, bo co innego mozna tutaj wymyslec.


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 22 lut 2013, 14:09

O widze ze wiesz kto nienawidzi Pana.
Co do nienawisci to,no cuz ...
Kochasz Boga?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 22 lut 2013, 14:12

a ten temat nie o mnie, szanowny, nie jestem papiezem :)

P.S. Pana miluje ten kto przykazania spelnia, kto przykazania depcze ten go nie miluje, czyli nienawidzi, logiczne


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości