KK uniewaznil drugie przykazanie

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 29 cze 2011, 17:10

Rz 2:25-29
Bo obrzezanie jest pożyteczne, jeśli przestrzegasz zakonu; jeśli jednak jesteś przestępcą zakonu, obrzezanie twoje stało się nieobrzezaniem. Jeśli więc ten, który nie ma obrzezania, zachowuje przykazania zakonu, czyż jego nieobrzezanie nie będzie poczytane za obrzezanie? Przeto ten, który cieleśnie jest nieobrzezany, a wypełnia zakon, będzie sądził ciebie, który mimo litery zakonu i obrzezania jesteś przestępcą zakonu. Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele, Ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga.

Jak nieobrzezany - poganin - może zachowywać przykazania zakonu? Skoro nie jest obrzezany, jak Tora nakazuje; skoro nie przestrzega kaszrutu, jak Tora nakazuje; skoro nie święci szabatu, jak Tora nakazuje? A jednak, Paweł pisze, są nieobrzezani, którzy wypełniają Torę. Więcej - będą sądzić obrzezanych przestępców Tory! Jak to możliwe? Ano tak:

Rz 10:4-11
A przecież kresem Prawa jest Chrystus dla usprawiedliwienia każdego, kto wierzy. Albowiem o sprawiedliwości, jaką daje Prawo, pisze Mojżesz: Kto je wypełnił, osiągnie przez nie życie. Sprawiedliwość zaś osiągana przez wiarę tak powiada: Nie mów w sercu swoim: Któż zdoła wstąpić do nieba? - oczywiście po to, by Chrystusa stamtąd sprowadzić na ziemię, albo: Któż zstąpi do Otchłani? - oczywiście po to, by Chrystusa wyprowadzić spośród umarłych. Ale cóż mówi: Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim. A jest to słowo wiary, którą głosimy. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony.

Kto wierzy w Chrystusa jako zmartwychwstałego Pana wszystkich, ten wypełnił Prawo - czy to poganin czy Żyd. W Chrystusie Tora znajduje swój cel - cała Tora, wszystkie pojedyncze, najdrobniejsze przykazania są wypełnione, a sprawiedliwość zapewniona.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 cze 2011, 13:14

mu'at pisze:Ja myślę,że Pan Jezus mówił o wypełnianiu a więc o przestrzeganiu przykazań.Później powtórzył to min.św.Jan,że należy przestrzegać przykazań bożych.
Których - które wymienia JAN i Pan Jezus


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 30 cze 2011, 20:02

Lash pisze:JAN


Caps jest, że niby trzeba mówić Jan, a nie św. Jan?

W Biblii Warszawskiej Ewangeliści i Paweł są "św". Określenie takie słyszałem nie tylko w kościołach katolickich czy ewangelickich ("50-50" ze św. i bez) ale i (rzadko) w zborach ewangelicznych.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2011, 09:18

Michał pisze:
Lash pisze:JAN


Caps jest, że niby trzeba mówić Jan, a nie św. Jan?

W Biblii Warszawskiej Ewangeliści i Paweł są "św". Określenie takie słyszałem nie tylko w kościołach katolickich czy ewangelickich ("50-50" ze św. i bez) ale i (rzadko) w zborach ewangelicznych.
Caps - to zły nawyk ...
Jan Apostoł / Jan Ewangelista / Jan ..
Św Jan? - rzadko skoro wszyscy Boży są świeci


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mu'at » 17 lip 2011, 19:12

Lash pisze:
mu'at pisze:Ja myślę,że Pan Jezus mówił o wypełnianiu a więc o przestrzeganiu przykazań.Później powtórzył to min.św.Jan,że należy przestrzegać przykazań bożych.
Których - które wymienia JAN i Pan Jezus


Powiedz mi czy obowiązują chrześcijan:

Nie będziesz złorzeczył ojcu i matce.
Nie będziesz się radził tego,kto wywołuje duchy.
Takich przykazań można wymienić setki.Dlatego więc pytam czy one obowiązują chrześcijanina czy też nie?


28 maja 2013 roku o godzinie 8.20 opuściłem forum.Powód:antychrześcijańskość i negatywna postawa osób deklarujących się wiarą w Jezusa, która jest antyświadectwem.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 lip 2011, 12:47

mu'at pisze:
Lash pisze:
mu'at pisze:Ja myślę,że Pan Jezus mówił o wypełnianiu a więc o przestrzeganiu przykazań.Później powtórzył to min.św.Jan,że należy przestrzegać przykazań bożych.
Których - które wymienia JAN i Pan Jezus


Powiedz mi czy obowiązują chrześcijan:

Nie będziesz złorzeczył ojcu i matce.
Nie będziesz się radził tego,kto wywołuje duchy.
Takich przykazań można wymienić setki.Dlatego więc pytam czy one obowiązują chrześcijanina czy też nie?
Nie, żadne z tych nie obowiązują :)
Czy Pan Jezus je wymienia?

A teraz zadam ci pytanie
Czy te ciebie obowizują.

(14) Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią. (15) Kto by uderzył swego ojca albo matkę, winien być ukarany śmiercią. (16) Kto by porwał człowieka i sprzedał go, albo znaleziono by go jeszcze w jego ręku, winien być ukarany śmiercią. (17) Kto by złorzeczył ojcu albo matce, winien być ukarany śmiercią. (18) Kto by w kłótni uderzył bliźniego kamieniem albo pięścią, ale go nie zabił, tylko zmusił do pozostania w łóżku, (19) to gdy ten wstanie i będzie o lasce chodził na dworze, ten, który go uderzył, będzie wolny i tylko mu wynagrodzi przerwę w pracy, i dołoży starań, żeby go wyleczyć. (20) Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. wyj 21


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mu'at » 19 lip 2011, 19:06

A więc odpowiem Ci że mnie te przykazania obowiązują nadal tylko konsekwencje złamania tych przykazań są już poniesione przez mojego zbawiciela Jezusa Mesjasza.On wziął na siebie karę za te grzechy.Zniósł więc prawo odwetu za te grzechy.Ale ja nadal muszę przestrzegać tych przykazań czyli nie mogę złorzeczyć rodzicom,nie mogę zabijać ani nawet czynić krzywdy fizycznej nikomu,nie mogę cudzołożyć ani nie mogę pożądać itd.


28 maja 2013 roku o godzinie 8.20 opuściłem forum.Powód:antychrześcijańskość i negatywna postawa osób deklarujących się wiarą w Jezusa, która jest antyświadectwem.
Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 19 lip 2011, 21:06

Nie, ty CHCESZ ich przestrzegać, jeśli jesteś narodzony z Ducha Świętego:

"lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem."
(Ks. Jeremiasza 31:1-40, Biblia Warszawska)

"Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie."
(List do Filipian 2:10-16, Biblia Warszawska)

Jeżeli prawdziwie kochasz Boga, wręcz brzydzisz się grzechem, tak jak On się nim brzydzi, boisz się popełnić grzech. Obowiązuje Cię jedynie:
"Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali."
(Ew. Jana 13:31-37, Biblia Warszawska)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 lip 2011, 21:15

Maciooj pisze:Nie, ty CHCESZ ich przestrzegać, jeśli jesteś narodzony z Ducha Świętego:


AMEN :)


Jakub90
Posty: 113
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub90 » 19 lip 2011, 21:24

Amen :)


mu'at
Posty: 149
Rejestracja: 01 wrz 2010, 20:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mu'at » 20 lip 2011, 07:38

Amen. :mrgreen:


28 maja 2013 roku o godzinie 8.20 opuściłem forum.Powód:antychrześcijańskość i negatywna postawa osób deklarujących się wiarą w Jezusa, która jest antyświadectwem.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 16 wrz 2012, 11:44

Rembov pisze:
Hardi pisze:posuwa się do manipulacji usuwajac drugie przykazanie

A tutaj ty kłamiesz.

oto foteczka którą zrobiłem przed Kościołem Rzymsko Katolickim przy rynku w Wodzisławiu Śląskim

Obrazek

jak widać niebiblijna i zmanipulowana wersja z usuniętym drugim przykazaniem ma się tam całkiem dobrze... muszę dodać, że te tablice zostały postawione kilka tygodni temu, więc jak widać jest to aktualne nauczanie KRK

99,99% katolików z którymi rozmawiałem zna tylko taką wersję i doznaje szoku gdy pokazuję im w Biblii prawdziwą, np. moja ciotka wywaliła wszystkie bałwochwalcze obrazeczki i figureczki gdy zobaczyła co naucza Biblia a co ksiądz na mszy, no i przestała chodzić do KRK


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 wrz 2012, 12:03

Dalej tkwisz w kłamstwie, Hardi, i coraz bardziej się w nim pogrążasz. W tym momencie udając, że formuła katechetyczna, którą zamieszczono na tych tablicach, jest pełną wersją przykazań zamieszczonych w Wj 20,2-17 w podziale katolickim.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 1226
Rejestracja: 13 gru 2011, 20:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KK uniewaznil drugie przykazanie

Postautor: Rafał » 16 wrz 2012, 13:49

Hardi pisze:Film mowiacy o tym jak to KK uniewaznil drugie przykazanie


http://www.youtube.com/user/crewEKS#p/c ... AOyEkjl-gs


Zatem II przykazania już nie ma, ponieważ KK je unieważnił. Co teraz zrobimy ? :idea:


Zasada Sola Scriptura nie jest biblijna http://www.analizy.biz/marek1962/solascriptura.htm
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 16 wrz 2012, 15:04

Rafał pisze:Zatem II przykazania już nie ma, ponieważ KK je unieważnił. Co teraz zrobimy ?

a no nic. po prostu nie będziemy sie zadawać z antychrystem, który zmienił czasy i prawa


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego
Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"
Obrazek

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości