Umywanie nóg

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 14 lut 2013, 20:00

ola7 pisze:Zbyszku, czy u was często się wykonuje ten rytuał? Przed każdą pamiątką komunii?

Tak, przed każdą. Jest to nierozłączna część Pamiątki Wieczerzy Pańskiej (praktycznie zwykle raz na kwartał się to odbywa).
Pozdrawiam :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 14 lut 2013, 23:27

Kamil M. pisze: To jest moc rytuału, rytuał nie jest dla Boga tak jak nie dla Niego jest modlitwa i nie dla Niego pieśń - to wszystko jest dla nas i dla naszego zbawienia.

Tak, oczywiście dla nas, aby nas zatrzymać, ale myślę że też dla Niego.. Ponieważ Bóg chce naszych serc. I chyba jedynie o to w tym wszystkim chodzi i tylko po to nas stworzył...
Wszystko jest dobre, jeśli przybliża nas do Boga..
Tak myślę.


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 14 lut 2013, 23:30

Zbyszekg4 pisze:
ola7 pisze:Zbyszku, czy u was często się wykonuje ten rytuał? Przed każdą pamiątką komunii?

Tak, przed każdą. Jest to nierozłączna część Pamiątki Wieczerzy Pańskiej (praktycznie zwykle raz na kwartał się to odbywa).
Pozdrawiam :)

Chciała bym coś takiego doświadczyć.. A kto komu myje?? Wszyscy wszystkim czy pastor owcom ? czy może na odwrót ? :D
Chyba to dość długo trwa..


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 15 lut 2013, 05:52

ola7 pisze:
Zbyszekg4 pisze:
ola7 pisze:Zbyszku, czy u was często się wykonuje ten rytuał? Przed każdą pamiątką komunii?

Tak, przed każdą. Jest to nierozłączna część Pamiątki Wieczerzy Pańskiej (praktycznie zwykle raz na kwartał się to odbywa).
Pozdrawiam :)

Chciała bym coś takiego doświadczyć.. A kto komu myje?? Wszyscy wszystkim czy pastor owcom ? czy może na odwrót ? :D
Chyba to dość długo trwa..

Czas trwania jest zależny od ilości osób, a że zbory nie są liczone w tysiące, to trwanie jest liczone w kilkunastu minutach, nie w godzinach...
Kto komu umywa nogi?
Aby jakiegoś zgorszenia nie było, bracia braciom, a siostry siostrom (ewentualnie małżeństwa sobie nawzajem). Jest to posługa w której nie ma podziału na przywódców i resztę- więc pastor robi to samo co inni, a inni to co pastor...

Miłego dnia :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 15 lut 2013, 11:10

Podoba mi się.
;-)
pozdro.


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 19 lut 2013, 22:27

ola7 pisze:Tak, oczywiście dla nas, aby nas zatrzymać, ale myślę że też dla Niego.. Ponieważ Bóg chce naszych serc. I chyba jedynie o to w tym wszystkim chodzi i tylko po to nas stworzył...

W górę serca! :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 06 kwie 2013, 16:59

Zaklajstrujmy wszelki kwas.
Bo zawżcie to dobrze u siebie
Że czy ma być w piekle czy w niebie
Ni tu, ni tam się nie zbłaźni
Ten który chodzi do łaźni.


Mycie nóg jest ok :-P


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości