Papież nie chce młodzieży?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 08 lut 2008, 10:18

może dlatego, że zauważył całe to słynne "pokolenie JP2", które na papieża tylko patrzyło i wiwatowało na jego cześć, zamiast słuchać tego, co ma do powiedzenia? może obawia się, że teraz będzie dalej tak samo?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 lut 2008, 10:26

julaine pisze:może dlatego, że zauważył całe to słynne "pokolenie JP2", które na papieża tylko patrzyło i wiwatowało na jego cześć, zamiast słuchać tego, co ma do powiedzenia? może obawia się, że teraz będzie dalej tak samo?
Ale to nie jest rozwiazanie. Powiniem je wykorzystac do naucznia "nowego swiatla na czas obecny".


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 lut 2008, 10:36

Haereticus pisze:To znaczy może jest tyle lepiej, że może przynajmniej część młodzie3zy zamiast lgnać do papieża zacznie poszukiwać i lgnać do Chrystusa. Oby.
Niekoniecznie. Raczej do swiata. albo bedzie szukac innej duchowosci. Jesli my sie nie podejmiemy gloszenia to raczej nici z "tej okazji" :(.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 09 lut 2008, 09:48

Przecież jesteście protestantami. Co was obchodzi, z kim spotyka się papież. Was to nie dotyczy. Po raz kolejny widać, że niektórzy na tym forum nie mogą żyć bez Kościoła katolickiego - konkretnie bez krytykowania go za to, że istnieje.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
LuterAnka
Posty: 26
Rejestracja: 28 sty 2008, 04:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: LuterAnka » 09 lut 2008, 11:14

Dokładnie, Michale, przejrzałeś ich...

Ja też mam szczerze dość tych antykatolickich postów. Normalnie mi wstyd za takich protestantów. Jak można tak prawie w każdym poście pałać nienawiścią do KRK? Będziemy sobie nawzajem wytykać błędy w nauczaniu? KRK nie jest idealny (też odeszłam), ale mam świadomość, że nie ma tu na ziemi idealnej wspólnoty i nie jest taką mój Kościół i Wasze Kościoły też. Wytykacie katolikom np. to, że szkalują Żydów, jakby zapomnieli, że Jezus był Żydem? A Wy szkalujecie Kościół Katolicki, jakbyście zapomnieli, że reformatorzy i założyciele Waszych wspólnot byli katolikami... Gdzie ta jedność, o którą modlił się Chrystus?

Sorry, za offtop, ale szlag mnie już normalnie trafia.


Obrazek
Katolik
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Katolik » 09 lut 2008, 12:12

LuterAnka pisze:Dokładnie, Michale, przejrzałeś ich...

Ja też mam szczerze dość tych antykatolickich postów. Normalnie mi wstyd za takich protestantów. Jak można tak prawie w każdym poście pałać nienawiścią do KRK? Będziemy sobie nawzajem wytykać błędy w nauczaniu? KRK nie jest idealny (też odeszłam), ale mam świadomość, że nie ma tu na ziemi idealnej wspólnoty i nie jest taką mój Kościół i Wasze Kościoły też. Wytykacie katolikom np. to, że szkalują Żydów, jakby zapomnieli, że Jezus był Żydem? A Wy szkalujecie Kościół Katolicki, jakbyście zapomnieli, że reformatorzy i założyciele Waszych wspólnot byli katolikami... Gdzie ta jedność, o którą modlił się Chrystus?

Sorry, za offtop, ale szlag mnie już normalnie trafia.

Dokładnie.. Widać ducha reformacji, ale nie dziwactwa :)


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 09 lut 2008, 12:39

z pewnej strony nie da się tego przyczepić, żeby to obraźliwe czy agresywne w jakiś sposób. ale na pewno jest to swego rodzaju czepialstwo.

ps. zaraz się offtop zrobi...
pss. hae, sam ochłoń, piszesz IMHO najbardziej emocjonalne posty na tym forum.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2008, 21:19 przez julaine, łącznie zmieniany 1 raz.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 09 lut 2008, 13:05

LuterAnka pisze:Dokładnie, Michale, przejrzałeś ich...

Ja też mam szczerze dość tych antykatolickich postów. Normalnie mi wstyd za takich protestantów. Jak można tak prawie w każdym poście pałać nienawiścią do KRK? Będziemy sobie nawzajem wytykać błędy w nauczaniu? KRK nie jest idealny (też odeszłam), ale mam świadomość, że nie ma tu na ziemi idealnej wspólnoty i nie jest taką mój Kościół i Wasze Kościoły też. Wytykacie katolikom np. to, że szkalują Żydów, jakby zapomnieli, że Jezus był Żydem? A Wy szkalujecie Kościół Katolicki, jakbyście zapomnieli, że reformatorzy i założyciele Waszych wspólnot byli katolikami... Gdzie ta jedność, o którą modlił się Chrystus?

Sorry, za offtop, ale szlag mnie już normalnie trafia.

A mi jest wstyd, gdy czytam co Ty piszesz.... Możliwe i nie ma wspólnoty idealnej, lecz ja jestem w takiej, gdzie Bogu się nie bluzga co chwila, nie uprawia się kanibalizmu depcząc ofiarę Chrystusową, nie wznosi się modlitw do zmarłych i nie klęka się przed obrazami - jeżeli Ty nazywasz to Kościołem Bożym i ględzisz o "jedności", to lepiej wróć, skąd wyszłaś, bo "żaden, który przyłoży rękę do pługa i ogląda się wstecz, nie nadaje się do Królestwa Bożego." Zanim zaczniesz zrzędzić o "szkalowaniu" KK, podaj powody, jakie skłoniły Cię do takiego określenia...
Jezus nie modlił się nigdy o "jedność światłości z ciemnością" i daruj sobie tego typu slogany.


LuterAnka
Posty: 26
Rejestracja: 28 sty 2008, 04:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: LuterAnka » 09 lut 2008, 13:22

Fiuf... Jaki kanibalizm znowu?

Nie zamierzam wracać do KRK, bo nie po to stamtąd odeszłam. Ale apeluję po prostu o tolerancję dla słabych w wierze.

Niektórzy zdziwią się, kiedy w niebie spotkają niektórych katolików... Bo w to, że oni tam będą, nie wątpię.


Przepraszam, że przeze mnie odeszliśmy od tematu. Proponuję, że jak ktoś musi mi coś powiedzieć miłego lub niemiłego, niech zrobi to na PW.


Obrazek
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 09 lut 2008, 14:01

LuterAnka pisze:Fiuf... Jaki kanibalizm znowu?

Nie zamierzam wracać do KRK, bo nie po to stamtąd odeszłam. Ale apeluję po prostu o tolerancję dla słabych w wierze.

Niektórzy zdziwią się, kiedy w niebie spotkają niektórych katolików... Bo w to, że oni tam będą, nie wątpię.


Przepraszam, że przeze mnie odeszliśmy od tematu. Proponuję, że jak ktoś musi mi coś powiedzieć miłego lub niemiłego, niech zrobi to na PW.

Sorry, ale skoro wypowiadasz się publicznie, to nie oczekuj że ktoś będzie oponował na PW.

Katolik, który z pianą udowadnia jaka to "Matka Boża" jest "Pośredniczka" nie jest żadnym "słabym w wierzę" tylko kłamcą i bałwochwalcą, gdyż "ten kto z Boga słów Bożych słucha", a nie zaprzecza temu co jest napisane w Biblii.

Takie gdybanie, jak to "niektórzy się zdziwią w niebie" nie zbyt pochlebnie świadczy o gdybającym. Pewna bowiem jestem, że każdy kto się znajdzie w Niebie, będzie radował się z każdej zbawionej duszy, a nie będzie się stał i dziwił...



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości