Papież nie chce młodzieży?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Yarpen Zirgin
Posty: 435
Rejestracja: 11 sty 2008, 06:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin » 11 lut 2008, 18:48

Hae, wina jest ewidentnie po twojej stronie, ponieważ zabrać sie za szukanie orginału wypowiedzi, to zadowoliłeś się "wyjaśnieniem" Klimczaka i powielałeś jego pomysły w swoim postcie.

Ba... Nawet poszedłeś krok dalej, bo nie ograniczyłeś się jedynie do oskarżania Benedykta XVI, to zacząłeś wyciągać "wnioski" na temat całego Kościoła:
Haereticus pisze:Teraz, widać, Watykan, wykonuje coraz to nowe kroki na drodze, ale wstecz. Coraz wyraźniej widać uwstecznianie w Kr-k.

Może nowemu biskupowi Rzymu po prostu nie zależy? Ale czy nie niepokoi go to, że coraz więcej młodych odchodzi? Wielu przechodzi do Kościołów ewangelicznych (i alleluja!), ale wielu w ogóle jest zniechęconych do Kościoła. Było tak już za pro-młodziezowego JP2, a teraz, przy wyraźnie niechętnym (?) młodziezy B16? Jak to ocenić?

B16 już zaniedbuje dialog ekumeniczny, otwarcie Kr-k na innych. Czy teraz zacznie zaniedbywać młodzież? Owszem - to na szczęście nie mój problem, bo ja już jestem w innym Kosciele, Kościele Chrystusowym, ale mnie to zastanawia i nie potrafię zrozumieć dlaczego Kr-k sam siebie pcha na drogę autodestrukcji?


EOT i IGNOR RETURN


Mt 10:25 "Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą."

Mój blog: Nie ma to jak kłopoty
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 11 lut 2008, 19:18

Yarpen Zirgin pisze:
julaine pisze:yarpen, na przyszłość lepiej by było, gdybyś od razu podawał kontekst, zamiast tylko o nim mówić. nie wszyscy mają ochotę i siły grzebać w necie i szukać tematów powiązanych, a wyjaśnienie takich sytuacji leży bardziej w waszym, katolików interesie.

Wiesz, gdyby Arkadiusz Klimczak był rzetelny, a nie zależało mu tylko na dokopaniu KK, to nie zapomniał by zacytować także tego drugiego zdania ze streszczeniem dalczego ciągu wypowiedzi papieża.

dude!

haereticus pisze:Bo tak się składa, że jest to portal administrowany przez katolika (Tomasz Terlikowski - osoba dość kontrowersyjna), a i autor, o ile mi wiadomo, jest katolikiem.

choćby w dziale redakcyjnym portalu jest napisane, że autor jest redaktorem "z ramienia" KRK. zależałoby mu na dokopaniu własnemu kościołowi? popatrz zresztą, jaki wrzucił tytuł do tego artykułu. on chyba też nie rozumie słowa pisanego, skoro zapodaje takie nagłówki.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Yarpen Zirgin
Posty: 435
Rejestracja: 11 sty 2008, 06:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin » 11 lut 2008, 19:29

julaine pisze:choćby w dziale redakcyjnym portalu jest napisane, że autor jest redaktorem "z ramienia" KRK. zależałoby mu na dokopaniu własnemu kościołowi? popatrz zresztą, jaki wrzucił tytuł do tego artykułu. on chyba też nie rozumie słowa pisanego, skoro zapodaje takie nagłówki.

Wielu, niestety, jest katolików co własne gniazdo kalają... :(


Mt 10:25 "Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą."

Mój blog: Nie ma to jak kłopoty
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 lut 2008, 19:33

Yarpen Zirgin pisze:
julaine pisze:choćby w dziale redakcyjnym portalu jest napisane, że autor jest redaktorem "z ramienia" KRK. zależałoby mu na dokopaniu własnemu kościołowi? popatrz zresztą, jaki wrzucił tytuł do tego artykułu. on chyba też nie rozumie słowa pisanego, skoro zapodaje takie nagłówki.

Wielu, niestety, jest katolików co własne gniazdo kalają... :(

Oj, prawda, prawda Yarpenie, wielu, bardzo wielu...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 lut 2008, 21:46

Michał pisze:Słyszałem plotkę, że dziennikarze dziennika "Dziennik" maja odgórną dyrektywę, żeby o Kościele pisać tylko źle :/ ...
To nie puszczaj plotek dalej bez Weryfikacji :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 12 lut 2008, 15:03

Lash pisze:To nie puszczaj plotek dalej bez Weryfikacji :)


Wystarczy przez pewien czas czytać tę gazetę, żeby to zweryfikować. I przekonać się, że coś w tym jest.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 lut 2008, 15:06

Michał pisze:
Lash pisze:To nie puszczaj plotek dalej bez Weryfikacji :)
Wystarczy przez pewien czas czytać tę gazetę, żeby to zweryfikować. I przekonać się, że coś w tym jest.

Wiesz - Papiez Jest Gay'em* - cos w tym jest.

Gay* - wesoly, radosny czlowiek....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 12 lut 2008, 16:19

Tak się składa, że czytywałem tę gazetę od początku i mam pewne pojęcie o jej linii programowej. Ot, choćby w jednym z pierwszych numerów - artykuł o wielkich przekrętach w parafii, która... nigdy nie istniała (!).

Aha, i nie licz, że zareaguję na twoją żałosną prowokacyjkę.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 lut 2008, 10:56

Michał pisze:Tak się składa, że czytywałem tę gazetę od początku i mam pewne pojęcie o jej linii programowej. Ot, choćby w jednym z pierwszych numerów - artykuł o wielkich przekrętach w parafii, która... nigdy nie istniała (!).

Aha, i nie licz, że zareaguję na twoją żałosną prowokacyjkę.
zalosna? To nie prowokacja to pokazanie jak sie manipuluje slowami w celu uzyskania pozadanego efektu i rozlania plotki. Prawda jest bowiem ze B16 jest radosnym czlowiekiem ja zreszta tez. To ze slowo Gay ma znaczenie obecnie w swidomosci wielu nie radosny ale berdziej homoseksualista rodzi od razu skojarzenia ze B16 jest homoseksualista. Dlatego trzeba uwazac na opinie i plotki.....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 13 lut 2008, 13:31

a propos słówka "gay" to ostatnio nawet nie tyle ma to odniesienie do homoseksualizmu, co do tego, że coś jest "głupie", "durne".

a mi się taki skrót myślowy nawet podoba :P


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 lut 2008, 14:47

EOT


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości