św. Malachiasz i La Salette

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

św. Malachiasz i La Salette

Postautor: Puritan » 08 sie 2009, 10:23

Czy katolicy wierzycie w przepowiednię św. Malachiasza?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza

Oraz czy wierzycie w objawienia w La Salette?
http://pl.wikipedia.org/wiki/La_Salette


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Brawario
Posty: 242
Rejestracja: 26 kwie 2009, 17:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Brawario » 08 sie 2009, 11:43

Chyba nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: św. Malachiasz i La Salette

Postautor: Rembov » 08 sie 2009, 12:14

Puritan pisze:Czy katolicy wierzycie w przepowiednię św. Malachiasza?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza

Ja nie wierzę.

Puritan pisze:Oraz czy wierzycie w objawienia w La Salette?
http://pl.wikipedia.org/wiki/La_Salette

Wiara w objawienia prywatne uznane przez Kościół nie jest wymagana.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: św. Malachiasz i La Salette

Postautor: Puritan » 08 sie 2009, 13:03

Rembov pisze:
Puritan pisze:Czy katolicy wierzycie w przepowiednię św. Malachiasza?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza

Ja nie wierzę.

Puritan pisze:Oraz czy wierzycie w objawienia w La Salette?
http://pl.wikipedia.org/wiki/La_Salette

Wiara w objawienia prywatne uznane przez Kościół nie jest wymagana.

Ale Kościół Katolicki nie zabrania w to wierzyć, prawda?
Książkę z przepowiedniami św. Malachiasza można kupić w katolickim Veritasie, a La Salette to znane sanktuarium maryjne.

Zobaczmy jakie jest ich przesłanie.

Według przepowiedni św. Malachiasza, następnym i ostatnim papieżem będzie człowiek symbolicznie nazwany jako Petrus Romanus.

A tak pisze Malachaisz:
"Podczas ostatecznego prześladowania Świętego Kościoła Katolickiego, zasiądzie [obejmie panowanie] Petres Romanus, który będzie pasł owce w wielu udrękach; kiedy się zakończą, miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczony, a groźny Sędzia będzie sądził ludzi". http://en.wikipedia.org/wiki/Prophecy_of_the_Popes

Przepowiednia matki boskiej z La Salette:
"Rzym straci Wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta" http://en.wikipedia.org/wiki/Our_Lady_o ... redictions

Jak dla mnie są to fascynujące przepowiednie, szczególnie, że przypominają mi one o przepowiedniach w Objawieniu św. Jana, takich jak ta:

Obj. 18:2-6
2. I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
3. Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
4. I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
5. Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
6. Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.

Obj. 17:9
9. Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;
(BW)


Obj. 17:15-16
15. I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.
16. A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.


A więc rozumiem to tak: W czasach ostatecznych ludzkość zorientuje się, że została oszukana przez kłamstwa Watykanu i Anioł Boży rozkaże im zniszczyć Watykan. A to według Malachiasza będzie to wielkie prześladowanie Kościoła Katolickiego.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 sie 2009, 16:46

Ale Kościół Katolicki nie zabrania w to wierzyć, prawda?

Prawda. Problem w tym, jakie ta wiara przynosi owoce.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: św. Malachiasz i La Salette

Postautor: Erazm » 08 sie 2009, 17:42

Puritan pisze:Czy katolicy wierzycie w przepowiednię św. Malachiasza?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza
Oraz czy wierzycie w objawienia w La Salette?
http://pl.wikipedia.org/wiki/La_Salette

Do tego dodałbym jeszcze takie ciekawe przepowiednie:
"Wojna ta zbliża się ku końcowi; jeśli jednak nie ustanie obraza Boska, wówczas przeminie niedługi czas a pod następnym pontyfikatem rozpocznie się nowa wojna, jeszcze straszniejsza" Fatima 1917 r. Cytat za ks. K. Wilczyński "Znak na niebie", Kraków, 1947 str. 52

Ponieważ "następny pontyfikat" przypadł na okres luty 1922 - luty 1939 pozostaje pytanie o jaką wojnę z tego okresu, straszniejszą niż I wojna światowa mogło chodzić?
I jeszcze:
"W roku 1864 Lucyfer z wielką liczbą demonów zostanie wypuszczony z piekła. Stopniowo wyrugują oni wiarę. Wygaszą ją nawet w osobach poświęconych Bogu, oślepią ich do tego stopnia, że jeśli nie będzie ich wspierać łaska nadzwyczajna, przejmą się duchem tych złych aniołów, niejeden dom zakonny utraci wiarę i doprowadzi do zguby wiele dusz"
La Salette, cytat za http://voxdomini.com.pl/

Co takiego się wydarzyło w 1864 r. co możnaby podciągnąć pod wyjście z piekła wielkiej liczby demonów?


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 08 sie 2009, 17:46

Erazm pisze:Co takiego się wydarzyło w 1864 r. co możnaby podciągnąć pod wyjście z piekła wielkiej liczby demonów?

Najpierw chciałbym zaznaczyć, że sceptycznie podchodzę do wszelkich demonicznych objawień, ale rok 1864 skojarzył mi się z pewnym bardzo niebezpiecznym ruchem nauczającym fałszywej ewangelii:
1863 - oficjalne założenie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 08 sie 2009, 22:00

Puritan pisze:1863 - oficjalne założenie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego


A czym się różnią adwentyści od kalwinów ? Jedni głoszą śmiertelność duszy, drudzy podwójną predesytacje- same herezje.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 sie 2009, 22:25

sanctam pisze:[...]A czym się różnią adwentyści od kalwinów ? Jedni głoszą śmiertelność duszy, drudzy podwójną predesytacje- same herezje.

Odezwał się ten, który uczestniczy (przynajmniej raz w tygodniu!) w rytualne ponownego składaniu Jezusa Chrystusa w ofierze. :P I zapewne jeszcze noszący jakieś amulety mające go uchronić przed wyimaginowanym czyśccem :P

Pozdrawiam spontanicznie,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 08 sie 2009, 22:31

fantomik pisze:Odezwał się ten, który uczestniczy (przynajmniej raz w tygodniu!) w rytualne ponownego składaniu Jezusa Chrystusa w ofierze. :P


Może jeszcze zabijamy i krzyżujemy Chrystusa na ołtarzu ? Ofiara krzyża nie zostaje w czasie Mszy powtórzona lecz uobecniona, przedstawiona.

Pozdr
sanctam.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 sie 2009, 23:00

Tak, tak... nowomowę możesz zachować dla siebie. Wielokrotnie już to było wałkowane jak to wasz kapłan sprowadza Jezusa Chrystusa z Nieba na ziemię gdy składa 'w miejsce Chrystusa' ową 'uobecnioną' Ofiarę. Chyba najlepszy jest moment, gdy wszyscy mówią jednogłośnie 'Niech przyjmie Pan ofiarę z rąk twoich...' (i ewidentnie chodzi o ręce kapłana). Zastanawiałeś się po co ta regółka, jeżeli Bóg Ojciec przyjął Ofiarę Chrystusa (a On Zmartwychwstał, już nie cierpi na krzyżu ani nie umiera tylko siedzi po prawicy Boga Ojca i wstawia się za Bożymi Dziećmi!)? Czyż nie powinniście raczej składać dziękczynienia, że Bóg Ojciec przyjął (czas przeszły dokonany) Ofiarę Chrystusa, że Chrystus zmartwychwstał dając dowóc tegoż i każdy kto w Niego wierzy ma życie wieczne?!

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 08 sie 2009, 23:06

fantomik pisze:Tak, tak... nowomowę możesz zachować dla siebie. Wielokrotnie już to było wałkowane jak to wasz kapłan sprowadza Jezusa Chrystusa z Nieba na ziemię gdy składa 'w miejsce Chrystusa' ową 'uobecnioną' Ofiarę. Chyba najlepszy jest moment, gdy wszyscy mówią jednogłośnie 'Niech przyjmie Pan ofiarę z rąk twoich...' (i ewidentnie chodzi o ręce kapłana).


Chrystus sam pragnie się ofiarować pod postaciami Chleba i Wina - tak jak w wieczerniku. Co w tym złego ?
fantomik pisze:Zastanawiałeś się po co ta regółka, jeżeli Bóg Ojciec przyjął Ofiarę Chrystusa (a On Zmartwychwstał, już nie cierpi na krzyżu ani nie umiera tylko siedzi po prawicy Boga Ojca i wstawia się za Bożymi Dziećmi!)?


A po co Jezus umarł ? Czyż Bóg nie mógł przebaczyć ludziom ich grzechu ?
Bóg wie co robi, Eucharystia to pokarm jednoczący nas z Trójcą Świętą.
fantomik pisze:Czyż nie powinniście raczej składać dziękczynienia, że Bóg Ojciec przyjął (czas przeszły dokonany) Ofiarę Chrystusa, że Chrystus zmartwychwstał dając dowóc tegoż i każdy kto w Niego wierzy ma życie wieczne?!


Tylko co wynika z samej wiary ? Złe duchy też wierzą i drżą.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 sie 2009, 00:39

sanctam pisze:[...]
Chrystus sam pragnie się ofiarować pod postaciami Chleba i Wina - tak jak w wieczerniku. Co w tym złego ?

Chrystus ofiarował się RAZ i nie było to w wieczerniku. Poczytaj list do Hebrajczyków, a dowiesz się gdzie to było, kiedy i gdzie Chrystus aktualnie się znajduje i cóż czyni (podpowiem -- nie zstępuje co chwilkę na ziemię aby dać się znów ofiarować waszym kapłanom).
sanctam pisze:[...]A po co Jezus umarł ? Czyż Bóg nie mógł przebaczyć ludziom ich grzechu ?

Bez Ofiary Zastępczej nie mógł -- bo JEST ŚWIĘTY i Sprawiedliwy. Poczytaj list do Rzymian -- poszukaj za "aby On sam był sprawiedliwy i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa" i poczytaj cały kontekst.
sanctam pisze:[...]Tylko co wynika z samej wiary ? Złe duchy też wierzą i drżą.

Z Wiary Zbawczej wynika ale na pewno nie składanie Chrystusa w ofierze, gdy Jego Ofiara została już przyjęta przez Boga Ojca -- gdyż samo to podważa Wiarę w Dokonaną (teletestai!) Ofiarę Chrystusa, na podstawie której usprawiedliwiony jest każdy kto wierzy.

Rzym. 10:4-11 (BW)
4. Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.
5. Tak bowiem Mojżesz pisze o usprawiedliwieniu, które jest z zakonu: Człowiek, który spełnił zakon, przezeń żyć będzie.
6. A usprawiedliwienie, które jest z wiary, tak mówi: Nie mów w sercu swym: Kto wstąpi do nieba? To znaczy, aby Chrystusa sprowadzić na dół;
7. Albo: Kto zstąpi do otchłani? To znaczy, aby Chrystusa wywieść z martwych w górę.
8. Ale co powiada Pismo? Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy.
9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
10. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
11. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.

No więc sprowadzajcie sobie Chrystusa dalej z Nieba na ziemię.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 09 sie 2009, 07:55

Puritan pisze:Najpierw chciałbym zaznaczyć, że sceptycznie podchodzę do wszelkich demonicznych objawień, ale rok 1864 skojarzył mi się z pewnym bardzo niebezpiecznym ruchem nauczającym fałszywej ewangelii:
1863 - oficjalne założenie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego

To błąd. To demonicznych objawień należy podchodzić z dezaprobatą i odrazą a nie sceptycyzmem. :)
Spotkałem się jeszcze z takim wyjaśnieniem: w 1864 r. Karol Marks powołał do życia tzw. Pierwszą Międzynarodówkę.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 09 sie 2009, 09:25

fantomik pisze:Chrystus ofiarował się RAZ i nie było to w wieczerniku. Poczytaj list do Hebrajczyków, a dowiesz się gdzie to było, kiedy i gdzie Chrystus aktualnie się znajduje i cóż czyni (podpowiem -- nie zstępuje co chwilkę na ziemię aby dać się znów ofiarować waszym kapłanom).


To źle podpowiesz.

(Jan 6:51)
51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożyje z tego chleba, będzie żył na wieki , a chlebem, który ja dam, jest moje ciało - za życie świata.


fantomik pisze:Bez Ofiary Zastępczej nie mógł -- bo JEST ŚWIĘTY i Sprawiedliwy.


Bóg jest wszechmocny - umarł dlatego, poniważ pragnął się uniżyć (kenoza).
Czuć w twoich słowach rzymski jurydyzm.
fantomik pisze:Poczytaj list do Rzymian -- poszukaj za "aby On sam był sprawiedliwy i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa" i poczytaj cały kontekst.


" Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą" Jk 2,19

Usprawiedliwia wiara ukształtowana przez miłość.

fantomik pisze:Z Wiary Zbawczej wynika ale na pewno nie składanie Chrystusa w ofierze, gdy Jego Ofiara została już przyjęta przez Boga Ojca -- gdyż samo to podważa Wiarę w Dokonaną (teletestai!) Ofiarę Chrystusa, na podstawie której usprawiedliwiony jest każdy kto wierzy.


Ofiara dokonała się raz, jednak partycypuje w każdej Mszy świętej. Na miejsce starej paschy, Chrystus ustanowił Nową Paschę ofiarując Ojcu swoje Ciało i Krew, oraz dając do spożycia apostołom, mówiąc aby czynili to na Jego pamiątkę.


fantomik pisze:No więc sprowadzajcie sobie Chrystusa dalej z Nieba na ziemię.


Maranatha, oznacza: Pan przyszedł, i jest z nami.



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości