Cuda Pana Jezusa a cuda w Kościele katolickim

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 17 lip 2009, 17:14

Albertus pisze:Św Tomek:


nie jesteśmy doskonali i dlatego nie bredzimy o stałej asystencji Ducha Świętego, nie wygadujemy głupot o nieomylności itd.itp.


Nie wierzysz zatem w stałą asystencję Ducha Świętego w Kościele ?



wierzę, że nie ma ona NIC wspólnego z urzędami, sukcesją, pierścieniami na paluchach...

Czyżbyś uważał że stała asystencja Ducha Świętego przysługuje tylko ludziom nienagannym?

Mówię więc: Według Ducha postępujcie, a nie będziecie pobłażali żądzy, cielesnej. Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne...
(Gal. 5:16-17)

grzech, zepsucie, korupcja - to dowody lekzeważenia Ducha Świętego - to uczynki ciała, a nie owoce Ducha
Ducha nie gaście, Ducha nie zasmucakcie - mówi Pismo


Albertus pisze:Czy na przykład zwolennicy konieczności obrzezania( pogląd w pełni oparty na ówczesnym Piśmie Świętym) w Kościele mogli olać sobie słowa Św Piotra i apostołów, którzy stwierdzili że obrzezanie nie jest konieczne do zbawienia, bo Piotr nie był nienaganny?


trwał w grzechu bez pokuty?
krył obłudnie grzech?
zdobył swój urząd drogą przekupstwa, lub politycznych intryg?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 17 lip 2009, 17:59

Albertus napisał/a:
Czy na przykład zwolennicy konieczności obrzezania( pogląd w pełni oparty na ówczesnym Piśmie Świętym) w Kościele mogli olać sobie słowa Św Piotra i apostołów, którzy stwierdzili że obrzezanie nie jest konieczne do zbawienia, bo Piotr nie był nienaganny?


trwał w grzechu bez pokuty?
krył obłudnie grzech?
zdobył swój urząd drogą przekupstwa, lub politycznych intryg?


Gdyby ówcześni chrześcijanie byli protestantami to jedni mogliby myśleć że trwał inni że nie trwał, jedni że obłudnie krył inni że nie krył.
Czyż nie?


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 17 lip 2009, 18:14

Albertus pisze:
Albertus napisał/a:
Czy na przykład zwolennicy konieczności obrzezania( pogląd w pełni oparty na ówczesnym Piśmie Świętym) w Kościele mogli olać sobie słowa Św Piotra i apostołów, którzy stwierdzili że obrzezanie nie jest konieczne do zbawienia, bo Piotr nie był nienaganny?


trwał w grzechu bez pokuty?
krył obłudnie grzech?
zdobył swój urząd drogą przekupstwa, lub politycznych intryg?


Gdyby ówcześni chrześcijanie byli protestantami to jedni mogliby myśleć że trwał inni że nie trwał, jedni że obłudnie krył inni że nie krył.
Czyż nie?


A odpowiedzieć normalnie na moje pytanie masz odwagę?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 17 lip 2009, 19:18

Św tomek:


Albertus napisał/a:
Cytat:
Albertus napisał/a:
Czy na przykład zwolennicy konieczności obrzezania( pogląd w pełni oparty na ówczesnym Piśmie Świętym) w Kościele mogli olać sobie słowa Św Piotra i apostołów, którzy stwierdzili że obrzezanie nie jest konieczne do zbawienia, bo Piotr nie był nienaganny?


trwał w grzechu bez pokuty?
krył obłudnie grzech?
zdobył swój urząd drogą przekupstwa, lub politycznych intryg?


Gdyby ówcześni chrześcijanie byli protestantami to jedni mogliby myśleć że trwał inni że nie trwał, jedni że obłudnie krył inni że nie krył.
Czyż nie?


A odpowiedzieć normalnie na moje pytanie masz odwagę?


Moja odwaga nie jest tutaj istotna.

Usiłuję po prostu skłonić cię do samodzielnego zreflektowania że Kościół opiera się nie na wierności ludzi ale na wierności Boga


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 17 lip 2009, 19:34

Albertus pisze:Św tomek:


Albertus napisał/a:
Cytat:
Albertus napisał/a:
Czy na przykład zwolennicy konieczności obrzezania( pogląd w pełni oparty na ówczesnym Piśmie Świętym) w Kościele mogli olać sobie słowa Św Piotra i apostołów, którzy stwierdzili że obrzezanie nie jest konieczne do zbawienia, bo Piotr nie był nienaganny?


trwał w grzechu bez pokuty?
krył obłudnie grzech?
zdobył swój urząd drogą przekupstwa, lub politycznych intryg?


Gdyby ówcześni chrześcijanie byli protestantami to jedni mogliby myśleć że trwał inni że nie trwał, jedni że obłudnie krył inni że nie krył.
Czyż nie?


A odpowiedzieć normalnie na moje pytanie masz odwagę?


Moja odwaga nie jest tutaj istotna.

Usiłuję po prostu skłonić cię do samodzielnego zreflektowania że Kościół opiera się nie na wierności ludzi ale na wierności Boga


tylko że Bóg jest wierny swoim dzieciom, a nie urzędom, stempelkom, pierścieniom na paluchach albo zaświadczeniom
spróbuj to sobie uświadomić, że On jest Bogiem Ojcem, a nie Panem Prezesem - Hiper-Biurpokratą

On nawet potomstwo Abrahama może wzbudzic z kamieni, a co do piero apostolsklich sukcesorów:

Wydajcie więc owoce godne nawrócenia; i nie próbujcie sobie mówić: Potra mamy za papieża, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić następców Piotrowi.
:)


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 17 lip 2009, 19:41

tylko że Bóg jest wierny swoim dzieciom,


A oceniaczem kto jest dzieckiem Boga jest Św.Tomek.Właśnie to mi po raz kolejny uświadomiłeś.

Usiłujesz mi udowodnić że Bóg nie jest wierny Kościołowi i odrzuca swój Kościół bo biskupi i papieże byli czasem niewierni?


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 17 lip 2009, 20:05

św.tomek pisze:tylko że Bóg jest wierny swoim dzieciom, a nie urzędom, stempelkom, pierścieniom na paluchach albo zaświadczeniom
spróbuj to sobie uświadomić, że On jest Bogiem Ojcem, a nie Panem Prezesem - Hiper-Biurpokratą


Zapominasz, że Bóg ustanowił na ziemi swój Kościół, który ustala pewne prawa i może je zmieniać i modyfikować stosownie do uwarunkowań historycznych.

"cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie"
(Mt 16,19)

Kościół Chrystusa powstał wcześniej niż w XVI wieku ;-)


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 17 lip 2009, 21:16

sanctam pisze:Kościół Chrystusa powstał wcześniej niż w XVI wieku

zgadzam się powstał w dniu pięcdziesiątnicy ;) i na pewno nie był to krk ;)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 17 lip 2009, 21:22

markulus pisze:
sanctam pisze:Kościół Chrystusa powstał wcześniej niż w XVI wieku

zgadzam się powstał w dniu pięcdziesiątnicy ;) i na pewno nie był to krk ;)


A był jakiś inny :) :?:


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 17 lip 2009, 21:28

sanctam pisze:A był jakiś inny

krk powstał w IV :-P wieku wiec na pewno to nie był krk


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 17 lip 2009, 21:31

markulus pisze:
sanctam pisze:A był jakiś inny

krk powstał w IV :-P wieku wiec na pewno to nie był krk


Cesarz konstantyn nawrócił się i przyjął chrześcijaństwo za oficjalną religię cesarstwa Rzymskiego. Wcześniej chrześcijanie byli przez Rzymian brutalnie prześladowani.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 17 lip 2009, 21:41

sanctam pisze:Cesarz konstantyn nawrócił się i przyjął chrześcijaństwo za oficjalną religię cesarstwa Rzymskiego.

wiesz kiedy? wtedy gdy umierał, wczesniej na mocy edyktu mediolańskiego postawił chrzescijaństwo na równi z innymi religiami pogańskimi
wiec mój drogi przez 300 lat od smierci Chrystusa nikt o krk nie słyszał bo go nie było


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 17 lip 2009, 22:03

markulus pisze:
sanctam pisze:Cesarz konstantyn nawrócił się i przyjął chrześcijaństwo za oficjalną religię cesarstwa Rzymskiego.

wiesz kiedy? wtedy gdy umierał, wczesniej na mocy edyktu mediolańskiego postawił chrzescijaństwo na równi z innymi religiami pogańskimi
wiec mój drogi przez 300 lat od smierci Chrystusa nikt o krk nie słyszał bo go nie było


Od początku Krk nie było, wiem o tym. Jednak cieszę się, że jestem akurat w tym Kościele. Dobrze na tym wyszedłem i nie żałuję.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 17 lip 2009, 22:09

sanctam pisze:Od początku Krk nie było, wiem o tym. Jednak cieszę się, że jestem akurat w tym Kościele. Dobrze na tym wyszedłem i nie żałuję.

a ja sie ciesze ze jestem czescia Kościoła mojego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa więc obaj mamy powód do radości :-D
tylko kto z nas na tym lepiej wyjdzie :roll:


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości