Rozne sprzeczki

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 sie 2009, 14:36

kometa pisze:1. Po prostu Jan Kalwin ma zawsze rację
2. Gdyby nawet, gdyby...nie miał patrz pkt. 1

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mylisz się Jan Kalwin nie jest nieomylny i wg mnie popełnił kilkw błędów natury teologicznej i moralnej... to nie jest jak wasz Papież ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 25 sie 2009, 14:37

Lash pisze:
kometa pisze:1. Po prostu Jan Kalwin ma zawsze rację
2. Gdyby nawet, gdyby...nie miał patrz pkt. 1

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mylisz się Jan Kalwin nie jest nieomylny i wg mnie popełnił kilkw błędów natury teologicznej i moralnej... to nie jest jak wasz Papież ...

Ach...kilka... ale jak malutko... :mrgreen:


Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jiji » 25 sie 2009, 14:46

Kometa własnie wlazł tanecznym krokiem na pole minowe 8-) ........zarzucasz Kalwinowi "nieomylność"(nikt tak nie twierdził, łacznie z samym Kalwinem), kiedy sam wierzysz ( i uznajesz za niepodwazalny dogmat), że ten smieszny pan w sukience jest nieomylny!!!! Ja wymiekam..... :eek:


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 sie 2009, 14:49

kometa pisze:
Lash pisze:
kometa pisze:1. Po prostu Jan Kalwin ma zawsze rację
2. Gdyby nawet, gdyby...nie miał patrz pkt. 1

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mylisz się Jan Kalwin nie jest nieomylny i wg mnie popełnił kilkw błędów natury teologicznej i moralnej... to nie jest jak wasz Papież ...

Ach...kilka... ale jak malutko... :mrgreen:
No cóż w porównaniu ze zmażalnią steków herezji jaka jest kościoł Rzymskokatolicki to faktycznie nie wiele.... a te co Kalwin popełnił to głównie jako spadek myślowy z twojego kościoła.... ale każdy z nas potrzbuje czasu by steki herezji wyszły z niego odpowiednia droga i trafiły na własciwe miejsce...
a miejsce ich zajęło Słowo Boga żyjae wiecznie w Dzieciach Królestwa Boga.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 25 sie 2009, 14:51

Znaczy mojego kościoła. Ok. Po prostu Kościoła. Bo ty nie jesteś w kościele z pewnością. jesteś obserwatorem i graczem NewFrontiers... I jednak (trochę) zafascynowany Kalwinem...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 sie 2009, 14:56

kometa pisze:Znaczy mojego kościoła. Ok. Po prostu Kościoła. Bo ty nie jesteś w kościele z pewnością. jesteś obserwatorem i graczem NewFrontiers... I jednak (trochę) zafascynowany Kalwinem...
Twójego @kościoła@ Nie mylic z Ciałem Chrystusa = kościołem zywym...
Jestem w Chrystusie i Jego ciele a tobie to nie w smak... bo wierzysz temu który ogłosił sie Nastepca Boga wszechmocnego na ziemi.... i przywłaszcz sobie tytuł Słodkiegio Chystusa .... negując Ojca i Syna... słowem Jestes sługa antychrysta .. :(
Kiedyś tez tam byłem....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 25 sie 2009, 22:11

Lash - to czy jesteś w Chrystusie, tego nie wiem, bo Bóg jest miłosierny i być może jesteś... Ale to, że jesteś w grupce pasjonatów i błądzisz na całego - to jest pewne. Odłącz się od założonych przez kilku napaleńców grupki. Porzuć swe to co ci nawkłądano czy w jakimś (no chyba jednak nie-protestanckim seminarium) - ale to tylko domysły...lub co powkładali ci twoi samozwańczy pastorzy. Zobacz, ze dla takich grupek jak twoja nie było tolerancji ze strony św. Pawła w NT! Podobnie później - powstawali różni tacy, co mówili jesteśmy kościołem xyz - ale prawdziwy kościół widzaił że to grupka, która chce się powołać na Apostołów lub Pismo, i że nie mają do tego prawa. Pełno takich było róznych Marcjonistów, doketystów, arianistów, adopcjonistów itp. Każdy z nich mówił - tak jak ty że u niego jest PRAWDZIWA NAUKA... A kościół prawdziwy mówił - to nam Apostołowie przekazali naukę i Pisma. To nasi biskupoi - to na nich Apostołowie włożyli ręce. Wy sami z siebie sie wykluliście i używacie w sposób iedozwolony Pisma.


Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 25 sie 2009, 23:45

Albertus pisze:Widzę że szeregi protestanckie zostały zasilone.Odsiecz przybyła w samą porę!
:lol:


Czyzby jaks nowa krucjata katolikow,skoro o odsieczy mowisz? ;)


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 25 sie 2009, 23:55

Albertus napisał/a:
Widzę że szeregi protestanckie zostały zasilone.Odsiecz przybyła w samą porę!
:lol:


Czyzby jaks nowa krucjata katolikow,skoro o odsieczy mowisz? ;)


I smieszno i straszno...


Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 26 sie 2009, 00:07

Albertus pisze:I smieszno i straszno...

Tyz prowda ;)
Poczytal sobie chop o histori kosciola rzymskiego i go troche na wstret wzielo ( tez to przechodzilem).
Czytal i czytal i jakos nic dobrego nie znalazl. Wiec moze by tak (z waszej strony) jakas odtrutka ?
Nie bylo by lepiej gdyby katolik rzymski ( w ramach ekumeny) zwrocil uwage na dobre i pozyteczne strony wplywajace na rozwoj Europy, moralnosci,wolnosci sumienia i slowa,etc. W ostatnich 1000-leciu.


kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 26 sie 2009, 09:47

Już ci mówiłem. Kościół katolicki ma Historie - podobnie jak Izrael w ST. Raz jest b. dobrze, a raz - pojawiają się grzechy - co jest normalne w pewnym sensie - bo tam gdzie jest człowiek tam sa grzechy... I kto mówi, że grzechu nie ma ten jest kłamcą - jak mówi Pismo.

Wy zaś historii nie macie - dlatego nie możecie być kościołem. Tym bardziej, że uważacie się za czystych - i Pismo samo was osądza...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 sie 2009, 11:10

kometa pisze: Lash - to czy jesteś w Chrystusie, tego nie wiem, bo Bóg jest miłosierny i być może jesteś... Ale to, że jesteś w grupce pasjonatów i błądzisz na całego - to jest pewne.
tia wg panów w sukienkach lubiacych mios inaczej :-/
kometa pisze: Odłącz się od założonych przez kilku napaleńców grupki.
Ta grupka dla mnie ma drugorzedne znaczenie - liczy sie tylko Chrystus
kometa pisze:Porzuć swe to co ci nawkłądano czy w jakimś (no chyba jednak nie-protestanckim seminarium) - ale to tylko domysły...lub co powkładali ci twoi samozwańczy pastorzy.
Nie jestesm zbyt dobrym suchaczem pastorów. Wole Biblie .... choc znam wartosc starszyzny. Nikt mi nic nie wkladal mierzysz swoja miarka
kometa pisze:Zobacz, ze dla takich grupek jak twoja nie było tolerancji ze strony św. Pawła w NT!
taaak. gdzie? nie tolerowa efezjan czy moze Rzymian albo tesaloniczan?
kometa pisze:Podobnie później - powstawali różni tacy, co mówili jesteśmy kościołem xyz - ale prawdziwy kościół widzaił że to grupka, która chce się powołać na Apostołów lub Pismo, i że nie mają do tego prawa.
No tak np papisci to ci silna grupka o
kometa pisze:czace argumenty w stylu sukcesja
kometa pisze:Pełno takich było róznych Marcjonistów, doketystów, arianistów, adopcjonistów itp.
papistów.
kometa pisze:Każdy z nich mówił - tak jak ty że u niego jest PRAWDZIWA NAUKA...
wskaż mi gdzie ja tak mówie... kłamstwko twoje goni jedno drugie.
kometa pisze:A kościół prawdziwy mówił - to nam Apostołowie przekazali naukę i Pisma.
Koscił prawdziwy nigdy TEGO NIE MÓWIŁ Bo Bóg podał swoje Słowo. Wszystkim. twoje myslenie jest na wskroś seksciarakie wystarczy poróanac oba czerwone zdania zaznaczone!
kometa pisze:To nasi biskupoi - to na nich Apostołowie włożyli ręce. Wy sami z siebie sie wykluliście i używacie w sposób iedozwolony Pisma.
I co z tego ze włozyli... to znaczy ze sa NIEOMYLNI etc...
W Efezie tych których sam Duch sw powołał MIELI GWARANCJE ze odejdą od Pana! por Dzieje 20


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 sie 2009, 11:11

kometa pisze:Już ci mówiłem. Kościół katolicki ma Historie - podobnie jak Izrael w ST. Raz jest b. dobrze, a raz - pojawiają się grzechy - co jest normalne w pewnym sensie - bo tam gdzie jest człowiek tam sa grzechy... I kto mówi, że grzechu nie ma ten jest kłamcą - jak mówi Pismo.

Wy zaś historii nie macie - dlatego nie możecie być kościołem. Tym bardziej, że uważacie się za czystych - i Pismo samo was osądza...
Jak ty to robisz... zeby w jednej wypowiedzi tyle bradni i kamstw wypowiedziec .... Marnujesz się zostań politykiem !


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 26 sie 2009, 12:25

Lash - nic ci nie pozostało oprócz powoływania się na Boga - bo tego akurat nikt sprawdzić nie może czy masz prywatne objawienia. podobnie z Pismem - Pismo jest dostępne - i robisz z nim co ci się podoba. To widać na każdym kroku. Z kościołem - cóż masz zero wspólnego - to łatwo wykazać. Grupka do której należysz nie ma nic z kościołem wspólnego. Założyli was ze sto lat temu... Co więcej - nauka Klemensa Ignacego i innych na których apostołowie ręce włożyli w ogóle (niemal) Cię nie interesuje. interesuje cię tylko Pismo... Ale - tak może powiedzieć KAŻDY że coś tam w Pismie wyczytał - i ty dokładnie tak mówisz, ze coś tam w Pismie wyczytałeś a przed toba grupka pasjonatów. A to, ze to kompletnie nie zgadza sie z tym co kościół głosi od samego początku... Przecież to niewiele cię obchodzi. Zawsze powołasz się na Boga, ze ty przez Jego Duch a rozumiesz wszystko z Pisma... Tak mówili też adopcjoniści, arianie, monofizyci i inni gnostycy, ale na szczęście kościół zawsze klarownie mówił, ze to są ich "prywatne" roszczenia - podobnie jak twoje.


Awatar użytkownika
Matatiasz
Posty: 106
Rejestracja: 31 lip 2009, 01:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Matatiasz » 26 sie 2009, 12:34

jiji pisze: (...) dlaczego KK tak wiernie wspomagało Hitlera i innych "władców" . Rozumiem, że konsekwentnie panowie w Watykanie zanosili solenne modły w intencji Józefa Stalina, Mao czy innych takich......Twoje argumenty są apsurdalne. Grzesio kazał modlic się za cara ze wzgledów politycznych.....tą organizacje nic nie obchodzi, czy Polska jest, czy jej nie ma.....waże, żeby interesy Rzymu były zapewnione (nawet jeśli trzeba włazić w dupe prawosławnemu monarsze, który gardził papizmem). Oczywiście kwestie targowicy pominąłeś z gracja słonia.....takich kwiatków w historii jest znacznie więcej......


Od setek lat demon ustami opętańców bluźni przeciw
papieżowi, księżom katolickim, świętym.
Zatem nie dziwi mnie jego skowyt
to tu, to tam.
Również przebranie już nie zaskakuje
zwłaszcza kiedy wybiera odpowiednie miejsce...


Wtedy też Matatiasz zaczął w mieście wołać donośnym głosem: «Niech idzie za mną każdy, kto płonie gorliwością o Prawo i obstaje za przymierzem». (1Mch 1,27)

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość