Niemożliwość zbawienia poza Kościołem Katolickim?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 11 cze 2011, 15:33

Alkhilion pisze:Ponieważ:
a) ludzie z natury są źli i skazani na potępienie (Rz 3:9-17),
b) nie spełniają kryterium z J 3:16-21,
c) Bóg nie posłał im misjonarzy,
d) gdyby mieli się nawrócić, toby posłał.

Wynika stąd, że jeśli Bóg wie, kto się nawróci, do tego też posyła misjonarzy.


Dlaczego więc Bóg stwarza takich ludzi wraz z nieśmiertelną duszą ?

Bóg stwarza ludzi aby ich wysłać na wieczne męki do piekła ? Tak wierzysz?

Bóg przecież "pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy. " 1 Tm 2, 4


trup
Posty: 752
Rejestracja: 11 kwie 2011, 08:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: trup » 11 cze 2011, 15:45

tak się jakoś składa że umarłym (nawet ) głoszona była ewangelia - i nie pomnę już czy byli tam wymienieni zydzi , muzułmani , , murzyni , czerwonoskórzy , eskimosi - tylko umarli .
protestanci musicie dziękować katolikom , bo wasi zmarli cierpią upominają się o modlitwę , a wy odwracacie się tyłem do nich - dzięki katolikom wasi zmarli otrzymują wiele dobra opuszczając miejsce oczyszczenia .
dziekuje Bogu że jestem katolikiem i nie mówię - ja jestem zbawiony a co mi tam reszta - wierze w miłosierdzie Boga o którym mówiłza św faustyna i w to że jest on milością i nikogo nie zostawi , nie doszukując się w każdym człowieku choć odrobiny dobroci . :upup:


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 11 cze 2011, 15:45

sanctam pisze:Dlaczego więc Bóg stwarza takich ludzi wraz z nieśmiertelną duszą ?


[Rz 9:22-25] "(22) A cóż, jeśli Bóg, chcąc okazać gniew i objawić moc swoją, znosił w wielkiej cierpliwości naczynia gniewu przeznaczone na zagładę, (23) a uczynił tak, aby objawić bogactwo chwały swojej nad naczyniami zmiłowania, które uprzednio przygotował ku chwale, (24) takimi naczyniami jesteśmy i my, których powołał, nie tylko z Żydów, ale i z pogan, (25) jak też u Ozeasza mówi: Nie mój lud nazwę moim ludem i tę, która nie była umiłowana, nazwę umiłowaną;"

sanctam pisze:Bóg stwarza ludzi aby ich wysłać na wieczne męki do piekła ? Tak wierzysz?


Tak mówi Rz 9:22-25 :)

sanctam pisze:Bóg przecież "pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy. " 1 Tm 2, 4


Dlatego [Łk 10:3] "Idźcie! Oto posyłam was jako jagnięta między wilki."


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 11 cze 2011, 15:56

Alkhilion pisze:
sanctam pisze:Bóg stwarza ludzi aby ich wysłać na wieczne męki do piekła ? Tak wierzysz?

Tak mówi Rz 9:22-25 :)


Rz 9, 22nn tak nie mówi, sam Paweł wierzył, że Bóg chce zbawić wszystkich ludzi.

1 Tm 2, 3 (BT)
"Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy."

Jezus również mówił o zamiarze zbawienia wszelkiego stworzenia.

Mk 16, 15 (BT)
" I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!"


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 11 cze 2011, 16:00

Zignorowałeś Łk 10:3.

Wierzysz, że niektórzy ludzie po prostu nie będą zbawieni?


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 11 cze 2011, 16:03

Alkhilion pisze:Zignorowałeś Łk 10:3.

Wierzysz, że niektórzy ludzie po prostu nie będą zbawieni?


Przeczytałem ten fragment i nie dostrzegam tego aby traktował on o chęci Boga wysłania kogokolwiek do piekła.

Nie wiem kto będzie zbawiony. Na pewno piekło istnieje już teraz, ale nie wiem czy przebywają tam jakieś dusze potępione. Nie ma takiego objawienia.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 11 cze 2011, 16:11

sanctam pisze:Nie wiem kto będzie zbawiony.


Biblia mówi jasno, w trzecim rozdziale Jana, kto będzie zbawiony, a kto potępiony.

sanctam pisze:Na pewno piekło istnieje już teraz, ale nie wiem czy przebywają tam jakieś dusze potępione.


Ja wiem.

sanctam pisze:Nie ma takiego objawienia.


Łk 16:19-31


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 11 cze 2011, 16:29

Alkhilion pisze:Biblia mówi jasno, w trzecim rozdziale Jana, kto będzie zbawiony, a kto potępiony.


Znasz jedną osobę o której możesz powiedzieć: "jest w piekle" ?

Alkhilion pisze:Łk 16:19-31

Przecież to jest przypowieść (zmyślona przez Jezusa historia).


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 11 cze 2011, 16:38

sanctam pisze:Znasz jedną osobę o której możesz powiedzieć: "jest w piekle" ?


Szczęśliwie to nie ja o tym decyduję, ale- faryzeusze z ostatnich wersetów Dziejów.

sanctam pisze:Przecież to jest przypowieść (zmyślona przez Jezusa historia).


Ale przedstawiająca fakty nt. nieba i piekła.


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 11 cze 2011, 18:01

ann_in_grace pisze:Czasem twoje posty sprawiaja wrazenie, ze zostawiles rozum na polce w lazience.

Wyzwiska? Spokojnie - dla chrześcijan to małe piwo. Ale na forum to się nadaje na ostrzeżenie. Nie będziemy poddawać się dążeniu pewnych osób do wprawienia katolików w stan, w którym będą przepraszać za swoje poglądy - jest to na tym forum całkowicie nieskuteczne.

Natomiast powyższe słowa z cytatu świadczą oczywiście o daleko posuniętych uprzedzeniach. I o bardzo małej wyobraźni.

Jak widać dla niektórych może być przykre, że nie stanowimy kółka ich adoracji. Nawet jeśli myślą, że mają z prawdą wiele wspólnego... :-)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 11 cze 2011, 18:58

trup pisze:tak się jakoś składa że umarłym (nawet ) głoszona była ewangelia - i nie pomnę już czy byli tam wymienieni zydzi , muzułmani , , murzyni , czerwonoskórzy , eskimosi - tylko umarli .
protestanci musicie dziękować katolikom , bo wasi zmarli cierpią upominają się o modlitwę , a wy odwracacie się tyłem do nich - dzięki katolikom wasi zmarli otrzymują wiele dobra opuszczając miejsce oczyszczenia .
dziekuje Bogu że jestem katolikiem i nie mówię - ja jestem zbawiony a co mi tam reszta - wierze w miłosierdzie Boga o którym mówiłza św faustyna i w to że jest on milością i nikogo nie zostawi , nie doszukując się w każdym człowieku choć odrobiny dobroci . :upup:

A co mają powiedzieć zmarli,którzy już nikogo nie mają na tym świecie??Wieczne męki czyśćca, tak?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 11 cze 2011, 19:00

sanctam pisze:Przecież to jest przypowieść (zmyślona przez Jezusa historia).

Jezus kłamał? :cry: Pewnie lepiej wierzyć księżom :]


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 cze 2011, 19:02

sanctam pisze:
Alkhilion pisze:Biblia mówi jasno, w trzecim rozdziale Jana, kto będzie zbawiony, a kto potępiony.


Znasz jedną osobę o której możesz powiedzieć: "jest w piekle" ?

Alkhilion pisze:Łk 16:19-31

Przecież to jest przypowieść (zmyślona przez Jezusa historia).
Pan Jezus nie zmyślał, to co mówił to prawda. Uniwersalizm jest jedną z najgorszych herezji, ponieważ ignoruje Boży sąd, czyni z Pana Boga kłamcę, ponieważ Słowo Boże wyraźnie naucza o piekle i kryteriach według których ludzie będą sądzeni. Kościół to tylko ludzie zbawieni z wiary przez Pana Jezusa w okresie od Golgoty do przyjścia po Kościół. KR nie jest Kościołem, ale organizacją religijną.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 13 cze 2011, 09:14

KAAN pisze:Uniwersalizm jest jedną z najgorszych herezji


Łk 3, 6 (BT)
"I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże".

Tyt 2, 11 (BT)
"Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom".

1 Tm 2, 3 (BT)
"Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, 4 który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy".

Czy to jest Uniwersalizm ?



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości