Ksiega czy Jezus?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ksiega czy Jezus?

Postautor: Lash » 11 sty 2008, 19:42

x [Dzisiaj 19:18] Yarpen Zirgin: Salinger, na pewno mam napisać?
x [Dzisiaj 19:22] Salinger: Napisz
x [Dzisiaj 19:23] Salinger: Chociaż domyślam się co chcesz napisać
x [Dzisiaj 19:23] Yarpen Zirgin: Oki...
x [Dzisiaj 19:25] Yarpen Zirgin: Księga, a nie Chrystus, daje radość i "pośredniczy" w zbawieniu. Księga, a nie Chrystus, jest najważniejsza. Przez księgę, a nie przez Chrystusa, przechodzi się z ciemności do światła.
x [Dzisiaj 19:26] Yarpen Zirgin: Protestantyzm jest religią księgi, a nie Chrystusa, ponieważ właśnie księgę, a nie Chrystusa, postawił na drodze człowieka do światła.
x [Dzisiaj 19:27] Haereticus: Nie wypowiadam się w imieniu wszystkich protestantów - kłamstwo.
x [Dzisiaj 19:28] Janoff: jedynie dzięki Słowu Bożemu możemy zostać zbawieni. nie chodzi o księgę, ale o przesłanie jakie niesie
x [Dzisiaj 19:28] Haereticus: A co do twojej interpretacji - sorry, ale jest po prostu niedorzeczna. I - jak już napisałem - to twoje widzenie, a nie katolickie. Nie znam zbyt wielu katolików z takim spaczonym spojrzeniem
x [Dzisiaj 19:28] Salinger: Yarpen to najdziwniejsza i najbardziej naciągana interpretacja jaką w życiu słyszałem
x [Dzisiaj 19:28] Eliasz: A Jezus Chrystus nie jest Słowem Bożym? On jest Autorem i Esencją Biblii. Biblia najlepiej przedstawia obraz Chrystusa, nie zaś jakaś ludzka Jego postać!
x [Dzisiaj 19:30] Yarpen Zirgin: Janoff, no cóż, Jezus powiedział, że "Każdy, kto żuje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki" a nie "Każdy, kto żyje i wierzy w Słowo Boże, nie umrze na wieki."...
x [Dzisiaj 19:30] Yarpen Zirgin: Salinger, chciałeś przeczytać to, jak odczytałem banner. Napisałem. Możesz się z tym nie zgadzać.
x [Dzisiaj 19:34] Janoff: kim jest Jezus, w którego wierzysz? bo ja wierzę w Jezusa, o którym pisze Słowo Boże
x [Dzisiaj 19:34] Salinger: Nie będę się kłócił o interpretację bannera, ale jak widzisz Ci ludzie nie zatrzymują się by "czcić" księgę tylko bięgną dalej do światła


Ja mysle ze niewielu jest takich co mysla ze Ksiega zbawia. W tej ksiedze bowiem stoi napisane.
(39) Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. (Ew. Jana 5:39, Biblia Tysiąclecia)

Sama wiec przestrzega przed jej ubostwieniem jednoczesnie jest ona Jedynym 100% pewnym przekazem Slowa Boga. Bo daje swiedectwo o Jezusie. Zreszta na banne rze napisano Slowo Jest pochodnia. - Logos i to co objawil ...


Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 11 sty 2008, 19:50

Poza tym, jak można lepiej przedstawić obraz Jezusa, niż Biblią? Przecież wszelkie ludzkie postacie są tylko dziełem rąk człowieka, a Biblia przedstawia Jezusa dokładnie takim, jakim On jest. Poza tym, Jezus przecież to Słowo Boże, więc Biblia go doskonale symbolizuje.

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)

► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Yarpen Zirgin
Posty: 435
Rejestracja: 11 sty 2008, 06:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin » 12 sty 2008, 10:38

Lash pisze:Ja mysle ze niewielu jest takich co mysla ze Ksiega zbawia. W tej ksiedze bowiem stoi napisane.
(39) Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. (Ew. Jana 5:39, Biblia Tysiąclecia)

Sama wiec przestrzega przed jej ubostwieniem jednoczesnie jest ona Jedynym 100% pewnym przekazem Slowa Boga. Bo daje swiedectwo o Jezusie.


Z przykrością jednak stwierdzam, że trudno nie odnieść wrażenia, iż to Biblię stawiacie na pierwszym miejscu.

Zreszta na banne rze napisano Slowo Jest pochodnia. - Logos i to co objawil ...


Wiesz, ja jednak dam sobie rękę uciąć, że autor nie Jezusa miał na myśli w tym fragmencie Psalmu 119, ale Prawo, które Bóg przekazał Izraelowi.

Ps 119:1,4-5,8-9,102-105
1. Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Jahwe.
(...)
4. Ty na to dałeś swoje przykazania, by pilnie ich przestrzegano.
5. Oby moje drogi były niezawodne w przestrzeganiu Twych ustaw!
(...)
8. Przestrzegać będę Twych ustaw: nie opuszczaj mnie nigdy!
9. Jak młodzieniec zachowa ścieżkę swą w czystości? - Przestrzegając słów Twoich.
(...)
102. Nie odstępuję od Twoich wyroków, albowiem Ty mnie pouczasz.
103. Jak słodka jest dla mego podniebienia Twoja mowa: ponad miód dla ust moich.
104. Z Twoich przykazań czerpię roztropność, dlatego nienawidzę wszelkiej ścieżki nieprawej.
105. Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce.
(BT)


Mt 10:25 "Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą."

Mój blog: Nie ma to jak kłopoty
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 sty 2008, 11:13

Yarpen Zirgin pisze:
Lash pisze:Ja mysle ze niewielu jest takich co mysla ze Ksiega zbawia. W tej ksiedze bowiem stoi napisane.
(39) Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. (Ew. Jana 5:39, Biblia Tysiąclecia)
Sama wiec przestrzega przed jej ubostwieniem jednoczesnie jest ona Jedynym 100% pewnym przekazem Slowa Boga. Bo daje swiedectwo o Jezusie.

Z przykrością jednak stwierdzam, że trudno nie odnieść wrażenia, iż to Biblię stawiacie na pierwszym miejscu.
Jest to tylko wypaczone wrazenie. Na szczescie U nas w kosciele naet bylo gloszone kiedys by bibli nie stala sie "papierowywm papiezem" Czyli :kims z kim sie spotykasz w miejsce Boga". Ja natomiast mam pewnosc ze wy czicice obrazy ale jak zwykle tego nie widzissz.
Yarpen Zirgin pisze:
Zreszta na banne rze napisano Slowo Jest pochodnia. - Logos i to co objawil ...

Wiesz, ja jednak dam sobie rękę uciąć, że autor nie Jezusa miał na myśli w tym fragmencie Psalmu 119, ale Prawo, które Bóg przekazał Izraelowi.

Ps 119:1,4-5,8-9,102-105
1. Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Jahwe.
(...)
4. Ty na to dałeś swoje przykazania, by pilnie ich przestrzegano.
5. Oby moje drogi były niezawodne w przestrzeganiu Twych ustaw!
(...)
8. Przestrzegać będę Twych ustaw: nie opuszczaj mnie nigdy!
9. Jak młodzieniec zachowa ścieżkę swą w czystości? - Przestrzegając słów Twoich.
(...)
102. Nie odstępuję od Twoich wyroków, albowiem Ty mnie pouczasz.
103. Jak słodka jest dla mego podniebienia Twoja mowa: ponad miód dla ust moich.
104. Z Twoich przykazań czerpię roztropność, dlatego nienawidzę wszelkiej ścieżki nieprawej.
105. Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce.
(BT)
Och Ja ka najbardziej wie to kazdy kto zna Psalm 119. Jednoczesnie Jezusa Imie to Slowo Boze.czyzbys temu przeczyl? Ludzie z KRK nie przychodza do Boga prze Jego Slowo ale probuje inaczej przez ludzkie slowo Czy nie?


Yarpen Zirgin
Posty: 435
Rejestracja: 11 sty 2008, 06:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin » 12 sty 2008, 12:54

Haereticus pisze:a jak byłem w Fatimie na własne oczy widziałem figurkę "Marii" stojącą tak, że całkowicie zasłaniała krzyż.


Trzeba było się przesunąć o metr w prawo lub w lewo, to by ci nie zasłaniała. :)


Mt 10:25 "Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą."

Mój blog: Nie ma to jak kłopoty
Salinger
Gender: None specified

Postautor: Salinger » 12 sty 2008, 13:05

A ja się cieszę że nareszcie Yarpen zaczynasz dostrzegać problem "bałwochwalstwa" i "pośrednictwa" które przypisuje się rzeczom materialnym które to rzekomo mają przybliżyć ludzi do Boga :-)

Teraz tylko, należało by się zaznajomić z tym co Bóg mówi o bałwochwalstwie i czym ono rzeczywiście jest, tak by nie strzelać na ślepo i walczyć z nim tam gdzie rzeczywiście się ono przejawia.


Yarpen Zirgin
Posty: 435
Rejestracja: 11 sty 2008, 06:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin » 12 sty 2008, 13:16

Haereticus pisze:Jesteś niepoważny, Yarpenie... Dziecinna odpowiedź.


Jaki argument taka odpowiedź. :)


Mt 10:25 "Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą."

Mój blog: Nie ma to jak kłopoty
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 12 sty 2008, 14:14

oj, przeszarzowales YZ z ta interpretacja teraz. ida PRZEZ ksiege DO swiatla - czyli lepiej by sie tego ujac nie dalo.

moze i sa gdzies jacys "nawiedzeni" protestanci, ktorzy biblie traktuja tak, jak niektore "nawiedzone" katolickie staruszki obrazki maryjne, ale to przesada i nikt tego nie pochwala.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Yarpen Zirgin
Posty: 435
Rejestracja: 11 sty 2008, 06:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin » 12 sty 2008, 15:08

julaine pisze:oj, przeszarzowales YZ z ta interpretacja teraz. ida PRZEZ ksiege DO swiatla - czyli lepiej by sie tego ujac nie dalo.


Bo ja wiem...

Jn 8:12
12. A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia.
(BT)


Proszę się nie obrażać, ale nie trzeba znać Biblii ani jej czytać, aby podążać za Chrystusem.


Mt 10:25 "Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą."

Mój blog: Nie ma to jak kłopoty

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości