Szymon Hołownia vs Wojciech Cejrowski

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 26 lis 2012, 19:18

Rembov pisze:
Chcę wierzyć pisze:Świadomość ludzi dobija

Cejrowski
"Billaden wierzy w tego samego Boga co my"?

W której minucie pada ta wypowiedź?

18 minuta 31 sekunda (zacznij nieco wcześniej i skończ nieco później).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 26 lis 2012, 21:38

Cejrowski jest fajny tylko wtedy, kiedy łazi po dżungli.


Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilzon » 16 gru 2012, 10:09

Dawid pisze:
SzalonyJogurt pisze:Z tego co widzę, to ani jednego ani drugiego nie warto słuchać...

a ja myślę że warto.
mają swoje poglądy, które prezentują większość z "zaangażowanych" katolików.
a polska to katolicki kraj.
konserwatywni katolicy potrzebni są w Polsce :)


ty chyba siebie nie słyszysz

tak niestety polska jest w większości katolickim krajem
ale to nie znaczy że ma być ich jeszcze więcej ,
musimy jeszcze więcej ewangelizować ludzi żeby poznali prawdę i prawdziwe Słowo Boże

ps ani jeden ani drugi


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 gru 2012, 13:26

Kamilzon pisze:musimy jeszcze więcej ewangelizować ludzi żeby poznali prawdę i prawdziwe Słowo Boże

Chyba raczej Słowo Boże OKROJONE ze wszystkich nauk, które nie są zgodne z protestanckimi przekonaniami.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 17 gru 2012, 17:46

Rembov pisze:
Kamilzon pisze:musimy jeszcze więcej ewangelizować ludzi żeby poznali prawdę i prawdziwe Słowo Boże
Chyba raczej Słowo Boże OKROJONE ze wszystkich nauk, które nie są zgodne z protestanckimi przekonaniami.
Czy ty zawsze musisz wkładać w słowa znaczenie, których nie mają? Ewangelizacja polega na przekazywaniu poselstwa Słowa Bożego, a nie doktryn wymyślanych przez ludzi. Raczej twoja doktryna bazuje na okaleczaniu Słowa i w miejsce ran przylepianiu wymysłów kościelnych, zastanów sie dobrze zanim coś napiszesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 gru 2012, 18:08

KAAN pisze:
Rembov pisze:
Kamilzon pisze:musimy jeszcze więcej ewangelizować ludzi żeby poznali prawdę i prawdziwe Słowo Boże
Chyba raczej Słowo Boże OKROJONE ze wszystkich nauk, które nie są zgodne z protestanckimi przekonaniami.
Czy ty zawsze musisz wkładać w słowa znaczenie, których nie mają?

Ja nie wkładam znaczenia, którego nie mają. Ja po prostu stwierdzam do czego to "ewangelizowane" się ograniczy.

Ewangelizacja polega na przekazywaniu poselstwa Słowa Bożego, a nie doktryn wymyślanych przez ludzi.

Więc dlaczego nie słychać, abyście nauczali o tym, na jakiej podstawie Jezus podzieli ludzi na zbawionych i potępionych? Mt 25,31-46 jest fragment Słowa Bożego, ale nie widziałem, aby któryś z protestantów przekazywał to, co tam zapisano.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 17 gru 2012, 18:18

Rembov pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze:
Kamilzon pisze:musimy jeszcze więcej ewangelizować ludzi żeby poznali prawdę i prawdziwe Słowo Boże
Chyba raczej Słowo Boże OKROJONE ze wszystkich nauk, które nie są zgodne z protestanckimi przekonaniami.
Czy ty zawsze musisz wkładać w słowa znaczenie, których nie mają?
Ja nie wkładam znaczenia, którego nie mają. Ja po prostu stwierdzam do czego to "ewangelizowane" się ograniczy.
Wkładasz i to bardzo nachalnie dopisując cechy i motywy których nie ma w ewangelizacji.
Rembov pisze:
Ewangelizacja polega na przekazywaniu poselstwa Słowa Bożego, a nie doktryn wymyślanych przez ludzi.
Więc dlaczego nie słychać, abyście nauczali o tym, na jakiej podstawie Jezus podzieli ludzi na zbawionych i potępionych? Mt 25,31-46 jest fragment Słowa Bożego, ale nie widziałem, aby któryś z protestantów przekazywał to, co tam zapisano.
Twoje wyobrażenia o znaczeniu tego fragmentu pochodzą z fałszywej doktryny wymyślonej przez katolików, opartej na niezrozumieniu słowa mówiącego w tym fragmencie o sądzie nad narodami przy powtórnym przyjściu Pana Jezusa po wielkim ucisku. Właściwym kryterium według którego ktoś jest zbawiony czy nie Pan Jezus wypowiedział między innymi do Nikodema:

J 3:14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Jak widzisz Słowo Boże mówi coś innego niż ty głosisz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szymon Hołownia vs Wojciech Cejrowski

Postautor: Iron Man » 20 mar 2013, 07:42

Hardi pisze:http://www.youtube.com/watch?v=FOF9QLggco8


Filmik obowiązkowy. Cóż Pan Cejrowski niestety ale nie jest katolikiem par excellence. Pan Hołownia natomiast jest jeszcze młody i zbyt nie pewny siebie.

@Hardi czy chcesz aby każdy powiedział co myśli o filmie, czy masz jakiś konkretny problem do dyskusji ?


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szymon Hołownia vs Wojciech Cejrowski

Postautor: Hardi » 06 kwie 2013, 13:52

Iron Man pisze:Filmik obowiązkowy. Cóż Pan Cejrowski niestety ale nie jest katolikiem par excellence. Pan Hołownia natomiast jest jeszcze młody i zbyt nie pewny siebie.

@Hardi czy chcesz aby każdy powiedział co myśli o filmie, czy masz jakiś konkretny problem do dyskusji ?

bardziej jako ciekawostkę to wkleiłem, ale oczywiście komentarze są mile widziane :)


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 06 kwie 2013, 16:23

Zbyszekg4 pisze:
Chcę wierzyć pisze:Świadomość ludzi dobija

Cejrowski
"Billaden wierzy w tego samego Boga co my"?

Też zauważyłem tę wypowiedź Cejrowskiego! Jeśli się nie przejęzyczył, to znaczy, że nie ma pojęcia co gada!...


O kurcze.. To ty Zbyszku nie wierzysz w Boga Abrahama?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 06 kwie 2013, 21:30

nesto pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Chcę wierzyć pisze:Świadomość ludzi dobija

Cejrowski
"Billaden wierzy w tego samego Boga co my"?

Też zauważyłem tę wypowiedź Cejrowskiego! Jeśli się nie przejęzyczył, to znaczy, że nie ma pojęcia co gada!...


O kurcze.. To ty Zbyszku nie wierzysz w Boga Abrahama?

Wierzę w Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba- tak jak podaje Biblia!
A czy muzułmanie i ich Allach=Jahwe i chrześcijanie, to już sam sobie odpowiedz...
Wg mnie, i nie tylko mnie, tego w/w znaku równości nie da się postawić!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 07 kwie 2013, 01:06

To pewnie dla wielu jest zaskakujace, ale w jednym ze swoich odcinkow Cejrowski wypowiada sie w pozytywnych slowach o Islamie, podkreslajac, ze przeczytal caly Koran.

http://www.youtube.com/watch?v=aDjknJX3q9w


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 07 kwie 2013, 01:22

vanity pisze:To pewnie dla wielu jest zaskakujace, ale w jednym ze swoich odcinkow Cejrowski wypowiada sie w pozytywnych slowach o Islamie, podkreslajac, ze przeczytal caly Koran.

http://www.youtube.com/watch?v=aDjknJX3q9w

to tylko ukazuje że gada o czymś o czym nie ma pojęcia, a to bardzo źle o nim świadczy, polecam obejrzeć "Co zachód powinien wiedzieć o Islamie" http://www.youtube.com/watch?v=iBBrVMRx ... C545987D15


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 07 kwie 2013, 10:20

Podobny film swobodnie mozna zrobic o chrzescijanstwie.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 07 kwie 2013, 12:52

vanity pisze:Podobny film swobodnie mozna zrobic o chrzescijanstwie.

z chęcią bym obejrzał film ukazujący prawdę o chrześcijaństwie :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości